Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

Manuál správného focení. Jak správně pózovat na vašich fotografiích, abyste vypadaly co možná nejlépe?

Léto? Čas dovolených, výletů s přáteli a hlavně svateb. A všude si vás někdo bude chtít zvěčnit. Jak se před fotoaparátem chovat, aby se vám už nikdy nepomstil? To vás naučíme v jednom rychlém školení! Zkuste to podle našeho manuálu správného focení.
focení
Zdroj:123RF.com

02. 07. 2018

02. 07. 2018

Nerady se fotíte, protože si ve výsledku nikdy nejste podobné? Takový „problém“ má hodně lidí, kteří před objektivem berou nohy na ramena s tím, že jim sudičky do vínku fotogeničnost rozhodně nenadělily. Jenže! Stačí znát pár triků a rázem si budete počínat jako profesionální modelka. Nevěříte? Tak pozor, výuka začíná…

Dobrý úhel při focení? Na tom rozhodně záleží

Když se řekne „sýr“, co uděláte jako první? Pokud se vypnete jako struna a zaujmete postoj á la spolknuté pravítko, nikdy to nebude fungovat. Jak to dělat správně? Možná vás to překvapí, ale není to vůbec žádná věda.

„Pravidlo první zní – vždy se natočte do jiného úhlu, než směřuje váš pohled. Tak budete vypadat uvolněně a nenuceně, což je základ povedené fotografie. Můžete také lehce sklonit ramena, ale jen o trochu,“ radí profesionální americký model Andy Speer, který se v rámci jednoho nedávného rozhovoru pro zahraniční módní časopis rozpovídal o tom, jak správně pózovat. A rada přímo od zdroje je přece vždycky nejlepší, no ne?

Zvýrazněte své rysy, stačí jen maličkost

„Jakmile zvednete bradu a podíváte se přímo do středu fotoaparátu, s největší pravděpodobností ukážete celému světu hloubku svých nosních dírek. Místo toho držte bradu lehce skloněnou a otočte hlavu mírně do strany. Tak dokonale zvýrazníte svou čelist i rty,“ popisuje výše zmíněný fotogenický guru, který rozhodně ví, jak na to.

Mlčeti zlato. Tady to platí dvojnásob

Zakrýváte své rozpaky při focení tím, že bavíte své okolí vtipnými narážkami? Ano, ostatním, kteří při zmáčknutí spouště budou mít koutky „do rohlíku“, to k pěkné podobizně jistě pomůže. Vám ale nikoli. Mluvení je prostě tabu! Tak na to nikdy nezapomínejte. S čím ale naopak zabodujete vždycky, je jeden zvláštní úsměv.

K TÉMATU  Systém, který posune vaše zuby i vás

Smát se při focení očima? To vážně jde!

Nechcete-li z nějakého důvodu cenit zuby, můžete svůj úsměv přesunout do očí. Zní to možná prapodivně, ale tenhle trik pochází od americké supermodelky Tyry Banks, která s ním udělala díru do světa.

„Celé kouzlo spočívá v lehce zúžených a přivřených očích. Myslím, že právě tahle drobnost, na níž se často zapomíná, může podstatně vylepšit váš portrét. Zkuste si to nacvičit před zrcadlem, rozdíl poznáte okamžitě,“ nechal se slyšet Andy Speer, který touhle radou uzavřel své „školení“.

A jak to máte s focením vy? Napište nám to. A pokud znáte nějaký další fígl, jak na snímku vypadat dobře, tak sem s ním!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?

Nepřehlédněte

Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek