Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Nemáte čas na zdravé jídlo? Řešením je krabičková dieta!

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
dieta
Jaká dieta je pro vás ta pravá?

Nebude to finančně náročné?

Většina lidí koupi krabičkové diety zavrhne ještě dříve než si o ní stihne zjistit větší podrobnosti. Někoho odradí už název dieta někdo předpokládá že cena krabičkové diety je příliš vysoká.

Pokud ale patříte mezi ty, co si v průběhu dne veškerá jídla nakupují, zkuste si schválně spočítat, kolik týdně utratíte za různé svačiny a obědy. Dostali jste se na číslo 200 – 300 Kč ? Pak opravdu není na co čekat a věřte že krabičková dieta se vám vyplatí ve všech směrech.

U některých společností navíc můžete využít i stravenky typu Sodexo, Chèque Déjeuner apod., takže se nemusíte bát, že by tento benefit od zaměstnavatele přišel v niveč.

Není dieta jako dieta

Část zájemců o krabičkovou dietu odpudí už její název “dieta”. Mají poté představu že budou po jídle i nadále trpět hlady a jídelníček bude příliš jednotvárný. I v tomto případě je však opak pravdou.

Více by se asi hodil název krabičkové stravování, protože to je přesně to, co v těchto programech získáte. Vyváženou a kvalitní stravu rozdělenou v krabičkách na jednotlivá denní jídla, která jsou pestrá a chutná. Sami už pak volíte z jednotlivých programů při kterých chcete buď zhubnout, nebo zkrátka žít zdravě a udržovat si štíhlou postavu. Tomu je pak přizpůsobený i celkový kalorický příjem jídel, které se k vám dostanou.

Na trhu je současně na výběr i několik stravovacích programů, ze kterých si snadno vyberou i vyznavači extrémnějších výživových stylů. Mezi nejžádanější pak patří:

Low Carb 

Česky a jednoduše řečeno – nízkosacharidová dieta. V tomto programu máte po celý den v krabičkách jídla bohatá na proteiny a tuky s minimálním množstvím sacharidů. Jedná se o velmi oblíbený styl stravování ať už z krátkodobého hlediska, nebo jako dlouhodobý životní styl.

K TÉMATU  Jak zvládnout podzimní stres. Končící léto, děti se vracejí a všechno začíná nanovo

Sacahridové vlny

Další velmi oblíbený program zejména při redukci hmotnosti. V rámci stravování v průběhu týdne máte na každý den stanovené jiné množství sacharidů, které jednotlivá jídla v krabičkách obsahují. Jedná se však spíše o krátkodobější možnost jak nastartovat organismus při hubnutí. Současně počítejte s tím, že tento program budete muset odebírat po delší časový úsek, aby správně plnil svůj účel.

Bezlepková / Bezlaktózová strava

I v takových případech, kdy trpíte intolerancí na lepek nebo mléčnou bílkovinu se můžete stravovat pomocí krabičkové diety. Většina společností nabízí programy kdy tyto živiny z receptů vynechává a nahrazuje je přípustnými variantami. 

Vegetariánská/veganská strava

Vegetariáni si přijdou na své s programy, ve kterých je maso nahrazeno rostlinnými bílkovinami jako je tofu nebo sója. Pro vegany je pak jídelníček upraven ještě více a nenajdete v něm ani žádné mléčné produkty, vejce či med nebo želatinu.

Whole 30

Jedná se o výživový směr, který navazuje na Paleo stravu. Stravování ve formě Whole 30 má především za úkol očistit organismus od škodlivých látek, které se dnes běžně vyskytují nejen ve průmyslově upravené stravě. Program je vhodný zejména pro alergiky, ekzematiky a další osoby se zdravotními problémy. Na konci tohoto programu byste měli zjistit, které potraviny vám jednotlivé potíže způsobují a nadále se jim tak můžete vyhýbat.

Stravování pro celou rodinu

Díky širokému spektru programů si tu ideální krabičkovou dietu vybere opravdu každý. Můžete tak v rámci týdne hodit vaření za hlavu a obstarat pro celou rodinu kvalitní vyváženou stravu. Na své si přijdou děti, maminky ale také senioři, kteří by na správné stravování měli vzhledem ke svému zdraví dbát nejvíce.

Nehleďte tedy na hloupé předsudky a zkuste krabičkovou dietu na několik dní. Pokud vám nebude vyhovovat první volba společnosti od které ji objednáte, můžete vyzkoušet jinou. A jestliže i řesto nebudete spokojeni, není nic jednoduššího než si udělat vlastní domácí krabičkovou dietu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek