Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Krabičkové diety: Jaké jsou výhody a nevýhody hitu dneška?

Krabičkové diety jsou hitem dneška. Když chtějí lidé zhubnout, automaticky vyhledávají nutričního specialistu a žádají ho o vytvoření krabiček, které lidem nedovolí jíst nic jiného. Ovšem i když jsou krabičky často vychvalované, pravdou je, že mají i své nevýhody.
krabičkové diety
Krabičkové diety jsou hitem dneška. (zdroj foto: 123rf.com)

04. 12. 2020

Důvodem objednávání krabiček není jen touha zhubnout 

O krabičkových dietách slyšíte většinou od lidí, kteří chtějí zhubnout. Jenže pravdou je, že touha po štíhlé linii není jediným důvodem, proč si lidé krabičkové diety objednávají. Krabičky jsou často záchranou pro lidi, kteří nemají čas vařit nebo vytvářet si denně jídelníček vlastní, přesto chtějí jíst vyváženě, zdravěji, a hlavně pravidelně.  

Pokud lidé odebírají krabičkové diety z důvodu nedostatku času na vaření, velice si je vychvalují. Problém většinou nastává u lidí, kteří chtějí s krabičkovou dietou zhubnout razantně a viditelně. Jenže kdyby se tito lidé zeptali odborníků či nutričních specialistů, věděli by, že štíhlá linie rozhodně není jenom o stravě, ale také o pohybu a dostatečném pitném režimu.  

Aby se opravdu viditelně a rychle zhublo, úprava jídelníčku je sice první a nejdůležitější krok, ale, jak již bylo zmíněno, jenom s jídelníčkem se vám nepodaří zhubnout na požadovanou váhu.  

Nevýhodou je velký výběr dodavatelů 

Jelikož jsou krabičkové diety takovým hitem, nemůžeme se divit tomu, že na trhu přibývá firem, které jsou dodavateli krabiček. Bohužel velké množství dostupných dodavatelů je jednou velkou nevýhodou. S větším množstvím dodavatelů totiž stoupá pravděpodobnost toho, že padnete do rukou podvodníků nebo do rukou firem, které nenabízí tak zdravé a kvalitní krabičky, jak tvrdí.  

Stejně jako ve světě financí, i ve světě krabičkových diet můžete narazit na firmy, které si na zdravé a kvalitní jenom hrají. Než proto pošlete peníze konkrétní společnosti, je důležité si zjistit, jestli krabičkové diety nabízí opravdu kvalifikovaný odborník a nikoli laik, který na trhu působí pár týdnů.  

Ideální by bylo, kdybyste si mohli sjednat schůzku se zástupcem dané firmy. Nabídka osobní konzultace nebo alespoň telefonické konzultace je vždycky důkazem, že firma nebude tak špatná. Také byste měli dostat možnost vybrat si jídelníček na základě své hmotnosti, pohlaví nebo energetickém výdeji.  

K TÉMATU  Tipy na zdravé svačiny pro školáky. Každodenní inspirace

Vždycky kontrolujte složení jídel 

Že jste si vybrali nebo alespoň vytipovali konkrétního dodavatele krabičkových diet? Nezapomínejte na jednu věc, a sice na kontrolu složení poslaných jídel. Krabičky je dobré nejdříve vyzkoušet třeba na týden a na základě spokojenosti se rozhodnete, jestli v odebírání krabiček od daného dodavatele budete pokračovat či nikoliv.  

Jak již bylo zmíněno, velice důležité je prostudování si složení jednotlivých jídel. To, že vám dodavatel tvrdí, jak je jídlo zdravé, kvalitní a vyvážené, ještě neznamená, že je to také pravda. Když si budete kontrolovat složení jídel, budete mít minimálně přesný přehled o tom, co jíte.  

Jednotlivé pokrmy a hotová jídla by se měly vždycky skládat jenom ze surovin, které bývají součástí takzvaného racionálního jídelníčku. Chybět by tedy nemělo množství ovoce a zeleniny, dále pak druhy žitného nebo podobného pečiva (ne bílého pečiva), obsažena by v pokrmech měla být také rýže nebo luštěniny a ryby.  

Součástí jídelníčku by mimo jiné měly být i mléčné výrobky, které jsou podobně jako maso nebo ryby zdrojem potřebných bílkovin. Vynechané by měly být slazené limonády a cukrovinky obecně. Pokud je něco oslazeno, tak zdravější variantou cukru (čili sirupem nebo stévií). 

Krabičky posílí psychiku člověka 

Rozhodli jste se pro krabičkové diety? Udělali jste správně, minimálně vaše tělo vám za to poděkuje. Krabičkové diety totiž mají velice pozitivní vliv na psychiku člověka, kromě toho díky nim dodržíte takzvaný redukční režim. Díky dodržování krabičkových diet předejdete jezení sladkostí a proměníte své stravovací návyky na ty správné.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hledáte inspiraci pro vaši kuchyni? Zkuste čtyři zdravé a jednoduché veganské recepty, vhodné i do diety!

Jarní dieta: Bezpečný dietní plán pro každého na několik dní! Zkuste to podle doporučení výživového poradce a připravte se nejen do plavek!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Avokádo se řadí mezi superpotraviny – a to rozhodně právem, je totiž plné zdraví prospěšných benefitů. Stalo se základem mnoha profesionálních kuchyní, jelikož je prakticky univerzální ingrediencí při vaření a je součástí vyvážené stravy. Jaké jsou jeho zdravotní výhody a jak si připravit tu nejlepší avokádovou pomazánku?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek