Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Ušetřete čas i peníze: vyzkoušejte recepty na rychlý oběd

Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
vaření
Dobré jídlo automaticky neznamená hodiny v kuchyni. (zdroj: 123rf.com)

08. 12. 2021

Těstoviny s pestem

Když se řekne rychlý oběd, většině z nás přijdou na mysl těstoviny. Ať už dostanete chuť na špagety, penne nebo jiné těstoviny rozličných tvarů a barev, vždy k nim přidejte jakékoliv pesto. Takové pesto je totiž tajná přísada každé rychlé kuchyně. Špagety mohou být na mnoho způsobů, když ale do nich vmícháte pesto z medvědího česneku, špenátu, bylinek, paprik nebo třeba červené řepy, budete koukat jak se váš jednoduchý pokrm ve vteřině promění v jídlo hodné pětihvězdičkové restaurace.

Vsaďte na jednoduchost

Že takové pečené brambory s dipem nejsou oběd? To byste se divili! Když je správně opečete, dostanete lahodnou křupavou dobrůtku. Tu můžete povýšit na jiný level vmícháním bylinek do zakysané smetany nebo bílého jogurtu. A pokud si myslíte, že když k tomu všemu přidáte rybu, budete mít najednou mnohem více práce, tak se šeredně pletete. Kupte rybu již připravenou na pekáč. Navíc ryby mají samy o sobě tak výtečnou chuť, že je není třeba ani složitě dochucovat a rychlý oběd je na stole.

Zapojte vejce

Receptů s vejci je na světě tolik a stejně je do svého jídelníčku moc často nezveme. Přitom vejce jsou pro náš organismus velmi důležitá, zvláště, pokud máte přístup k těm z domácího chovu. Proč tedy nezkusit recepty, které vejce zahrnují a jsou rychlé? Zkuste třeba italské špagety carbonara anebo obyčejná smažená vejce s bramborem a zeleninou. Mimochodem, už jste slyšeli o bílé ředkvi s vejcem? Ředkev nastrouhejte, osmažte na pánvi až pustí vodu a přidejte vejce. Míchejte, dokud se neutvoří vaječná směs a podávejte. Vidíte, nic na tom není!

Vývary jsou alfa a omega

Poctivý vývar je v kuchyni zásadní. Využívá se totiž v mnoha receptech jako dochucovací přísada, a když pro něj zrovna nemáte využití, můžete si ho uložit do mrazáku na horší časy. Takový vývar vůbec není jen tak ledajaké jídlo. Když jej správně naservírujete, budete mít plnohodnotný oběd. Uvařte si vývar podle vašeho oblíbeného receptu a následně do něj můžete vmíchat brambory, pohanku nebo dokonce (a to moc doporučujeme) do něj přihoďte uvařené čínské nudle. Mohou být pšeničné i rýžové. Ochuťte sójovou omáčkou a delikatesa je na světě.

K TÉMATUSrdeční nemoci i nehody. Na co se v Česku nejčastěji umírá?

Klasika je taky rychlovka

A pokud stále žijete v představě, že tradiční česká jídla vám zaberou spoustu času, tak jste na omylu. I tento oběd může být rychlý. Samozřejmě záleží, jaký recept si vyberete a jak k němu přistoupíte. Knedlo vepřo zelo s domácími knedlíky vám zabere opravdu času spoustu. Ale když slevíte ze svých požadavků a přidáte k masu kupované zelí a kupovaný knedlík, stačí dát jen maso do trouby. A trouba přece peče sama. Zkuste také pečené hovězí s bramborem a zeleninou nebo vejce s koprovou omáčkou.

Tipy na závěr

Pokud je vaším snem být v kuchyni opravdová hvězda, která všechno zmákne a hlavně jí to jde od ruky, následujte naše ověřené rady. Především je dobré, naučit se správně a rychle krájet. Budete se divit, je to trochu kumšt, ale jakmile na to přijdete, bude se vám hned pracovat rychleji. Taky dost pomáhá, mít spoustu věcí předem nakrájeno a zamrazeno v mrazáku. Zeleninu používáte dennodenně, a tak se vám určitě vyplatí jen natáhnout ruku do šuplíku pro to, co zrovna potřebujete. Závěrem nezbývá než popřát dobrou chuť.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rychlý a zdravý oběd: masová kapsa se žampiony

Oběd nebo večeře z jednoho pekáče: Fantastické masové kuličky s bramborami a zakysanou smetanou!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.

Nepřehlédněte

Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek