Středa , 29. 03. 2023

Taťána

Byl vám nevěrný? Okamžitý rozchod nemusí být řešení

Nevěra zasáhne fatálně každý vztah. Může však být také poučením a východiskem pro vybudování vztahu lepšího.
nevěra
Přišla jste na nevěru. Chcete se s ním za každou cenu rozejít?

03. 06. 2020

Jestliže vám byl partner nevěrný, nemusí to znamenat okamžitý rozchod. Nevěra vás pochopitelně velmi raní. Za každou cenu se rozejít ale nemusí být šťastným řešením.

Celoživotně věrné páry jsou výjimkou

Když si přísaháte věčnou věrnost, málokdy to znamená, že to budete schopni dodržet. Manželské nevěry se u nás dopouští 64 % ženatých mužů a 42 % žen. Nevěřte však úplně číslům. Podle výzkumu se ženy snaží dělat lepšími. Takže skutečné číslo může být vyšší.
Zajímavé je, že zatímco muži prý odpustí ženě, že se zamilovala do někoho jiného, pro ženy bývá horší, že je jí muž fyzicky nevěrný. Vinu na tom má evoluce.

Muži totiž prý investují do svého biologického potomka. Pakliže tedy s ním máte dítě, přehlédne váš flirt. Na druhé straně ženy touží, aby do nich byli muži stále zamilovaní. Naše ženské geny totiž soudí, že když je do nás muž zamilovaný, bude se o rodinu lépe starat.

Nevěra má příčiny. Co mu doma chybí?

Když vztah zevšední, narodí se děti a přijdou dennodenní problémy, mužům začne často něco chybět. Dříve pro vás byl jediný, obdivovala jste ho. Rozdávali jste si to kdekoli, na kuchyňské lince, v koupelně, na sedačce v obýváku. Poté, co domácnost okupují potomci, zbývá už jen manželská postel. Do ní se většinou chodí až poté, co zhasne televize, vypije se pár piv nebo láhev vína. K tomu únava a vidina časného vstávání, nebo několikrát za noc se budícího mimina sexuálním hrátkám neprospívá.

Právě nedostatek sexu a ocenění partnerových schopností jsou dva důvody, proč muži padnou do náruče jiné ženy. Dalšími důvody jsou samota, například na služební cestě či při dlouhodobějším pracovním pobytu mimo bydliště. Firemní večírky či pánské jízdy stojí na dalším pomyslném žebříčku častých nevěr. Podle výzkumů jsou také častěji nevěrní muži, jejichž otcové byli nevěrní a prošlo jim to, a dalším důvodem je zvědavost, jaké to s jinou ženou bude.

K TÉMATU  Hledání předků: Rodokmen může být nejen zábavou, ale i užitečným pomocníkem! Co všechno se dozvíte a k čemu vám to bude?

Vědět nebo nevědět? Úlet nebo vztah – v tom je rozdíl

Jsou dvojice, které si slíbí, že si budou všechno říkat. Odborníci to zásadně nedoporučují. V případě jednorázového úletu na večírku je lepší nevědět, že se to stalo. Držte se raději starého českého přísloví „Co oči nevidí, to srdce nebolí“.

nevěra
Provalila se nevěra. Je opravdu řešením pomsta a odmítání sexu? (zdroj foto: pixabay.com)

To však neplatí, pokud jde o dlouhodobou nevěru s jednou milenkou. Jestliže vztah trvá více než půl roku, váš partner do něj navíc investuje rodinné finance, či dokonce s milenkou čeká dítě, určitě se to dozvíte. A řešení bude mnohem složitější, než v případě jednoho úletu.

Provalená nevěra. Kufry za dveře nejsou řešením

Když vám partner o nevěře řekne, může nastat několik eventualit. V první chvíli vás to určitě hrozně citově raní. Začnete přemýšlet, co je na vás špatného. Proč vyhledává jiný vztah – protože žena za sexem většinou hned vidí vztah.

První radou je neřešit věci hned. Nestavte kufry za dveře ani sobě, ani jemu. Nevolejte to společným známým, nevykládejte rodičům, a hlavně ne dětem. Scény v domácnosti nic neřeší. Naopak, přilévají olej do ohně a muž může kdykoli při takové příležitosti prásknout dveřmi a odkráčet ke své milence.

Na druhou stranu nemlčte. Muži jsou prostě takoví, že pokud své city nevyjádříte, nedojde jim to. A mohou si myslet, že vám je to vlastně jedno a v nevěře pokračovat.

Vy mu musíte říct, jak vás jeho nevěra ranila. Nejdřív si však všechno promyslete. Když můžete, odjeďte třeba na víkend nebo na pár dnů. Vyplačte se, rozhodněte se, zda chcete ve vztahu pokračovat a proč.

Pomsta není řešením. Odmítání sexu také ne

Jestliže se oba shodnete, že to byl „jen“ úlet, musíte si promluvit, jak bude váš vztah pokračovat. Pomsta ve stylu „teď uvidíš, jak budeš doma poslouchat“, nic nevyřeší. Naopak, váš partner se bude cítit doma ponížený a nesvůj. Jestliže u toho budou děti, emocionálně jim to ublíží. A rozpad rodiny bude pokračovat.

K TÉMATU  Jste žena v ohrožení? 4 typy partnerek, kterým jsou muži nejčastěji nevěrní!

Odborníci doporučují pokračovat v běžném rodinném režimu. Neodmítat sex a projevy náklonnosti. Dále společně hospodařit, prát, vařit, starat se o děti. Trávit spolu část volného času. A jestliže jste dosud byla puťka domácí, obnovte svá přátelství, choďte cvičit, za kulturou, najděte si nového koníčka.

Bude to stejné jako dřív? Už nikdy

Jednak – my, ženy, nezapomínáme. Odpustit se dá, zapomenout nikdy. To není jen pravidlo pro nevěru. Ale platí zde dvojnásob. To však neznamená, že byste mu měla jeho úlet při každé rozepři připomínat.

Naopak, jestliže jste došli k usmíření a váš vztah se začal opět pozitivně rozvíjet, nikdy už o tom nemluvte. Počítejte však s tím, že než to bude opravdu za vámi, uplyne několik měsíců, v nichž budete potřebovat hodně tolerance a síly.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

“Nevěra mi málem zničila manželství. Výčitky svědomí jsem ale překonala,” říká Kristýna (38)

Rozchod, smrt, nebo nemoc? Postavte se ke krizi správně a změňte si život k lepšímu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
Přemýšlíte o zajímavém prvku do ložnice nebo obývacího pokoje? Stoličky a taburety nejen, že dobře vypadají, ale jsou také naprosto univerzální. Slouží jak k samotnému sezení, tak i jako opěrka pro vaše unavené nohy při posezení v sedačce nebo křesle u televize. Využití najdou také v předsíni jako sedátko při obouvání. Stoličky i taburety lze dnes koupit téměř v jakékoli designové podobě.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek