Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Místo umělého prodlužování řas vsaďte na přírodu

Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
prodlužování řas
Jak si snadno a rychle prodloužit řasy? (Foto: 123RF)

12. 08. 2021

Dejte si pozor na alergii

Mít dlouhé a husté řasy chceme všechny. Jenže ne každé z nás bylo dáno do vínku se krásnými řasami chlubit. A co nedokázala příroda, se snažíme dohnat uměle. Většinou si ale neuvědomujeme, že prodlužování řas vážně ohrožuje naše zdraví. A ještě méně žen tuší, že může mít na umělé řasy alergii.

Umělé řasy vadí stejně jako chlupy ze zvířecí srsti

Podle většiny očních lékařů je ovšem alergie na umělé řasy poměrně běžnou záležitostí. Lepidla, která se k lepení umělých řas používají, obsahují škodlivé látky, jež mohou způsobit svědění, otoky nebo zarudnutí očí a nezřídka také vypadání řas. Ke všemu některé salony nepoužívají umělé řasy, ale chlupy z jemné srsti zvířat, které také nezřídka vyvolávají u mnoha žen alergickou reakci.

Muži umělé řasy na ženách nechtějí

Sice vás nechceme strašit, ale je dobré vědět, že v těch nejvážnějších případech vás může lepidlo na řasy, které se dostane do oka, připravit o zrak. V neposlední řadě je důležité zmínit i fakt, že umělé řasy pro většinu mužů nejsou nijak lákavé, natož atraktivní, spíš naopak.

Žádný muž netouží po mrkací panně, která má strach, že jí řasy vypadají, když se bude procházet v dešti, spát na boku nebo když si bude vyndávat ospálky z očí. Navíc se spoustu mužů přiklání k názoru, že ženy s umělými řasami vypadají všechny stejně.

Pokud ale toužíte po tom, aby byly vaše vlastní řasy delší a hustší, máme pro vás několik mnohem šetrnějších variant, které vám k delším a hustším řasám také dopomohou. Které to jsou?

Triky na prodlužování řas:

1. Sérum na řasy

Prodlužování řas jde za pomoci séra. Existuje jich nespočet. Seženete je nejenom na internetu, ale také v každé větší drogérii. Vybírejte si však jen ta séra, která jsou čistě přírodní a která tím pádem nezatěžují řasy žádnými chemickými látkami. Každý den si sérem řasy potřete, nejlépe před spaním, a už za pár týdnů poznáte, že vám řasy zesílily a možná i trochu povyrostly.

K TÉMATU  Od doby, co si na vlasy dává tento domácí zábal, je krásnější než kdy dříve

2. Obyčejná vazelína

Nechce-li se vám utrácet za drahé přípravky, postačí vám obyčejná kosmetická vazelína, kterou seženete v lékárně. Každý večer si na řasy naneste malé množství vazelíny a rozčešte si je kartáčkem. Ráno po probuzení si umyjte řasy vlažnou vodou.

3. Ricinový olej

Slouží nejenom k podpoře růstu vlasů, ale také řas. Ricinový olej je relativně levný, zcela přírodní a řasám dodá všechny potřebné vitamíny a minerály. Během třech měsíců by měly být řasy viditelně hustší. 

4. Podkladová báze

Než si na řasy nanesete řasenku, je dobré používat podkladovou bázi, která řasy nejenom vyživí, ale také opticky prodlouží. Opět se snažte vybírat si takovou podkladovou bázi, která bude alespoň z větší části založena na přírodních produktech. 

5. Odličování

Po každém nalíčení se samozřejmě musíte odlíčit. Pokud se odlíčit zapomenete, nebo se vám z nějakého důvodu nechce, škodíte nejenom své pleti, ale také řasám, které vám brzy začnou vypadávat. Musíte jim přes noc dopřát odpočinek a tu správnou výživu. Při spánku se totiž neodlíčená řasenka začne drolit a řasy budou zbytečně namáhané. 

Babské rady pro krásnější řasy

1. Obklady ze zeleného čaje

Uvařte si zelený čaj ze sáčku nebo třeba sypaný zelený čaj a louhujte ho pět minut. Následně ho nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Do vychladlého zeleného čaje si namočte odličovací tampon a na každé oko si jeden přiložte a nechte působit alespoň deset minut. Na oči můžete rovnou přiložit i čajové sáčky se zeleným čajem. Proceduru opakujte alespoň jednou týdně.

2. Kokosové mléko vyživuje

Alespoň dvakrát za měsíc si do kokosového mléka namočte vatové tampóny a opět si je přiložte alespoň na deset minut na oči. To dodá vašim řasám výživu, kterou potřebují. A ještě vás zbaví unavených očí i kruhů pod očima. Naše babičky a prababičky ale kokosové mléko neznaly, proto používaly to klasické, kravské, a prokázalo jim stejnou službu.

prodlužování řas kokosové mléko
Vyzkoušejte sílu kokosového mléka. (foto: 123RF)

3. Olivový olej s citrónem

Jednou týdně si připravte olejovou kúru z jedné lžíce kvalitního olivového nebo jiného rostlinného oleje, například jojobového, a jedné lžíce šťávy z vymačkaného citrónu. Pořádně promíchejte a olej naneste na řasy. Nechte působit deset minut a pak opláchněte vlažnou vodou nebo použijte micelární vodu či odličovací mléko.

olivový olej
Olivový olej nejen do jídla. (Foto: 123RF)

4. Ořechy a celozrnné pečivo

Do svého jídelníčku zařaďte ořechy, samozřejmě nepražené a nesolené, a také celozrnné, nejlépe žitné pečivo. Obojí obsahuje spoustu vitamínu E, který vaše řasy dozajista ocení.

K TÉMATU  Jak na křečové žíly? Pomoct mohou nejen odvary

5. Gel z aloe very

Pěstujete si doma aloe veru? Využijte ji jako kosmetický prostředek pro růst a posílení řas. Stačí si trochu gelu z rostliny nanést na řasy a nechat patnáct minut působit. Aby byl jeho efekt ještě lepší, můžete ho podpořit tím, že si po nanesení gelu na řasy zakryjete oči plátkem vychlazené salátové okurky. 

prodlužování řas aloe vera
Aloe vera nejen na popáleniny, ale i na řasy. (Foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší přírodní oleje, které jsou elixírem pro krásu

Mandlové mléko pro krásu vlasů a pleti

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
Léto je časem dovolených, ale každá taková sranda něco stojí. Lehké upuštění páry a odjezd ze stereotypního života, nám poskytuje odpočinek a oddech. Jenže kde na něj vzít peníze? Pokud jste letos za dovolenou nechtěně utratili majlant nebo máte tu svou vysněnou teprve před sebou, jistě vám přijdou vhod naše tipy, jak ušetřit na dovolené peníze.
Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Neexistuje žádný univerzální návod, jak si zařídit moderní obývací pokoj. Každý člověk je totiž jiný a každý z nás má odlišný vkus. Důležité proto je, abyste si obývací pokoj vybavili tak, aby se vám v něm příjemně žilo, působil harmonicky a měli jste tam vše, co potřebujete k relaxu a času společně strávenému s rodinou.

Nepřehlédněte

Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek