Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Eva (25): Koupě bytu s partnerem. Ale jsem už zralá?

Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.

31. 01. 2022

Koupě bytu je pro mě velký krok. Tak třeba já jsem pro své okolí vždycky byla tou, co se bojí závazku s jedním mužem na celý život. Já jsem si však myslela něco jiného. Ne, že bych se vyžívala ve střídání partnerů, spíš jsem si myslela, že čekám na toho pravého a nevadilo mi, že si o mně ostatní myslí své. Nač bych se měla vázat k někomu, s kým cítím, že to prostě není ono?

Takže ano, rebelkou jsem byla, a to dokonce i když jsem zjistila, že čekám dítě. Bylo mi devatenáct let a pracovala jsem teprve jen pár měsíců. Střední školu jsem ale měla hotovou a přišlo mi, že už jsem dost zralá na to, abych se o sebe i dítě postarala. S otcem dítěte jsem byla ve volném vztahu asi jen dva měsíce. On se sice chtěl postarat o nás oba, ale já jsem to odmítla.

Nemilovala jsem ho, tak proč bych s ním byla? Jen proto, že jsem otěhotněla? Abych měla finanční výhody a jistotu? Každý nad mým rozhodnutím jen kroutil hlavou, já jsem ale měla jasno. Ustála jsem to a vybojovala jsem si to. Život svobodné matky navíc nebyl vůbec špatný. Na nikoho jsem se ohlížela a syna jsem si vychovávala podle svého. A jelikož jsem měla vždycky hlídání, mohla jsem si i přivydělávat, abychom nestrádali. Takže pro někoho to bylo divné a nezodpovědné, já jsem si to ale docela užívala. Než jsem potkala svého současného přítele.

V malém bytě jako v kleci

Se synem mám pronajatou garsonku. Nám dvěma se tam žije dobře, ale když se k nám na nějakou dobu přistěhoval můj přítel, připadala jsem si jako v kleci. S Petrem se cítím konečně dobře, mám ho opravdu ráda. Asi k žádnému muži jsem tohle nikdy necítila, jenže pořád mi něco říká, že to není úplně ono. I když bych chtěla úplnou rodinu a ten pravý rodinný život, bojím se, že udělám obrovský krok – jakým je třeba zmíněná koupě bytu, který nebudu moci vzít zpátky a po čase budu nešťastná.

K TÉMATU  Konkubíny a jejich osudy: Jaký byl život v čínském harému?

Petr ale bydlel u rodičů, když jsme se poznali. Vím, že mě miluje a taky by se chtěl o nás postarat. I proto za námi šel na nějakou dobu bydlet, což se ukázalo jako ten nejhorší nápad na světě. Myslím, že to bylo tím skutečně maličkým bytem. Možná, že je to ale znamení, že na to stále nejsem připravená.

Koupíme si byt

Samozřejmě, že jsme okamžitě hledali možnosti, jak z toho ven. Rozejít se nechceme, mně vadí, že Petr žije stále u rodičů, ale k nám do garsonky už bych ho vzít nechtěla. Pronájmy jsou děsně drahé, a tak mnohem lépe vyjde hypotéka. Jenže tu Petrovi jen tak nedají, potřebuje k tomu i mě a můj příjem, aby ji banka schválila. Všechno jsme stokrát probrali a vyšlo z toho, že si byt tedy musíme koupit společně. Jenže se sama sebe ptám, zda jsem na tak velký závazek připravená, zda to zvládnu, a hlavně, zda to opravdu chci.

Nesmím myslet jen na sebe

Vím, že by to ve všech ohledech bylo lepší, i kvůli synovi, který Petra zbožňuje a v novém bytě by mohl mít svůj vlastní pokoj. Jenže co když nám to nevyjde a já mu budu muset nakonec vysvětlovat, že se zase stěhujeme? Když jsem sama na vážkách, nevím, zda by nebylo lepší to ještě probrat znovu a počkat. Kdybych byla sama, mohu odejít možná kdykoliv, ale se synem? A jak vyřešit pak společnou hypotéku? Opravdu nevím, zda náš vztah uzrál do takového bodu, že je koupě bytu skutečně to pravé.

Otázek mám plnou hlavu a bojím se, že Petr to brzy prokoukne a opustí mě. Dřív, než se stihnu rozhodnout.

K TÉMATU  Jana (30): Práce erotické masérky mi zničila život. Práci si už nenajdu

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Společné bydlení s kamarádkou zničilo naše přátelství, říká Markéta (22)

Nejlepší seriály o bydlení, které vás dostanou, ale hlavně inspirují

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Miloš Zeman brzy sesedne z pozice hlavy státu. 8. března 2023 tomu bude 10 let od složení prvního prezidentského slibu Milošem Zemanem. Byl zvolen, jako první, přímou volbou a svůj mandát po pěti letech obhájil. Třetí kandidaturu Ústava nepovoluje, a tak teď Česko hledá nového prezidenta. Nebo historicky první prezidentku? Po čem volá naše společnost?
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. Zatímco některým z nás nepůsobí výraznější potíže, jiné ji doslova protrpí. Ať už jsou však projevy menstruace poměrně rozdílné, jedno mají všechny ženy společné - neustále hledají cesty jak tyto dny přečkat co nejkomfortněji.
Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.

Nepřehlédněte

Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek