Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Instagram ničí vztahy!

Zase ti někdo píše. Proč ji sleduješ? Proč nemáme ještě společnou fotku na Instagramu? Musíš s nimi pořád být v kontaktu? Sociální sítě ničí vztahy.
sociální sítě
Jak sociální sítě ničí vztahy?

Sociální sítě, jako Instagram, se staly nedílnou součástí našich životů a našich partnerských vztahů. I když mohou být skvělým nástrojem pro komunikaci a sdílení životních okamžiků, mohou také mít nepředvídatelný dopad na naše vztahy. Tento článek se pokusí rozhlédnout nad tím, jak Instagram a další sociální sítě mohou ovlivnit partnerské vztahy a nabídne několik zvažovaných perspektiv.

Porovnávání se s ostatními

Jedním z rizik sociálních sítí je tendence porovnávat svůj život s životem ostatních. Instagram je plný zdánlivě dokonalých životů a krásných fotografií, což může vést k pocitu nedostatečnosti nebo žárlivosti. Toto porovnávání se může projevit i v partnerském vztahu a může vést k napětí a konfliktům.

Sledování Ex-partnerů na Instagramu

Sociální sítě umožňují snadný přístup ke kontaktu s bývalými partnery a bývalými přáteli. To může být problematické, pokud jedna strana v partnerském vztahu zůstává ve spojení s bývalými partnery. Sledování ex-partnerů na sociálních sítích může vést k žárlivosti a nedůvěře.

Nedostatek soukromí

Instagram a další sociální sítě nám umožňují sdílet téměř vše o našem životě. To může znamenat, že naše partnerské vztahy jsou veřejné a mohou být sledovány a komentovány ostatními. Nedostatek soukromí může vést k pocitu nedostatečného prostoru pro intimní momenty a soukromí v partnerském vztahu.

Závislost na odpovědích

Sociální sítě mohou vytvářet závislost na rychlých odpovědích a neustálém sledování notifikací. To může ovlivnit kvalitu komunikace v partnerském vztahu a vést k pocitu, že jsme vždy online a k dispozici.

Závěr

Instagram a další sociální sítě mají své výhody, ale také svá rizika pro partnerské vztahy. Je důležité, abychom byli vědomi toho, jaké jsou dopady sociálních sítí na náš život a vztahy. Komunikace a vzájemné porozumění jsou klíčem k tomu, jak využít výhody sociálních sítí a zároveň chránit a posilovat naše partnerské vztahy. Instagram by měl být nástrojem pro sdílení, ne pro narušení našich vztahů.

K TÉMATU  Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

MOHLO BY SE HODIT

Nemusíte být influencer, abyste začali vydělávat na sítích. Představujeme způsoby, jak na to

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
Přemýšlíte nad skladbou svého jídelníčku? Víte, kolik sníte denně bílkovin nebo vlákniny? Hlídáte si, co jíte? Možná, že ne. Hodně lidí nepřemýšlí nad tím, co jí a zda se stravuje správně. Většinou jako výmluva poslouží nedostatek času. Bílkoviny jsou ale pro tělo skutečně nezbytné a drtivá většina populace jich konzumuje málo. Zkuste to změnit.
Středa přeje odpočinku. Co všechno ještě dnes slibují hvězdy? Napsala pro vás astroložka Naďa Šmídová.
V sobotu si dopřejte nějakou aktivitu a pohyb, v neděli potom relaxujte. Co dalšího se objeví o víkendu? Horoskop krásy a duševního zdraví pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová.
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Objevte kouzlo vintage módy, která se v roce 2024 vrací na scénu s novou silou. Zjistěte, proč retro kousky oslovují moderní fashionisty a jak je začlenit do vašeho šatníku.
Při zařizování interiéru je důležité stanovit si styl, do kterého budete nábytek i doplňky ladit. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že váš domov bude působit chaoticky a přeplácaně. Stále tápete, který styl se k vám nejvíce hodí?
Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Možná by vás ani nenapadlo, že masáž a pořádnou péči ocení i váš čtyřnohý kamarád. Podívejte se, jak si relaxující buldoček užívá masáž!
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Přijde vám, že doma máte věčný nepořádek, i když uklízíte celý den? Pak někde zřejmě děláte chybu. Nemusíte se každý den ztrhat, abyste měla doma alespoň zdánlivě uklizeno. Stačí jen znát ty správné vychytávky.

Výběr článků

Split je druhým největším městem v Chorvatsku a každoročně láká mnoho turistů. Toto místo spojuje dávné krásy historie s moderním způsobem života. Čekají vás zde krásné památky, skvělé jídlo a mnoho zajímavostí, které byste si neměli nechat ujít.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Sotva začalo jaro, už tady máme kolekci oblékání pro podzim a zimu. Tahle módní přehlídka vás hodně pobaví, a přitom je k nerozeznání od těch oficiálních! Stejně jako modely předních návrhářů, ani tohle oblečení byste si na sebe prostě nikdy nevzaly.

Nepřehlédněte

Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek