Pondělí , 28. 11. 2022

René

Hubnutí? Strava je důležitá, ale snažte se!

Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!

Hubnutí je obtížný, pracný a časově náročný proces. Vyžaduje to odhodlání, správný plán a změnu každodenních návyků týkajících se jídla a sportu. Fyzická aktivita a správná strava jsou nezbytné pro dobrou náladu a atraktivní postavu.

Lidé, kteří chtějí zhubnout, mají obvykle největší motivaci na začátku. To vám dodá potřebný impuls, ale z dlouhodobého hlediska to nemusí stačit. Strava je nesmírně důležitá, ale kromě toho je třeba mít cvičební plán a správné vybavení, abyste mohli pracovat na svých svalech a kondici. Dnes má málokdo čas učit se vše od začátku a komplexně plánovat svůj plán hubnutí. Již několik let však nemusíte cvičit v posilovně nebo v profesionálních zařízeních; posilovnu si můžete zřídit doslova doma! Jediné, co opravdu potřebujete, je několik metrů volného prostoru a trochu odhodlání.

hubnutí

Vybavení a potřeby pro domácí cvičení

Pokud chcete cvičit doma, jedním z nejoblíbenějších kardio strojů je stacionární kolo, které umožňuje cvičit kdykoli a s různou intenzitou. Jízda na kole doma vám umožní zvýšit kondici, celkovou zdatnost a posílit svaly dolní části těla. Cvičení na kole má také pozitivní vliv na celý kardiovaskulární systém. Věnujte pozornost zejména moderním a funkčním kardio kolům. Najdete je například ve sportovním obchodě https://sportano.cz. Zde si každý najde to správné vybavení s elektronickou nebo manuální regulací odporu. Vzhledem k nízkému zatížení kloubů se domácí stacionární cyklistika doporučuje zejména starším lidem, těhotným ženám a sportovcům, kteří rehabilitují po zranění.

Dobrý sportovní obchod poznáte také podle toho, že nabízí rozmanitý výběr elektrických běžeckých pásů pro domácí běhání. Jedná se o nejmodernější kardio stroje, které umožňují provádět mnoho různých typů tréninku: klidnou chůzi, intenzivní pochody, intervaly, klusání a rychlý běh nebo dokonce simulaci intenzivního výstupu na horu. Sportovní trénink na domácím elektrickém běžeckém pásu je dobrou volbou pro lidi, kteří mají rádi klasický běh a hledají možnost, která vyhovuje jejich potřebám. Nezapomeňte však, že běhání po nerovném terénu, zejména pokud máte nadváhu, může mít mnoho negativních zdravotních dopadů. Dobří výrobci elektrických běžeckých pásů používají technologie a moderní systémy, které zajišťují dostatečné odpružení. Mnohem lépe tak chráníte chodidla a klouby (kotník, koleno nebo kyčel) a páteř. Běh je stejně účinný jako na zemi!

K TÉMATU  STOP rychlému tloustnutí. Co nedělat, abychom nepřibrali?
hubnutí

Kromě běhu je zde také orbitrek. Jedná se o skvělý a opravdu účinný stroj pro lidi, kteří chtějí zhubnout nebo zlepšit svou kondici. Na rozdíl od běžeckého pásu navíc orbitrek tolik nezatěžuje klouby, takže je dobrou volbou pro lidi s nadváhou. Při orbitreku se zapojují současně svaly nohou a horní části těla. Umožňuje vám pečovat o vaši siluetu, buduje vytrvalost a kondici. Navzdory zdání se jedná o velmi poutavý stroj; jedna hodina cvičení může spálit 400 až 800 kalorií! Je to aktivita doporučovaná zejména lidem se sedavým způsobem života.

Vyplatí se zřídit si doma fitness centrum?

Každý způsob cvičení je dobrý! Ujistěte se však, že nabízí obchod špičkové kardio vybavení od nejlepších výrobců z celého světa: Kettler, Urbogym, Spokey, Schwinn, Technogym, Nautilus nebo Matrix. Tito výrobci používají ergonomické skládací systémy, jako je Soft Drop, které umožňují rychlé nastavení a složení stroje a skladování nevyžaduje mnoho volného prostoru v domě nebo bytě. Doporučujeme funkční kardio stroje vybavené zařízením a funkcemi, jako jsou LCD obrazovky nebo speciální držáky na chytrý telefon či dokonce tablet, abyste mohli při cvičení pohodlně používat internet. Kromě toho se na displeji zobrazují také nejdůležitější parametry tréninku, jako je puls, vzdálenost, doba aktivity, aktuální rychlost nebo počet otáček za minutu (RPM).

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Pod tímto jménem si lze představit nejen Nizozemce známého jako Ledový muž, ale současně i jeho zázračnou techniku otužování, která po celém světě zaznamenala neuvěřitelný boom a vedla k inspiraci mnoha a mnoha lidí. Wim Hof je proslulý svou odolností vůči chladu a je několikanásobným rekordmanem v této oblasti. V čem jeho metoda spočívá?
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.

Nepřehlédněte

Období plodných dnů i samotná ovulace jsou jedinou cestou, díky které je možné stát se maminkou. Věděli jste ale, že ovulace v jednom cyklu nemusí být pouze jedna? A jak je možné, že za měsíc může tělo ovulovat klidně dvakrát?
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek