Úterý , 04. 10. 2022

František

Místo umělého prodlužování řas vsaďte na přírodu

Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
prodlužování řas
Jak si snadno a rychle prodloužit řasy? (Foto: 123RF)

12. 08. 2021

Dejte si pozor na alergii

Mít dlouhé a husté řasy chceme všechny. Jenže ne každé z nás bylo dáno do vínku se krásnými řasami chlubit. A co nedokázala příroda, se snažíme dohnat uměle. Většinou si ale neuvědomujeme, že prodlužování řas vážně ohrožuje naše zdraví. A ještě méně žen tuší, že může mít na umělé řasy alergii.

Umělé řasy vadí stejně jako chlupy ze zvířecí srsti

Podle většiny očních lékařů je ovšem alergie na umělé řasy poměrně běžnou záležitostí. Lepidla, která se k lepení umělých řas používají, obsahují škodlivé látky, jež mohou způsobit svědění, otoky nebo zarudnutí očí a nezřídka také vypadání řas. Ke všemu některé salony nepoužívají umělé řasy, ale chlupy z jemné srsti zvířat, které také nezřídka vyvolávají u mnoha žen alergickou reakci.

Muži umělé řasy na ženách nechtějí

Sice vás nechceme strašit, ale je dobré vědět, že v těch nejvážnějších případech vás může lepidlo na řasy, které se dostane do oka, připravit o zrak. V neposlední řadě je důležité zmínit i fakt, že umělé řasy pro většinu mužů nejsou nijak lákavé, natož atraktivní, spíš naopak.

Žádný muž netouží po mrkací panně, která má strach, že jí řasy vypadají, když se bude procházet v dešti, spát na boku nebo když si bude vyndávat ospálky z očí. Navíc se spoustu mužů přiklání k názoru, že ženy s umělými řasami vypadají všechny stejně.

Pokud ale toužíte po tom, aby byly vaše vlastní řasy delší a hustší, máme pro vás několik mnohem šetrnějších variant, které vám k delším a hustším řasám také dopomohou. Které to jsou?

Triky na prodlužování řas:

1. Sérum na řasy

Prodlužování řas jde za pomoci séra. Existuje jich nespočet. Seženete je nejenom na internetu, ale také v každé větší drogérii. Vybírejte si však jen ta séra, která jsou čistě přírodní a která tím pádem nezatěžují řasy žádnými chemickými látkami. Každý den si sérem řasy potřete, nejlépe před spaním, a už za pár týdnů poznáte, že vám řasy zesílily a možná i trochu povyrostly.

K TÉMATU  Vyrobte si doma balzám na rty s oblíbenou vůní a připravte se na podzim a zimní mrazy

2. Obyčejná vazelína

Nechce-li se vám utrácet za drahé přípravky, postačí vám obyčejná kosmetická vazelína, kterou seženete v lékárně. Každý večer si na řasy naneste malé množství vazelíny a rozčešte si je kartáčkem. Ráno po probuzení si umyjte řasy vlažnou vodou.

3. Ricinový olej

Slouží nejenom k podpoře růstu vlasů, ale také řas. Ricinový olej je relativně levný, zcela přírodní a řasám dodá všechny potřebné vitamíny a minerály. Během třech měsíců by měly být řasy viditelně hustší. 

4. Podkladová báze

Než si na řasy nanesete řasenku, je dobré používat podkladovou bázi, která řasy nejenom vyživí, ale také opticky prodlouží. Opět se snažte vybírat si takovou podkladovou bázi, která bude alespoň z větší části založena na přírodních produktech. 

5. Odličování

Po každém nalíčení se samozřejmě musíte odlíčit. Pokud se odlíčit zapomenete, nebo se vám z nějakého důvodu nechce, škodíte nejenom své pleti, ale také řasám, které vám brzy začnou vypadávat. Musíte jim přes noc dopřát odpočinek a tu správnou výživu. Při spánku se totiž neodlíčená řasenka začne drolit a řasy budou zbytečně namáhané. 

Babské rady pro krásnější řasy

1. Obklady ze zeleného čaje

Uvařte si zelený čaj ze sáčku nebo třeba sypaný zelený čaj a louhujte ho pět minut. Následně ho nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Do vychladlého zeleného čaje si namočte odličovací tampon a na každé oko si jeden přiložte a nechte působit alespoň deset minut. Na oči můžete rovnou přiložit i čajové sáčky se zeleným čajem. Proceduru opakujte alespoň jednou týdně.

2. Kokosové mléko vyživuje

Alespoň dvakrát za měsíc si do kokosového mléka namočte vatové tampóny a opět si je přiložte alespoň na deset minut na oči. To dodá vašim řasám výživu, kterou potřebují. A ještě vás zbaví unavených očí i kruhů pod očima. Naše babičky a prababičky ale kokosové mléko neznaly, proto používaly to klasické, kravské, a prokázalo jim stejnou službu.

prodlužování řas kokosové mléko
Vyzkoušejte sílu kokosového mléka. (foto: 123RF)

3. Olivový olej s citrónem

Jednou týdně si připravte olejovou kúru z jedné lžíce kvalitního olivového nebo jiného rostlinného oleje, například jojobového, a jedné lžíce šťávy z vymačkaného citrónu. Pořádně promíchejte a olej naneste na řasy. Nechte působit deset minut a pak opláchněte vlažnou vodou nebo použijte micelární vodu či odličovací mléko.

olivový olej
Olivový olej nejen do jídla. (Foto: 123RF)

4. Ořechy a celozrnné pečivo

Do svého jídelníčku zařaďte ořechy, samozřejmě nepražené a nesolené, a také celozrnné, nejlépe žitné pečivo. Obojí obsahuje spoustu vitamínu E, který vaše řasy dozajista ocení.

K TÉMATU  Prodlužování vlasů aneb vše, co potřebujete vědět

5. Gel z aloe very

Pěstujete si doma aloe veru? Využijte ji jako kosmetický prostředek pro růst a posílení řas. Stačí si trochu gelu z rostliny nanést na řasy a nechat patnáct minut působit. Aby byl jeho efekt ještě lepší, můžete ho podpořit tím, že si po nanesení gelu na řasy zakryjete oči plátkem vychlazené salátové okurky. 

prodlužování řas aloe vera
Aloe vera nejen na popáleniny, ale i na řasy. (Foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší přírodní oleje, které jsou elixírem pro krásu

Mandlové mléko pro krásu vlasů a pleti

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.
Muži a ženy, to jsou podle odborníků a psychologů dva různé světy, které si v podstatě nikdy neporozumí, ale neumějí bez sebe žít. Existují vůbec nějaké základní komunikační principy nebo vlastnosti, díky kterým se lze naučit porozumět svému protějšku? Zajímavé rady a podněty ze své praxe nám prozradila lektorka a koučka Hana Drahoňovská.
Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!

Nepřehlédněte

Svou domácnost můžete zpestřit různými věcmi. Zatímco někdo sází na bytový textil, jiný si raději pořizuje pokojové rostliny, které dokážou vdechnout interiéru život. Pakliže patříte také mezi pěstitele, kteří touží po jedinečném prvku ve svém domově, naučte se pěstovat amarylis. Působivou pokojovou rostlinu, která je stokrát hezčí než barevný povlak na polštář.  
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek