Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Manuál správného focení. Jak správně pózovat na vašich fotografiích, abyste vypadaly co možná nejlépe?

Léto? Čas dovolených, výletů s přáteli a hlavně svateb. A všude si vás někdo bude chtít zvěčnit. Jak se před fotoaparátem chovat, aby se vám už nikdy nepomstil? To vás naučíme v jednom rychlém školení! Zkuste to podle našeho manuálu správného focení.

02. 07. 2018

02. 07. 2018

Nerady se fotíte, protože si ve výsledku nikdy nejste podobné? Takový „problém“ má hodně lidí, kteří před objektivem berou nohy na ramena s tím, že jim sudičky do vínku fotogeničnost rozhodně nenadělily. Jenže! Stačí znát pár triků a rázem si budete počínat jako profesionální modelka. Nevěříte? Tak pozor, výuka začíná…

Dobrý úhel při focení? Na tom rozhodně záleží

Když se řekne „sýr“, co uděláte jako první? Pokud se vypnete jako struna a zaujmete postoj á la spolknuté pravítko, nikdy to nebude fungovat. Jak to dělat správně? Možná vás to překvapí, ale není to vůbec žádná věda.

„Pravidlo první zní – vždy se natočte do jiného úhlu, než směřuje váš pohled. Tak budete vypadat uvolněně a nenuceně, což je základ povedené fotografie. Můžete také lehce sklonit ramena, ale jen o trochu,“ radí profesionální americký model Andy Speer, který se v rámci jednoho nedávného rozhovoru pro zahraniční módní časopis rozpovídal o tom, jak správně pózovat. A rada přímo od zdroje je přece vždycky nejlepší, no ne?

Zvýrazněte své rysy, stačí jen maličkost

„Jakmile zvednete bradu a podíváte se přímo do středu fotoaparátu, s největší pravděpodobností ukážete celému světu hloubku svých nosních dírek. Místo toho držte bradu lehce skloněnou a otočte hlavu mírně do strany. Tak dokonale zvýrazníte svou čelist i rty,“ popisuje výše zmíněný fotogenický guru, který rozhodně ví, jak na to.

Mlčeti zlato. Tady to platí dvojnásob

Zakrýváte své rozpaky při focení tím, že bavíte své okolí vtipnými narážkami? Ano, ostatním, kteří při zmáčknutí spouště budou mít koutky „do rohlíku“, to k pěkné podobizně jistě pomůže. Vám ale nikoli. Mluvení je prostě tabu! Tak na to nikdy nezapomínejte. S čím ale naopak zabodujete vždycky, je jeden zvláštní úsměv.

K TÉMATU  Stres v těhotenství. Jak moc ovlivňuje vaše nenarozené dítě?

Smát se při focení očima? To vážně jde!

Nechcete-li z nějakého důvodu cenit zuby, můžete svůj úsměv přesunout do očí. Zní to možná prapodivně, ale tenhle trik pochází od americké supermodelky Tyry Banks, která s ním udělala díru do světa.

„Celé kouzlo spočívá v lehce zúžených a přivřených očích. Myslím, že právě tahle drobnost, na níž se často zapomíná, může podstatně vylepšit váš portrét. Zkuste si to nacvičit před zrcadlem, rozdíl poznáte okamžitě,“ nechal se slyšet Andy Speer, který touhle radou uzavřel své „školení“.

A jak to máte s focením vy? Napište nám to. A pokud znáte nějaký další fígl, jak na snímku vypadat dobře, tak sem s ním!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Tankování paliva na čerpací stanici je pro většinu z nás banální úkon. I tak jsou ale mezi námi ženy, které vypadají, že to za ně doposud dělal jen manžel. Ztracené řidičce přijde na pomoc i spolujezdkyně, která je ovšem také s rozumem úplně v koncích. Podívejte se, vážně to stojí za to!
Čisté spáry mezi dlaždicemi, lesknoucí se podlahy, prádlo zbavené i odolných skvrn nebo zářivé a voňavé koberce? I tohle všechno vám bez problému zařídí esenciální oleje. Které konkrétní vám usnadní práci?
Běhouny zažívají renesanci. Přispěla k tomu móda na provázkové, plošně tkaně koberce. Plní dekorativní i praktickou funkci - v kuchyni, v předsíni, na terase. Koberce jsou však mnohem širší kategorií výrobků. V současné době je možné zakoupit jak tradiční pogumované metrážové koberce do předsíně, tak elegantní koberce do stylové pracovny nebo obývacího pokoje. Zde je přehled udržitelných a estetických modelů.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Paní zima již ztrácí sílu a bude muset před své žezlo jaru, které nám již nyní vykouzlilo příjemné teploty, které lákají mnoho lidí trávit mnohem více času venku. A při sportování v jarní přírodě jsou pro každého běžce, turistu či cyklistu nepostradatelné kvalitní oděvy z funkčních materiálů.
Dnes se připravte pomáhat, když to bude třeba. Budete za to odměněni! Co dalšího radí na pátek asrotroložka Naďa Šmídová?
Možná už je pozdě a jedete na vlně nervozity. Stres pomalu narůstá. I tak ještě stihnete zabrzdit a svátky prožít v klidu. Dejte na našich 5 rad, které vám pomohou nadbytečný stres odbourat. Ale znáte to, vše je v hlavě, takže pokud hlava nechce, tak vám ani voňavá relaxační koupel nepomůže.
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
V dnešním světě se dá najít spousta způsobů, jak pracovat sám se sebou, a jedním takovým lifestylovým trendem je i biohacking, který je takovou filosofií budoucnosti a mluví se o něm jako o způsobu, jak využít v průběhu života svůj tělesný potenciál a užít si spoustu let v dobré duševní i fyzické kondici.
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.

Výběr článků

Poslední dva roky pro mne byly velkou životní zkouškou. Přišla jsem o spoustu přátel a iluzí. Ale našla jsem samu sebe. Největší rána pro mě byla, když se se mnou rozešel můj přítel krátce po tom, co jsem se začala léčit s rakovinou. Nyní se mi začal opět ozývat a chce, abychom se k sobě opět vrátili.
Nikdy jsem nepatřila mezi ženy, které vyhledávají jiné partnery a nevěra jim nic neříká. Vlastně jsem se vždy považovala za zastánkyni věrnosti. Po svatbě jsme se nastěhovali do řadovek. Tam jsme se seznámili i s našimi sousedy.
Zvažujete, co si dát za kuchyňskou linku? Budete následovat trendy nebo dáte raději na vlastní vkus? Máme pro vás inspiraci, která vám pomůže s výběrem.

Nepřehlédněte

Provoněný domov pozitivně působí na naše smysly. Osvěžovače zakoupené v obchodech jsou ovšem nejen drahé, ale jejich složení může kvalitu vzduchu ovlivnit nepříznivě. Vyrobte si své vlastní vůně! Kombinujte a vymýšlejte podle ročního období i místnosti, do které chcete vůni umístit.
Natáčení komedie 3Bobule z vinařského prostředí začalo v první polovině července sice překvapivě v Praze, ale po třech natáčecích dnech se filmaři přesunuli na jižní Moravu. Tady s přestávkami pracovali do poloviny srpna. Co si o filmu myslí sám režisér a hlavní protagonisté?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek