Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Jak zvládnout letní problémy močových cest bez antibiotik?

Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Zánět močových cest
Vyhněte se zánětu močových cest přírodní cestou!

Čísla jsou neúprosná. Infekce močových cest je 30x častější u žen než u mužů a minimálně jednou za život postihne 60 % dam, přičemž čtvrtina s nimi bojuje opakovaně. Lékaři mluví o recidivě, pokud se infekce objeví dvakrát za šest měsíců či třikrát do roka. Zánět močových cest vzniká přemnožením bakterií při snížené imunitě a k jeho nastartování stačí málo. Třeba sezení na studené zemi, pobyt v klimatizovaných prostorách nebo mokré plavky.

Zánětům močových cest předcházejte

S ohledem na to, o jak nepříjemné a mnohdy bolestivé potíže se jedná, je rozhodně lepší se jim vyhnout. K tomu pomohou jednoduchá pravidla. Mezi ně patří dodržování pitného režimu, pravidelné návštěvy toalety, bavlněné spodní prádlo či pravidelná a správná hygiena intimních partií. Pomůže také pestrá strava bohatá na vitaminy a konzumace kysaných mléčných výrobků s probiotickými bakteriemi a laktobacily. V rizikovém období si také dopřejte každodenní přísun brusinek. Ideální jsou například Naturevia Mega Brusinky se zlatobýlem, které obsahují koncentrovaný brusinkový extrakt Cran-Max s klinicky prokázanými účinky. Výtažek má garantovaný vysoký obsah proanthokyanidinů (PAC), které brání uchycení a množení škodlivých bakterií v močovém měchýři. Zlatobýl pak podporuje tvorbu moči a vypláchnutí volných bakterií z močových cest. Přípravek můžete užívat i v případě, že vám lékař předepíše antibiotika.

První pomoc z přírody

Pokud se přes veškerou snahu a prevenci problémy dostaví, rozhodně nespoléhejte na to, že samy odezní. Bez jakékoliv pomoci by se váš stav mohl rychle zhoršit. Než však poběžíte k lékaři, můžete zkusit samoléčbu, která je mnohdy dostačující. V takovém případě však volte přípravky, které kombinují více složek, a to D-manózu a brusinky. Toto spojení je ideální a velmi prospěšné. Společnými silami totiž brání v přilnutí bakterií E.coli na sliznici močových cest. D-manóza působí rychle, brusinky naopak dlouhodobě, a to až 16 hodin. Zvolíte-li přípravek Naturevia UroPerfect Manózu Rapid, tak ten kromě silné dvojky obsahuje ještě zlatobýl, který pomůže nebezpečné bakterie z těla vyplavit a tím zabránit jejich množení. Obsažený vitamin D navíc podpoří váš imunitní systém. Tento přípravek bez barviv, cukru i umělých sladidel je v praktických sáčcích, jejichž obsah stačí smíchat s trochou vody a vypít. Úleva by pak měla přijít brzy.

K TÉMATU  7 tipů, jak zatočit s hemeroidy. Než zajdete k doktorovi...

Dobré rady lékařů

Jsou to právě odborníci v bílých pláštích, kteří doporučují problémům s močovými cestami předcházet, jak to jen jde. V rámci moderních trendů terapie pak stále častěji u svých pacientů volí tzv. antiadhezivní terapii, která využívá protipřilnavého efektu brusinek a manózy, jelikož časté užívání antibiotik v případě opakujících se problémů může totiž vést k resistenci. Tato terapie je zcela bezpečná, velmi účinná a na rozdíl od antibiotik nepoškozuje střevní mikrobiom. Otálet s návštěvou lékaře byste neměli, pokud se i přes všechnu snahu váš stav nelepší a obtíže se stupňují, nebo přetrvávají déle než týden. Je totiž možné, že problém je už natolik „rozjetý“, že se bez antibiotik prostě neobejdete. Ovšem než na ně dojde, měli byste udělat vše pro to, aby byla až tou poslední volbou. Vsaďte proto raději na prevenci a mějte vždy u sebe osvědčené pomocníky, abyste mohli včas zakročit. 

Zdroj: www.naturevia.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Docílit toho, aby záhony nebo okenní parapety zely všemi barvami i během zimy, je poněkud složité. Tedy, to si alespoň zahrádkáři a pěstitelé pokojových rostlin myslí. Ve skutečnosti však existují druhy rostlin, které lze pěstovat i během zimy a které dokonce i v chladných ročních obdobích pučí do všech barev duhy. A jednou z nich je brambořík.

Nepřehlédněte

Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek