Úterý , 23. 07. 2024

Libor

7 tipů, jak opticky zvětšit malý pokoj

Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
opticky zvětšit
Kombinujte chytře bílou a tmavou barvu.

16. 06. 2022

Přidejte tmavé doplňky

Opticky zvětšit pokoj můžete především barvami. Je jasné, že bílá barva na stěnách je k tomu nezbytná. Nicméně tmavé barvy vizuálně ustupují, takže něco tmavého vypadá dál, než ve skutečnosti opravdu je.

Využijte tohoto optického klamu, a vybavte svůj pokoj tmavými doplňky, které budou korespondovat s bílými stěnami. Nebo zvolte tmavou barvu i na celou jednu stěnu pokoje. Vhodné jsou chladné barvy, jako je například indigově modrá, tmavě zelená nebo uhelně šedá. Nejenom, že bude pokoj vypadat větší, ale bude se vám zde i lépe usínat, pokud se jedná o ložnici. Chladné barvy totiž působí uklidňujícím dojmem.

Pozor na vzory

Jestliže chcete opticky zvětšit prostor malého pokoje, je nejlepší omezit velké potisky na malé akcenty, jako jsou jemně vzorované polštáře, stínítka lamp a další. Na přikrývku, závěsy a nábytek volte jednobarevné vzory. Také zbytečně nemíchejte barvy. Nejlepší je, pokud mají všechny vzory jednotnou barvu. To pomáhá oklamat oko, aby vidělo prostor větší.

Odhalte podlahu

Pokud na podlahu použijete malé kusové koberce, věřte, že to je zaručený způsob, jak dosáhnout opačného efektu – místnost pocitově zmenšíte. Prostor nejlépe otevřete, když bude vaše podlaha jednotná od stěny ke stěně. Nemusí to jednoznačně znamenat jenom podlahovou krytinu. Pokud máte rádi koberce a chcete mít útulný a teplý prostor, klidně po nějakém sáhněte. Měl by být ale jednobarevný a celistvý, a ve světlé barvě. Získáte tak více vizuálního prostoru.

ložnice
Nad každým prvkem malé místnosti dvojnásob přemýšlejte.

Závěsy

Závěsy mají svojí funkci, co se týče otevírání prostoru.

  1. Vyberte závěsy jen o jeden odstín tmavší, než jsou vaše zdi.
  2. Zavěste je vysoko, nejlépe jen centimetr nebo dva pod hranici stropu. Délka musí být až k podlaze.
K TÉMATU  Dokonalé bydlení v Moody Residence. Moderní srub si užívá dopadající paprsky slunce

Díky chybějícímu barevnému kontrastu se stěnou bude místnost vypadat širší, zatímco dlouhé závěsy způsobí, že strop bude působit vyšší. Pro malou místnost je to dvojitá výhra.

Zapomeňte však na výstřední doplňky, jako jsou volány, šály nebo příliš nařasené či nabrané závěsy. Hodně látky totiž naopak prostor uzavírá.

Světlo

Šero v místnosti působí klaustrofobicky. Rozptylte tmu dobrým osvětlením – i v malém pokoji potřebujete alespoň dva zdroje světla. Minimálně je to stolní lampička a stojací lampa. Pokud chcete ušetřit více prostoru v ložnici, tak si namísto nočních lampiček nainstalujte nástěnné svícny těsně nad postel a po její straně.

Zrcadlo

Zrcadlo má nepřekonatelnou roli v otázce jak opticky zvětšit místnost. Vybavte tedy svůj pokoj alespoň jedním velkým nebo dokonce celoplošným zrcadlem. Také na dveře skříně můžete umístit menší zrcadla. Nejlepší volbou je pověsit zrcadlo na stěnu, kde bude odrážet sluneční světlo. Skvělým tipem je také zrcadlový noční stolek.

zrcadla
Zrcadla dokáží svým odrazem opticky zvětšit místnost.

Nábytek

Velikost nábytku byste měli přizpůsobit právě velikosti pokoje. Větší kusy nábytku umístěte ke stěnám, abyste maximalizovaly otevřený prostor. Také neblokujte cesty. Pokud nábytek a doplňky blokují výhled do místnosti, bude působit stísněně. Maximálního využití prostoru lze dosáhnout také úložným prostorem pod postelí nebo kreativním využitím prostoru ve skříni.

Ať už se jedná o jakýkoliv pokoj ve vaší domácnosti, jistě budete schopni některý z našich tipů využít. Hlavně ale myslete na to, abyste se vy cítili v prostoru dobře.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Praktické a designové doplňky do koupelny, které budete chtít mít doma

Jak zútulnit interiér? Pomoct můžou koberce i povlaky na polštáře

Zdroje článku:
https://www.remodelista.com, https://www.hkinteriors.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Včerejší program Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFFKV) nabídl pestrou škálu událostí včetně besed, setkání s filmovými tvůrci a premiér soutěžních snímků. Fanoušci se mohli těšit na setkání s režiséry, speciální talk show a koncerty. Úterý patřilo také významným filmovým osobnostem a pestrému doprovodnému programu, který obohatil kulturní zážitek návštěvníků festivalu.
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu zařídíte své bydlení? Možností je spousta! Ovšem k těm nejoblíbenějším patří skandinávské bydlení, které je nejen vzdušné, ale také jednoduché a spojené s přírodou, což je dnes velmi důležité.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
Kdy jindy máte příležitost se ponořit pod hladinu a ocitnout se v tichu? Kdy jindy byste se mohla naučit dobře plavat? Plavání uklidňuje nervy, léčí duši a umí vytvarovat postavu. To byste mohla zkusit, no ne?
Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Přestože má jít o svátky klidu a míru, jsou Vánoce často spojené s nákupním šílenstvím. Lidé v České republice nakupují čím dál tím více dárků a zvyšují se i výdaje spojené s Vánocemi. Kolik tedy v průměru Češi za Vánoce utratí? A je vůbec možné při nákupu vánočních dárků výrazněji ušetřit? Na to se podíváme v tomto článku.
Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?

Výběr článků

Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 
Koření je nedílnou součástí každé kuchyně - dává výjimečnou chuť jednotlivým pokrmům a dotahuje jeho tóny k dokonalosti. A kromě toho, že dokáže patřičně potěšit naše chuťové buňky, je přínosem i z hlediska zdraví. Samozřejmě v závislosti na použitých bylinkách. Proč ale koření kupovat, když si mnohem kvalitnější můžete vyrobit snadno v pohodlí doma?
Už na gymnáziu jsem věděla, co chci dělat. Chtěla jsem se stát fyzioterapeutkou, pracovat s lidmi a pomáhat jim od bolesti. Jenže to nebylo tak snadné, na vysokou jsem se nedostala, ani napoprvé, ani napodruhé, a tak jsem to vzdala a rozhodla jsem se, že se stanu masérkou. A pak přišla hodně lákavá nabídka.

Nepřehlédněte

Nevíte, jak na Valentýna potěšit partnerku? Připravte romantický večer jak z amerického filmu a uvidíte, že si to společně 100% užijete. Pokud tápete, jak na to, přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte úplně vše.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek