Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Nemáte čas na zdravé jídlo? Řešením je krabičková dieta!

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
dieta
Jaká dieta je pro vás ta pravá?

Nebude to finančně náročné?

Většina lidí koupi krabičkové diety zavrhne ještě dříve než si o ní stihne zjistit větší podrobnosti. Někoho odradí už název dieta někdo předpokládá že cena krabičkové diety je příliš vysoká.

Pokud ale patříte mezi ty, co si v průběhu dne veškerá jídla nakupují, zkuste si schválně spočítat, kolik týdně utratíte za různé svačiny a obědy. Dostali jste se na číslo 200 – 300 Kč ? Pak opravdu není na co čekat a věřte že krabičková dieta se vám vyplatí ve všech směrech.

U některých společností navíc můžete využít i stravenky typu Sodexo, Chèque Déjeuner apod., takže se nemusíte bát, že by tento benefit od zaměstnavatele přišel v niveč.

Není dieta jako dieta

Část zájemců o krabičkovou dietu odpudí už její název “dieta”. Mají poté představu že budou po jídle i nadále trpět hlady a jídelníček bude příliš jednotvárný. I v tomto případě je však opak pravdou.

Více by se asi hodil název krabičkové stravování, protože to je přesně to, co v těchto programech získáte. Vyváženou a kvalitní stravu rozdělenou v krabičkách na jednotlivá denní jídla, která jsou pestrá a chutná. Sami už pak volíte z jednotlivých programů při kterých chcete buď zhubnout, nebo zkrátka žít zdravě a udržovat si štíhlou postavu. Tomu je pak přizpůsobený i celkový kalorický příjem jídel, které se k vám dostanou.

Na trhu je současně na výběr i několik stravovacích programů, ze kterých si snadno vyberou i vyznavači extrémnějších výživových stylů. Mezi nejžádanější pak patří:

Low Carb 

Česky a jednoduše řečeno – nízkosacharidová dieta. V tomto programu máte po celý den v krabičkách jídla bohatá na proteiny a tuky s minimálním množstvím sacharidů. Jedná se o velmi oblíbený styl stravování ať už z krátkodobého hlediska, nebo jako dlouhodobý životní styl.

K TÉMATUCambridge dieta: vše, co jste potřebovali vědět

Sacahridové vlny

Další velmi oblíbený program zejména při redukci hmotnosti. V rámci stravování v průběhu týdne máte na každý den stanovené jiné množství sacharidů, které jednotlivá jídla v krabičkách obsahují. Jedná se však spíše o krátkodobější možnost jak nastartovat organismus při hubnutí. Současně počítejte s tím, že tento program budete muset odebírat po delší časový úsek, aby správně plnil svůj účel.

Bezlepková / Bezlaktózová strava

I v takových případech, kdy trpíte intolerancí na lepek nebo mléčnou bílkovinu se můžete stravovat pomocí krabičkové diety. Většina společností nabízí programy kdy tyto živiny z receptů vynechává a nahrazuje je přípustnými variantami. 

Vegetariánská/veganská strava

Vegetariáni si přijdou na své s programy, ve kterých je maso nahrazeno rostlinnými bílkovinami jako je tofu nebo sója. Pro vegany je pak jídelníček upraven ještě více a nenajdete v něm ani žádné mléčné produkty, vejce či med nebo želatinu.

Whole 30

Jedná se o výživový směr, který navazuje na Paleo stravu. Stravování ve formě Whole 30 má především za úkol očistit organismus od škodlivých látek, které se dnes běžně vyskytují nejen ve průmyslově upravené stravě. Program je vhodný zejména pro alergiky, ekzematiky a další osoby se zdravotními problémy. Na konci tohoto programu byste měli zjistit, které potraviny vám jednotlivé potíže způsobují a nadále se jim tak můžete vyhýbat.

Stravování pro celou rodinu

Díky širokému spektru programů si tu ideální krabičkovou dietu vybere opravdu každý. Můžete tak v rámci týdne hodit vaření za hlavu a obstarat pro celou rodinu kvalitní vyváženou stravu. Na své si přijdou děti, maminky ale také senioři, kteří by na správné stravování měli vzhledem ke svému zdraví dbát nejvíce.

Nehleďte tedy na hloupé předsudky a zkuste krabičkovou dietu na několik dní. Pokud vám nebude vyhovovat první volba společnosti od které ji objednáte, můžete vyzkoušet jinou. A jestliže i řesto nebudete spokojeni, není nic jednoduššího než si udělat vlastní domácí krabičkovou dietu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.

Nepřehlédněte

Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek