Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Zaschlá trouba, mastná digestoř nebo zápach. Známe triky i fungující babské rady, které vám pomohou rychle se zbavit skvrn i špíny!

Jestli se také chystáte na předvánoční úklid, máme pro vás několik tipů, jak si usnadnit odstraňování různých skvrn a špíny. Všechno níže uvedené jsme vyzkoušely, takže dáme za rady ruce do ohně, že fungují!
domácí úklid
zdroj: 123RF.com

03. 12. 2018

Keramické obklady a dlaždičky

Kapky od čaje nebo kávy na bílé dlažbě v kuchyni? Zašedlé dlaždičky, které kdysi zářily světlou barvou? Co by tak mohlo fungovat? Ani savo, ani tekutý písek. Podle odborníků je lepší volit pouze prostředky k těmto účelům určené, bez abrazivní složky, případně obyčejné neagresivní saponáty. Za mě spíš vedou babské rady, díky kterým lze obklady a dlažby vyčistit surovinami, co máte v kuchyni. A to běžný ocet, šťáva z citrónů, jedlá soda s teplou vodou. A když nic z toho, funguje teplá voda s Krtkem – vezměte si ale na sebe při použití rukavice.

Špinavé spáry

Tady je potřeba být opatrné, abyste je nepoškodily, nebo nezměnily jejich barvu. Hodí se proto naředěné přípravky s dezinfekčním účinkem (a bělícím v případě bílých spár), nebo například domácí parní čistič, který zaschlou špínu rozpustí párou. Dobrým tipem je smíchání sody, kypřicího prášku a teplé vody. Pak použití zubního kartáčku na tuto směs a každou spáru tím vyčistit.

Zaschlá trouba

Do špinavé trouby nasypte sůl, horkem ji nechte zhnědnout – nasaje mastnotu a poté se snadno vymete či vysaje. Na nečistoty se dá využít i horká voda: jejím vypařováním by mělo vše povolit a jít lépe odstranit. Metodu lze použít i pro mikrovlnné trouby, ideálně ještě s pokrájeným citronem v lázni. Sklo lze účinně vydrhnout sodou. Dobře také fungují speciální přípravky, které ve spreji nastříkáte na vnitřek trouby, chvíli počkáte a poté velmi pečlivě stíráte.

Mastná digestoř

Poměrně nedávno jsem objevila fízl, který vás zbaví mastnoty na digestoři, a tím je 95% čistý líh. Během chvilky bude digestoř zase čistá, jen s použití hadříku s lihem. Nebudete ji muset ničím drhnout. Líh je vhodný i na některé typy kuchyňských linek, z nichž dostanete mastné otlaky prstů.

K TÉMATU  Vánoční půst je to nejhorší, co můžeme tělu na Štědrý den dopřát! Proč tolik trpí? Jak se o Vánocích stravovat a kdy je čas na cukroví?

Varná konvice

Přípravky pro údržbu, jako jsou odvápňovače, jsou samozřejmě v pořádku. Ovšem levnější variantu si připravíte i v domácích podmínkách. Potřeba je opět ocet nebo kyselina citronová. Obojí se ve vodě nechá přejít několikrát varem a přibližně hodinu působit.

Zápach v lednici

S lednicí se občas pojí boj se zápachem. Pomáhá vložením misky s octem nebo plátky citronu, dobrá je také miska s jedlou sodu. Tvorba bakterií se omezí i tím, že se do lednice nebude vkládat teplé jídlo… Nejlepším čističem je ocet a pravidelná údržba.

Máte nějaké své osvědčené fungující rady?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek