Středa , 29. 11. 2023

Zina

Jak vznikají strie a jak se této nedokonalosti zbavit?

Strie představují typ jizev, které se objevují v případě rychlého natažení nebo zmenšení kůže. Pokožce dodávají pružnost dva proteiny – kolagen a elastin. Díky náhlým změnám se tyto proteiny roztrhnou a kůže ztrácí elasticitu. Její hlubší vrstva zůstane odhalená a objevují se malé jizvičky. Strie se nejvíce objevují v těch místech, kde se ukládá tuk – oblasti břicha, hrudníku, hýždí, boků. Ničím neobvyklým nejsou strie vyskytující se na stehnech, rukách nebo zádech.
strie
Strií se úplně zbavit nedá, ale dají se redukovat.

16. 10. 2023

16. 10. 2023

Dokážeme strie na kůži odstranit, nebo se jich účinně zbavit?

Strií se úplně zbavit nedá, ale dají se redukovat. Pružnost pokožky podporuje vyvážená strava, dostatečná hydratace, pravidelný pohyb a pečlivá péče. Strie mohou redukovat také dermatologové a to pomocí světelného nebo laserového ošetření, mikrodermabrazí – odstranění tenké kožní vrstvy nebo pomocí speciálního roztoku či krému s obsahem retinolu. Další metodu představuje mezoterapie – při této metodě se aplikují přímo do pokožky speciální výživné směsi. K tomu se používají mikrojehličky.

Důležitá je prevence

Abychom eliminovali vznik strií, je potřeba kůži důkladně a pravidelně promazávat krémy se zvláčňujícími a změkčujícími účinky. Ty mají za úkol obnovovat, zjemňovat a hydratovat pokožku. Dobrou péči poskytují také krémy určené přímo proti striím. Mezi složky této pěstící kosmetiky patří třeba kyselina hyaluronová, elastin, kolagen, retinol, vitamín E nebo D-panthenol.

Dobrou službu poskytnou také oleje přírodního charakteru – kokosový, olivový, jojobový nebo mandlový.

Vhodná je i vnitřní péče. Tu poskytuje strava bohatá na vitamíny a samozřejmostí je dostatečná hydratace. Zapomínat nesmíme ani na zásady zdravé životosprávy. Svoji roli hraje také správná tělesná hmotnost, pozor na její náhlý nárůst.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejčastější problémy v těhotenství. Které to jsou a jak je řešit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.

Nepřehlédněte

Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek