Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Zaschlá trouba, mastná digestoř nebo zápach. Známe triky i fungující babské rady, které vám pomohou rychle se zbavit skvrn i špíny!

Jestli se také chystáte na předvánoční úklid, máme pro vás několik tipů, jak si usnadnit odstraňování různých skvrn a špíny. Všechno níže uvedené jsme vyzkoušely, takže dáme za rady ruce do ohně, že fungují!
domácí úklid
zdroj: 123RF.com

03. 12. 2018

Keramické obklady a dlaždičky

Kapky od čaje nebo kávy na bílé dlažbě v kuchyni? Zašedlé dlaždičky, které kdysi zářily světlou barvou? Co by tak mohlo fungovat? Ani savo, ani tekutý písek. Podle odborníků je lepší volit pouze prostředky k těmto účelům určené, bez abrazivní složky, případně obyčejné neagresivní saponáty. Za mě spíš vedou babské rady, díky kterým lze obklady a dlažby vyčistit surovinami, co máte v kuchyni. A to běžný ocet, šťáva z citrónů, jedlá soda s teplou vodou. A když nic z toho, funguje teplá voda s Krtkem – vezměte si ale na sebe při použití rukavice.

Špinavé spáry

Tady je potřeba být opatrné, abyste je nepoškodily, nebo nezměnily jejich barvu. Hodí se proto naředěné přípravky s dezinfekčním účinkem (a bělícím v případě bílých spár), nebo například domácí parní čistič, který zaschlou špínu rozpustí párou. Dobrým tipem je smíchání sody, kypřicího prášku a teplé vody. Pak použití zubního kartáčku na tuto směs a každou spáru tím vyčistit.

Zaschlá trouba

Do špinavé trouby nasypte sůl, horkem ji nechte zhnědnout – nasaje mastnotu a poté se snadno vymete či vysaje. Na nečistoty se dá využít i horká voda: jejím vypařováním by mělo vše povolit a jít lépe odstranit. Metodu lze použít i pro mikrovlnné trouby, ideálně ještě s pokrájeným citronem v lázni. Sklo lze účinně vydrhnout sodou. Dobře také fungují speciální přípravky, které ve spreji nastříkáte na vnitřek trouby, chvíli počkáte a poté velmi pečlivě stíráte.

Mastná digestoř

Poměrně nedávno jsem objevila fízl, který vás zbaví mastnoty na digestoři, a tím je 95% čistý líh. Během chvilky bude digestoř zase čistá, jen s použití hadříku s lihem. Nebudete ji muset ničím drhnout. Líh je vhodný i na některé typy kuchyňských linek, z nichž dostanete mastné otlaky prstů.

K TÉMATU  A. G. house v italském městě Sondario. Úchvatné bydlení na úpatí Alp

Varná konvice

Přípravky pro údržbu, jako jsou odvápňovače, jsou samozřejmě v pořádku. Ovšem levnější variantu si připravíte i v domácích podmínkách. Potřeba je opět ocet nebo kyselina citronová. Obojí se ve vodě nechá přejít několikrát varem a přibližně hodinu působit.

Zápach v lednici

S lednicí se občas pojí boj se zápachem. Pomáhá vložením misky s octem nebo plátky citronu, dobrá je také miska s jedlou sodu. Tvorba bakterií se omezí i tím, že se do lednice nebude vkládat teplé jídlo… Nejlepším čističem je ocet a pravidelná údržba.

Máte nějaké své osvědčené fungující rady?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Developerský projekt Vilapark Klamovka je zasazen do zeleného prostředí hlavního města, přitom v dosahu plné občanské vybavenosti. Pokud plánujete zůstat v metropoli, ovšem prahnete po klidné lokalitě, nadchnou vás nové byty v Praze 5. V následujících řádcích vám o lokalitě, nabízených bytech i celém projektu prozradíme více informací.
Leoš Mareš v rámci akce DobroDen opět prokázal svou štědrost a dobrou vůli k pomoci. Tato dobročinná akce, kterou moderátor zahájil v roce 2015, spočívá v tom, že Leoš Mareš přispěje jednou korunou na charitu za každého svého sledujícího na sociální síti Instagram.
S radikálním poklesem teplot je potřeba pohlídat si imunitní systém. Co na dnešní den radí horoskop astroložky Naďy Šmídové?
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Začali jste pracovat z domova a zařizujete si proto svou domácí kancelář? V takové domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět kvalitní židle, díky které si nezruinujete svou páteř. Jenže jak takovou kvalitní kancelářskou židli vybrat?
Ne nadarmo se říká, že Šumava patří k těm nejkrásnějším místům v České republice. Skutečně tomu tak je. Tamní příroda přímo vybízí k dlouhým procházkám po hřebenech kopců, po lesích i údolích. Co zajímavého můžete na Šumavě navštívit?
Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
Každý, kdo se chystá koupit nové auto, má v podstatě čtyři možnosti. Kromě možnosti okamžitého vyplacení celé částky, se nabízí varianta jako klasický leasing, půjčka od banky nebo nebankovního subjektu, či stále oblíbenější operativní leasing. Každá z variant má svá pro a proti. 
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
Déšť, sníh, mráz, vítr venku. Doma studená ložnice, přetopený pokoj. Pleti tak náhlé výkyvy rozhodně neprospívají. Pleti výkyvy počasí neprospívají a právě v zimě je hydratace ještě důležitější, než v letních měsících. Jak to a které krémy použít?
Když se dva partneři rozhodnou nastoupit společnou cestu, je to vždy dojemný okamžik. Tohle svatební video ale patří určitě mezi ty nejdojemnější!

Výběr článků

Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?
Letní sezóna odstartovaná a vy již jistě máte plány, ne-li již zaplacené dovolené. Cestovní horečka stoupá, vy se těšíte, nicméně máte před sebou nějaké ty výzvy. A to předně v podobě balení, chystáte-li se cestovat letecky.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?

Nepřehlédněte

Mám báječnou kariéru, vydělávám pěkné peníze, ale s osobním životem to vázne. Neseznamuji se, nikam nechodím a vlastně se soustředím jen na práci.
V případě nechtěných kruhů pod očima platí jedno zásadní pravidlo – kde nepomůže make-up, tam přicházejí na řadu spolehliví zachránci z kuchyně. A že jich k dispozici není zrovna málo! Vsadíte na ně i vy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek