Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Krabičkové diety: Jaké jsou výhody a nevýhody hitu dneška?

Krabičkové diety jsou hitem dneška. Když chtějí lidé zhubnout, automaticky vyhledávají nutričního specialistu a žádají ho o vytvoření krabiček, které lidem nedovolí jíst nic jiného. Ovšem i když jsou krabičky často vychvalované, pravdou je, že mají i své nevýhody.
krabičkové diety
Krabičkové diety jsou hitem dneška. (zdroj foto: 123rf.com)

04. 12. 2020

Důvodem objednávání krabiček není jen touha zhubnout 

O krabičkových dietách slyšíte většinou od lidí, kteří chtějí zhubnout. Jenže pravdou je, že touha po štíhlé linii není jediným důvodem, proč si lidé krabičkové diety objednávají. Krabičky jsou často záchranou pro lidi, kteří nemají čas vařit nebo vytvářet si denně jídelníček vlastní, přesto chtějí jíst vyváženě, zdravěji, a hlavně pravidelně.  

Pokud lidé odebírají krabičkové diety z důvodu nedostatku času na vaření, velice si je vychvalují. Problém většinou nastává u lidí, kteří chtějí s krabičkovou dietou zhubnout razantně a viditelně. Jenže kdyby se tito lidé zeptali odborníků či nutričních specialistů, věděli by, že štíhlá linie rozhodně není jenom o stravě, ale také o pohybu a dostatečném pitném režimu.  

Aby se opravdu viditelně a rychle zhublo, úprava jídelníčku je sice první a nejdůležitější krok, ale, jak již bylo zmíněno, jenom s jídelníčkem se vám nepodaří zhubnout na požadovanou váhu.  

Nevýhodou je velký výběr dodavatelů 

Jelikož jsou krabičkové diety takovým hitem, nemůžeme se divit tomu, že na trhu přibývá firem, které jsou dodavateli krabiček. Bohužel velké množství dostupných dodavatelů je jednou velkou nevýhodou. S větším množstvím dodavatelů totiž stoupá pravděpodobnost toho, že padnete do rukou podvodníků nebo do rukou firem, které nenabízí tak zdravé a kvalitní krabičky, jak tvrdí.  

Stejně jako ve světě financí, i ve světě krabičkových diet můžete narazit na firmy, které si na zdravé a kvalitní jenom hrají. Než proto pošlete peníze konkrétní společnosti, je důležité si zjistit, jestli krabičkové diety nabízí opravdu kvalifikovaný odborník a nikoli laik, který na trhu působí pár týdnů.  

Ideální by bylo, kdybyste si mohli sjednat schůzku se zástupcem dané firmy. Nabídka osobní konzultace nebo alespoň telefonické konzultace je vždycky důkazem, že firma nebude tak špatná. Také byste měli dostat možnost vybrat si jídelníček na základě své hmotnosti, pohlaví nebo energetickém výdeji.  

K TÉMATUJak začít jíst zdravě. Začínejte zlehka, to je první krok

Vždycky kontrolujte složení jídel 

Že jste si vybrali nebo alespoň vytipovali konkrétního dodavatele krabičkových diet? Nezapomínejte na jednu věc, a sice na kontrolu složení poslaných jídel. Krabičky je dobré nejdříve vyzkoušet třeba na týden a na základě spokojenosti se rozhodnete, jestli v odebírání krabiček od daného dodavatele budete pokračovat či nikoliv.  

Jak již bylo zmíněno, velice důležité je prostudování si složení jednotlivých jídel. To, že vám dodavatel tvrdí, jak je jídlo zdravé, kvalitní a vyvážené, ještě neznamená, že je to také pravda. Když si budete kontrolovat složení jídel, budete mít minimálně přesný přehled o tom, co jíte.  

Jednotlivé pokrmy a hotová jídla by se měly vždycky skládat jenom ze surovin, které bývají součástí takzvaného racionálního jídelníčku. Chybět by tedy nemělo množství ovoce a zeleniny, dále pak druhy žitného nebo podobného pečiva (ne bílého pečiva), obsažena by v pokrmech měla být také rýže nebo luštěniny a ryby.  

Součástí jídelníčku by mimo jiné měly být i mléčné výrobky, které jsou podobně jako maso nebo ryby zdrojem potřebných bílkovin. Vynechané by měly být slazené limonády a cukrovinky obecně. Pokud je něco oslazeno, tak zdravější variantou cukru (čili sirupem nebo stévií). 

Krabičky posílí psychiku člověka 

Rozhodli jste se pro krabičkové diety? Udělali jste správně, minimálně vaše tělo vám za to poděkuje. Krabičkové diety totiž mají velice pozitivní vliv na psychiku člověka, kromě toho díky nim dodržíte takzvaný redukční režim. Díky dodržování krabičkových diet předejdete jezení sladkostí a proměníte své stravovací návyky na ty správné.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hledáte inspiraci pro vaši kuchyni? Zkuste čtyři zdravé a jednoduché veganské recepty, vhodné i do diety!

Jarní dieta: Bezpečný dietní plán pro každého na několik dní! Zkuste to podle doporučení výživového poradce a připravte se nejen do plavek!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.

Nepřehlédněte

Česání vlasů nevypadá jako velká věda a na první pohled se zdá, že se na něm nedá nic zkazit. Opak je ale pravdou. To, zda správně používáte svůj hřeben, má vliv například na to, jak moc se vám vlasy mastí, ale i na jejich celkové zdraví a vzhled. Otázka je tedy nasnadě. Češete se správně?
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek