Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Byl vám nevěrný? Okamžitý rozchod nemusí být řešení

Nevěra zasáhne fatálně každý vztah. Může však být také poučením a východiskem pro vybudování vztahu lepšího.
nevěra
Přišla jste na nevěru. Chcete se s ním za každou cenu rozejít?

03. 06. 2020

Jestliže vám byl partner nevěrný, nemusí to znamenat okamžitý rozchod. Nevěra vás pochopitelně velmi raní. Za každou cenu se rozejít ale nemusí být šťastným řešením.

Celoživotně věrné páry jsou výjimkou

Když si přísaháte věčnou věrnost, málokdy to znamená, že to budete schopni dodržet. Manželské nevěry se u nás dopouští 64 % ženatých mužů a 42 % žen. Nevěřte však úplně číslům. Podle výzkumu se ženy snaží dělat lepšími. Takže skutečné číslo může být vyšší.
Zajímavé je, že zatímco muži prý odpustí ženě, že se zamilovala do někoho jiného, pro ženy bývá horší, že je jí muž fyzicky nevěrný. Vinu na tom má evoluce.

Muži totiž prý investují do svého biologického potomka. Pakliže tedy s ním máte dítě, přehlédne váš flirt. Na druhé straně ženy touží, aby do nich byli muži stále zamilovaní. Naše ženské geny totiž soudí, že když je do nás muž zamilovaný, bude se o rodinu lépe starat.

Nevěra má příčiny. Co mu doma chybí?

Když vztah zevšední, narodí se děti a přijdou dennodenní problémy, mužům začne často něco chybět. Dříve pro vás byl jediný, obdivovala jste ho. Rozdávali jste si to kdekoli, na kuchyňské lince, v koupelně, na sedačce v obýváku. Poté, co domácnost okupují potomci, zbývá už jen manželská postel. Do ní se většinou chodí až poté, co zhasne televize, vypije se pár piv nebo láhev vína. K tomu únava a vidina časného vstávání, nebo několikrát za noc se budícího mimina sexuálním hrátkám neprospívá.

Právě nedostatek sexu a ocenění partnerových schopností jsou dva důvody, proč muži padnou do náruče jiné ženy. Dalšími důvody jsou samota, například na služební cestě či při dlouhodobějším pracovním pobytu mimo bydliště. Firemní večírky či pánské jízdy stojí na dalším pomyslném žebříčku častých nevěr. Podle výzkumů jsou také častěji nevěrní muži, jejichž otcové byli nevěrní a prošlo jim to, a dalším důvodem je zvědavost, jaké to s jinou ženou bude.

K TÉMATU  Francouzky budou moci mít děti i bez partnera. U nás to možné není a zákony se směle obchází

Vědět nebo nevědět? Úlet nebo vztah – v tom je rozdíl

Jsou dvojice, které si slíbí, že si budou všechno říkat. Odborníci to zásadně nedoporučují. V případě jednorázového úletu na večírku je lepší nevědět, že se to stalo. Držte se raději starého českého přísloví „Co oči nevidí, to srdce nebolí“.

nevěra
Provalila se nevěra. Je opravdu řešením pomsta a odmítání sexu? (zdroj foto: pixabay.com)

To však neplatí, pokud jde o dlouhodobou nevěru s jednou milenkou. Jestliže vztah trvá více než půl roku, váš partner do něj navíc investuje rodinné finance, či dokonce s milenkou čeká dítě, určitě se to dozvíte. A řešení bude mnohem složitější, než v případě jednoho úletu.

Provalená nevěra. Kufry za dveře nejsou řešením

Když vám partner o nevěře řekne, může nastat několik eventualit. V první chvíli vás to určitě hrozně citově raní. Začnete přemýšlet, co je na vás špatného. Proč vyhledává jiný vztah – protože žena za sexem většinou hned vidí vztah.

První radou je neřešit věci hned. Nestavte kufry za dveře ani sobě, ani jemu. Nevolejte to společným známým, nevykládejte rodičům, a hlavně ne dětem. Scény v domácnosti nic neřeší. Naopak, přilévají olej do ohně a muž může kdykoli při takové příležitosti prásknout dveřmi a odkráčet ke své milence.

Na druhou stranu nemlčte. Muži jsou prostě takoví, že pokud své city nevyjádříte, nedojde jim to. A mohou si myslet, že vám je to vlastně jedno a v nevěře pokračovat.

Vy mu musíte říct, jak vás jeho nevěra ranila. Nejdřív si však všechno promyslete. Když můžete, odjeďte třeba na víkend nebo na pár dnů. Vyplačte se, rozhodněte se, zda chcete ve vztahu pokračovat a proč.

Pomsta není řešením. Odmítání sexu také ne

Jestliže se oba shodnete, že to byl „jen“ úlet, musíte si promluvit, jak bude váš vztah pokračovat. Pomsta ve stylu „teď uvidíš, jak budeš doma poslouchat“, nic nevyřeší. Naopak, váš partner se bude cítit doma ponížený a nesvůj. Jestliže u toho budou děti, emocionálně jim to ublíží. A rozpad rodiny bude pokračovat.

K TÉMATU  Květa (58): Našla jsem si nového partnera a dcera mě zavrhla. Najednou totiž nejsem stále po ruce

Odborníci doporučují pokračovat v běžném rodinném režimu. Neodmítat sex a projevy náklonnosti. Dále společně hospodařit, prát, vařit, starat se o děti. Trávit spolu část volného času. A jestliže jste dosud byla puťka domácí, obnovte svá přátelství, choďte cvičit, za kulturou, najděte si nového koníčka.

Bude to stejné jako dřív? Už nikdy

Jednak – my, ženy, nezapomínáme. Odpustit se dá, zapomenout nikdy. To není jen pravidlo pro nevěru. Ale platí zde dvojnásob. To však neznamená, že byste mu měla jeho úlet při každé rozepři připomínat.

Naopak, jestliže jste došli k usmíření a váš vztah se začal opět pozitivně rozvíjet, nikdy už o tom nemluvte. Počítejte však s tím, že než to bude opravdu za vámi, uplyne několik měsíců, v nichž budete potřebovat hodně tolerance a síly.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

“Nevěra mi málem zničila manželství. Výčitky svědomí jsem ale překonala,” říká Kristýna (38)

Rozchod, smrt, nebo nemoc? Postavte se ke krizi správně a změňte si život k lepšímu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.
Spousta lidí si čas od času zpříjemní potemnělé večery tím, že zapálí vonné svíčky. Patříte k nim i vy? V tom případě je dobré se seznámit s riziky, které tato záliba přináší. Čemu všemu jdete naproti s každým zažehnutým plamínkem?
Dnes budou mít energie všichni na rozdávání. Pokud si chcete s někým něco vyřešit, do toho! Péči věnujte svým nohám a dejte pozor při výběru parfému!
Supermoderní stavba zvaná Wave House se nachází na jihu Finska u městečka Mikkeli. Nápadný, podlouhlý srub na první pohled zaujme svojí zakřivenou střechou. Díky jejímu tvaru na ní nikdy nezůstane žádné napadané listí a nejsou potřeba ani žlaby, které by odváděly vodu.
Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Zvažujete, že svému dítěti začnete dávat kapesné a nevíte, kdy je nejlepší čas? Jak začít a co všechno dopředu promyslet?
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.
Popraskané rty, suché koutky, odchlíplé kousky zrohovatělé kůžičky. Když jen trochu zanedbáte péči o své rty, podzimní počasí vám to vrátí i s úroky. Nemusíte kupovat syntetické balzámy na rty. Vyrobte si svoji vlastní péči z přírodních ingrediencí.
Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.
Čekáte přírůstek do rodiny? Gratulujeme! Jednou z velice krásných povinností, která na vás v budoucích měsících čeká, vymýšlení, jak zařídíte pokojíček. Jaké jsou novinky, které vás potěší, a co by v pokojíček pro miminko rozhodně nemělo chybět?
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Tuhé mýdlo zná každý. Z našich domácností jej vytlačilo mýdlo tekuté, takže klasická tuhá mýdla jsme si zvykli dávat tak maximálně do skříně pod oblečení, aby nám ho hezky provonělo. Jenže v poslední době se k nám zase vrací, a nejen mýdlo tuhé ale na trhu se objevily i tuhé šampony na vlasy.

Výběr článků

Nespavost (insomnie) není v současné době nic výjimečného. Podle statistik poruchami spánku trpí až 40% populace. Příčin může být mnoho, od vedlejších účinků léků až po stres.
Oblíbená kulinářská show MasterChef si získala své publikum hned v prvopočátku. Soutěžící jsou vystavení velkému tlaku, je třeba předvést excelentní výkony v krátkém čase, které musí jak vypadat, tak také skvěle chutnat. Pamatujete si ještě na její první řady, soutěžící a porotce?

Nepřehlédněte

Šaty a móda, to je nám ženám vlastní. Šaty, obzvláště ty svatební, jsou jistým odrazem nás samotných, proto se i při výběru často neubráníme emocím. Při výběru hraje roli mnoho faktorů. V den D chceme být všechny okouzlující. Jak tedy postupovat a co se vlastně letos nosí doma i v zahraničí?
Zatímco k vánočnímu hodování neodmyslitelně patří cukroví, vaječný koňak, svařák, smažený kapr, řízky, chlebíčky a spousta jiných dobrot, naše tělo už si tuhle smršť tolik neužívá. Připravte se na vánoční svátky s předstihem a posilněte svá játra.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek