Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Eva (25): Koupě bytu s partnerem. Ale jsem už zralá?

Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.

31. 01. 2022

Koupě bytu je pro mě velký krok. Tak třeba já jsem pro své okolí vždycky byla tou, co se bojí závazku s jedním mužem na celý život. Já jsem si však myslela něco jiného. Ne, že bych se vyžívala ve střídání partnerů, spíš jsem si myslela, že čekám na toho pravého a nevadilo mi, že si o mně ostatní myslí své. Nač bych se měla vázat k někomu, s kým cítím, že to prostě není ono?

Takže ano, rebelkou jsem byla, a to dokonce i když jsem zjistila, že čekám dítě. Bylo mi devatenáct let a pracovala jsem teprve jen pár měsíců. Střední školu jsem ale měla hotovou a přišlo mi, že už jsem dost zralá na to, abych se o sebe i dítě postarala. S otcem dítěte jsem byla ve volném vztahu asi jen dva měsíce. On se sice chtěl postarat o nás oba, ale já jsem to odmítla.

Nemilovala jsem ho, tak proč bych s ním byla? Jen proto, že jsem otěhotněla? Abych měla finanční výhody a jistotu? Každý nad mým rozhodnutím jen kroutil hlavou, já jsem ale měla jasno. Ustála jsem to a vybojovala jsem si to. Život svobodné matky navíc nebyl vůbec špatný. Na nikoho jsem se ohlížela a syna jsem si vychovávala podle svého. A jelikož jsem měla vždycky hlídání, mohla jsem si i přivydělávat, abychom nestrádali. Takže pro někoho to bylo divné a nezodpovědné, já jsem si to ale docela užívala. Než jsem potkala svého současného přítele.

V malém bytě jako v kleci

Se synem mám pronajatou garsonku. Nám dvěma se tam žije dobře, ale když se k nám na nějakou dobu přistěhoval můj přítel, připadala jsem si jako v kleci. S Petrem se cítím konečně dobře, mám ho opravdu ráda. Asi k žádnému muži jsem tohle nikdy necítila, jenže pořád mi něco říká, že to není úplně ono. I když bych chtěla úplnou rodinu a ten pravý rodinný život, bojím se, že udělám obrovský krok – jakým je třeba zmíněná koupě bytu, který nebudu moci vzít zpátky a po čase budu nešťastná.

K TÉMATU  Jak vybrat vhodnou hypotéku na vaše bydlení

Petr ale bydlel u rodičů, když jsme se poznali. Vím, že mě miluje a taky by se chtěl o nás postarat. I proto za námi šel na nějakou dobu bydlet, což se ukázalo jako ten nejhorší nápad na světě. Myslím, že to bylo tím skutečně maličkým bytem. Možná, že je to ale znamení, že na to stále nejsem připravená.

Koupíme si byt

Samozřejmě, že jsme okamžitě hledali možnosti, jak z toho ven. Rozejít se nechceme, mně vadí, že Petr žije stále u rodičů, ale k nám do garsonky už bych ho vzít nechtěla. Pronájmy jsou děsně drahé, a tak mnohem lépe vyjde hypotéka. Jenže tu Petrovi jen tak nedají, potřebuje k tomu i mě a můj příjem, aby ji banka schválila. Všechno jsme stokrát probrali a vyšlo z toho, že si byt tedy musíme koupit společně. Jenže se sama sebe ptám, zda jsem na tak velký závazek připravená, zda to zvládnu, a hlavně, zda to opravdu chci.

Nesmím myslet jen na sebe

Vím, že by to ve všech ohledech bylo lepší, i kvůli synovi, který Petra zbožňuje a v novém bytě by mohl mít svůj vlastní pokoj. Jenže co když nám to nevyjde a já mu budu muset nakonec vysvětlovat, že se zase stěhujeme? Když jsem sama na vážkách, nevím, zda by nebylo lepší to ještě probrat znovu a počkat. Kdybych byla sama, mohu odejít možná kdykoliv, ale se synem? A jak vyřešit pak společnou hypotéku? Opravdu nevím, zda náš vztah uzrál do takového bodu, že je koupě bytu skutečně to pravé.

Otázek mám plnou hlavu a bojím se, že Petr to brzy prokoukne a opustí mě. Dřív, než se stihnu rozhodnout.

K TÉMATU  Elena (35): Manžel se přiznal, že ho láká polyamorie. Co mám dělat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Společné bydlení s kamarádkou zničilo naše přátelství, říká Markéta (22)

Nejlepší seriály o bydlení, které vás dostanou, ale hlavně inspirují

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Máte v plánu zahradní párty? Léto je tady a nejlepší místo pro posezení s přáteli je venku. Grilování, oslava narozenin nebo jen tak, připravte stůl snů! Pokud máte zahradu, je hlavní problém vyřešený. Nemusíte nutně sedět pod vaším přístřeškem, zkuste netradičně posadit hosty uprostřed pozemku na trávníku. A pokud zahradu nemáte, můžete udělat to samé někde za domem. Dny jsou dlouhé a večery teplé, takže vám nic nebrání posedět, jak dlouho jen budete chtít. Důležitá je ale příprava, aby bylo po ruce všechno!
Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.
Máte rádi, když je každá vaše dovolená tak trochu jiná? Co kdyby vaše příští dny volna byly ve znamení luxusu a dobrodružství? Vydejte se na plavbu jachtou s kapitánem po překrásném Jaderském moři. Objevíte krásy chorvatského pobřeží a ostrovů ze zcela jiného úhlu. Takováto dovolená nemusí být ani extrémně předražená, jak si mnozí myslí. Domluvte se s přáteli a náklady za pronájem jachty si rozdělte.
Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Jste věčně nervózní a tíží vás obavy? Kvůli tomu může mít vaše dítě velké potíže – a to nejen v samotném vývoji, ale i v dospívání. V sázce je jeho nízká porodní váha nebo náchylnost k depresím a schizofrenii!
Začala jste na jaře trénink v přírodě a chcete pokračovat? Běháte nebo chodíte? Dá se to zvládnout i na podzim. Podzim sice přináší nižší teploty, mlhu a občasný déšť. Na takové počasí se však můžete připravit a má dokonce i své výhody. Jak sportovat na podzim a využít potenciálu počasi?
Tento DIY návod ukáže, jak jednoduché je vyrobit vlastní dámské psaníčko. Jako základ postačí kus kůže/umělé kůže, případně starší batoh nebo kabelka. Pak už potřebujeme jen nůžky, tavnou pistoli a nějaký kus tkaniny na vnitřek psaníčka. Výsledek překvapí!

Výběr článků

Svícen z proutí vyrobíte za chviličku a pak už stačí jen zapálit svíčku a užívat si atmosféru. Poradíme vám ale i jak sestavit dekoraci z elektrických světýlek. V obou případech by se dalo použít řčení "za málo peněz, hodně muziky", protože na přípravu nepotřebujete nic nedostupného. Jako nástroj postačí tavná pistole. Výsledek je ale úchvatný. Vyzdobte si domov vlastnoručními kouzelnými detaily!
V historii člověka se mobbing a bossing vyskytoval vždy. Jde o pocit ohroženosti, díky kterému musíme novou osobu zastrašit. Mohla by nám totiž vzít naše pozice, být lepší, než my. Tak je třeba jí tak znepříjemnit práci, aby to pokud možno vzdala sama. Nejste zdaleka sama, pokud jste podobný přístup zažila. Lze se mobbingu bránit?
Možná jste zůstali neplánovaně doma a už nevíte, jak svým dětem a sobě zpestřit nucený pobyt v karanténě. Staré koníčky i nové zájmy čekají na znovuobjevení.

Nepřehlédněte

Ach, ti komáři! Letošní rok je na ně obzvlášť bohatý. Koupit si v obchodě repelent je jednoduché, máte široký výběr. A co takhle vyrobit si ho doma? Přírodní repelent vás spolehlivě ochrání nejen před komáry, ale i klíšťaty a dalším hmyzem. Přitom se obejdete bez chemikálií a získáte ochranu i pro citlivou nebo dětskou pokožku.
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek