Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Šťastně až na věky? Realita bývá jiná a rozchody patří k životu. Jak jim předejít nebo je ustát?

V každém vztahu jsou okamžiky štěstí a nikdo si nepřipouští, že by něco mohlo být v budoucnu jinak. Proč taky? Proč řešit možné budoucí konflikty, když je teď vše zalité sluncem. Bohužel, rozchody patří ke vztahům i k životu.
Rozchody k životu patří
zdroj: 123RF.com

24. 01. 2019

Každá pohádka začíná „…za sedmero horami a sedmero moři“ a končí „…a žili šťastně až na věky“. Jenže nikdo už neřeší, že Popelku začaly za chvíli skleněné střevíčky tlačit, z Karkulky se po osvobození z vlkova žaludku stala vegetariánka, která se bojí do lesa, a princ, který sťal hlavy sedmihlavému draku, se po boku princezny po čase začal nudit. Každý vztah se zkrátka po čase promění a záruku šťastných konců nemá nikdo. Ani v pohádce.

Rozchod často značí i konec jedné životní etapy

Rozchody patří zkrátka k životu. To ale neznamená, že je vše méně bolestivé. A že se na to můžete nějak připravit. Přesto nám rozchody pomáhají. Pomáhají nám v životě zjistit, co chceme, co potřebujeme k životu. A to se často mění s každou životní etapou. V 18 dáte přednost něčemu jinému než ve 30. To tak je správně. Člověk se mění a vyvíjí, jak prochází životem. To ale neznamená, že byste se měli s tím smířit a vždy při přechodu na jinou školu, stěhování nebo změně práce hledat nového partnera. To by bylo trochu krátkozraké.

Do každé životní etapy nového partnera?

Rozhodně ne. Jen je nutné vztah přesunout do jiné roviny. Promluvit si s partnerem o tom, co od života dále očekáváte, jak chcete žít. Není ideální zjistit až pozdě, že jste se již uklidnila a každodenní večírky nejsou pro vás, i když váš partner to tak stále cítí. Komunikace je ve vztahu stěžejní, zvláště při změnách. S partnerem vždy pečlivě plánujte, proberte možné eventuality, které mohou nastat. Na vše se nepřipravíte, ale předejdete tím do budoucna mnoha neshodám.

Simulace budoucnosti

Plánování může ve vztahu pomoci. Přeci jen si dokážete alespoň v obrysech představit, co s sebou ponese stěhování do jiného města, nová náročnější práce, pořízení psa nebo rozhodnutí mít miminko. Celou situaci si projděte, je potřeba přerozdělit domácí práce, při stěhování zajistit logistiku, názory na výchovu dítěte a hlavně je nutné se shodnout v očekávání – od sebe, partnera, vztahu. Zcela jasně řekněte, co může nastat a co tedy očekáváte, že partner udělá. Pokud se to neshoduje s jeho představou, volte kompromis. Ve vztahu musíte být přeci spokojení oba.

K TÉMATU  Opomíjení zabijáci vztahu: špatná komunikace i rozvrh domácích prací! Co váš vztah může ještě dostat do krize?

Ale to strašně bolí…

Rozchody bolí. Vždycky bolí, když končí něco, co milujete. A je to jako s každým smutkem, Musíte si jím projít, abyste byla schopná opět dále fungovat. Je nutné se smířit sama se sebou a naučit se žít za sebe. Odborníci doporučují nic neuspěchat, orientovat se na svůj růst. Až po čase je ale dobré si rozchod a vlastně i důvody, které k němu vedly zanalyzovat. Pomůže vám to vyhnout se v příštím vztahu podobným chybám nebo dříve rozpoznat hrozbu hádek a neshod.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?
Léto doslova svádí k procházce do lesa, která má na naše tělo pozitivní vliv. Nejen, že jsme na čerstvém vzduchu, ale také jsme prakticky bez signálu čili si odpočineme od tíhy sociálních sítí a dalších hrozeb internetového světa. Navíc si můžeme nasbírat i naši večeři – stačí se poohlédnout po houbách. Které z nich mají pozitivní vliv na zdraví?
Dům, do kterého je vidět téměř ze všech stran. Skleněný dům se poprvé objevil v roce 1949. Slavnou stavbu navrhl americký architekt Philip Johnson, získala jméno Glass House a stojí na Ponus Ridge Road v Connecticutu. Její vzhled inspiruje dodnes stavby po celém světě. Myšlenka otevřeného domu s prostým tvarem nabízí skutečně raritní bydlení, a jeho hlavním rysem je jednoduchost a minimalismus. A samozřejmě také dokonalý výhled do zahrady kolem, ale i mnohem dál. Prosklený dům si můžete nechat postavit i vy.
Často se před ostatními takzvaně „necítíte“? Co dělat s tím, když sebevědomí pokulhává, přestože jste si v určitých okamžicích jistá, že nejste k zahození? Sebevědomí je choulostivá věc, která může v našem životě hrát velmi význačnou roli. Jak své sebevědomí zvýšit, abyste se cítila skvěle a přestala nad sebou pochybovat?
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.

Nepřehlédněte

Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek