Pátek , 31. 05. 2024

Ferdinand

Nemáte čas na zdravé jídlo? Řešením je krabičková dieta!

Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
dieta
Jaká dieta je pro vás ta pravá?

Nebude to finančně náročné?

Většina lidí koupi krabičkové diety zavrhne ještě dříve než si o ní stihne zjistit větší podrobnosti. Někoho odradí už název dieta někdo předpokládá že cena krabičkové diety je příliš vysoká.

Pokud ale patříte mezi ty, co si v průběhu dne veškerá jídla nakupují, zkuste si schválně spočítat, kolik týdně utratíte za různé svačiny a obědy. Dostali jste se na číslo 200 – 300 Kč ? Pak opravdu není na co čekat a věřte že krabičková dieta se vám vyplatí ve všech směrech.

U některých společností navíc můžete využít i stravenky typu Sodexo, Chèque Déjeuner apod., takže se nemusíte bát, že by tento benefit od zaměstnavatele přišel v niveč.

Není dieta jako dieta

Část zájemců o krabičkovou dietu odpudí už její název “dieta”. Mají poté představu že budou po jídle i nadále trpět hlady a jídelníček bude příliš jednotvárný. I v tomto případě je však opak pravdou.

Více by se asi hodil název krabičkové stravování, protože to je přesně to, co v těchto programech získáte. Vyváženou a kvalitní stravu rozdělenou v krabičkách na jednotlivá denní jídla, která jsou pestrá a chutná. Sami už pak volíte z jednotlivých programů při kterých chcete buď zhubnout, nebo zkrátka žít zdravě a udržovat si štíhlou postavu. Tomu je pak přizpůsobený i celkový kalorický příjem jídel, které se k vám dostanou.

Na trhu je současně na výběr i několik stravovacích programů, ze kterých si snadno vyberou i vyznavači extrémnějších výživových stylů. Mezi nejžádanější pak patří:

Low Carb 

Česky a jednoduše řečeno – nízkosacharidová dieta. V tomto programu máte po celý den v krabičkách jídla bohatá na proteiny a tuky s minimálním množstvím sacharidů. Jedná se o velmi oblíbený styl stravování ať už z krátkodobého hlediska, nebo jako dlouhodobý životní styl.

K TÉMATU  Dentální hygiena u psů se nesmí podceňovat jako návštěva veterináře

Sacahridové vlny

Další velmi oblíbený program zejména při redukci hmotnosti. V rámci stravování v průběhu týdne máte na každý den stanovené jiné množství sacharidů, které jednotlivá jídla v krabičkách obsahují. Jedná se však spíše o krátkodobější možnost jak nastartovat organismus při hubnutí. Současně počítejte s tím, že tento program budete muset odebírat po delší časový úsek, aby správně plnil svůj účel.

Bezlepková / Bezlaktózová strava

I v takových případech, kdy trpíte intolerancí na lepek nebo mléčnou bílkovinu se můžete stravovat pomocí krabičkové diety. Většina společností nabízí programy kdy tyto živiny z receptů vynechává a nahrazuje je přípustnými variantami. 

Vegetariánská/veganská strava

Vegetariáni si přijdou na své s programy, ve kterých je maso nahrazeno rostlinnými bílkovinami jako je tofu nebo sója. Pro vegany je pak jídelníček upraven ještě více a nenajdete v něm ani žádné mléčné produkty, vejce či med nebo želatinu.

Whole 30

Jedná se o výživový směr, který navazuje na Paleo stravu. Stravování ve formě Whole 30 má především za úkol očistit organismus od škodlivých látek, které se dnes běžně vyskytují nejen ve průmyslově upravené stravě. Program je vhodný zejména pro alergiky, ekzematiky a další osoby se zdravotními problémy. Na konci tohoto programu byste měli zjistit, které potraviny vám jednotlivé potíže způsobují a nadále se jim tak můžete vyhýbat.

Stravování pro celou rodinu

Díky širokému spektru programů si tu ideální krabičkovou dietu vybere opravdu každý. Můžete tak v rámci týdne hodit vaření za hlavu a obstarat pro celou rodinu kvalitní vyváženou stravu. Na své si přijdou děti, maminky ale také senioři, kteří by na správné stravování měli vzhledem ke svému zdraví dbát nejvíce.

Nehleďte tedy na hloupé předsudky a zkuste krabičkovou dietu na několik dní. Pokud vám nebude vyhovovat první volba společnosti od které ji objednáte, můžete vyzkoušet jinou. A jestliže i řesto nebudete spokojeni, není nic jednoduššího než si udělat vlastní domácí krabičkovou dietu.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ztráta blízkého člověka je jednou z nejbolestivějších životních zkušeností. Bezprostředně po úmrtí vámi může zmítat zmatek, chaos a šok. Nebudete tomu věřit. Přichází velký žal a truchlení. Je možné se s tím vůbec vyrovnat? A jak? Co přesně dělat a kdy?
Miminka a domácí mazlíčci mají něco společného. Rádi o ně pečujeme a jsou roztomilí. Podívejte se na kočky, které se mazlí a hrají si s malinkými dětmi.
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Domácnost by bez pokojových rostlin nebyla to pravé ořechové. I proto se většina lidí snaží o to, aby to v jejich domově žilo a hrálo všemi barvami. Nepěstují se však jen stálezelené rostliny, ale také pokojový ibišek, který není ničím náročným.
V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Avokádo se stalo součástí našich jídelníčků, kdy z něj můžeme připravit výtečné guacamole, využít jej jako náhražku másla nebo použít jako základ na zdravou pomazánku. Jenže avokádo skvěle neposlouží jen v kuchyni, jeho využití sahá daleko za kulinářskou sféru. Víte, k čemu všemu se vám může doma hodit?
Tu a tam každý z nás dostane chuť na dobrý koktejl. Jenže… Když se snažíte nějaké to kilo shodit nebo si chcete udržet štíhlou linii, máte logicky trochu zábrany. Nebo výčitky. Ostatně alkohol zrovna patří k nápojům, kterým bychom se pro štěstí své váhy měli vyhýbat. Ovšem naštěstí ne tak docela.
Vychutnejte si nejzábavnější kompilaci ze společného života s domácími mazlíčky. Psi a kočky jsou úžasní, a i přes jejich rozdíly mají spoustu společného. Patří mezi zvířátka, která máme doma nejčastěji. A umí tropit pěkné vylomeniny!
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Štědrovečerní večeře u nás už není jen kapr a bramborový salát, přestože tato kombinace dominuje. Češi stále více experimentují. Pokud letos chcete také změnu, nechte se inspirovat tradicemi z jiných zemí světa.
Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.

Výběr článků

Najednou zasvítí sluníčko do oken, venku rozkvetou keře a hned vám svět připadá mnohem veselejší. Jaro už je tady, a to nejen teplotami venku. Velikonoce jsou za necelý měsíc, a tak je ten správný čas vnést jarní náladu také do vašeho domova.
Svým tvarem trochu připomíná mrkev. Jindy zase mívá kulatý tvar a na pohled tak připomíná přerostlou ředkvičku. O čem je řeč? O zelenině, kterou mnoho lidí (ne)vědomě přehlíží a do jídelníčku ji zařazuje jen zřídka. Znáte bílou ředkev?
S příchodem chladných dní naše pleť potřebuje výživu. K tomu vám dopomohou domácí pleťové masky, které si vyrobíte z ingrediencí, co máte běžně v kuchyni.

Nepřehlédněte

Natáčení komedie 3Bobule z vinařského prostředí začalo v první polovině července sice překvapivě v Praze, ale po třech natáčecích dnech se filmaři přesunuli na jižní Moravu. Tady s přestávkami pracovali do poloviny srpna. Co si o filmu myslí sám režisér a hlavní protagonisté?
Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek