Úterý , 04. 10. 2022

František

Adriana (34): Přítel se se mnou po diagnóze rakoviny rozešel, nyní se chce vrátit

Poslední dva roky pro mne byly velkou životní zkouškou. Přišla jsem o spoustu přátel a iluzí. Ale našla jsem samu sebe. Největší rána pro mě byla, když se se mnou rozešel můj přítel krátce po tom, co jsem se začala léčit s rakovinou. Nyní se mi začal opět ozývat a chce, abychom se k sobě opět vrátili.
přítel
Diagnózu rakoviny neunesl a rozešel se se mnou. (zdroj foto: www.123rf.com)

03. 02. 2021

Domácnost jsem financovala já

Po dlouhých letech, kdy se mi stále nedařilo najít slušnou práci, jsem se před dvěma lety konečně usadila v solidní firmě a začala pracovat jako prodavačka v drogerii. Konečně jsem měla dostatek financí nejen na základní potřeby, ale mohla jsem vyrážet na výlety s mým přítelem. Ten byl v té době v posledním ročníku vysoké.

Celou domácnost jsem táhla finančně sama a byla jsem hrdá, že to zvládám. Bylo mi s ním opravdu krásně. Těšila jsem se, že až dostuduje, budeme se mít zase lépe. Přítel byl o 5 let mladší, a tak jsem nehleděla na to, že momentálně nemá peníze.

Přítel myslel na založení rodiny

Přítel věděl, že by už byla vhodná doba pro založení rodiny. Nepotřebovala jsem, ať si mě bere, jen jsme se bavili o tom, že až dostuduje a najde si práci, nebudeme už na nic čekat a chceme mít miminko. Já už si prošla mnoha zaměstnáními a věděla jsem, že i po mateřské se budu umět postarat.

Navíc když už bude vydělávat i on, nebude v ničem problém. Začala jsem se ohromně těšit na tu dobu, kdy už bude mít po státnicích. Spolu s novou prací to bylo vyloženě skvělé životní období.

Pak přišla krutá diagnóza

Při zkoušení nové podprsenky jsem si v obchodě všimnula, že je mé levé prso jiné, než bývalo. Nechtěla jsem zbytečně panikařit, ale raději jsem se objednala na vyšetření. Čekala jsem ale, že to bude jen planý poplach.

Na sdělení diagnózy jsem nebyla absolutně připravená. Měla jsem nádor na prsu a čekalo mě ozařování. Už za tři týdny poté jsem měla s kamarádkou dámský večer, kdy mi oholila vlasy.

K TÉMATU  Umění rvát se s osudem. Slavní lidé, kteří se poprali se svým handicapem a udělali z něj výhodu

Zvládala jsem to vcelku dobře

Vážná nemoc rozhodně nebylo něco, s čím jsem ve svém životě počítala. Snažila jsem se pracovat a myslet na budoucnost se svým přítelem, těšila jsem se na společné miminko. Logicky se mnou tahle vážná chvíle na nějakou dobu zametla.

Už za chvíli jsem se ale naučila nosit šátky a prostě jsem se rozhodla, že to bude jen krátká zastávka na mé cestě za štěstím. Samozřejmě jsem přišla o spoustu přátel, protože jsem najednou nemohla žít jako dřív. Stále mi ale zůstala dobrá kamarádka a můj přítel.

Přítel se se mnou rozešel – bylo tojako blesk z čistého nebe

Přítel se ale ke mně začal chovat stále chladněji. Musím se přiznat, že jsem trpěla silnými nevolnostmi. Stále jsem se ale snažila, abych působila co nejpozitivněji. On si začal stěžovat, že mu můj stav vadí při zkouškovém období. Abych pravdu řekla, nikdy se mě nezastal nebo mě nepodpořil.

Ale já po něm nic nechtěla a těšila jsem se, až bude mít školu za sebou. Pak ale přišel den, kdy mi oznámil, že odchází. Zůstala jsem stát jako opařená. Naprosto jsem to nečekala. Byla to pro mě obrovská zrada.

Dokázala jsem se ze všeho vymotat sama

Když odešel, týden jsem jen brečela. Naprosto jsem nechápala jeho přístup a zradu. Bylo ale na čase s tím něco dělat, musela jsem se totiž přestěhovat do menšího bytu kvůli nájmu. Už jsem nepotřebovala byt pro dva.

Nakonec jsem s pomocí kamarádky vše přestěhovala do spolubydlení. Nová spolubydlící mě dokonce podpořila při léčbě a byla velmi chápavá. Za čas jsem nemoc porazila a mohla jsem jít v životě dál.

K TÉMATU  Zneužil mě! Dva životní příběhy našich čtenářek. Jaký měly osud a jak se s ním vypořádaly?

Můj bývalý přítel se mi poslední dva týdny začal ozývat s tím, že se mu po mně stýská. Já ale moc dobře vím, že někdo, kdo se ke mně otočil zády v mých nejhorších časech, si nezaslouží druhou šanci. Věřím, že ten pravý teprve přijde. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Irena (47): Pochovala jsem své vlastní dítě. Nikdy mi nebylo hůř

Nikola (37): „Stalker mě málem připravil o rozum.“

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek