Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

Herci z Harryho Pottera dnes: Jak vypadají a co dělají?

Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
potter
foto: irstone/123RF

14. 03. 2022

Harry Potter se stal fenoménem, a fenoménem je dodnes. Z dětských herců, kteří s kouzelnickou ságou doslova vyrostli, jsou dnes už dospělí lidé. Co dělají největší hvězdy filmů o malém brýlatém čarodějovi a jak se jim dnes daří?

Daniel Radcliffe

Postava: Harry Potter

Daniel Radcliffe zahrál hlavní roli mladého kouzelníka s jizvou na čele a ikonickými kulatými brýlemi na jedničku. Tíha slávy na něj ale dopadla a dnes není tajemstvím, že herec propadl alkoholu. Sám přiznal, že poslední díly ságy točil mnohdy opilý, ale pak si uvědomil, že je to špatně – a s alkoholem skončil doslova ze dne na den. No ještěže tak.

Dnes už dospělý Daniel Radcliffe buduje dál svou hereckou kariéru a snaží se vystoupit ze stínu Harryho Pottera, i když tím asi pro všechny fanoušky navždy zůstane. Obstát na filmové scéně se mu ale poměrně dobře daří, zahrál si například v hororu Žena v černém, v komedii Zabiják proti své vůli a září i v seriálu Nebe s.r.o.

Rupert Grint

Postava: Ron Weasley

Zrzavý představitel nejlepšího kamaráda Harryho Pottera to dnes s herectvím moc nepřehání a spíše se věnuje rodině. Sice i on stále aktivně hraje, rozhodně ale není vidět tolik, jako jeho kolegové. Možná o to už ani tolik nestojí. Filmů proto již moc nenatočil, ale objevuje se pravidelně v seriálu Servant. Se svou partnerkou žije spíše rodinným životem, jako správnému otci mu narostlo břicho a vychovává dceru jménem Wednesday.

trailer k filmu Harry Potter: Návrat do Bradavic

Emma Watson

Postava: Hermiona Grangerová

Herečka Emma Watson se z hlavní trojice mladých kouzelníků proslavila rozhodně nejvíc, a daří se jí velmi dobře. Představitelka Hermiony se ale se svou slávou těžce vyrovnávala a s natáčením chtěla v jednu dobu dokonce praštit. Nakonec ale tlak, a vše s popularitou spojené, ustála a pokračovala dál. Dnes vystupuje jako sebevědomá mladá žena, nesmírně jí to sluší a září i na plátnech kin.

K TÉMATUPamela Anderson: Kam zmizela sexy plavčice C.J. z Pobřežní hlídky?
trailer k pohádce Krása a zvíře

Po kouzelnické sáze Harry Potter si zahrála v předělávce oblíbené pohádky Kráska a zvíře a zazářila i ve vážnější roli v dramatu Kolonie. Když ale potřebuje od herectví pauzu, dopřeje si ji. Aktivně se totiž angažuje také v jiných oblastech. Bojuje velmi nahlas za práva žen i zvířat, záleží jí na životním prostředí a investuje do toho nemalé peníze, a hlavně svůj čas. V roce 2009 byla Emma Watson dokonce vyhlášená nejlépe placenou herečkou v Hollywoodu. Bravo šprtko Hermiono!

Tom Felton

Postava: Draco Malfoy

Z nesympatického malého a zákeřného Draca Malfoye vyrostl pohledný muž. Tom Felton se také stále aktivně herectví věnuje. Občas se objeví i na stránkách bulváru, mnohým nedal spát jeho vztah s herečkou Emmou Watson. Ona ale potvrdila, že zůstali pouze dobrými přáteli, což řadu fanoušků zklamalo. Jeho herecké kvality jsme mohli sledovat například ve filmu Ve jménu Krista nebo v hororu Zjevení. Zahrál si také v seriálu Flash.

Matthew Lewis

Postava: Neville Longbottom

Tento mladý herec prošel asi největší proměnou – a dnes je téměř k nepoznání. Dokonce na internetu kolují vtípky, že z ošklivého káčátka se stal největší fešák ze všech jeho kouzelnických kolegů. Ve filmech hrál tak trochu neohrabaného malého oplácaného kouzelníka, dnes je herec samý sval a je z něj opravdu pohledný muž. Věnuje se zejména seriálové tvorbě, ale většina filmových fanoušků jej zaznamenala hlavně v dramatickém romantickém snímku Než jsem tě poznala, kde si zahrál přítele hlavní hrdinky.

Harry Melling

Postava: Dudley Dursley

I z bratrance Harry Pottera vyrostl statný muž a svůj herecký talent uplatňuje ve filmech i seriálech. Rozmazleného Dudleyho byste v něm ale dnes hledali marně. Herec neuvěřitelně zhubnul a vypadá skutečně dobře. Objevil se v seriálu Jeho temné esence nebo třeba v úspěšném historickém snímku Brankář.

K TÉMATUVelikonoce se blíží! Inspirujte se chytrými nápady na velikonoční vajíčka. Zkuste jednoduché i netradiční způsoby zdobení!
trailer k filmu Say Your Prayers v němž hraje Harry Melling

U příležitosti dvacetiletého výročí od natáčení se také většina ústředních herců sešla ve speciálním dílu s názvem Harry Potter: Návrat do Bradavic. Toto setkání samozřejmě všichni fanoušci nesmírně ocenili. Snad se bude všem našim oblíbencům dobře dařit i nadále.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Lindsay Lohan: Od dětské hvězdy ke kokainové královně věznice

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?
Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  

Nepřehlédněte

Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek