Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Iveta Bartošová: Příběh české popové princezny

Její život se na počátku jevil jako pohádka o tom, jak dívka z malého města dobyla velký svět showbyznysu. Avšak místo klasického „a žili šťastně až do smrti“ se příběh Ivety Bartošové nesl spíše v tónech tragédie. 29. dubna 2024, si připomínáme deset let od chvíle, kdy Iveta svůj život sama tragicky ukončila. Přesto existovaly okamžiky, kdy byla šťastná.
Bartošová
V pondělí uplynulo deset let ode dne, kdy zemřela Iveta Bartošová.

30. 04. 2024

30. 04. 2024

Talent z Frenštátu a první kroky na hudební scéně

Iveta Bartošová se narodila v Čeladné a své dětství strávila ve Frenštátě pod Radhoštěm. Od útlého věku projevovala výrazný hudební talent, který ji nakonec přivedl na soutěž Mladá píseň v Jihlavě v roce 1983. Zde nejen, že skončila na čtvrtém místě, ale také získala cenu poroty. Tato soutěž se stala zlomovým bodem v její kariéře díky setkání s Petrem Sepéšim. Společně tvořili hudební duo, které ovládlo českou hudební scénu hity jako “Knoflíky lásky” a “Medové dny”. Sepéšiho smrt v roce 1985 však způsobila, že se Iveta na nějaký čas stáhla z veřejného života.

Medové dny zažívala Bartošová s Petrem Sepéšim

Iveta Bartošová princezna českého popu

Její návrat byl triumfální. Iveta spolupracovala s předními českými orchestry a umělci a rychle si znovu vybudovala svou pozici na vrcholu české pop music. Její alba “I. B.” (1987) a “Blízko nás” (1989) přinesla řadu hitů, které se staly nesmrtelnými. V roce 1986 dokonce překonala Hanu Zagorovou v anketě Zlatý slavík, což představovalo značný úspěch a potvrzení její popularity. V 90. letech Iveta získala Zlatého slavíka ještě dvakrát, v letech 1990 a 1991, a vydala další úspěšná alba, jako jsou “Natur” a “Václavák”.

Ivetin největší hit “Léto”

Úspěšná kariéra, ale osobní život tragédie

Přestože její profesní život byl plný úspěchů, Iveta čelila mnoha osobním tragédiím. Vendula Pizingerová, její blízká přítelkyně, popisuje, jak Iveta dokázala vždy znovu vstát a pokračovat. Její poslední léta byla poznamenána veřejnými spekulacemi o zdravotním stavu a problematickém manželství s Josefem Rychtářem, což vyvolávalo mnoho diskusí mezi jejími fanoušky i v médiích.

Málo mě znáš

Dokument “Málo mě znáš” režírovaný Tomášem Kleinem přináší nový pohled na Ivety život a kariéru. Tento film zdůrazňuje klíčové momenty její kariéry, od počátků v osmdesátých letech pod vedením Ladislava Štaidla až po devadesátá léta, kdy se emancipovala od vlivu svého manažera. Dokument obsahuje nikdy nezveřejněné záběry a svědectví od lidí, kteří byli Ivetě blízcí, poskytující tak hluboký vhled do jejího osobního i profesionálního života.

K TÉMATU  Monika Bagárová zrušila plánovaný „vysněný“ koncert v O2 areně

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Alena Vránová a Audiokniha roku 2023: Výjimečný výkon ve výjimečném díle

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Knížky pro děti jsou nejen zábavným zdrojem pro trávení volného času, ale také přínosným nástrojem pro rozvoj dětského myšlení a fantazie. Proto jsme pro vás připravili seznam nejlepších knih, které nejenže děti baví, ale také jim pomáhají rozvíjet se.
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Do pračky se dává především prací prášek a aviváž. Napadlo vás někdy, že byste do ní dali i něco jiného?
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
S mámou jsme si blízké, myslím, že jsme si vytvořily hodně hlubokou vazbu v době, kdy nás táta opustil. Mám ještě o rok mladšího bratra, který se nikdy nemohl smířit s rozvodem rodičů a byly s ním poměrně velké problémy.
Sociální sítě vůbec nejsou tak nevinné, jak se tváří. Už jste někdy slyšely o tom, že vás bez výčitek mohou definitivně připravit o pracně vydřené štíhlé křivky, dobrou náladu i celkovou rovnováhu?
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
Častou chybou nás žen je, že si oblíbíme určitý typ kosmetiky a používáme ji po celý rok. Ale nežijeme v zemi, kde je počasí stálé. Proto je třeba kosmetiku obměňovat podle ročního období. Nejinak je tomu právě nyní s příchodem podzimu. Vaše pleť bude potřebovat jinou péči.

Výběr článků

Popraskané rty, suché koutky, odchlíplé kousky zrohovatělé kůžičky. Když jen trochu zanedbáte péči o své rty, podzimní počasí vám to vrátí i s úroky. Nemusíte kupovat syntetické balzámy na rty. Vyrobte si svoji vlastní péči z přírodních ingrediencí.
Když se dva partneři rozhodnou nastoupit společnou cestu, je to vždy dojemný okamžik. Tohle svatební video ale patří určitě mezi ty nejdojemnější!
Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.

Nepřehlédněte

Možná tušíte, že květiny by se měly darovat vždy v lichém počtu a že bílá barva symbolizuje nevinnost. Nejspíš tušíte i to, že se bílá lilie hodí spíš na pohřeb než jako květina k narozeninám. Spoustu dalšího toho ale ještě nevíte.
Drogerie jsou plné různých šamponů, kondicionérů, zábalů a masek, které mají ženám pomoci ke kráse. Většina z nich ale nakonec stejně zjistí, že nejlépe zabírá síla přírody.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek