Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

7 tipů, jak opticky zvětšit malý pokoj

Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
opticky zvětšit
Kombinujte chytře bílou a tmavou barvu.

16. 06. 2022

Přidejte tmavé doplňky

Opticky zvětšit pokoj můžete především barvami. Je jasné, že bílá barva na stěnách je k tomu nezbytná. Nicméně tmavé barvy vizuálně ustupují, takže něco tmavého vypadá dál, než ve skutečnosti opravdu je.

Využijte tohoto optického klamu, a vybavte svůj pokoj tmavými doplňky, které budou korespondovat s bílými stěnami. Nebo zvolte tmavou barvu i na celou jednu stěnu pokoje. Vhodné jsou chladné barvy, jako je například indigově modrá, tmavě zelená nebo uhelně šedá. Nejenom, že bude pokoj vypadat větší, ale bude se vám zde i lépe usínat, pokud se jedná o ložnici. Chladné barvy totiž působí uklidňujícím dojmem.

Pozor na vzory

Jestliže chcete opticky zvětšit prostor malého pokoje, je nejlepší omezit velké potisky na malé akcenty, jako jsou jemně vzorované polštáře, stínítka lamp a další. Na přikrývku, závěsy a nábytek volte jednobarevné vzory. Také zbytečně nemíchejte barvy. Nejlepší je, pokud mají všechny vzory jednotnou barvu. To pomáhá oklamat oko, aby vidělo prostor větší.

Odhalte podlahu

Pokud na podlahu použijete malé kusové koberce, věřte, že to je zaručený způsob, jak dosáhnout opačného efektu – místnost pocitově zmenšíte. Prostor nejlépe otevřete, když bude vaše podlaha jednotná od stěny ke stěně. Nemusí to jednoznačně znamenat jenom podlahovou krytinu. Pokud máte rádi koberce a chcete mít útulný a teplý prostor, klidně po nějakém sáhněte. Měl by být ale jednobarevný a celistvý, a ve světlé barvě. Získáte tak více vizuálního prostoru.

ložnice
Nad každým prvkem malé místnosti dvojnásob přemýšlejte.

Závěsy

Závěsy mají svojí funkci, co se týče otevírání prostoru.

  1. Vyberte závěsy jen o jeden odstín tmavší, než jsou vaše zdi.
  2. Zavěste je vysoko, nejlépe jen centimetr nebo dva pod hranici stropu. Délka musí být až k podlaze.
K TÉMATUČistota a minimalismus. Moderní stodola nabízí prostorné bydlení

Díky chybějícímu barevnému kontrastu se stěnou bude místnost vypadat širší, zatímco dlouhé závěsy způsobí, že strop bude působit vyšší. Pro malou místnost je to dvojitá výhra.

Zapomeňte však na výstřední doplňky, jako jsou volány, šály nebo příliš nařasené či nabrané závěsy. Hodně látky totiž naopak prostor uzavírá.

Světlo

Šero v místnosti působí klaustrofobicky. Rozptylte tmu dobrým osvětlením – i v malém pokoji potřebujete alespoň dva zdroje světla. Minimálně je to stolní lampička a stojací lampa. Pokud chcete ušetřit více prostoru v ložnici, tak si namísto nočních lampiček nainstalujte nástěnné svícny těsně nad postel a po její straně.

Zrcadlo

Zrcadlo má nepřekonatelnou roli v otázce jak opticky zvětšit místnost. Vybavte tedy svůj pokoj alespoň jedním velkým nebo dokonce celoplošným zrcadlem. Také na dveře skříně můžete umístit menší zrcadla. Nejlepší volbou je pověsit zrcadlo na stěnu, kde bude odrážet sluneční světlo. Skvělým tipem je také zrcadlový noční stolek.

zrcadla
Zrcadla dokáží svým odrazem opticky zvětšit místnost.

Nábytek

Velikost nábytku byste měli přizpůsobit právě velikosti pokoje. Větší kusy nábytku umístěte ke stěnám, abyste maximalizovaly otevřený prostor. Také neblokujte cesty. Pokud nábytek a doplňky blokují výhled do místnosti, bude působit stísněně. Maximálního využití prostoru lze dosáhnout také úložným prostorem pod postelí nebo kreativním využitím prostoru ve skříni.

Ať už se jedná o jakýkoliv pokoj ve vaší domácnosti, jistě budete schopni některý z našich tipů využít. Hlavně ale myslete na to, abyste se vy cítili v prostoru dobře.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Praktické a designové doplňky do koupelny, které budete chtít mít doma

Jak zútulnit interiér? Pomoct můžou koberce i povlaky na polštáře

Zdroje článku:
https://www.remodelista.com, https://www.hkinteriors.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek