Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Dopřejte vašim nohám to nejlepší a obujte zdravotní obuv.

Zdravotní obuv tlumí otřesy, šetří klouby a umožňuje noze volně dýchat. Pro naše zdraví je kvalitní bota velmi důležitá. Poradíme vám, jak si ji správně vybrat a na co si dát při nákupu pozor.
obuv
Jaké boty vybrat pro co nejpříjemnější celodenní nošení?

Nohy a zdraví

Celý den stojíme na nohou. V práci, doma, na procházce. Není divu, že nohy patří k nejzatěžovanějším částem těla. Pokud k tomu přidáme nevhodný postoj, zaděláváme si na ploché nohy a posunuté plotýnky. Od toho nás bolí záda, hlava, lýtkové svaly a klouby. Jak z toho ven? Řešení je vcelku jednoduché. Kromě návštěvy fyzioterapeuta je důležité pořídit si kvalitní obuv. Nejlépe zdravotní.

Zdravotní obuv a její vlastnosti

Kvalitní obuv je důležitá pro naše zdraví i psychickou pohodu. Pro některé profese je zdravotní typ obuvi přímo nezbytný. Patří mezi ně doktoři, zdravotní sestry, pracovníci v továrnách, servírky nebo prodavačky. Prostě všichni, kdo celý den stojí na nohou. Co vše zdravotní obuv dokáže?

  • Tlumí otřesy,
  • šetří klouby,
  • pomáhá se správným držením těla,
  • uleví od bolesti,
  • dovoluje noze volně dýchat,
  • přináší psychickou pohodu.

 Zdravotní obut také obsahuje speciální membránu s mikropóry, která umožňuje proudění vzduchu. Ven odvádí vlhkost, ale dovnitř nepropustí ani kapku vody. Tyto boty jsou vhodné do deštivých dnů, protože udrží naši nohu v suchu.

Jak vybrat zdravotní obuv

Noha se v první řadě potřebuje hýbat. V botě by neměla být natěsnaná a ztuhlá. Vyzkoušejte si, jestli můžete volně hýbat prsty a při chůzi se bota ohýbá v oblasti nártu za prsty. Ve špičce byste měli mít přibližně 0,5 cm volného místa. Noha díky tomu získá prostor a nebude při každém kroku narážet do boty.

Tvar a střih

Správný střih boty kopíruje tvar nohy. Ideálně by měl být kulatý. Špičatým botám se raději vyhněte. Předejdete tak puchýřům a odřeninám. Zapomeňte také na vysoké podpatky. Škodí vaší páteři, kloubům a svalům. Ideální výška dámské zdravotní boty je maximálně 4 cm.

Materiál

Bota musí dýchat. Proto by měla být vyrobená z přírodních materiálů, jako je kůže nebo textil. Tyto látky jsou měkké, prodyšné a nedrží v sobě vlhkost. Pokud se vám potí nohy, vyberete si boty s antibakteriální úpravou. Zdravotní boty nejsou jen pohodlné, ale také odolné. Vydrží vám beze změny dlouhé roky. Základ boty může být vyrobený z korku. Tento materiál má výborné izolační vlastnosti a chrání nohu před horkem a chladem. Je ale tvrdý, proto by bota měla být doplněná o změkčující podešev.

K TÉMATUŠtíhlé nohy jako ze žurnálu. Jak na ně?

Podrážka a stélka

Stojíte celý den na nohou? Sáhněte po botách s protiskluzovou podrážkou. Bota, která klouže, vás nutí balancovat a zapojovat nesprávné svaly. Na konci dne budete více unavení a budete mít oteklá lýtka. Opravdu unaveným nohám pomůže masážní stélka. Nestůjte na ni ale celý den. Stačí hodina. Poté boty vyměňte nebo otočte stélku směrem dovnitř.

Cena není rozhodující

Na botách nešetřete. Kvalitní bota vám vydrží i několik let, investice do ní se rozhodně vyplatí. Drahá bota ale automaticky neznamená dobrá bota. Při výběru bot se zajímejte o historii značky, použité materiály a zkušenosti ostatních uživatelů. Kvalitní zdravotní obuv pořídíte již od 1 000 Kč. Sledujte slevy a výprodeje loňských kolekcí.

Velikost

Aby vám bota perfektně sedla, musíte si zvolit správnou velikost. Anatomicky tvarovaná stélka kopíruje tvar chodidla a dodává mu potřebnou oporu. Zdravotní boty si před nákupem raději pořádně vyzkoušejte. Pokud to není možné nebo potřebujete s čímkoliv poradit, kontaktujte specialisty na zdravotní a nadměrnou obuv. Rádi zodpoví všechny vaše otázky a pomohou vám vybrat tu nejlepší obuv.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek