Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Eva (25): Koupě bytu s partnerem. Ale jsem už zralá?

Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.

31. 01. 2022

Koupě bytu je pro mě velký krok. Tak třeba já jsem pro své okolí vždycky byla tou, co se bojí závazku s jedním mužem na celý život. Já jsem si však myslela něco jiného. Ne, že bych se vyžívala ve střídání partnerů, spíš jsem si myslela, že čekám na toho pravého a nevadilo mi, že si o mně ostatní myslí své. Nač bych se měla vázat k někomu, s kým cítím, že to prostě není ono?

Takže ano, rebelkou jsem byla, a to dokonce i když jsem zjistila, že čekám dítě. Bylo mi devatenáct let a pracovala jsem teprve jen pár měsíců. Střední školu jsem ale měla hotovou a přišlo mi, že už jsem dost zralá na to, abych se o sebe i dítě postarala. S otcem dítěte jsem byla ve volném vztahu asi jen dva měsíce. On se sice chtěl postarat o nás oba, ale já jsem to odmítla.

Nemilovala jsem ho, tak proč bych s ním byla? Jen proto, že jsem otěhotněla? Abych měla finanční výhody a jistotu? Každý nad mým rozhodnutím jen kroutil hlavou, já jsem ale měla jasno. Ustála jsem to a vybojovala jsem si to. Život svobodné matky navíc nebyl vůbec špatný. Na nikoho jsem se ohlížela a syna jsem si vychovávala podle svého. A jelikož jsem měla vždycky hlídání, mohla jsem si i přivydělávat, abychom nestrádali. Takže pro někoho to bylo divné a nezodpovědné, já jsem si to ale docela užívala. Než jsem potkala svého současného přítele.

V malém bytě jako v kleci

Se synem mám pronajatou garsonku. Nám dvěma se tam žije dobře, ale když se k nám na nějakou dobu přistěhoval můj přítel, připadala jsem si jako v kleci. S Petrem se cítím konečně dobře, mám ho opravdu ráda. Asi k žádnému muži jsem tohle nikdy necítila, jenže pořád mi něco říká, že to není úplně ono. I když bych chtěla úplnou rodinu a ten pravý rodinný život, bojím se, že udělám obrovský krok – jakým je třeba zmíněná koupě bytu, který nebudu moci vzít zpátky a po čase budu nešťastná.

K TÉMATU  7 bohatých a slavných, kteří byli kdysi bez domova

Petr ale bydlel u rodičů, když jsme se poznali. Vím, že mě miluje a taky by se chtěl o nás postarat. I proto za námi šel na nějakou dobu bydlet, což se ukázalo jako ten nejhorší nápad na světě. Myslím, že to bylo tím skutečně maličkým bytem. Možná, že je to ale znamení, že na to stále nejsem připravená.

Koupíme si byt

Samozřejmě, že jsme okamžitě hledali možnosti, jak z toho ven. Rozejít se nechceme, mně vadí, že Petr žije stále u rodičů, ale k nám do garsonky už bych ho vzít nechtěla. Pronájmy jsou děsně drahé, a tak mnohem lépe vyjde hypotéka. Jenže tu Petrovi jen tak nedají, potřebuje k tomu i mě a můj příjem, aby ji banka schválila. Všechno jsme stokrát probrali a vyšlo z toho, že si byt tedy musíme koupit společně. Jenže se sama sebe ptám, zda jsem na tak velký závazek připravená, zda to zvládnu, a hlavně, zda to opravdu chci.

Nesmím myslet jen na sebe

Vím, že by to ve všech ohledech bylo lepší, i kvůli synovi, který Petra zbožňuje a v novém bytě by mohl mít svůj vlastní pokoj. Jenže co když nám to nevyjde a já mu budu muset nakonec vysvětlovat, že se zase stěhujeme? Když jsem sama na vážkách, nevím, zda by nebylo lepší to ještě probrat znovu a počkat. Kdybych byla sama, mohu odejít možná kdykoliv, ale se synem? A jak vyřešit pak společnou hypotéku? Opravdu nevím, zda náš vztah uzrál do takového bodu, že je koupě bytu skutečně to pravé.

Otázek mám plnou hlavu a bojím se, že Petr to brzy prokoukne a opustí mě. Dřív, než se stihnu rozhodnout.

K TÉMATU  Fixace hypotéky jako věčná otázka. Na jak dlouho úvěr zafixovat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Společné bydlení s kamarádkou zničilo naše přátelství, říká Markéta (22)

Nejlepší seriály o bydlení, které vás dostanou, ale hlavně inspirují

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.

Nepřehlédněte

Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek