Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Manuál správného focení. Jak správně pózovat na vašich fotografiích, abyste vypadaly co možná nejlépe?

Léto? Čas dovolených, výletů s přáteli a hlavně svateb. A všude si vás někdo bude chtít zvěčnit. Jak se před fotoaparátem chovat, aby se vám už nikdy nepomstil? To vás naučíme v jednom rychlém školení! Zkuste to podle našeho manuálu správného focení.
focení
Zdroj:123RF.com

02. 07. 2018

02. 07. 2018

Nerady se fotíte, protože si ve výsledku nikdy nejste podobné? Takový „problém“ má hodně lidí, kteří před objektivem berou nohy na ramena s tím, že jim sudičky do vínku fotogeničnost rozhodně nenadělily. Jenže! Stačí znát pár triků a rázem si budete počínat jako profesionální modelka. Nevěříte? Tak pozor, výuka začíná…

Dobrý úhel při focení? Na tom rozhodně záleží

Když se řekne „sýr“, co uděláte jako první? Pokud se vypnete jako struna a zaujmete postoj á la spolknuté pravítko, nikdy to nebude fungovat. Jak to dělat správně? Možná vás to překvapí, ale není to vůbec žádná věda.

„Pravidlo první zní – vždy se natočte do jiného úhlu, než směřuje váš pohled. Tak budete vypadat uvolněně a nenuceně, což je základ povedené fotografie. Můžete také lehce sklonit ramena, ale jen o trochu,“ radí profesionální americký model Andy Speer, který se v rámci jednoho nedávného rozhovoru pro zahraniční módní časopis rozpovídal o tom, jak správně pózovat. A rada přímo od zdroje je přece vždycky nejlepší, no ne?

Zvýrazněte své rysy, stačí jen maličkost

„Jakmile zvednete bradu a podíváte se přímo do středu fotoaparátu, s největší pravděpodobností ukážete celému světu hloubku svých nosních dírek. Místo toho držte bradu lehce skloněnou a otočte hlavu mírně do strany. Tak dokonale zvýrazníte svou čelist i rty,“ popisuje výše zmíněný fotogenický guru, který rozhodně ví, jak na to.

Mlčeti zlato. Tady to platí dvojnásob

Zakrýváte své rozpaky při focení tím, že bavíte své okolí vtipnými narážkami? Ano, ostatním, kteří při zmáčknutí spouště budou mít koutky „do rohlíku“, to k pěkné podobizně jistě pomůže. Vám ale nikoli. Mluvení je prostě tabu! Tak na to nikdy nezapomínejte. S čím ale naopak zabodujete vždycky, je jeden zvláštní úsměv.

K TÉMATU  Hollywoodský úsměv snadno a rychle: nejúčinnější způsoby bělení zubů

Smát se při focení očima? To vážně jde!

Nechcete-li z nějakého důvodu cenit zuby, můžete svůj úsměv přesunout do očí. Zní to možná prapodivně, ale tenhle trik pochází od americké supermodelky Tyry Banks, která s ním udělala díru do světa.

„Celé kouzlo spočívá v lehce zúžených a přivřených očích. Myslím, že právě tahle drobnost, na níž se často zapomíná, může podstatně vylepšit váš portrét. Zkuste si to nacvičit před zrcadlem, rozdíl poznáte okamžitě,“ nechal se slyšet Andy Speer, který touhle radou uzavřel své „školení“.

A jak to máte s focením vy? Napište nám to. A pokud znáte nějaký další fígl, jak na snímku vypadat dobře, tak sem s ním!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.

Nepřehlédněte

Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek