Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Byl vám nevěrný? Okamžitý rozchod nemusí být řešení

Nevěra zasáhne fatálně každý vztah. Může však být také poučením a východiskem pro vybudování vztahu lepšího.
nevěra
Přišla jste na nevěru. Chcete se s ním za každou cenu rozejít?

03. 06. 2020

Jestliže vám byl partner nevěrný, nemusí to znamenat okamžitý rozchod. Nevěra vás pochopitelně velmi raní. Za každou cenu se rozejít ale nemusí být šťastným řešením.

Celoživotně věrné páry jsou výjimkou

Když si přísaháte věčnou věrnost, málokdy to znamená, že to budete schopni dodržet. Manželské nevěry se u nás dopouští 64 % ženatých mužů a 42 % žen. Nevěřte však úplně číslům. Podle výzkumu se ženy snaží dělat lepšími. Takže skutečné číslo může být vyšší.
Zajímavé je, že zatímco muži prý odpustí ženě, že se zamilovala do někoho jiného, pro ženy bývá horší, že je jí muž fyzicky nevěrný. Vinu na tom má evoluce.

Muži totiž prý investují do svého biologického potomka. Pakliže tedy s ním máte dítě, přehlédne váš flirt. Na druhé straně ženy touží, aby do nich byli muži stále zamilovaní. Naše ženské geny totiž soudí, že když je do nás muž zamilovaný, bude se o rodinu lépe starat.

Nevěra má příčiny. Co mu doma chybí?

Když vztah zevšední, narodí se děti a přijdou dennodenní problémy, mužům začne často něco chybět. Dříve pro vás byl jediný, obdivovala jste ho. Rozdávali jste si to kdekoli, na kuchyňské lince, v koupelně, na sedačce v obýváku. Poté, co domácnost okupují potomci, zbývá už jen manželská postel. Do ní se většinou chodí až poté, co zhasne televize, vypije se pár piv nebo láhev vína. K tomu únava a vidina časného vstávání, nebo několikrát za noc se budícího mimina sexuálním hrátkám neprospívá.

Právě nedostatek sexu a ocenění partnerových schopností jsou dva důvody, proč muži padnou do náruče jiné ženy. Dalšími důvody jsou samota, například na služební cestě či při dlouhodobějším pracovním pobytu mimo bydliště. Firemní večírky či pánské jízdy stojí na dalším pomyslném žebříčku častých nevěr. Podle výzkumů jsou také častěji nevěrní muži, jejichž otcové byli nevěrní a prošlo jim to, a dalším důvodem je zvědavost, jaké to s jinou ženou bude.

K TÉMATUVztah na dálku: Dá se překonat? Máme pár tipů, jak na to

Vědět nebo nevědět? Úlet nebo vztah – v tom je rozdíl

Jsou dvojice, které si slíbí, že si budou všechno říkat. Odborníci to zásadně nedoporučují. V případě jednorázového úletu na večírku je lepší nevědět, že se to stalo. Držte se raději starého českého přísloví „Co oči nevidí, to srdce nebolí“.

nevěra
Provalila se nevěra. Je opravdu řešením pomsta a odmítání sexu? (zdroj foto: pixabay.com)

To však neplatí, pokud jde o dlouhodobou nevěru s jednou milenkou. Jestliže vztah trvá více než půl roku, váš partner do něj navíc investuje rodinné finance, či dokonce s milenkou čeká dítě, určitě se to dozvíte. A řešení bude mnohem složitější, než v případě jednoho úletu.

Provalená nevěra. Kufry za dveře nejsou řešením

Když vám partner o nevěře řekne, může nastat několik eventualit. V první chvíli vás to určitě hrozně citově raní. Začnete přemýšlet, co je na vás špatného. Proč vyhledává jiný vztah – protože žena za sexem většinou hned vidí vztah.

První radou je neřešit věci hned. Nestavte kufry za dveře ani sobě, ani jemu. Nevolejte to společným známým, nevykládejte rodičům, a hlavně ne dětem. Scény v domácnosti nic neřeší. Naopak, přilévají olej do ohně a muž může kdykoli při takové příležitosti prásknout dveřmi a odkráčet ke své milence.

Na druhou stranu nemlčte. Muži jsou prostě takoví, že pokud své city nevyjádříte, nedojde jim to. A mohou si myslet, že vám je to vlastně jedno a v nevěře pokračovat.

Vy mu musíte říct, jak vás jeho nevěra ranila. Nejdřív si však všechno promyslete. Když můžete, odjeďte třeba na víkend nebo na pár dnů. Vyplačte se, rozhodněte se, zda chcete ve vztahu pokračovat a proč.

Pomsta není řešením. Odmítání sexu také ne

Jestliže se oba shodnete, že to byl „jen“ úlet, musíte si promluvit, jak bude váš vztah pokračovat. Pomsta ve stylu „teď uvidíš, jak budeš doma poslouchat“, nic nevyřeší. Naopak, váš partner se bude cítit doma ponížený a nesvůj. Jestliže u toho budou děti, emocionálně jim to ublíží. A rozpad rodiny bude pokračovat.

K TÉMATUSvatební blázinec. S čím vším musíme při plánování svatby počítat?

Odborníci doporučují pokračovat v běžném rodinném režimu. Neodmítat sex a projevy náklonnosti. Dále společně hospodařit, prát, vařit, starat se o děti. Trávit spolu část volného času. A jestliže jste dosud byla puťka domácí, obnovte svá přátelství, choďte cvičit, za kulturou, najděte si nového koníčka.

Bude to stejné jako dřív? Už nikdy

Jednak – my, ženy, nezapomínáme. Odpustit se dá, zapomenout nikdy. To není jen pravidlo pro nevěru. Ale platí zde dvojnásob. To však neznamená, že byste mu měla jeho úlet při každé rozepři připomínat.

Naopak, jestliže jste došli k usmíření a váš vztah se začal opět pozitivně rozvíjet, nikdy už o tom nemluvte. Počítejte však s tím, že než to bude opravdu za vámi, uplyne několik měsíců, v nichž budete potřebovat hodně tolerance a síly.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

“Nevěra mi málem zničila manželství. Výčitky svědomí jsem ale překonala,” říká Kristýna (38)

Rozchod, smrt, nebo nemoc? Postavte se ke krizi správně a změňte si život k lepšímu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Máte doma předškolní dítě a obáváte se, zda zvládne zápis na základní školu? Nestrachujte se, připravili jsme pro vás menší tahák, jak vaše dítko na tuto událost nachystat. Vašemu malému prvňáčkovi to jistě pomůže. Ale neotálejte, zápisy jsou již za dveřmi.
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.
Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek