Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Lněný olej proti zánětům a na zažívání. Co dalšího umí?

Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?
lněný olej
Lněný olej pro zdraví. (zdroj foto: www.123rf.com)

09. 12. 2020

Lněný olej se vyrábí z lněných semínek, která možná znáte důvěrněji. Uvolňuje se z rozemletých a rozlisovaných lněných semínek. Při lisování samozřejmě nedochází ke ztrátě důležitých živin či zmiňovaných zdravotních benefitů. Na rozdíl od lněných semínek ho můžete využít stokrát jinak.

Nejčastěji se používá při přípravě různých pokrmů, ale také se nanáší přímo na pokožku, kterou umí krásně zjemnit a hydratovat. Lněný olej však neprospívá jenom naší pokožce, kterou udržuje krásně zdravou. Jak jsme zmínili, vyniká mnohými zdravotními benefity.  

Proti zánětům 

Superpotravina zvaná lněný olej obsahuje obrovské množství omega-3 mastných kyselin, které do těla musíme dodávat sami, jelikož si je tělo neumí samo vyrobit. Omega-3 mastné kyseliny jsou nezbytně nutné pro naše správné a fungující stravování, ulevují například od zánětů. To prokázala nedávná studie, která taktéž uvedla, že lněný olej snižuje hladinu takzvaného C-reaktivního proteinu, který právě stojí za vznikem zánětů.  

Proti zažívacím problémům 

Zažívací problémy zná důvěrně pravděpodobně každý. Každého občas trápí zácpa nebo naopak průjem. Obě dvě zdravotní nepříjemnosti umí člověka pořádně potrápit a zničit mu den. Naštěstí s oběma problémy se dá aktivně bojovat. Stačí začít používat lněný olej, který právě ulevuje jak od zácpy, tak od průjmu a dalších zažívacích problémů.  

Opět tuto informaci prokazuje studie, která říká, že lněný olej nejen, že zvyšuje četnost stolice, ale taktéž zlepšuje její konzistenci.  

Lněný olej pro naše srdce 

Věděli jste, že nejen v České republice, ale kdekoliv na světě je nejčastější příčinou úmrtí kardiovaskulární onemocnění? Onemocnění srdce je tím nejčastějším důvodem, proč lidé během roku umírají. Kardiovaskulárním chorobám však lze předcházet, a to tak, že začnete používat lněný olej.

Tento druh oleje totiž snižuje krevní tlak, a to i díky obsahu omega-3 mastných kyselin. Snížení krevního tlaku je pro tělo dobré, protože vysoký krevní tlak stojí za silnějším pracováním srdce a vede k jeho dřívějšímu vysílení.  

K TÉMATU3 keto recepty na celý den. Jak snadno a chutně zhubnout?

Vysoký krevní tlak je však nebezpečný i z mnoha dalších důvodů. Například snižuje pružnost cév a podporuje jejich stárnutí.  

Proti nádorovým onemocněním 

Kromě kardiovaskulárních onemocnění je jednou z nejčastějších příčin úmrtí u nás i rakovina čili nádorové onemocnění. Podle posledních průzkumů je rakovina strašákem ve skříni mnoha z nás, čemuž se nelze divit. Podle všeho rakovina dřímá v každém těle každého člověka, jejímu probuzení však můžete předcházet používáním lněného oleje. K jeho zdravotním benefitům totiž patří i potlačení růstu nádorových buněk.  

Podle vědců umí tento druh oleje snížit riziko vzniku především nádorů plic. U žen snižuje riziko vzniku rakoviny prsu.  

Lněný olej do každé domácnosti 

Ať už se obáváte nádorového nebo kardiovaskulárního onemocnění, ať už chcete dostatečně hydratovat svou pokožku, lněný olej byste měli mít vždy po ruce. Využívá se například k přípravě pokrmů, ovšem nelze ho použít na smažení (velice rychle se připaluje).

Spíše se hodí do salátů nebo do míchaných nápojů či smoothie. Jak ale bylo zmíněno, lněný olej je skvělým kosmetickým produktem, který dokonale hydratuje i sebevíc suchou pokožku, což se především během panujícího léta hodí. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Milujete kávu? A víte, jaký vliv má na vaše zdraví?

Celer pro dokonalý chuťový požitek. Víte, že má pozitivní vliv na zdraví?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.

Nepřehlédněte

Během akce Beach for Disney Sand Magic 2018 vyrostly na pláži nizozemského Oostende obrovské skulptury z písku. Oslavily tak 90 let od vzniku Mickey Mouse, ikonické postavičky studia Disney. Díla z písku představují jednotlivé pohádky, ale dominantou je kouzelný hrad, který má společnost v logu.
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek