Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Kosmetika na míru i pro alergiky. Výroba domácí kosmetiky není složitá. Jak a s čím můžete začít už dnes

Výroba domácí kosmetiky není složitá, a navíc je to zábava. Vaší pleti udělají výrobky z přírodních ingrediencí určitě dobře. Už žádná chemie! Je fajn, že můžete ovlivnit složení vaší kosmetiky. A péče o vaše tělo bude tak pouze ve vašich rukách.
Výroba domácí kosmetiky není složitá
Zdroj: 123RF.com

29. 05. 2019

https://eshop.nobilis.cz/produkt/etericky-olej-bio-levanduleUž první výrobek vás přesvědčí

Mnoho základních ingrediencí si můžete vyrobit doma. Ale pokud s výrobou domácí kosmetiky začínáte, najděte si e-shop, kde si nejprve základy koupíte. Možná se vám bude zdát nějaký olej drahý. Ale vydrží vám velmi dlouho, protože do výrobku většinou použijete jen pár kapek. Později, až vyrobíte pár pleťových vod a krémů, budete mít určitě chuť experimentovat a vyrobit si i samotné základy.

Máte alergii? Složení výrobku ovlivníte tím, co do něj dáte

To je snad největší výhoda domácí kosmetiky. Víte, co je uvnitř.  Už nemusíte složitě zkoumat složení kelímků v obchodech. Důležité je respektovat typ vaší pleti. Na suchou pleť se hodí levandulová, růžová, heřmánková nebo pšeničná květová voda. Ty můžete použít i na normální pleť. Jestliže je pleť navíc citlivá, vyberte mezi levandulovou nebo heřmánkovou. Na mastnou a smíšenou například gerániová, pomerančová, mátová nebo rozmarýnová.

Z aktivních látek máte pro suchou pleť na výběr allantoin, glycerin, laktát sodný nebo ureu, extrakty ze zeleného čaje, z růže, banánový, jahodový, acai nebo okurkový. Na mastnou a smíšenou pleť pomůže například extrakt z kůry bílé vrby, malinový, měsíčkový nebo rozmarýnový. Všem typům pleti prospěje kapka aloe vera gelu.

Potřebujete také základní pomůcky

První krém můžete vyrobit s tím, co máte doma po ruce. Ale když vás to bude bavit a budete vyrábět častěji, je ideální mít potřeby, které budete používat pouze na tuto činnost. Je to v prvé řadě váha, stačí s přesností na 1 gram. Dále dvě misky z varného skla nebo jiného žáruvzdorného materiálu, pár kovových lžiček, teploměr na měření vodní a olejové fáze, trychtýř, malou stěrku, lahvičky, kelímky a mixér.

Začněte pleťovou vodou. Její výroba je velmi jednoduchá

Vyrobit si klasickou pleťovou vodu je jednoduché. Aktivní látky se smíchají s květovou vodou a přidá se konzervant. Na trhu je například cosgard, antibakteriální a protiplísňový syntetický konzervant, který prodlouží životnost kosmetiky. Budete potřebovat:

  • 94 g levandulové vody
  • 4 g sulfátovaného ricinového oleje
  • 1 g panthenolu
  • 10 kapek esenciálního levandulového oleje
  • 20 kapek cosgardu
K TÉMATU  Sprejomalba v akci. Koloseum vznikne přímo před očima během pár minut. Tohle není žádné graffiti

Rozmíchejte v mističce esenciální levandulový olej v sulfátovaném ricinovém oleji. V druhé mističce zamíchejte panthenol do levandulové vody. Nalijte vodu s panthenolem do mističky s oleji. Přelijte do lahvičky, přidejte cosgard a pořádně protřepejte.

Šlehané máslo pro hýčkání těla

  • 80 g bambuckého másla
  • 18 g olivového oleje
  • 1 g vitamínu E
  • 1 g esenciálního oleje podle vašeho výběru (protože po něm bude máslo vonět).

Do ohnivzdorné misky si navažte máslo a olej a ve vodní lázni je nechte mírně změknout. Máslo se nesmí úplně rozpustit. Vyndejte z vodní lázně, přidejte esenciální olej a vitamín E a šlehejte, nejlépe mixérem, dokud máslo nezdvojnásobí svůj objem. Přendejte do kelímku, nechte úplně vychladnout a zavíčkujte. Po několika hodinách, když máslo mírně ztuhne, je připravené k použití.

Ještě jedna rada na závěr. Domácí kosmetiku je lepší skladovat v temnu a chladu, aby déle vydržela. To se týká hlavně krémů a másel.

Máte nějaký svůj osvědčený recept na dokonalý krém nebo parfém či cokoli, co samy používáte? Pojďte nám jej napsat do diskuse nebo na redakční email.:) Předem děkujeme za inspiraci.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Úklidové práce jsou něčím, co nastupuje na scénu prakticky každý týden. Z posledních statistik vyplývá, že úklidem domácnosti stráví každý průměrný člověk až desetinu svého života. Abyste jednotlivými pracemi netrávili více času, než je skutečně nutné, začněte aplikovat několik zásad, jak důkladně uklidit byt. Prozradíme vám, na co hlavně nezapomenout (a na co se obvykle zapomíná).
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.

Nepřehlédněte

Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek