Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

7 tipů, jak opticky zvětšit malý pokoj

Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
opticky zvětšit
Kombinujte chytře bílou a tmavou barvu.

16. 06. 2022

Přidejte tmavé doplňky

Opticky zvětšit pokoj můžete především barvami. Je jasné, že bílá barva na stěnách je k tomu nezbytná. Nicméně tmavé barvy vizuálně ustupují, takže něco tmavého vypadá dál, než ve skutečnosti opravdu je.

Využijte tohoto optického klamu, a vybavte svůj pokoj tmavými doplňky, které budou korespondovat s bílými stěnami. Nebo zvolte tmavou barvu i na celou jednu stěnu pokoje. Vhodné jsou chladné barvy, jako je například indigově modrá, tmavě zelená nebo uhelně šedá. Nejenom, že bude pokoj vypadat větší, ale bude se vám zde i lépe usínat, pokud se jedná o ložnici. Chladné barvy totiž působí uklidňujícím dojmem.

Pozor na vzory

Jestliže chcete opticky zvětšit prostor malého pokoje, je nejlepší omezit velké potisky na malé akcenty, jako jsou jemně vzorované polštáře, stínítka lamp a další. Na přikrývku, závěsy a nábytek volte jednobarevné vzory. Také zbytečně nemíchejte barvy. Nejlepší je, pokud mají všechny vzory jednotnou barvu. To pomáhá oklamat oko, aby vidělo prostor větší.

Odhalte podlahu

Pokud na podlahu použijete malé kusové koberce, věřte, že to je zaručený způsob, jak dosáhnout opačného efektu – místnost pocitově zmenšíte. Prostor nejlépe otevřete, když bude vaše podlaha jednotná od stěny ke stěně. Nemusí to jednoznačně znamenat jenom podlahovou krytinu. Pokud máte rádi koberce a chcete mít útulný a teplý prostor, klidně po nějakém sáhněte. Měl by být ale jednobarevný a celistvý, a ve světlé barvě. Získáte tak více vizuálního prostoru.

ložnice
Nad každým prvkem malé místnosti dvojnásob přemýšlejte.

Závěsy

Závěsy mají svojí funkci, co se týče otevírání prostoru.

  1. Vyberte závěsy jen o jeden odstín tmavší, než jsou vaše zdi.
  2. Zavěste je vysoko, nejlépe jen centimetr nebo dva pod hranici stropu. Délka musí být až k podlaze.
K TÉMATU  Jak v domácích podmínkách hloubkově vyčistit matraci?

Díky chybějícímu barevnému kontrastu se stěnou bude místnost vypadat širší, zatímco dlouhé závěsy způsobí, že strop bude působit vyšší. Pro malou místnost je to dvojitá výhra.

Zapomeňte však na výstřední doplňky, jako jsou volány, šály nebo příliš nařasené či nabrané závěsy. Hodně látky totiž naopak prostor uzavírá.

Světlo

Šero v místnosti působí klaustrofobicky. Rozptylte tmu dobrým osvětlením – i v malém pokoji potřebujete alespoň dva zdroje světla. Minimálně je to stolní lampička a stojací lampa. Pokud chcete ušetřit více prostoru v ložnici, tak si namísto nočních lampiček nainstalujte nástěnné svícny těsně nad postel a po její straně.

Zrcadlo

Zrcadlo má nepřekonatelnou roli v otázce jak opticky zvětšit místnost. Vybavte tedy svůj pokoj alespoň jedním velkým nebo dokonce celoplošným zrcadlem. Také na dveře skříně můžete umístit menší zrcadla. Nejlepší volbou je pověsit zrcadlo na stěnu, kde bude odrážet sluneční světlo. Skvělým tipem je také zrcadlový noční stolek.

zrcadla
Zrcadla dokáží svým odrazem opticky zvětšit místnost.

Nábytek

Velikost nábytku byste měli přizpůsobit právě velikosti pokoje. Větší kusy nábytku umístěte ke stěnám, abyste maximalizovaly otevřený prostor. Také neblokujte cesty. Pokud nábytek a doplňky blokují výhled do místnosti, bude působit stísněně. Maximálního využití prostoru lze dosáhnout také úložným prostorem pod postelí nebo kreativním využitím prostoru ve skříni.

Ať už se jedná o jakýkoliv pokoj ve vaší domácnosti, jistě budete schopni některý z našich tipů využít. Hlavně ale myslete na to, abyste se vy cítili v prostoru dobře.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Praktické a designové doplňky do koupelny, které budete chtít mít doma

Jak zútulnit interiér? Pomoct můžou koberce i povlaky na polštáře

Zdroje článku:
https://www.remodelista.com, https://www.hkinteriors.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pod tímto jménem si lze představit nejen Nizozemce známého jako Ledový muž, ale současně i jeho zázračnou techniku otužování, která po celém světě zaznamenala neuvěřitelný boom a vedla k inspiraci mnoha a mnoha lidí. Wim Hof je proslulý svou odolností vůči chladu a je několikanásobným rekordmanem v této oblasti. V čem jeho metoda spočívá?
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek