Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Jak vyzrát na menopauzu

Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
menopauzu
Zdroj obrázku: insta_photos / Shutterstock.com

Menopauza je nelehké životní období, kterým musí projít každá žena. Tento přechod z plodné do neplodné fáze a s ním spojený úbytek hormonů prožívá každá jinak. Jedna třetina žen příznaky víceméně nepocítí, dvě zbývající třetiny však trpí nejrůznějšími symptomy, které negativně ovlivňují jejich každodenní fyzické i mentální prožívání. Jak tyto příznaky zmírnit a cítit se při menopauze co nejlépe?

Období menopauzy provází nejrůznější příznaky: od pocení a návalů horka přes problémy se spánkem, zadržování vody a změny nálad až po ztrátu libida, nekontrolovatelné přibírání na váze a úniky moči spojené s nutností používání inkontinenčních pomůcek. Fyzické symptomy se pak samozřejmě podepisují i na psychice ženy, která cítí, že přichází o svoji ženskost a přirozený nadhled. Tyto nepříjemné změny je však možné alespoň částečně zmírnit.

Zdravý životní styl

Aktivní životní styl a vyvážená strava dokážou nejen zmírnit již probíhající příznaky, ale taktéž menopauzu zdárně oddálit. Pokud na svůj životní styl příliš nehledíte, je nejvyšší čas na změnu. Menopauze rozhodně neprospívá kouření a nadměrná konzumace alkoholu, pozitivně ji lze ovlivnit různorodou stravou, dostatkem zeleniny, vynecháním tučných pokrmů a pravidelným přísunem tekutin. Mimo to je důležitý každodenní aktivní pohyb na čerstvém vzduchu a v neposlední řadě dbejte i na omezení stresu a dostatek spánku.

Vitamíny, minerály, bylinky

Většině nepříjemných příznaků souvisejících pro menopauzu lze předcházet udržováním dostatečné hladiny několika významných vitamínů a minerálů. Mezi nejpotřebnější vitamíny patří D3, B6, B12, C a E, z minerálů pak tělu často chybí především zinek. Tyto látky lze do těla dostávat přirozenou cestou, tedy vyváženou stravou, nicméně často je potřeba sáhnout i po doplňcích stravy. Ty vybírejte pozorně a hledejte varianty s nejlepším složením. Dobrou službu odvedou i bylinky, z nichž nejúčinnější v rámci zmírnění příznaků bývá řeřicha peruánská či andělika čínská.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?
Blíží se narozeniny vašeho partnera a vy usilovně přemýšlíte o tom, co byste mu pořídila? Určitě ho chcete příjemně překvapit a ráda byste vsadila na maximálně praktický dárek, který využije. Kombinace těchto dvou aspektů ovšem není vůbec jednoduchá. Ne vždy se musíte zaručeně zavděčit. Právě proto pro vás máme hned několik tipů, jež se vám mohou hodit. zaměříme se právě na onen zmiňovaný praktický aspekt, jež je z hlediska dlouhodobého využití dárku velmi důležitý.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek