Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Je vám zima? Co přidat do podzimního jídelníčku a na co nezapomínat? Tyhle potraviny vás bezpečně zahřejí!

Chladná rána i večery nepřidají na náladě nikomu. Známe ale potraviny, které vás dokáží zahřát a zpříjemnit vám den. Už tím, že vám nebudete po těle chladno. Kterými obohatit podzimní jídelníček?
podzimní jídelníček
Zdroj: 123RF.com

23. 10. 2018

Čím obohatit podzimní jídelníček?

Začaly jste topit doma i v autě? Přidaly vrstvy oblečení a vytáhly čepici? Zkuste se zahřát i pomocí jídla. Stačí pár změn. Například, to, že máte místo bílého vína pít přes zimu červené. Nebo vyměnit ochlazující zelený čaj za černý. Ale jsou ještě další potraviny, které vám pomohou se zahřát. Jaké to jsou?

Teplé polévky přijdou vhod

Že jste na ně skoro zapomněly? Teď přichází jejich čas. V seznamu těch nej pro tohle období jsou vývary, ať masové nebo zeleninové, pochopitelně dlouho tažené. Umí nejen zahřát, ale i vylepšit vaši imunitu, protože obsahují hodně vitamínů. Dobře vám udělají i třeba asijské polévky PhoBo nebo PhoGa, což jsou též vývary, z kuřecího či hovězího masa, jen trochu jiných chutí, než známe my.

Šťavnaté maso neopomíjejte

Rády ho coby ženy z jídelníčku vynecháváme, přitom po něm není hlad! Navíc nám pomůže i se shazování kil. Ale během chladných dní tělo maso potřebuje, nebojte se tedy mnohem častěji sáhnout po dobrém hovězím a celkově červeném mase. Pomohou i ryby – losos, ale i kapr. Zkrátka ty tučnější. Neopomíjejte ani klasiku : kuřecí a krůtí – tam si pomozte ostřejším kořením, třeba chilli, kurkumou, paprikou…

Zase jiná zelenina

Někomu čerstvá bude chybět, ale věřte, že právě po ní je vám zima. Tělo se ochlazuje, a navíc stejně už nemá takovou chuť jako v létě. Raději zkuste sezónní a typické pro tohle období. Že už jste dlouho neměly kysané zelí, červenou řepu, špenát nebo kořenovou zeleninu? Šup s nimi do břicha. Prim hraje i dýně nebo kapusta.

České ovoce

Hodně podobně je na tom i ovoce. Mezi to, které vám přidá teplo do těla, patří úplně obyčejné jablka a hrušky, nejlépe třeba dušené a se skořicí či kardamonem. A čemu možná nebudete vůbec věřit, je odborníky čínské medicíny doporučované i sušené ovoce! Toho se přes zimu bát vůbec nemusíme.

K TÉMATUUniverzální ovocný koláč s esencí letní zahrady

Špetka ostrého koření

To, že vám bude tepleji po chilli, je jasná věc. Mezi další koření pak patří zmíněná už skořice, kardamon, hřebíček, muškátový oříšek a třeba  zázvor. Ten můžete využít nejen jako koření, ale i si z něho připravit zahřívací čaj. Zapomeňte na mátový, ten je vhodný na léto, protože ochlazuje… Ohledně koření se nechte inspirovat třeba asijskou kuchyní, tak najdete dost tipů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.
Proč na ruce mít hodinky, které jen ukazují čas? Mohou mít celou řadu další inteligentních funkcí, které nám mohou usnadnit život. Zejména pokud jsme ve spěchu a nemáme čas lovit mobilní telefon z kabelky či kapsy, abychom se podívali, kdo nám zrovna telefonuje. To je ale jen jedna z výhod chytrých hodinek. Podle čeho se dají vybírat chytré hodinky?
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek