Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jak vyzrát na menopauzu

Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
menopauzu
Zdroj obrázku: insta_photos / Shutterstock.com

Menopauza je nelehké životní období, kterým musí projít každá žena. Tento přechod z plodné do neplodné fáze a s ním spojený úbytek hormonů prožívá každá jinak. Jedna třetina žen příznaky víceméně nepocítí, dvě zbývající třetiny však trpí nejrůznějšími symptomy, které negativně ovlivňují jejich každodenní fyzické i mentální prožívání. Jak tyto příznaky zmírnit a cítit se při menopauze co nejlépe?

Období menopauzy provází nejrůznější příznaky: od pocení a návalů horka přes problémy se spánkem, zadržování vody a změny nálad až po ztrátu libida, nekontrolovatelné přibírání na váze a úniky moči spojené s nutností používání inkontinenčních pomůcek. Fyzické symptomy se pak samozřejmě podepisují i na psychice ženy, která cítí, že přichází o svoji ženskost a přirozený nadhled. Tyto nepříjemné změny je však možné alespoň částečně zmírnit.

Zdravý životní styl

Aktivní životní styl a vyvážená strava dokážou nejen zmírnit již probíhající příznaky, ale taktéž menopauzu zdárně oddálit. Pokud na svůj životní styl příliš nehledíte, je nejvyšší čas na změnu. Menopauze rozhodně neprospívá kouření a nadměrná konzumace alkoholu, pozitivně ji lze ovlivnit různorodou stravou, dostatkem zeleniny, vynecháním tučných pokrmů a pravidelným přísunem tekutin. Mimo to je důležitý každodenní aktivní pohyb na čerstvém vzduchu a v neposlední řadě dbejte i na omezení stresu a dostatek spánku.

Vitamíny, minerály, bylinky

Většině nepříjemných příznaků souvisejících pro menopauzu lze předcházet udržováním dostatečné hladiny několika významných vitamínů a minerálů. Mezi nejpotřebnější vitamíny patří D3, B6, B12, C a E, z minerálů pak tělu často chybí především zinek. Tyto látky lze do těla dostávat přirozenou cestou, tedy vyváženou stravou, nicméně často je potřeba sáhnout i po doplňcích stravy. Ty vybírejte pozorně a hledejte varianty s nejlepším složením. Dobrou službu odvedou i bylinky, z nichž nejúčinnější v rámci zmírnění příznaků bývá řeřicha peruánská či andělika čínská.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?

Nepřehlédněte

Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek