Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Herci z Harryho Pottera dnes: Jak vypadají a co dělají?

Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
potter
foto: irstone/123RF

14. 03. 2022

Harry Potter se stal fenoménem, a fenoménem je dodnes. Z dětských herců, kteří s kouzelnickou ságou doslova vyrostli, jsou dnes už dospělí lidé. Co dělají největší hvězdy filmů o malém brýlatém čarodějovi a jak se jim dnes daří?

Daniel Radcliffe

Postava: Harry Potter

Daniel Radcliffe zahrál hlavní roli mladého kouzelníka s jizvou na čele a ikonickými kulatými brýlemi na jedničku. Tíha slávy na něj ale dopadla a dnes není tajemstvím, že herec propadl alkoholu. Sám přiznal, že poslední díly ságy točil mnohdy opilý, ale pak si uvědomil, že je to špatně – a s alkoholem skončil doslova ze dne na den. No ještěže tak.

Dnes už dospělý Daniel Radcliffe buduje dál svou hereckou kariéru a snaží se vystoupit ze stínu Harryho Pottera, i když tím asi pro všechny fanoušky navždy zůstane. Obstát na filmové scéně se mu ale poměrně dobře daří, zahrál si například v hororu Žena v černém, v komedii Zabiják proti své vůli a září i v seriálu Nebe s.r.o.

Rupert Grint

Postava: Ron Weasley

Zrzavý představitel nejlepšího kamaráda Harryho Pottera to dnes s herectvím moc nepřehání a spíše se věnuje rodině. Sice i on stále aktivně hraje, rozhodně ale není vidět tolik, jako jeho kolegové. Možná o to už ani tolik nestojí. Filmů proto již moc nenatočil, ale objevuje se pravidelně v seriálu Servant. Se svou partnerkou žije spíše rodinným životem, jako správnému otci mu narostlo břicho a vychovává dceru jménem Wednesday.

trailer k filmu Harry Potter: Návrat do Bradavic

Emma Watson

Postava: Hermiona Grangerová

Herečka Emma Watson se z hlavní trojice mladých kouzelníků proslavila rozhodně nejvíc, a daří se jí velmi dobře. Představitelka Hermiony se ale se svou slávou těžce vyrovnávala a s natáčením chtěla v jednu dobu dokonce praštit. Nakonec ale tlak, a vše s popularitou spojené, ustála a pokračovala dál. Dnes vystupuje jako sebevědomá mladá žena, nesmírně jí to sluší a září i na plátnech kin.

K TÉMATU  Pohádková sídla. Kdo ze světových celebrit má nejdražší domov?
trailer k pohádce Krása a zvíře

Po kouzelnické sáze Harry Potter si zahrála v předělávce oblíbené pohádky Kráska a zvíře a zazářila i ve vážnější roli v dramatu Kolonie. Když ale potřebuje od herectví pauzu, dopřeje si ji. Aktivně se totiž angažuje také v jiných oblastech. Bojuje velmi nahlas za práva žen i zvířat, záleží jí na životním prostředí a investuje do toho nemalé peníze, a hlavně svůj čas. V roce 2009 byla Emma Watson dokonce vyhlášená nejlépe placenou herečkou v Hollywoodu. Bravo šprtko Hermiono!

Tom Felton

Postava: Draco Malfoy

Z nesympatického malého a zákeřného Draca Malfoye vyrostl pohledný muž. Tom Felton se také stále aktivně herectví věnuje. Občas se objeví i na stránkách bulváru, mnohým nedal spát jeho vztah s herečkou Emmou Watson. Ona ale potvrdila, že zůstali pouze dobrými přáteli, což řadu fanoušků zklamalo. Jeho herecké kvality jsme mohli sledovat například ve filmu Ve jménu Krista nebo v hororu Zjevení. Zahrál si také v seriálu Flash.

Matthew Lewis

Postava: Neville Longbottom

Tento mladý herec prošel asi největší proměnou – a dnes je téměř k nepoznání. Dokonce na internetu kolují vtípky, že z ošklivého káčátka se stal největší fešák ze všech jeho kouzelnických kolegů. Ve filmech hrál tak trochu neohrabaného malého oplácaného kouzelníka, dnes je herec samý sval a je z něj opravdu pohledný muž. Věnuje se zejména seriálové tvorbě, ale většina filmových fanoušků jej zaznamenala hlavně v dramatickém romantickém snímku Než jsem tě poznala, kde si zahrál přítele hlavní hrdinky.

Harry Melling

Postava: Dudley Dursley

I z bratrance Harry Pottera vyrostl statný muž a svůj herecký talent uplatňuje ve filmech i seriálech. Rozmazleného Dudleyho byste v něm ale dnes hledali marně. Herec neuvěřitelně zhubnul a vypadá skutečně dobře. Objevil se v seriálu Jeho temné esence nebo třeba v úspěšném historickém snímku Brankář.

K TÉMATU  Živé vstupy televizních komentátorů, které se tak trochu nepovedly. Jaké překvapení dokáže pokazit záběr
trailer k filmu Say Your Prayers v němž hraje Harry Melling

U příležitosti dvacetiletého výročí od natáčení se také většina ústředních herců sešla ve speciálním dílu s názvem Harry Potter: Návrat do Bradavic. Toto setkání samozřejmě všichni fanoušci nesmírně ocenili. Snad se bude všem našim oblíbencům dobře dařit i nadále.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Lindsay Lohan: Od dětské hvězdy ke kokainové královně věznice

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Vaše venkovní sauna na zahradě, to je příjemné pocení v přírodě. Svoji roli hraje i čerstvý vzduch, na který vycházíte ze sauny ven. Ochlazení si dopřejete ve venkovním bazénu nebo v zimě přímo ve sněhu! Sauny se dají postavit na klíč, od těch nejmenších pro dva, až po prostorné zahradní sauny s předsíňkou nebo odpočívárnou. Zajímavou variantou jsou i prosklené dveře nebo stěny sauny. Prohlédněte si galerii a třeba se necháte inspirovat!
V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.

Nepřehlédněte

Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek