Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Vliv domácích mazlíčků na zdraví: Můžou zdraví prospět?

Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
vliv domácích mazlíčků na zdraví
Jak nás ovlivňují domácí mazlíčkové? (zdroj foto: www.123rf.com)

04. 02. 2021

Nižší riziko nemocí

Vliv domácích mazlíčků na zdraví je zřejmý, i když to tak možná nevypadá. Mezi lepším zdravotním stavem a chovem domácích mazlíčků opravdu existuje prokázaná spojitost. U lidí, kteří mají doma nějaké zvíře, je nižší riziko srdečního infarktu i menší pravděpodobnost vzniku astmatu.

Jestliže máte doma zároveň malé dítě, bude u něj výhledově menší riziko pozdějších alergií a díky kontaktu se zvířetem se u něj lépe rozvine emoční inteligence.

Milovníci pejsků, koček, morčat nebo třeba zakrslých králíčků by vám navíc jistě potvrdili, že se u nich kontaktem se zvířetem zvyšuje psychická odolnost. Je velký rozdíl přijít odpoledne z práce do prázdného bytu nebo domů, kde vás nadšeně vítá chlupatý mazlíček. I taková zvířátka, jako jsou rybičky, vám mohou prospět – podle aktuálních studií umí uklidnit pocuchané nervy i hyperaktivní děti.

Důvod, proč vyrazit ven

Ať je venku jakékoliv počasí, pejskaři prostě bez výmluv vyráží se svým čtyřnohým kamarádem na procházku. Psovi nevysvětlíte, že zrovna prší, nikam se vám nechce nebo vás bolí hlava. Zvlášť u lidí vyššího věku, kteří začínají mít pohybové potíže, je takový pravidelný pohyb velmi znát. Jestli vás nalákalo dělat agility, pohybu si dopřejete ještě víc.

U seniorů lze pozorovat také dlouhodobější zachování určitého režimu dne, zvýšení péče o sebe sama a větší činorodost. Velmi důležitý je pocit, že vás někdo potřebuje a máte při sobě neustále svého čtyřnohého kamaráda.

Snazší seznamování se s dalšími lidmi

Při pravidelných procházkách se navíc mnohem snadněji seznámíte s lidmi, kteří žijí ve vašem okolí. Čas od času prohodíte pár slov s jiným majitelem psa ze sousedství, předáte si vzájemné zkušenosti a možná se z náhodného setkání nakonec stane pravidelný společný rituál. Takové nezávazné popovídání vás jistě příjemně naladí a odrazí se na vaší psychické pohodě.

K TÉMATUDětská obezita. Necháte děti přibírat na váze nebo jim pojistíte zdraví na celý život? Nikdy není pozdě na to začít! Jak?

Parťák i „terapeut“

Už bylo řečeno, že vás domov se stane s příchodem domácího mazlíčka mnohem příjemnějším místem. Zároveň ale zvířátka slouží i k tomu, aby vám naslouchali, nechali se od vás hladit, mazlili se s vámi. Pokud vás něco trápí, zvíře dokáže nepříjemné myšlenky alespoň trochu odbourat.

Ne nadarmo můžete slyšet o canisterapii nebo felinoterapii, tedy léčebném působení psů a koček. Kdyby vám ale k terapii nestačil mazlíček, který s vámi žije v bytě, můžete vyzkoušet třeba hipoterapii a nechat se uzdravit ve společnosti koně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Laskavé psí srdce vyrazilo dech všem, co se o této lásce dozvěděli

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Vyrazit na túru či pořádně šlápnout do pedálů chce během léta nejeden z nás. Jenže mnohdy plány zůstanou jen v hlavě, protože po prvním dni a zvýšené pohybové aktivitě se dostaví bolesti svalů, nepříjemné křeče a únava. Přitom všechny tyto potíže mají často společného původce. Tím je nedostatek hořčíku. Jde-li o dlouhodobý problém, mohou být následky mnohem závažnější.
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.

Nepřehlédněte

Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek