Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Úplněk ve znamení Kozoroha

V sobotu 22. června 2024 ve 3:07 hodin nastane úplněk ve znamení Kozoroha, známý také jako jahodový úplněk. Tento lunární jev přináší příležitost uzavřít staré záležitosti a reflektovat nad předsevzetími, která jste si dali na začátku roku. Úplněk může přinést pochybnosti a obavy, ale také možnost převzít zodpovědnost a najít rovnováhu mezi prací a osobním životem. Je to ideální čas věnovat se péči o zdraví, zejména o kostru, kolena, zuby a kůži.
Jahodový úplněk
V sobotu 22. června 2024 ve 3:07 hodin nastane úplněk ve znamení Kozoroha.

21. 06. 2024

21. 06. 2024

V sobotu 22. června 2024 ve 3:07 hodin nastane úplněk ve znamení Kozoroha. Tento úplněk, známý také jako jahodový, je podle původních obyvatel Severní Ameriky spojen s uzavíráním určitých záležitostí.

Reflexe novoročních předsevzetí

Tento čas je příležitostí k zamyšlení nad předsevzetími, která jsme si dali na začátku roku. Jak si stojíte se svými cíli? Pracujete na nich nebo jste na ně zapomněli? Připomeňte si, co jste slíbili sami sobě nebo druhým, a vraťte se k tomu. Každý den je nová příležitost začít znovu.

Pochybnosti a obavy

Při úplňku se mohou objevit pochybnosti a obavy. Cítíte se někdy v pasti nebo zotročeni okolnostmi? Je důležité převzít zodpovědnost za své chování a neobviňovat druhé. Úspěch vyžaduje kontrolu nad negativními emocemi, odvahu čelit strachu a pozitivní myšlení.

Práce a kariéra

Znamení Kozoroha je spojováno s prací a kariérou. Jste spokojeni ve své práci? Nebo chodíte do zaměstnání jen kvůli výplatě? Práce zabírá velkou část našeho života, proto je důležité najít povolání, které nás naplňuje. Přemýšlejte o svých talentech a snech z dětství. Pokud uvažujete o podnikání, začněte pomalu. Hlavním motivem by měla být vášeň a radost.

Zdraví a tělo

Znamení Kozoroha je spojováno s kostrou, koleny, zuby, kůží a nehty. Při úplňku je vhodné věnovat těmto částem těla zvýšenou péči. Fáze měsíce je ideální pro léčbu revmatismu nebo chronické únavy. Kůže často odráží skryté zdravotní problémy, proto jí věnujte pozornost.

Co úplněk přinese jednotlivým znamením

Beran
Měsíc přinese Beranům touhu po cestování a poznávání nových míst. Možná pocítíte lehčí únavu z pracovních povinností, ale setkání s přáteli vám přinese novou energii.

Býk
Býci se budou muset vypořádat s negativními myšlenkami. Fáze měsce přinese příležitost k uzavření starých záležitostí a možná i nové začátky ve finanční oblasti.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví od 5. 11. do 9. 11. 2018. Začněte pracovní týden s úsměvem a prosadíte si vše!

Blíženci
Blíženci pocítí příval kreativity a touhu učit se novým věcem. Úplněk vám pomůže lépe komunikovat a navazovat nové kontakty, což může přinést nové příležitosti.

Rak
Pro Raky bude úplněk obdobím lásky a emocí. Budete se muset vypořádat s pracovními změnami a starostmi ve vztazích, ale vše se nakonec vyřeší.

Lev
Lvi budou čelit problémům v partnerství, ale úplněk jim poskytne šanci na nový začátek. Doporučuje se krátká pauza od sociálních médií.

Panna
Panny mohou cítit určitou osamělost ve vztazích, ale úplněk přinese možnost řešit konflikty a posílit pracovní úspěchy.

Váhy
Váhy zažijí harmonické období ve vztazích a práci. Úplněk vám umožní najít rovnováhu mezi pracovními a osobními povinnostmi.

Štír
Štíři se mohou těšit na intenzivní emoce a změny. Úplněk vám pomůže dosáhnout úspěchů v práci a prohloubit vztahy.

Střelec
Střelci pocítí touhu po dobrodružství a nových zážitcích. Úplněk přinese nové pracovní příležitosti a romantické vzrušení.

Kozoroh
Kozorozi budou prožívat období stability a plánování. Úplněk vám pomůže posílit tělo a budovat dlouhodobé vztahy a kariérní cíle.

Vodnář
Vodnáři mohou očekávat inovace a změny. Úplněk přinese nové zážitky ve vztazích a práci, nebojte se experimentovat.

Ryby
Ryby zažijí snové a intuitivní období. Úplněk vás povede k novým začátkům a změnám, které vás posunou dál.

Dodržováním těchto jednoduchých doporučení můžete plně využít energii úplňku ve znamení Kozoroha a posílit své fyzické i duševní zdraví.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Slunce ve znamení Raka: Období citlivosti a péče

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes už nikoho žena na vedoucí pozici příliš nepřekvapí. Obdivujete je, vzhlížíte k nim, chtěli byste být jako ony a tápete, jak se alespoň přiblížit?
My ženy každý den vyhlížíme návrat partnera, a tak trochu potají doufáme, že nás alespoň jednou za čas překvapí krásnou kytičkou. Květiny milujeme, jsou pro nás symbolem toho, že na nás tomu druhému záleží. Dřív pánové nosili domů květiny pravidelně, dnes je to jiné. Pánové, pokud jste sem tajně zabloudili a hledáte tip, jaké květiny mají ženy rády, čtěte dál!
Lákavé cedule na obchodech. Sleva na každém rohu, na každém billboardu, v každé reklamě. Přitahují vaše oči a slibují skoro neuvěřitelné. Jsou povánoční slevy opravdu tak výhodné? Dá se jim odolat?
S každým novým rokem přicházejí i nové trendy, a to platí i pro svět seznamování. V dnešním úterním článku na Dámské Lize se věnujeme otázce, jaké trendy nám přinese rok 2024 v oblasti seznámení a vztahů. Od online platforem po inovativní způsoby setkávání, přinášíme vám pohled na aktuální směry a měnící se dynamiku, která ovlivňuje způsob, jakým se lidé seznamují a budují vztahy v nadcházejícím roce.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Myslíte si, že jste potkala toho pravého, ale okolí je z vašeho vztahu rozpačité. Je starší o více než 20 let? Je mladší o více než 10 let? Člověk by řekl, že v dnešní společnosti se věkový rozdíl nepočítá. Zdaleka to není pravda. A většinou jsou to ženy, které věkový rozdíl řeší podstatně víc, než muži.
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Kolik kilo člověk přibere? Rozhodně víc, než si naplánuje, když na těhotenském testu vidí dvě čárky. A jak dlouho vývoj vytouženého miminka vlastně trvá? V tomhle vám ve škole při hodinách biologie taky kecali!
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Během akce Beach for Disney Sand Magic 2018 vyrostly na pláži nizozemského Oostende obrovské skulptury z písku. Oslavily tak 90 let od vzniku Mickey Mouse, ikonické postavičky studia Disney. Díla z písku představují jednotlivé pohádky, ale dominantou je kouzelný hrad, který má společnost v logu.

Výběr článků

Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Hněv, strach, zklamání. Nepříjemné emoce, které prožívá každý. A každý na ně reaguje trochu jinak. Jak to udělat, abyste se v náročných situacích nenechaly vykolejit a co nejrychleji našly ztracenou rovnováhu?

Nepřehlédněte

Pálení čarodějnic se tradičně slaví v noci ze 30. dubna na 1. května. To znamená, že i letos se čas oslav, opékání špekáčků a zapalování hranic blíží. Víte ale, kde se tento svátek vzal a jaká je jeho historie?
Dnes je ten správný den se rozhodnout, s kým chcete trávit svůj drahocenný čas, a komu ho naopak nedávat! Dejte na svůj vnitřní hlas.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek