Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Místo umělého prodlužování řas vsaďte na přírodu

Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
prodlužování řas
Jak si snadno a rychle prodloužit řasy? (Foto: 123RF)

12. 08. 2021

Dejte si pozor na alergii

Mít dlouhé a husté řasy chceme všechny. Jenže ne každé z nás bylo dáno do vínku se krásnými řasami chlubit. A co nedokázala příroda, se snažíme dohnat uměle. Většinou si ale neuvědomujeme, že prodlužování řas vážně ohrožuje naše zdraví. A ještě méně žen tuší, že může mít na umělé řasy alergii.

Umělé řasy vadí stejně jako chlupy ze zvířecí srsti

Podle většiny očních lékařů je ovšem alergie na umělé řasy poměrně běžnou záležitostí. Lepidla, která se k lepení umělých řas používají, obsahují škodlivé látky, jež mohou způsobit svědění, otoky nebo zarudnutí očí a nezřídka také vypadání řas. Ke všemu některé salony nepoužívají umělé řasy, ale chlupy z jemné srsti zvířat, které také nezřídka vyvolávají u mnoha žen alergickou reakci.

Muži umělé řasy na ženách nechtějí

Sice vás nechceme strašit, ale je dobré vědět, že v těch nejvážnějších případech vás může lepidlo na řasy, které se dostane do oka, připravit o zrak. V neposlední řadě je důležité zmínit i fakt, že umělé řasy pro většinu mužů nejsou nijak lákavé, natož atraktivní, spíš naopak.

Žádný muž netouží po mrkací panně, která má strach, že jí řasy vypadají, když se bude procházet v dešti, spát na boku nebo když si bude vyndávat ospálky z očí. Navíc se spoustu mužů přiklání k názoru, že ženy s umělými řasami vypadají všechny stejně.

Pokud ale toužíte po tom, aby byly vaše vlastní řasy delší a hustší, máme pro vás několik mnohem šetrnějších variant, které vám k delším a hustším řasám také dopomohou. Které to jsou?

Triky na prodlužování řas:

1. Sérum na řasy

Prodlužování řas jde za pomoci séra. Existuje jich nespočet. Seženete je nejenom na internetu, ale také v každé větší drogérii. Vybírejte si však jen ta séra, která jsou čistě přírodní a která tím pádem nezatěžují řasy žádnými chemickými látkami. Každý den si sérem řasy potřete, nejlépe před spaním, a už za pár týdnů poznáte, že vám řasy zesílily a možná i trochu povyrostly.

K TÉMATU  Tipy, jak přirozeně zvětšit a prodloužit vaše řasy

2. Obyčejná vazelína

Nechce-li se vám utrácet za drahé přípravky, postačí vám obyčejná kosmetická vazelína, kterou seženete v lékárně. Každý večer si na řasy naneste malé množství vazelíny a rozčešte si je kartáčkem. Ráno po probuzení si umyjte řasy vlažnou vodou.

3. Ricinový olej

Slouží nejenom k podpoře růstu vlasů, ale také řas. Ricinový olej je relativně levný, zcela přírodní a řasám dodá všechny potřebné vitamíny a minerály. Během třech měsíců by měly být řasy viditelně hustší. 

4. Podkladová báze

Než si na řasy nanesete řasenku, je dobré používat podkladovou bázi, která řasy nejenom vyživí, ale také opticky prodlouží. Opět se snažte vybírat si takovou podkladovou bázi, která bude alespoň z větší části založena na přírodních produktech. 

5. Odličování

Po každém nalíčení se samozřejmě musíte odlíčit. Pokud se odlíčit zapomenete, nebo se vám z nějakého důvodu nechce, škodíte nejenom své pleti, ale také řasám, které vám brzy začnou vypadávat. Musíte jim přes noc dopřát odpočinek a tu správnou výživu. Při spánku se totiž neodlíčená řasenka začne drolit a řasy budou zbytečně namáhané. 

Babské rady pro krásnější řasy

1. Obklady ze zeleného čaje

Uvařte si zelený čaj ze sáčku nebo třeba sypaný zelený čaj a louhujte ho pět minut. Následně ho nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Do vychladlého zeleného čaje si namočte odličovací tampon a na každé oko si jeden přiložte a nechte působit alespoň deset minut. Na oči můžete rovnou přiložit i čajové sáčky se zeleným čajem. Proceduru opakujte alespoň jednou týdně.

2. Kokosové mléko vyživuje

Alespoň dvakrát za měsíc si do kokosového mléka namočte vatové tampóny a opět si je přiložte alespoň na deset minut na oči. To dodá vašim řasám výživu, kterou potřebují. A ještě vás zbaví unavených očí i kruhů pod očima. Naše babičky a prababičky ale kokosové mléko neznaly, proto používaly to klasické, kravské, a prokázalo jim stejnou službu.

prodlužování řas kokosové mléko
Vyzkoušejte sílu kokosového mléka. (foto: 123RF)

3. Olivový olej s citrónem

Jednou týdně si připravte olejovou kúru z jedné lžíce kvalitního olivového nebo jiného rostlinného oleje, například jojobového, a jedné lžíce šťávy z vymačkaného citrónu. Pořádně promíchejte a olej naneste na řasy. Nechte působit deset minut a pak opláchněte vlažnou vodou nebo použijte micelární vodu či odličovací mléko.

olivový olej
Olivový olej nejen do jídla. (Foto: 123RF)

4. Ořechy a celozrnné pečivo

Do svého jídelníčku zařaďte ořechy, samozřejmě nepražené a nesolené, a také celozrnné, nejlépe žitné pečivo. Obojí obsahuje spoustu vitamínu E, který vaše řasy dozajista ocení.

K TÉMATU  Podle jakých kritérií vybírat do letošního šatníku mikinu?

5. Gel z aloe very

Pěstujete si doma aloe veru? Využijte ji jako kosmetický prostředek pro růst a posílení řas. Stačí si trochu gelu z rostliny nanést na řasy a nechat patnáct minut působit. Aby byl jeho efekt ještě lepší, můžete ho podpořit tím, že si po nanesení gelu na řasy zakryjete oči plátkem vychlazené salátové okurky. 

prodlužování řas aloe vera
Aloe vera nejen na popáleniny, ale i na řasy. (Foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší přírodní oleje, které jsou elixírem pro krásu

Mandlové mléko pro krásu vlasů a pleti

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se, že muži všeobecně upřednostňují spíše ženy blondýnky a s dlouhými vlasy. Ale je tomu skutečně tak? Vážně černovlásky s krátkými vlasy nemají u mužů šanci?
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Umělci potřebují ke svému tvoření velkou spoustu inspirace. Aby byli skutečně dobří a ve svém oboru vynikali, musí se do svého řemesla naprosto ponořit. A to často vede k situacím za hranicemi běžného chápání.
V první řadě je dobré si říct, že v malém množství rozhodně neuškodí pivo ani víno. Dokonce má obojí pro náš organismus velmi pozitivní účinky. Čemu tedy dáte přednost vy?
Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Stačila vteřina navíc nebo kousek vedle a dopadlo by to špatně. Dechberoucí momenty, při kterých zrovna někdo natáčel. Možná na něj nevěříte, ale jak se říká - tihle lidé měli z pekla štěstí.
Sladkou chuť miluje většina z nás už odmalička. Ostatně kdo by neměl rád chutné bonbónky, dortíčky nebo třeba sušenky. Ale upřímně – cukr je jed, a přestože nám chutná, ve finále nám škodí. A představa, že se za pár let budeme bahnit v obezitě, trpět srdečním onemocněním nebo si píchat inzulín, není zrovna lahoda. O důvod víc, proč si navyknout na život bez cukru. Jenže, jak na to?
Make-up kdekoliv. Tyhle kosmetické vychytávky poradí, jak vytvořit vlastní rozjasňovač, čím nahradit pudr nebo udělat rychlé kontury obočí.
Dejte stopku plýtvání a buďte v kuchyni maximálně praktičtí. Co tím máme na mysli? Třeba to, že přestanete vyhazovat potraviny, které vůbec vyhazovat nemusíte.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 

Výběr článků

S příchodem sychravých a deštivých dnů nemusíte mít obavy, že se budete doma nudit. O zábavu se vám postará Netflix, který má ve své nabídce dokumenty, co vás chytnou za srdce.
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Během chladných měsíců je pro mnoho z nás v malých bytech naprostou samozřejmostí sušit prádlo doma. Pokud nedisponujete sušičkou nebo sušárnou, možná tento problém řešíte sušákem postaveným doma u radiátoru. Najdou se ale i tací, kteří dávají prádlo přímo na topení. My však víme, že to není zrovna dobrý nápad a v dnešním článku vám povíme proč.

Nepřehlédněte

Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek