Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Banánová dieta, to nejsou jenom banány. V malé míře dovoluje i hřešit!

Banány patří mezi rychlou svačinku, ale také mezi potraviny, které pozitivně ovlivňují nervový systém a zlepšují náladu. V Japonsku na banány nedají dopustit především ženy, protože díky banánům si udržují štíhlou postavu. Už jste slyšeli o banánové dietě?
banánová dieta
Banánová dieta slibuje úbytek váhy a povoluje i čokoládu.

28. 04. 2023

Mnoho lidí si stále myslí, že po banánech jdou kila nahoru, což je naprostý nesmysl. Ba naopak, banány díky svému složení hubnutí výrazně podporují, což je důvod, proč v Japonsku vznikla banánová dieta. Hned si o ní povíme víc, ale nejdřív se banánu jako takovému podíváme na kloub.

Proč zrovna banány

Jistě vás mile překvapí, že banán neobsahuje téměř žádný tuk. Takže co v něm najdeme? 1 banán má zhruba 140 kalorií. Obsahuje 16 g sacharidů, 2g bílkovin a 4 g vlákniny. Množství tuku je opravdu zanedbatelné – 0,4 g.

Banány navozují pocit sytosti, čímž se vyhnete pocitu hladu. Kromě uvedených látek obsahují také potřebný sodík, draslík, mangan, železo nebo hořčík. Nejen zasytí, ale také dodají energii, cukr v krvi se vyrovná a vy tak můžete dál normálně fungovat narozdíl od obvykle drastických diet.

V čem spočívá banánová dieta?

Celý princip banánové diety je velmi jednoduchý. Základem je snídaně, kterou tvoří banány. Těch můžete sníst tolik, dokud se nebudete cítit sytí. Zapijte je sklenicí vlažné vody. Banány se během dopoledne začnou přeměňovat na škrob, který výrazně zlepšuje trávicí systém, proto s dalším pokrmem vyčkejte až na oběd.

Důraz je kladen také na samotný žaludek, který mnoho z nás značně přetěžuje. Snažte se jíst pouhých 80 procent běžné porce pokrmu. Svému žaludku tak výrazně ulevíte, čímž také posílíte trávení. Během dne je rovněž příhodné dbát těchto pravidel.

  1. Velmi důležité je během dne dodržovat pravidelný pitný režim, vyhýbejte se studeným a sladkým tekutinám. Ideální je voda pokojové teploty.
  2. Jestliže chcete zhubnout, na alkohol zapomeňte. Při banánové dietě nepijte ani mléko.
  3. Oběd směřujte na 12 hodinu. K obědu si dejte například rýži, luštěniny, rybu, libové maso, sóju.
  4. Během dne nezapomínejte ani na pohyb, ideální je půlhodinová procházka po obědě.
  5. Se svačinou to nepřehánějte, mějte u sebe vždy kousek ovoce nebo zeleniny, ale můžete zhřešit klidně i čokoládou.
  6. Večeři si naplánujte kolem šesté až sedmé hodiny večer, záleží na vás, jak moc velký hlad budete mít. Když je brzy, může být i vydatná, pokud je z kvalitních surovin (příkladem asijská jídla) a tentokrát už na sladkosti zapomeňte. Ty jste si mohli dát ke svačině.
  7. Neoddalujte večerku, při jakékoliv dietě je důležitý kvalitní spánek, takže si rozhodně neplánujte nějaké ponocování.
K TÉMATU  Štíhlé nohy jako ze žurnálu. Jak na ně?

Kdo stojí za banánovou dietou?

Jak jsme již zmínili, banánová dieta pochází z Japonska, konkrétně od manželů Sumiko a Hamachi Watanabe, kteří dali hlavy dohromady a přišli s touto ovocnou dietou. Sumiko se věnuje farmacii a je expertka na preventivní medicínu. Hamachi studoval tradiční čínskou medicínu a výživové poradenství na Japan Body Care Academy. Jejich cílem bylo, aby si lidé uvědomovali pocit hladu a sytosti a jedli skutečně jen tehdy, kdy je to nutné. Poukazují také na to, jak moc je důležitý kvalitní spánek a zdravá a vyvážená strava.

banán
Jsou banány vaše oblíbené ovoce?

A na závěr…

Každá dieta má své výhody a nevýhody. Výhodou banánové diety je, že při jejím dodržování skutečně zhubnete nějaké to kilo a jestliže vás trápí překyselený organismus, banánovou dietou nic nezkazíte, protože banán překyselení vyrovná. Ale každý odborník na výživu vám řekne, že držet jakoukoliv dietu je velký nesmysl.

Základem zdravého hubnutí je hubnout tak, aby byly vidět trvalé výsledky. Při banánové dietě ztratíte během chvilky pár kil, ovšem můžete je získat zpět stejně rychle, jako jste o ně přišli, a dokonce můžete nabrat jednou tolik. Pokud tedy chcete zhubnout do plavek, banánová dieta je skvělým řešením, ovšem není vhodná jako dlouhodobá záležitost. Banány do svého jídelníčku skutečně zařaďte, ovšem prokládejte je plnohodnotnými pokrmy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Moderní studie ukazují, že botulotoxin není tak nevinný. Kromě vrásek vás může zbavit i emocí

Cambridge dieta: Vše, co jste potřebovali vědět

Zdroje článku:
www.webmd.com , www.livestrong.com, http://en.asabanana.net/effect.html
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu několik dnů, kdy Lela Ceterová a Karlos Vémola oznámili, že jdou od sebe. Složité životní období prožívali již nějaký čas, a v poslední době se dokonce nakazili koronavirem, kterým onemocněla i jejich několikaměsíční dcerka.
Když se řekne jóga, můžeme si představit mnoho jejích variant. Může jít o pomalé protažení celého těla, dynamickou power jógu, ale třeba i o jógu hormonální. Právě s její pomocí můžete vyřešit mnoho nepříjemností plynoucích z nevhodné hladiny hormonů v těle.
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Růži, královnu květin, můžete použít v kosmetice i v kuchyni. Růžová voda je již mnoho let nejčastěji používanou květovou vodou. Je skvělá pro všechny typy pleti, od mladé problematické, přes přecitlivělou suchou až po náročnou zralou. Hodí se i pro jemnou dětskou pokožku a pro alergiky. Vyrobte si ji doma. A ještě mnohem víc.
V rámci svého F.A.M.E turné vystoupí latinsko-americký idol Maluma v prostorách Forum Karlín. Předprodej vstupenek začal již ve středu 30. 1. na ticketportal.cz. Na co se můžete těšit?
Adventní věnce se dají koupit, ale opravdovou hodnotu má váš vlastnoruční výrobek. Inspirujte se úchvatnými nápady naoriginální adventní věnce z rozličných materiálů a vyzdobte jídelní stůl na letošní svátky nějakým novým kouskem.
Mel B, Melanie C, Emma Bunton, Geri Halliwell a Victoria Beckham. Psal se rok 1996 a hitparádové příčky ovládl hit Wannabe dívčí britské kapely Spice Girls. Kde je holkám dneska konec?
Když se řekne jóga, můžeme si představit mnoho jejích variant. Může jít o pomalé protažení celého těla, dynamickou power jógu, ale třeba i o jógu hormonální. Právě s její pomocí můžete vyřešit mnoho nepříjemností plynoucích z nevhodné hladiny hormonů v těle.

Výběr článků

Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Ráda si dopřáváte relaxační koupel, kdy máte čas jenom sama pro sebe a nikdo vás neruší? Napustíte si vanu plnou horké vody, přidáte pěnu, ponoříte se do spousty bublin a zavřete oči. Tento prožitek si ale můžete ještě zpříjemnit. Navíc se krásně prohřejete a i v pošmourném počasí neztratíte dobrou náladu.
Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.

Nepřehlédněte

Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Společnost Trust uvádí na trh sluchátka Trust Noma pro poslech hudby a hands-free volání s poutavým retro designem. Chcete je vyhrát? Máme pro vás jednoduchou soutěžní otázku. Zpříjemněte si Vánoce poslechem hudby.:)

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek