Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Jak zvládnout letní problémy močových cest bez antibiotik?

Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Zánět močových cest
Vyhněte se zánětu močových cest přírodní cestou!

Čísla jsou neúprosná. Infekce močových cest je 30x častější u žen než u mužů a minimálně jednou za život postihne 60 % dam, přičemž čtvrtina s nimi bojuje opakovaně. Lékaři mluví o recidivě, pokud se infekce objeví dvakrát za šest měsíců či třikrát do roka. Zánět močových cest vzniká přemnožením bakterií při snížené imunitě a k jeho nastartování stačí málo. Třeba sezení na studené zemi, pobyt v klimatizovaných prostorách nebo mokré plavky.

Zánětům močových cest předcházejte

S ohledem na to, o jak nepříjemné a mnohdy bolestivé potíže se jedná, je rozhodně lepší se jim vyhnout. K tomu pomohou jednoduchá pravidla. Mezi ně patří dodržování pitného režimu, pravidelné návštěvy toalety, bavlněné spodní prádlo či pravidelná a správná hygiena intimních partií. Pomůže také pestrá strava bohatá na vitaminy a konzumace kysaných mléčných výrobků s probiotickými bakteriemi a laktobacily. V rizikovém období si také dopřejte každodenní přísun brusinek. Ideální jsou například Naturevia Mega Brusinky se zlatobýlem, které obsahují koncentrovaný brusinkový extrakt Cran-Max s klinicky prokázanými účinky. Výtažek má garantovaný vysoký obsah proanthokyanidinů (PAC), které brání uchycení a množení škodlivých bakterií v močovém měchýři. Zlatobýl pak podporuje tvorbu moči a vypláchnutí volných bakterií z močových cest. Přípravek můžete užívat i v případě, že vám lékař předepíše antibiotika.

První pomoc z přírody

Pokud se přes veškerou snahu a prevenci problémy dostaví, rozhodně nespoléhejte na to, že samy odezní. Bez jakékoliv pomoci by se váš stav mohl rychle zhoršit. Než však poběžíte k lékaři, můžete zkusit samoléčbu, která je mnohdy dostačující. V takovém případě však volte přípravky, které kombinují více složek, a to D-manózu a brusinky. Toto spojení je ideální a velmi prospěšné. Společnými silami totiž brání v přilnutí bakterií E.coli na sliznici močových cest. D-manóza působí rychle, brusinky naopak dlouhodobě, a to až 16 hodin. Zvolíte-li přípravek Naturevia UroPerfect Manózu Rapid, tak ten kromě silné dvojky obsahuje ještě zlatobýl, který pomůže nebezpečné bakterie z těla vyplavit a tím zabránit jejich množení. Obsažený vitamin D navíc podpoří váš imunitní systém. Tento přípravek bez barviv, cukru i umělých sladidel je v praktických sáčcích, jejichž obsah stačí smíchat s trochou vody a vypít. Úleva by pak měla přijít brzy.

K TÉMATU  Které vitamíny mají vliv na rychlý růst vlasů? Vypěstujte si krásné a dlouhé kadeře

Dobré rady lékařů

Jsou to právě odborníci v bílých pláštích, kteří doporučují problémům s močovými cestami předcházet, jak to jen jde. V rámci moderních trendů terapie pak stále častěji u svých pacientů volí tzv. antiadhezivní terapii, která využívá protipřilnavého efektu brusinek a manózy, jelikož časté užívání antibiotik v případě opakujících se problémů může totiž vést k resistenci. Tato terapie je zcela bezpečná, velmi účinná a na rozdíl od antibiotik nepoškozuje střevní mikrobiom. Otálet s návštěvou lékaře byste neměli, pokud se i přes všechnu snahu váš stav nelepší a obtíže se stupňují, nebo přetrvávají déle než týden. Je totiž možné, že problém je už natolik „rozjetý“, že se bez antibiotik prostě neobejdete. Ovšem než na ně dojde, měli byste udělat vše pro to, aby byla až tou poslední volbou. Vsaďte proto raději na prevenci a mějte vždy u sebe osvědčené pomocníky, abyste mohli včas zakročit. 

Zdroj: www.naturevia.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Knížky pro děti jsou nejen zábavným zdrojem pro trávení volného času, ale také přínosným nástrojem pro rozvoj dětského myšlení a fantazie. Proto jsme pro vás připravili seznam nejlepších knih, které nejenže děti baví, ale také jim pomáhají rozvíjet se.
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Tento horoskop vynalezli indiáni ze Severní Ameriky, kteří uctívali různé totemy a věřili, že člověk narozený v určitý den v roce je příbuzný s konkrétními zvířaty. Své znamení znáte, teď poznejte svůj totem. Třeba vám odkryje spoustu nového o vaší povaze, věci, o kterých jste dosud nevěděli.
Vytoužené jaro už klepe na dveře. Dny se oteplují a prodlužují, příroda a květiny se probouzejí k životu a my se pomalu vzpamatováváme ze zimního spánku. S příchodem jara přichází nejen obměna šatníku, ale také období častějšího zkrášlování, změna stravovacích návyků a získání nové energie. Řada z nás se začíná stresovat tím, že je na čase začít hubnout do plavek, zpevnit křivky, získat lepší kondici a celkově pročistit organismus. Hlavně klid! Tyto změny můžeme nastartovat za pomoci přírodních bylinek. Proč tělu nedopřát to, co potřebuje?

Nepřehlédněte

Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Růže jsou překrásné a mohou mít mnoho podob, navíc patří k odolným a také k nejstarším rostlinám, které se pěstují. Můžete si je vysadit do záhonků, ale i do květináčů. Vždy vám budou dělat radost nejen tím, jak vypadají, ale i tím, jak voní. Jak se o ně ale správně starat? Co potřebujete k tomu, aby růže kvetly dlouho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek