Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Televize budoucnosti. Víte, jak bude vypadat?

18. 10. 2017

Máte rády kvalitní obraz a zajímá vás, jaké televizory budou zanedlouho k mání? Společnost Loewe představila a dodala v roce 1939 na trh první televizní přijímač určený pro domácnosti. Nyní ukázal tento německý výrobce svoji vizi televizí pro nejbližší budoucnost, a to pod pracovním názvem Loewe bild X concept. Základní myšlenkou je design, odstranění mnoha kabelů a důraz na to, aby mohl být maximálně designově vytěžen displej tenký jen několik milimetrů.

Jen několik milimetrů tloušťky

Technologie umožňují vyrábět zobrazovací panely o velké úhlopříčce s tloušťkou pouhých několik milimetrů. Přesto dosud není možné umístit televizor na stěnu tak, aby mohl být tento dominantní prvek vizuálně maximálně využit. Televizor obsahuje totiž kromě samotné obrazovky také audiosystém, elektroniku, která se stará o zpracování obrazu a také konektorovou výbavu, kterou uživatelé logicky vyžadují. Posledně jmenovaný aspekt má navíc za následek množství kabelů, které k designovému přístroji vedou a jež je potřeba důmyslným způsobem schovávat. Loewe bild X concept řeší všechny tři prvky a ukazuje vizi, se kterou se reálně již v blízké budoucnosti setkáme. A pravděpodobně i u dalších výrobců.

Oddělení elektroniky od zobrazovací části

Jednoduchá myšlenka, která odpovídá minimalistickému pojetí moderní doby. Inženýři v Loewe představili televizor skládající se ze dvou částí – samotného displeje v elegantním kovovém rámu zlaté barvy a elektroniky vestavěné do samostatného boxu. Obrazovka, která je založena jak jinak než na nejmodernější technologii OLED v rozlišení 4K, může být tak instalována přímo na stěnu nebo do prostoru tak, jak bychom skutečně očekávali. Elektronika, která obsahuje připojovací rozhraní, přijímá a zpracovává signál ze všech potřebných zdrojů, jako je internet, satelitní a televizní vysílání, všechny typy přehrávačů a herních konzolí, může být tak skryta očím. Obě části spojuje jediný ultra plochý kabel, který zásobuje displej jak elektřinou, tak i obrazovkovými daty. Volba plochého kabelu je vhodná z hlediska jeho připojení do tenkého displeje i z pohledu celkového designu. Koncept bild X ukázala společnost Loewe v několika variantách založených na stejném výrazně minimalistickém designu. K vidění byla varianta určená pro instalaci na stěnu, na stůl i na podlahu.

K TÉMATU  Stojany na víno a vinotéky. Z palet nebo jako spirálovitý sklípek se vstupem přímo z kuchyně!

Zvuk dle přání uživatele

Představená vize vychází z předpokladu, že každý uživatel má při sledování televize jiné nároky na zvukovou kulisu, případně chce v místnosti jediný audiosystém pro televizor i poslech hudby. Loewe bild X concept nabízí variabilitu. Předpokládá buď využití dokonale designově sladěného setu reproduktorů bezdrátové řady Loewe klag 9, připojení stávajících audio komponent v místnosti, nebo doplnění přístroje libovolným soundbarem. Bild X bude uveden do reálného prodeje pravděpodobně v průběhu příštího roku.

Tak co, těšíte se?

Autor: red

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!
O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek