Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Manuál správného focení. Jak správně pózovat na vašich fotografiích, abyste vypadaly co možná nejlépe?

Léto? Čas dovolených, výletů s přáteli a hlavně svateb. A všude si vás někdo bude chtít zvěčnit. Jak se před fotoaparátem chovat, aby se vám už nikdy nepomstil? To vás naučíme v jednom rychlém školení! Zkuste to podle našeho manuálu správného focení.
focení
Zdroj:123RF.com

02. 07. 2018

02. 07. 2018

Nerady se fotíte, protože si ve výsledku nikdy nejste podobné? Takový „problém“ má hodně lidí, kteří před objektivem berou nohy na ramena s tím, že jim sudičky do vínku fotogeničnost rozhodně nenadělily. Jenže! Stačí znát pár triků a rázem si budete počínat jako profesionální modelka. Nevěříte? Tak pozor, výuka začíná…

Dobrý úhel při focení? Na tom rozhodně záleží

Když se řekne „sýr“, co uděláte jako první? Pokud se vypnete jako struna a zaujmete postoj á la spolknuté pravítko, nikdy to nebude fungovat. Jak to dělat správně? Možná vás to překvapí, ale není to vůbec žádná věda.

„Pravidlo první zní – vždy se natočte do jiného úhlu, než směřuje váš pohled. Tak budete vypadat uvolněně a nenuceně, což je základ povedené fotografie. Můžete také lehce sklonit ramena, ale jen o trochu,“ radí profesionální americký model Andy Speer, který se v rámci jednoho nedávného rozhovoru pro zahraniční módní časopis rozpovídal o tom, jak správně pózovat. A rada přímo od zdroje je přece vždycky nejlepší, no ne?

Zvýrazněte své rysy, stačí jen maličkost

„Jakmile zvednete bradu a podíváte se přímo do středu fotoaparátu, s největší pravděpodobností ukážete celému světu hloubku svých nosních dírek. Místo toho držte bradu lehce skloněnou a otočte hlavu mírně do strany. Tak dokonale zvýrazníte svou čelist i rty,“ popisuje výše zmíněný fotogenický guru, který rozhodně ví, jak na to.

Mlčeti zlato. Tady to platí dvojnásob

Zakrýváte své rozpaky při focení tím, že bavíte své okolí vtipnými narážkami? Ano, ostatním, kteří při zmáčknutí spouště budou mít koutky „do rohlíku“, to k pěkné podobizně jistě pomůže. Vám ale nikoli. Mluvení je prostě tabu! Tak na to nikdy nezapomínejte. S čím ale naopak zabodujete vždycky, je jeden zvláštní úsměv.

K TÉMATUJdete na rande? Proměňte se v mistryni flirtování!

Smát se při focení očima? To vážně jde!

Nechcete-li z nějakého důvodu cenit zuby, můžete svůj úsměv přesunout do očí. Zní to možná prapodivně, ale tenhle trik pochází od americké supermodelky Tyry Banks, která s ním udělala díru do světa.

„Celé kouzlo spočívá v lehce zúžených a přivřených očích. Myslím, že právě tahle drobnost, na níž se často zapomíná, může podstatně vylepšit váš portrét. Zkuste si to nacvičit před zrcadlem, rozdíl poznáte okamžitě,“ nechal se slyšet Andy Speer, který touhle radou uzavřel své „školení“.

A jak to máte s focením vy? Napište nám to. A pokud znáte nějaký další fígl, jak na snímku vypadat dobře, tak sem s ním!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?
Módní trendy obuvi na podzim a zimu 2019 přinášejí řadu stylů. Od jednoduchých, přes potištěné, barevné, vzorované, šněrovací, až po boty ve vojenském stylu. V zimě pak jasně vedou kožešiny. Pro chladné období si vyberte alespoň dva nové modely. Jeden do práce a do města, druhý pro vycházky do přírody a pro výlety na hory. Jaké zimní boty zvolit?
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.

Nepřehlédněte

Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek