Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Krabičkové diety: Jaké jsou výhody a nevýhody hitu dneška?

Krabičkové diety jsou hitem dneška. Když chtějí lidé zhubnout, automaticky vyhledávají nutričního specialistu a žádají ho o vytvoření krabiček, které lidem nedovolí jíst nic jiného. Ovšem i když jsou krabičky často vychvalované, pravdou je, že mají i své nevýhody.
krabičkové diety
Krabičkové diety jsou hitem dneška. (zdroj foto: 123rf.com)

04. 12. 2020

Důvodem objednávání krabiček není jen touha zhubnout 

O krabičkových dietách slyšíte většinou od lidí, kteří chtějí zhubnout. Jenže pravdou je, že touha po štíhlé linii není jediným důvodem, proč si lidé krabičkové diety objednávají. Krabičky jsou často záchranou pro lidi, kteří nemají čas vařit nebo vytvářet si denně jídelníček vlastní, přesto chtějí jíst vyváženě, zdravěji, a hlavně pravidelně.  

Pokud lidé odebírají krabičkové diety z důvodu nedostatku času na vaření, velice si je vychvalují. Problém většinou nastává u lidí, kteří chtějí s krabičkovou dietou zhubnout razantně a viditelně. Jenže kdyby se tito lidé zeptali odborníků či nutričních specialistů, věděli by, že štíhlá linie rozhodně není jenom o stravě, ale také o pohybu a dostatečném pitném režimu.  

Aby se opravdu viditelně a rychle zhublo, úprava jídelníčku je sice první a nejdůležitější krok, ale, jak již bylo zmíněno, jenom s jídelníčkem se vám nepodaří zhubnout na požadovanou váhu.  

Nevýhodou je velký výběr dodavatelů 

Jelikož jsou krabičkové diety takovým hitem, nemůžeme se divit tomu, že na trhu přibývá firem, které jsou dodavateli krabiček. Bohužel velké množství dostupných dodavatelů je jednou velkou nevýhodou. S větším množstvím dodavatelů totiž stoupá pravděpodobnost toho, že padnete do rukou podvodníků nebo do rukou firem, které nenabízí tak zdravé a kvalitní krabičky, jak tvrdí.  

Stejně jako ve světě financí, i ve světě krabičkových diet můžete narazit na firmy, které si na zdravé a kvalitní jenom hrají. Než proto pošlete peníze konkrétní společnosti, je důležité si zjistit, jestli krabičkové diety nabízí opravdu kvalifikovaný odborník a nikoli laik, který na trhu působí pár týdnů.  

Ideální by bylo, kdybyste si mohli sjednat schůzku se zástupcem dané firmy. Nabídka osobní konzultace nebo alespoň telefonické konzultace je vždycky důkazem, že firma nebude tak špatná. Také byste měli dostat možnost vybrat si jídelníček na základě své hmotnosti, pohlaví nebo energetickém výdeji.  

K TÉMATU  4 tipy pro váš klidnější spánek, pokud partner chrápe

Vždycky kontrolujte složení jídel 

Že jste si vybrali nebo alespoň vytipovali konkrétního dodavatele krabičkových diet? Nezapomínejte na jednu věc, a sice na kontrolu složení poslaných jídel. Krabičky je dobré nejdříve vyzkoušet třeba na týden a na základě spokojenosti se rozhodnete, jestli v odebírání krabiček od daného dodavatele budete pokračovat či nikoliv.  

Jak již bylo zmíněno, velice důležité je prostudování si složení jednotlivých jídel. To, že vám dodavatel tvrdí, jak je jídlo zdravé, kvalitní a vyvážené, ještě neznamená, že je to také pravda. Když si budete kontrolovat složení jídel, budete mít minimálně přesný přehled o tom, co jíte.  

Jednotlivé pokrmy a hotová jídla by se měly vždycky skládat jenom ze surovin, které bývají součástí takzvaného racionálního jídelníčku. Chybět by tedy nemělo množství ovoce a zeleniny, dále pak druhy žitného nebo podobného pečiva (ne bílého pečiva), obsažena by v pokrmech měla být také rýže nebo luštěniny a ryby.  

Součástí jídelníčku by mimo jiné měly být i mléčné výrobky, které jsou podobně jako maso nebo ryby zdrojem potřebných bílkovin. Vynechané by měly být slazené limonády a cukrovinky obecně. Pokud je něco oslazeno, tak zdravější variantou cukru (čili sirupem nebo stévií). 

Krabičky posílí psychiku člověka 

Rozhodli jste se pro krabičkové diety? Udělali jste správně, minimálně vaše tělo vám za to poděkuje. Krabičkové diety totiž mají velice pozitivní vliv na psychiku člověka, kromě toho díky nim dodržíte takzvaný redukční režim. Díky dodržování krabičkových diet předejdete jezení sladkostí a proměníte své stravovací návyky na ty správné.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hledáte inspiraci pro vaši kuchyni? Zkuste čtyři zdravé a jednoduché veganské recepty, vhodné i do diety!

Jarní dieta: Bezpečný dietní plán pro každého na několik dní! Zkuste to podle doporučení výživového poradce a připravte se nejen do plavek!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.

Nepřehlédněte

Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek