Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Eva (25): Koupě bytu s partnerem. Ale jsem už zralá?

Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.

31. 01. 2022

Koupě bytu je pro mě velký krok. Tak třeba já jsem pro své okolí vždycky byla tou, co se bojí závazku s jedním mužem na celý život. Já jsem si však myslela něco jiného. Ne, že bych se vyžívala ve střídání partnerů, spíš jsem si myslela, že čekám na toho pravého a nevadilo mi, že si o mně ostatní myslí své. Nač bych se měla vázat k někomu, s kým cítím, že to prostě není ono?

Takže ano, rebelkou jsem byla, a to dokonce i když jsem zjistila, že čekám dítě. Bylo mi devatenáct let a pracovala jsem teprve jen pár měsíců. Střední školu jsem ale měla hotovou a přišlo mi, že už jsem dost zralá na to, abych se o sebe i dítě postarala. S otcem dítěte jsem byla ve volném vztahu asi jen dva měsíce. On se sice chtěl postarat o nás oba, ale já jsem to odmítla.

Nemilovala jsem ho, tak proč bych s ním byla? Jen proto, že jsem otěhotněla? Abych měla finanční výhody a jistotu? Každý nad mým rozhodnutím jen kroutil hlavou, já jsem ale měla jasno. Ustála jsem to a vybojovala jsem si to. Život svobodné matky navíc nebyl vůbec špatný. Na nikoho jsem se ohlížela a syna jsem si vychovávala podle svého. A jelikož jsem měla vždycky hlídání, mohla jsem si i přivydělávat, abychom nestrádali. Takže pro někoho to bylo divné a nezodpovědné, já jsem si to ale docela užívala. Než jsem potkala svého současného přítele.

V malém bytě jako v kleci

Se synem mám pronajatou garsonku. Nám dvěma se tam žije dobře, ale když se k nám na nějakou dobu přistěhoval můj přítel, připadala jsem si jako v kleci. S Petrem se cítím konečně dobře, mám ho opravdu ráda. Asi k žádnému muži jsem tohle nikdy necítila, jenže pořád mi něco říká, že to není úplně ono. I když bych chtěla úplnou rodinu a ten pravý rodinný život, bojím se, že udělám obrovský krok – jakým je třeba zmíněná koupě bytu, který nebudu moci vzít zpátky a po čase budu nešťastná.

K TÉMATUFixace hypotéky jako věčná otázka. Na jak dlouho úvěr zafixovat?

Petr ale bydlel u rodičů, když jsme se poznali. Vím, že mě miluje a taky by se chtěl o nás postarat. I proto za námi šel na nějakou dobu bydlet, což se ukázalo jako ten nejhorší nápad na světě. Myslím, že to bylo tím skutečně maličkým bytem. Možná, že je to ale znamení, že na to stále nejsem připravená.

Koupíme si byt

Samozřejmě, že jsme okamžitě hledali možnosti, jak z toho ven. Rozejít se nechceme, mně vadí, že Petr žije stále u rodičů, ale k nám do garsonky už bych ho vzít nechtěla. Pronájmy jsou děsně drahé, a tak mnohem lépe vyjde hypotéka. Jenže tu Petrovi jen tak nedají, potřebuje k tomu i mě a můj příjem, aby ji banka schválila. Všechno jsme stokrát probrali a vyšlo z toho, že si byt tedy musíme koupit společně. Jenže se sama sebe ptám, zda jsem na tak velký závazek připravená, zda to zvládnu, a hlavně, zda to opravdu chci.

Nesmím myslet jen na sebe

Vím, že by to ve všech ohledech bylo lepší, i kvůli synovi, který Petra zbožňuje a v novém bytě by mohl mít svůj vlastní pokoj. Jenže co když nám to nevyjde a já mu budu muset nakonec vysvětlovat, že se zase stěhujeme? Když jsem sama na vážkách, nevím, zda by nebylo lepší to ještě probrat znovu a počkat. Kdybych byla sama, mohu odejít možná kdykoliv, ale se synem? A jak vyřešit pak společnou hypotéku? Opravdu nevím, zda náš vztah uzrál do takového bodu, že je koupě bytu skutečně to pravé.

Otázek mám plnou hlavu a bojím se, že Petr to brzy prokoukne a opustí mě. Dřív, než se stihnu rozhodnout.

K TÉMATUAdriana (34): Přítel se se mnou po diagnóze rakoviny rozešel, nyní se chce vrátit

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Společné bydlení s kamarádkou zničilo naše přátelství, říká Markéta (22)

Nejlepší seriály o bydlení, které vás dostanou, ale hlavně inspirují

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.
Léto se rychle blíží a s ním i koupání a další radovánky. Jenže ty každoročně pro mnoho žen skončí nepříjemnými potížemi. Pálení či řezání při močení bývají jejich typickými prvními příznaky. Pokud se u vás projeví, na nic nečekejte a okamžitě jednejte. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle a následnými recidivami v podobě opakovaných problémů močových cest. Máte-li k těmto letním potížím sklony, myslete na prevenci!

Nepřehlédněte

Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek