Sobota , 13. 07. 2024

Bořek

Stravování podle Kate Beckinsale: Minimum sacharidů, hodně zeleniny

Jedna z nejznámějších rolí, kterou proslula anglická herečka Kate Beckinsale, je upírka Selene. Skoro to ale vypadá, že recept na věčné mládí objevila i ve skutečném životě.
Kate Beckinsale
Kate Beckinsale zastavila čas.

07. 11. 2022

Oblíbená a obsazovaná herečka Kate Beckinsale byla pro svět showbyznysu víceméně předurčena. Jejím otcem byl populární komik Richard Beckinsale a matka Jude Loe, herečka a castingová agentka. Nadání zcela nepochybně po obou rodičích zdědila a svou pílí se dokázala propracovat tam, kde je dnes.

Životní role

Kate Beckinsale má na svém kontě řadu velmi zvučných filmů. Počínaje kasovním trhákem Pearl Harbor, kde zářila vedle Bena Afflecka a Joshe Hartnetta jako božská a neodolatelná Evelyn. Nikdo z nás by jistě dle aktuálního vzhledu Kate neuhádl, že od premiéry snímku uběhlo už 21 let.

Faith Hill – There You’ll Be

Mnohem víc se ale do našich pamětí otiskla rolí ve filmech Underworld, kde ztvárnila neúnavnou upírku Selene. Z komedií pak třeba Klik – život na dálkové ovládání.

Beckinsale
Kate Beckinsale je hodně sexy.

Jídelníček podle Kate

Co se stravování týče, Kate je na sebe tvrdá a přísná. Sacharidy omezuje co nejvíc to je možné a zpracovanému cukru říká ne kompletně bez výjimek. Je to předně z toho důvodu, že se po něm cítí malátná a nafouknutá. Sacharidy v určité míře pozře, ale jen velmi omezeně.

Snídaně

Snídaně má nejraději plné bílkovin a zeleniny. Když je ve spěchu, zachrání ji smoothie. Když má více času, udělá si ovesnou kaši nebo vajíčka s avokádem.

Oběd

Její oběd se nese v duchu zeleniny a proteinů v podobě polévek či salátů. Z masa si vybírá pouze kuřecí, krůtí nebo lososa.

V dobách při natáčení filmu Pearl Harbor byla vegetariánkou. Nicméně se začala potýkat s nedostatkem energie, proto jí bylo doporučené do jídelníčku zařadit drůbeží maso a ryby, a toho se drží.

Svačina

Na svačinu zvolí vždy nějaký kus ovoce. Kate miluje sladké, a ne vždy se mu dokáže ubránit, a především tomu od maminky.

K TÉMATU  Bílá japonská ředkev: Na našem jídelníčku často chybí, a to je velká škoda

Večeře

K večeři si ráda připraví opět kuřecí či krůtí maso anebo nějakou tu rybu. Vše musí být doplněné dostatečným množstvím zeleniny.

Kate společně se svou dcerou miluje brokolici a růžičkovou kapustu a jakékoliv pokrmy z nich vyrobené. Pravidelně si dopřává různé čaje, nejvíce si zamilovala Rooibos. Je to čaj bez kofeinu, který má ale zároveň pozitivní účinky na její fyzické aktivity a náladu. Tím, že alkoholu už kdysi řekla ne, si zaručuje štíhlé a předně zdravé tělo. Vyhýbá se mu kompletně.

Kate Beckinsale
Striktní jídelníček nese své ovoce.

Workouty dle Kate

Stravování dle Kate je už samo o sobě dostatečně výživné a podporující správný chod těla. Ovšem i ona si je vědoma, že bez fyzické aktivity to zcela nejde. Pro tělo a krásně tvarovanou postavu je pohyb nezbytný. Proto se herečka snaží cvičit alespoň čtyřikrát týdně. A to i při natáčení, kdy je zcela pracovně vytížená.

Nedá dopustit na kardio cvičení a kruhové tréninky. Nejčastěji ji potkáte na běžeckém pásu. Nevyhýbá se ani silovým tréninkům, nicméně jednou z jejích největších vášní se stal kickbox a jóga. Jógu může do svého již tak nabitého programu vměstnat kdykoliv, ať už doma, anebo někde v hotelovém pokoji při natáčení nového filmu.

Pod povrchem

Přestože na filmových plátnech působí Kate Beckinsale jako ikona a sexsymbol, ve skutečnosti je to zcela normální žena, která miluje zvířata, především svoje kočky. Snaží se užívat život plnými doušky a ne vždy ho bere naprosto vážně.

Kate
Kate je velká milovnice zvířat.

Ani jí se však nevyhnula léta, kdy byl její život vzhůru nohama. Víte, že trpěla poruchou příjmu potravy? Velkým životním zlomem v negativním slova smyslu byla ztráta milovaného otce, a to již v jejích 5 letech. Pro Kate to byla nečekaná rána, která ji navždy změnila.

K TÉMATU  Domácí vafle, za které vás budou všichni milovat. Dopřejte si sladkou snídani nebo svačinku

Problémy, které se v ní usadily, se začaly drát na povrch v pozdějším věku. Musela docházet na terapie, přestala přijímat potravu – a namísto toho začala kouřit. Klíčové ale je, že dokázala z toho dna vstát a stala se silnější než kdy předtím. Posílilo ji to vnitřně a současně se začala o své tělo více starat, což dělá dodnes. Dbá na správné stravování a pravidelně se hýbe. A této kombinaci vděčí za svou perfektní postavu a mladistvý vzhled.

Krása v genech

Málokdo by při pohledu na anglickou herečku usoudil, že už má doma dospělou dceru, třiadvacetiletou Lily Mo Sheen. Ona sama příští rok oslaví jubilejní padesáté narozeniny, přestože to na ní nejde znát.

Kate Beckinsale tvrdí, že nejlepším lékem je pozitivně naladěná mysl a každodenní smích. I tyto aspekty jí prý pomáhají zůstat mladá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Stravovací návyky podle Blake Lively: 80 % disciplíny, 20 % potěšení

Stravování podle ročních období: Proč je přínosem pro tělo?

Zdroje článku:
www.usmagazine.com, champagneandshade.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Věděli jste, že v České republice trápí alergie skoro každého druhého člověka? A počty stále rostou. Mezi nejčastější alergie se řadí ty na pyl, jarní trávy a další kvetoucí keře. Právě teď na jaře je období, kdy se s projevy alergií potýká mnoho lidí. Jak mít tedy jarní alergie pod kontrolou?
Možná sami na sobě cítíte, že už nemáte tolik chuť na saláty z čerstvé zeleniny, lehká jídla a vlastně ani na prosecco. Prostě by to chtělo něco sytějšího, aby vám nebyla zima a neměly jste pořád hlad. Co zkusit podzimní jídelníček?
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.
Rozchod může být komplikovaný a emotivní proces, avšak někdy přesto zůstává láska mezi lidmi i po konci vztahu. Dnešní článek na Dámské Lize se věnuje této citlivé situaci, kdy i přes rozhodnutí o rozchodu zůstává mezi bývalými partnery láska. Prozkoumáváme možnosti, jak s tímto paradoxem pracovat, jak najít rovnováhu mezi uzavřením minulosti a udržením vzájemného respektu a lásky.
Kdo by neznal roztomilá dvojčata Annie James a Hallie Parker z filmu Past na rodiče, kde si Lindsay Lohan zahrála dvojroli po boku Dennise Quaida a Natashy Richardson. A právě tento film se stal jejím odrazovým můstkem, který jí navždy změnil život.
Setkáváme se s ní velmi intimně, ovlivní naši pohodu, vezme nám sílu i náladu, nutí nás se o ni starat a ani na minutu na ni nezapomenout. Obtěžuje muže, ženy i děti a každý ji nazývá jinak – viróza, nachlazení, chřipka. Je mezi nimi rozdíl? A jaký?
Vstupte do nového roku s odhodláním a efektivitou i ve své pracovní sféře! Náš nový článek vám přináší osvědčené strategie, jak efektivně zahájit nový pracovní rok. Od nastavení jasných cílů po organizaci pracovního prostoru, objevte klíčové kroky, které vám pomohou dosáhnout úspěchu a vytvořit produktivní pracovní prostředí. Připravte se na nové výzvy s naším návodem a začněte rok v práci plni energie a inspirace.
Letní povlečení by mělo být prodyšné a savé. Zimní naopak teplé, měkké a hřejivé. Jaké materiály byste si měli vybrat, abyste se královsky vyspali po celý rok?
Správné řízení energie může být klíčem k dosažení osobního i profesního úspěchu. Tento článek vás provede zásadami energy managementu, které vám pomohou efektivně využívat vaši energii, zvyšovat produktivitu a udržet si duševní i tělesné zdraví. Naučíte se, jak rozpoznat momenty, kdy je vaše energie na vrcholu, a jak je využít pro vaše nejdůležitější činnosti, zatímco se zároveň naučíte, jak doplňovat své zásoby energie pro udržitelný výkon bez vyhoření.
Amarant zní tak trochu mysticky a připomíná nějaké zaklínadlo. Jedná se však o potravinu, kterou můžete použít jako přílohu nebo si z něj udělat kaši. Vyzkoušejte ho a třeba si právě u vás v rodině najde v jídelníčku své stálé místo.

Výběr článků

Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Pouliční umělci mají nekonečně mnoho zaměření, a jedním z nich je i u nás málo viděná sprejomalba. Mistři tohoto oboru dokážou pomocí plechovek s barvou vytvořit neuvěřitelné skvosty doslova během minut. Svůj potencionální suvenýr tak vidíte přímo během jeho vzniku.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?

Nepřehlédněte

Včerejší program Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFFKV) nabídl pestrou škálu událostí včetně besed, setkání s filmovými tvůrci a premiér soutěžních snímků. Fanoušci se mohli těšit na setkání s režiséry, speciální talk show a koncerty. Úterý patřilo také významným filmovým osobnostem a pestrému doprovodnému programu, který obohatil kulturní zážitek návštěvníků festivalu.
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek