Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

Šťastně až na věky? Realita bývá jiná a rozchody patří k životu. Jak jim předejít nebo je ustát?

V každém vztahu jsou okamžiky štěstí a nikdo si nepřipouští, že by něco mohlo být v budoucnu jinak. Proč taky? Proč řešit možné budoucí konflikty, když je teď vše zalité sluncem. Bohužel, rozchody patří ke vztahům i k životu.
Rozchody k životu patří
zdroj: 123RF.com

24. 01. 2019

Každá pohádka začíná „…za sedmero horami a sedmero moři“ a končí „…a žili šťastně až na věky“. Jenže nikdo už neřeší, že Popelku začaly za chvíli skleněné střevíčky tlačit, z Karkulky se po osvobození z vlkova žaludku stala vegetariánka, která se bojí do lesa, a princ, který sťal hlavy sedmihlavému draku, se po boku princezny po čase začal nudit. Každý vztah se zkrátka po čase promění a záruku šťastných konců nemá nikdo. Ani v pohádce.

Rozchod často značí i konec jedné životní etapy

Rozchody patří zkrátka k životu. To ale neznamená, že je vše méně bolestivé. A že se na to můžete nějak připravit. Přesto nám rozchody pomáhají. Pomáhají nám v životě zjistit, co chceme, co potřebujeme k životu. A to se často mění s každou životní etapou. V 18 dáte přednost něčemu jinému než ve 30. To tak je správně. Člověk se mění a vyvíjí, jak prochází životem. To ale neznamená, že byste se měli s tím smířit a vždy při přechodu na jinou školu, stěhování nebo změně práce hledat nového partnera. To by bylo trochu krátkozraké.

Do každé životní etapy nového partnera?

Rozhodně ne. Jen je nutné vztah přesunout do jiné roviny. Promluvit si s partnerem o tom, co od života dále očekáváte, jak chcete žít. Není ideální zjistit až pozdě, že jste se již uklidnila a každodenní večírky nejsou pro vás, i když váš partner to tak stále cítí. Komunikace je ve vztahu stěžejní, zvláště při změnách. S partnerem vždy pečlivě plánujte, proberte možné eventuality, které mohou nastat. Na vše se nepřipravíte, ale předejdete tím do budoucna mnoha neshodám.

Simulace budoucnosti

Plánování může ve vztahu pomoci. Přeci jen si dokážete alespoň v obrysech představit, co s sebou ponese stěhování do jiného města, nová náročnější práce, pořízení psa nebo rozhodnutí mít miminko. Celou situaci si projděte, je potřeba přerozdělit domácí práce, při stěhování zajistit logistiku, názory na výchovu dítěte a hlavně je nutné se shodnout v očekávání – od sebe, partnera, vztahu. Zcela jasně řekněte, co může nastat a co tedy očekáváte, že partner udělá. Pokud se to neshoduje s jeho představou, volte kompromis. Ve vztahu musíte být přeci spokojení oba.

K TÉMATU  Valentýnské dekorace ve tvaru srdce. Dezertní talířek, svíčka, prostřený stůl se srdíčky. Čím překvapíte dnes toho svého?

Ale to strašně bolí…

Rozchody bolí. Vždycky bolí, když končí něco, co milujete. A je to jako s každým smutkem, Musíte si jím projít, abyste byla schopná opět dále fungovat. Je nutné se smířit sama se sebou a naučit se žít za sebe. Odborníci doporučují nic neuspěchat, orientovat se na svůj růst. Až po čase je ale dobré si rozchod a vlastně i důvody, které k němu vedly zanalyzovat. Pomůže vám to vyhnout se v příštím vztahu podobným chybám nebo dříve rozpoznat hrozbu hádek a neshod.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Když poprvé začnete s dietou, můžete v prvním měsíci ztratit o něco více. Pokud například dodržujete nízkosacharidovou dietu, vaše tělo spaluje glykogen uložený ve svalové tkáni, když mu dojdou sacharidy. Glykogen se váže na vodu a při jeho spalování na energii se také ztrácí voda. Tato počáteční rychlá ztráta hmotnosti může být velmi motivující, ale nakonec se zúží.
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!

Nepřehlédněte

Prakticky v každé moderní domácnosti se nachází myčka a pračka. Tyto spotřebiče nám dokážou ušetřit neskutečné množství času a práce. Z toho důvodu je třeba se o ně pořádně starat, aby z ničeho nic nevypověděly svou službu a nenechaly vás na holičkách. Jak na to?
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek