Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Krabičkové diety: Jaké jsou výhody a nevýhody hitu dneška?

Krabičkové diety jsou hitem dneška. Když chtějí lidé zhubnout, automaticky vyhledávají nutričního specialistu a žádají ho o vytvoření krabiček, které lidem nedovolí jíst nic jiného. Ovšem i když jsou krabičky často vychvalované, pravdou je, že mají i své nevýhody.
krabičkové diety
Krabičkové diety jsou hitem dneška. (zdroj foto: 123rf.com)

04. 12. 2020

Důvodem objednávání krabiček není jen touha zhubnout 

O krabičkových dietách slyšíte většinou od lidí, kteří chtějí zhubnout. Jenže pravdou je, že touha po štíhlé linii není jediným důvodem, proč si lidé krabičkové diety objednávají. Krabičky jsou často záchranou pro lidi, kteří nemají čas vařit nebo vytvářet si denně jídelníček vlastní, přesto chtějí jíst vyváženě, zdravěji, a hlavně pravidelně.  

Pokud lidé odebírají krabičkové diety z důvodu nedostatku času na vaření, velice si je vychvalují. Problém většinou nastává u lidí, kteří chtějí s krabičkovou dietou zhubnout razantně a viditelně. Jenže kdyby se tito lidé zeptali odborníků či nutričních specialistů, věděli by, že štíhlá linie rozhodně není jenom o stravě, ale také o pohybu a dostatečném pitném režimu.  

Aby se opravdu viditelně a rychle zhublo, úprava jídelníčku je sice první a nejdůležitější krok, ale, jak již bylo zmíněno, jenom s jídelníčkem se vám nepodaří zhubnout na požadovanou váhu.  

Nevýhodou je velký výběr dodavatelů 

Jelikož jsou krabičkové diety takovým hitem, nemůžeme se divit tomu, že na trhu přibývá firem, které jsou dodavateli krabiček. Bohužel velké množství dostupných dodavatelů je jednou velkou nevýhodou. S větším množstvím dodavatelů totiž stoupá pravděpodobnost toho, že padnete do rukou podvodníků nebo do rukou firem, které nenabízí tak zdravé a kvalitní krabičky, jak tvrdí.  

Stejně jako ve světě financí, i ve světě krabičkových diet můžete narazit na firmy, které si na zdravé a kvalitní jenom hrají. Než proto pošlete peníze konkrétní společnosti, je důležité si zjistit, jestli krabičkové diety nabízí opravdu kvalifikovaný odborník a nikoli laik, který na trhu působí pár týdnů.  

Ideální by bylo, kdybyste si mohli sjednat schůzku se zástupcem dané firmy. Nabídka osobní konzultace nebo alespoň telefonické konzultace je vždycky důkazem, že firma nebude tak špatná. Také byste měli dostat možnost vybrat si jídelníček na základě své hmotnosti, pohlaví nebo energetickém výdeji.  

K TÉMATU  Orthorexie: Když se ze zdravého jídla stane posedlost. Jak moc řešíte stravu?

Vždycky kontrolujte složení jídel 

Že jste si vybrali nebo alespoň vytipovali konkrétního dodavatele krabičkových diet? Nezapomínejte na jednu věc, a sice na kontrolu složení poslaných jídel. Krabičky je dobré nejdříve vyzkoušet třeba na týden a na základě spokojenosti se rozhodnete, jestli v odebírání krabiček od daného dodavatele budete pokračovat či nikoliv.  

Jak již bylo zmíněno, velice důležité je prostudování si složení jednotlivých jídel. To, že vám dodavatel tvrdí, jak je jídlo zdravé, kvalitní a vyvážené, ještě neznamená, že je to také pravda. Když si budete kontrolovat složení jídel, budete mít minimálně přesný přehled o tom, co jíte.  

Jednotlivé pokrmy a hotová jídla by se měly vždycky skládat jenom ze surovin, které bývají součástí takzvaného racionálního jídelníčku. Chybět by tedy nemělo množství ovoce a zeleniny, dále pak druhy žitného nebo podobného pečiva (ne bílého pečiva), obsažena by v pokrmech měla být také rýže nebo luštěniny a ryby.  

Součástí jídelníčku by mimo jiné měly být i mléčné výrobky, které jsou podobně jako maso nebo ryby zdrojem potřebných bílkovin. Vynechané by měly být slazené limonády a cukrovinky obecně. Pokud je něco oslazeno, tak zdravější variantou cukru (čili sirupem nebo stévií). 

Krabičky posílí psychiku člověka 

Rozhodli jste se pro krabičkové diety? Udělali jste správně, minimálně vaše tělo vám za to poděkuje. Krabičkové diety totiž mají velice pozitivní vliv na psychiku člověka, kromě toho díky nim dodržíte takzvaný redukční režim. Díky dodržování krabičkových diet předejdete jezení sladkostí a proměníte své stravovací návyky na ty správné.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hledáte inspiraci pro vaši kuchyni? Zkuste čtyři zdravé a jednoduché veganské recepty, vhodné i do diety!

Jarní dieta: Bezpečný dietní plán pro každého na několik dní! Zkuste to podle doporučení výživového poradce a připravte se nejen do plavek!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Módní trendy na nás útočí ze všech stran. Ne vždy je ale tak jednoduché si s nimi poradit. Víte, jak je uchopit?
Streamovací platformy i po dlouhých měsících zažívají žně a myslíme si, že tento trend jen tak neutichne. Přece jenom se letošní rok ponese ve znamení pěkné porce seriálů, na které už fanoušci čekají roky.
Co dnes velí hvězdy? Začněte hubnout nebo ozdravovat jídelníček. Dejte si také pozor na uši a krk a chraňte svá záda. Co ještě říkají pro dnešek hvězdy?
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
I když je neděle od slova nedělat, měly byste dokončit vše rozdělané. Odpočinek potřebují předevšán vaše vnitřní orgány. Je důležité zaměřit se na správný jídelníček a očistu střev. Co ještě přinese novoluní v Panně?

Výběr článků

Letošní listopadová novinka z produkce TV Nova, tou je osmidílný seriál s názvem O mě se neboj z dílny režiséra Bisera Arichteva a z pera Jana Coufala a dalších. Seriál se nese v duchu komediálně-romantickém. Získal si vás?
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.

Nepřehlédněte

Skončilo léto a začíná se zkracovat den. Jak se co nejlépe vyrovnat s nadcházejícím špatným počasím a špatnou náladou?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek