Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Adriana (34): Přítel se se mnou po diagnóze rakoviny rozešel, nyní se chce vrátit

Poslední dva roky pro mne byly velkou životní zkouškou. Přišla jsem o spoustu přátel a iluzí. Ale našla jsem samu sebe. Největší rána pro mě byla, když se se mnou rozešel můj přítel krátce po tom, co jsem se začala léčit s rakovinou. Nyní se mi začal opět ozývat a chce, abychom se k sobě opět vrátili.
přítel
Diagnózu rakoviny neunesl a rozešel se se mnou. (zdroj foto: www.123rf.com)

03. 02. 2021

Domácnost jsem financovala já

Po dlouhých letech, kdy se mi stále nedařilo najít slušnou práci, jsem se před dvěma lety konečně usadila v solidní firmě a začala pracovat jako prodavačka v drogerii. Konečně jsem měla dostatek financí nejen na základní potřeby, ale mohla jsem vyrážet na výlety s mým přítelem. Ten byl v té době v posledním ročníku vysoké.

Celou domácnost jsem táhla finančně sama a byla jsem hrdá, že to zvládám. Bylo mi s ním opravdu krásně. Těšila jsem se, že až dostuduje, budeme se mít zase lépe. Přítel byl o 5 let mladší, a tak jsem nehleděla na to, že momentálně nemá peníze.

Přítel myslel na založení rodiny

Přítel věděl, že by už byla vhodná doba pro založení rodiny. Nepotřebovala jsem, ať si mě bere, jen jsme se bavili o tom, že až dostuduje a najde si práci, nebudeme už na nic čekat a chceme mít miminko. Já už si prošla mnoha zaměstnáními a věděla jsem, že i po mateřské se budu umět postarat.

Navíc když už bude vydělávat i on, nebude v ničem problém. Začala jsem se ohromně těšit na tu dobu, kdy už bude mít po státnicích. Spolu s novou prací to bylo vyloženě skvělé životní období.

Pak přišla krutá diagnóza

Při zkoušení nové podprsenky jsem si v obchodě všimnula, že je mé levé prso jiné, než bývalo. Nechtěla jsem zbytečně panikařit, ale raději jsem se objednala na vyšetření. Čekala jsem ale, že to bude jen planý poplach.

Na sdělení diagnózy jsem nebyla absolutně připravená. Měla jsem nádor na prsu a čekalo mě ozařování. Už za tři týdny poté jsem měla s kamarádkou dámský večer, kdy mi oholila vlasy.

K TÉMATU  „Sebere mi děti,” obáváme se. „Nemusí to tak být,” říká advokátka

Zvládala jsem to vcelku dobře

Vážná nemoc rozhodně nebylo něco, s čím jsem ve svém životě počítala. Snažila jsem se pracovat a myslet na budoucnost se svým přítelem, těšila jsem se na společné miminko. Logicky se mnou tahle vážná chvíle na nějakou dobu zametla.

Už za chvíli jsem se ale naučila nosit šátky a prostě jsem se rozhodla, že to bude jen krátká zastávka na mé cestě za štěstím. Samozřejmě jsem přišla o spoustu přátel, protože jsem najednou nemohla žít jako dřív. Stále mi ale zůstala dobrá kamarádka a můj přítel.

Přítel se se mnou rozešel – bylo tojako blesk z čistého nebe

Přítel se ale ke mně začal chovat stále chladněji. Musím se přiznat, že jsem trpěla silnými nevolnostmi. Stále jsem se ale snažila, abych působila co nejpozitivněji. On si začal stěžovat, že mu můj stav vadí při zkouškovém období. Abych pravdu řekla, nikdy se mě nezastal nebo mě nepodpořil.

Ale já po něm nic nechtěla a těšila jsem se, až bude mít školu za sebou. Pak ale přišel den, kdy mi oznámil, že odchází. Zůstala jsem stát jako opařená. Naprosto jsem to nečekala. Byla to pro mě obrovská zrada.

Dokázala jsem se ze všeho vymotat sama

Když odešel, týden jsem jen brečela. Naprosto jsem nechápala jeho přístup a zradu. Bylo ale na čase s tím něco dělat, musela jsem se totiž přestěhovat do menšího bytu kvůli nájmu. Už jsem nepotřebovala byt pro dva.

Nakonec jsem s pomocí kamarádky vše přestěhovala do spolubydlení. Nová spolubydlící mě dokonce podpořila při léčbě a byla velmi chápavá. Za čas jsem nemoc porazila a mohla jsem jít v životě dál.

K TÉMATU  Manželství: kdy má a nemá jeho uzavření smysl a k čemu je svazek důležitý

Můj bývalý přítel se mi poslední dva týdny začal ozývat s tím, že se mu po mně stýská. Já ale moc dobře vím, že někdo, kdo se ke mně otočil zády v mých nejhorších časech, si nezaslouží druhou šanci. Věřím, že ten pravý teprve přijde. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Dopřejte svému partnerskému vztahu nové impulsy a uvidíte, že se na sebe budete opět těšit! Značka – máme tipy pro stydlíny i odvážné duše!
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Ráda se vydáváte na pěší výlety do lesů, na horské hřebeny nebo podél řek? Milujete ten den, kdy máte čas jen sama pro sebe a věnujete ho pohybu a dlouhému rozjímání v přírodě? Nebo raději chodíte na procházky ve dvou? Poznejte ty nekrásnější pěší trasy, které tu máme.
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.
Právě je ten pravý čas promyslet si, čím si vaši zahradu zkrášlíte. Přinášíme několik tipů na zahradní nábytek, díky kterému bude vaše zahrada nádherná, zabydlená a útulná.
Zůstala byste i v zimě ráda věrná svým oblíbeným roztrhaným džínům, (plisovaným) sukním a společenským sakům? Jde to, pokud ovládáte jedno kouzlo.
Mnozí lidé si neustále stěžují na nízké mzdy, avšak nejsou ochotni investovat do dalšího vzdělávání, což je pak limituje na trhu práce. Nemohou se uplatnit, případně dělají zaměstnání, které jim nepřináší zajímavé finanční ohodnocení. Nemluvě o tom, že jsou v práci často nešťastní, protože je zkrátka nebaví a stresuje. Přitom stačí relativně málo – najít si vhodný kurz. Za pár měsíců se pak lze ucházet o nové zaměstnání, které jim bude více vyhovovat.
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Jak jsou na tom Češi se spodním prádlem? Nosí ho nebo nenosí? A jaké prádlo nejčastěji nakupují v internetových obchodech právě k příležitosti svátku zamilovaných? Aktuální průzkum prozradil zajímavá data.
I ve větších bytech může být někdy koupelna situována tak, že šetříte každým centimetrem, aby se vám tam vešel alespoň sprchový kout, umývadlo a pračka. Koupelna je zatím stále nejčastějším a nejlepším místem, kam pračku umístit. Jaké vymyslet řešení, když je koupelna opravdu těsná?
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.

Výběr článků

Představa, že v davu lidí zahlédneme člověka, do kterého se zamilujeme na první pohled je krásná a šílená zároveň. Lásku na první pohled známe především z romantických filmů, jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Opravdu se jedná o lásku na první pohled, nebo jen o přitažlivost, kterou snadno zaměníme s hlubokým citem? Pojďme se tomuto vzácnému jevu podívat na kloub.
Chcete-li být sebevědomé bytosti, které mají vlastní názor a umí asertivně jednat, bude dobré, když se zaměříte na vlastní intuici. Ta lze trénovat na více úrovních. Pokud jste tímto tématem nepolíbení, nezoufejte. Na následujících řádcích si totiž povíme vše podstatné o tom, co má na rozvoj intuice vliv. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi. Co je to intuice a proč se vyplatí jí naslouchat?
Stačila vteřina navíc nebo kousek vedle a dopadlo by to špatně. Dechberoucí momenty, při kterých zrovna někdo natáčel. Možná na něj nevěříte, ale jak se říká - tihle lidé měli z pekla štěstí.

Nepřehlédněte

Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
Bylinková zahrádka v sobě skrývá mnoho kouzla. Kromě toho, že je krásná na pohled, je také zdrojem spousty podmanivých vůní a léčivých účinků pro naše tělo. Jak založit bylinkovou zahrádku, abychom se z ní mohli těšit i několik let? Máme pro vás pár tipů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek