Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Šťastně až na věky? Realita bývá jiná a rozchody patří k životu. Jak jim předejít nebo je ustát?

V každém vztahu jsou okamžiky štěstí a nikdo si nepřipouští, že by něco mohlo být v budoucnu jinak. Proč taky? Proč řešit možné budoucí konflikty, když je teď vše zalité sluncem. Bohužel, rozchody patří ke vztahům i k životu.
Rozchody k životu patří
zdroj: 123RF.com

24. 01. 2019

Každá pohádka začíná „…za sedmero horami a sedmero moři“ a končí „…a žili šťastně až na věky“. Jenže nikdo už neřeší, že Popelku začaly za chvíli skleněné střevíčky tlačit, z Karkulky se po osvobození z vlkova žaludku stala vegetariánka, která se bojí do lesa, a princ, který sťal hlavy sedmihlavému draku, se po boku princezny po čase začal nudit. Každý vztah se zkrátka po čase promění a záruku šťastných konců nemá nikdo. Ani v pohádce.

Rozchod často značí i konec jedné životní etapy

Rozchody patří zkrátka k životu. To ale neznamená, že je vše méně bolestivé. A že se na to můžete nějak připravit. Přesto nám rozchody pomáhají. Pomáhají nám v životě zjistit, co chceme, co potřebujeme k životu. A to se často mění s každou životní etapou. V 18 dáte přednost něčemu jinému než ve 30. To tak je správně. Člověk se mění a vyvíjí, jak prochází životem. To ale neznamená, že byste se měli s tím smířit a vždy při přechodu na jinou školu, stěhování nebo změně práce hledat nového partnera. To by bylo trochu krátkozraké.

Do každé životní etapy nového partnera?

Rozhodně ne. Jen je nutné vztah přesunout do jiné roviny. Promluvit si s partnerem o tom, co od života dále očekáváte, jak chcete žít. Není ideální zjistit až pozdě, že jste se již uklidnila a každodenní večírky nejsou pro vás, i když váš partner to tak stále cítí. Komunikace je ve vztahu stěžejní, zvláště při změnách. S partnerem vždy pečlivě plánujte, proberte možné eventuality, které mohou nastat. Na vše se nepřipravíte, ale předejdete tím do budoucna mnoha neshodám.

Simulace budoucnosti

Plánování může ve vztahu pomoci. Přeci jen si dokážete alespoň v obrysech představit, co s sebou ponese stěhování do jiného města, nová náročnější práce, pořízení psa nebo rozhodnutí mít miminko. Celou situaci si projděte, je potřeba přerozdělit domácí práce, při stěhování zajistit logistiku, názory na výchovu dítěte a hlavně je nutné se shodnout v očekávání – od sebe, partnera, vztahu. Zcela jasně řekněte, co může nastat a co tedy očekáváte, že partner udělá. Pokud se to neshoduje s jeho představou, volte kompromis. Ve vztahu musíte být přeci spokojení oba.

K TÉMATUCo muže v posteli ničí nejvíce? Erekce u muže ještě neznamená, že chce sex!

Ale to strašně bolí…

Rozchody bolí. Vždycky bolí, když končí něco, co milujete. A je to jako s každým smutkem, Musíte si jím projít, abyste byla schopná opět dále fungovat. Je nutné se smířit sama se sebou a naučit se žít za sebe. Odborníci doporučují nic neuspěchat, orientovat se na svůj růst. Až po čase je ale dobré si rozchod a vlastně i důvody, které k němu vedly zanalyzovat. Pomůže vám to vyhnout se v příštím vztahu podobným chybám nebo dříve rozpoznat hrozbu hádek a neshod.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.
Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.
Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek