Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Pivo nebo víno? Máme pro vás dobré zprávy. Ale i ty špatné

V první řadě je dobré si říct, že v malém množství rozhodně neuškodí pivo ani víno. Dokonce má obojí pro náš organismus velmi pozitivní účinky. Čemu tedy dáte přednost vy?
pivo nebo víno
Pivo nebo víno? Toť otázka.

06. 05. 2022

Slogan: V pivu je vitamínů málo, proto ho musíme pít hodně, známe z triček pupkatých štamgastů všichni. Hodně alkoholu na zdraví nepřidá nikomu. V tom máme určitě jasno. Kdo by ale teď v létě odolal sklence vína na zahrádce nebo zastávce na půllitr piva? Takže když už něco, co napáchá menší škodu, pivo nebo víno? A jak na tom najít něco pozitivního?

Jak je to s vínem?

Víno, zejména to červené, je plné antioxidantů, které pomáhají odbourávat volné radikály, jež poškozují naše buňky a orgány. Červené víno rovněž obsahuje resveratrol, díky kterému můžete žít mnohem déle. Zvyšuje totiž aktivitu proteinu sirtuin.

Červené, ale i bílé víno, rovněž podporuje správnou funkci našich orgánů, především srdce a cév. Důležité je však nepřekročit doporučené denní množství, a to jsou přibližně dvě skleničky vína. V neposlední řadě pitím vína zpomalujeme pokles hladiny „dobrého“ cholesterolu a tím si také snižujeme riziko onemocnění srdce.

víno
Červené víno má na tělo blahodárné účinky.

Potřebujete si zlepšit paměť? Pak ji samozřejmě můžete trénovat přirozeným způsobem, jako je luštění křížovek, učením se cizích slovíček či čtením, anebo střídmým pitím vína. Vědci prokázali, že malé množství zkonzumovaného vína denně snižuje riziko vzniku stařecké demence a Alzheimerovy choroby. Víno totiž zlepšuje okysličení mozku a zároveň zkvalitňuje jeho kognitivní funkce.

Ženy jistě ocení i fakt, že víno přispívá k jejich kráse. Vyhlazuje nám drobné vrásky a napomáhá k zářivé a zdravě vypadající pleti. V otázce pivo nebo víno zatím víno boduje. Zatím.

Pivo je ještě zdravější, ale také kaloričtější

Dáváte přednost pivu? Pak i v tomto případě pro vás máme velmi potěšující zprávy. Podle mnohých studií je dokonce pivo zdravější než víno. Obsahuje totiž spoustu vitamínu B a vlákniny, která napomáhá správnému trávení. Ovšem i pivo zpomaluje stárnutí a taktéž zpomaluje riziko poklesu „hodného“ cholesterolu.

K TÉMATUNové studio BodyBody v centru Prahy! Karlovo náměstí je šestou lokalitou v Praze, kde bylo otevřeno fitness studio s EMS tréninkem

Nizozemští vědci rovněž prokázali, že střídmé pití piva zvyšuje pravděpodobnost, že se dožijete devadesáti a více let. A opět, stejně jako víno, tak i pivo snižuje riziko vzniku stařecké demence a Alzheimerovy choroby.

Trpíte na trombózy? Pak můžete mít ještě větší radost, neboť pití piva pomáhá udržet naše žíly zdravé a průchodné.

Nespornou výhodou piva ovšem je i fakt, že se dá využít v kosmetice. Můžete ho použít jako vlasový zábal nebo kúru pro pevné a lesklé nehty.

TIP: Smícháte-li trochu piva s jedním žloutkem, můžete směs využívat jako tonikum nebo micelární vodu. Pleť bude vypnutější, hladší, bude nést méně vrásek a také bude zářivější.

Pivo navíc funguje i jako přírodní tužidlo na vlasy, nemáte-li tedy klasické, ale potřebujete, aby vám účes držel, pak si po umytí hlavy potřete vlasy pivem od kořínků až ke konečkům.

Držíte-li však dietu, je dobré vědět, že pivo je na rozdíl od vína mnohem kaloričtější. Pokud tedy vypijete dva půllitry piva, vstřebáte do svého těla mnohem více kalorií, než kdybyste vypila dvě skleničky vína.

pivo
Pivo je zdravější, ale snáz po něm přiberete.

Odborníky je často udáváno, že jedna sklenice červeného vína obsahuje 70 kalorií, v bílém víně se nachází 65 kalorií. Ovšem ve třetince piva najdeme hned 139 kalorií a v půllitru dokonce 200 kalorií a příliš nezáleží na tom, jestli pijete silnější nebo slabší pivo. Takže pivo nebo víno? Pivo je zdravější, ale zase po něm snáz přiberete.

Oba tyto alkoholické nápoje mají navíc tu nevýhodu, že vás po nich může pálit žáha. Jestliže holdujete pivu, měli byste si denně dopřávat maximálně dvě třetinky, u vína se optimální množství odhaduje od dvou do čtyř deci.

Střádáte si alkohol na víkend? Tak pozor!

Nezapomínejme však ani na to, že bílé víno údajně narušuje zubní sklovinu a červené víno zase způsobuje migrény.

K TÉMATUSvatba za hranicemi: co je nutné vyřídit a na co se připravit?

A pokud máte za to, že na pití vína nebo piva vyzrajete tím, že celý týden neupijete ani kapku a v sobotu do sebe dostanete šest půllitrů piva nebo dvě lahvinky vína, pak vás bohužel zklameme. Tímto způsobem si maximálně zničíte játra i zažívání a bez jakéhokoliv pozitivního efektu na váš organismus. Víkendovými pijatikami si bohužel jen a pouze škodíte. Tady byste si už neměli pokládat otázku pivo nebo víno, ale jak moc poškodím svoje tělo?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cvičení s alkoholem: Dočkáme se výsledků?

Mojito vás osvěží během parných letních dnů. Připravte si nealkoholický koktejl jako od profíka

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Lidé dávají na první dojem. Pokud není zrovna dobrý, automaticky člověka přesouvají do škatulky - s ním se bavit nechci. Velkou měrou se na dobrém prvním dojmu podílí i náš úsměv. Pokud jsou zuby plné kazů, druhého to spíše jenom odpudí. Ano, stáváme se možná trochu povrchními, ale většinou za zkaženými zuby stojí nedostatečná dentální hygiena a to o člověku něco naznačuje.
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.

Nepřehlédněte

Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek