Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Jak začít jíst zdravě. Začínejte zlehka, to je první krok

Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
jak začít jíst zdravě
Zdravé stravování pro zdravé tělo. (foto: 123RF)

28. 07. 2021

Proč to chcete?

Jak začít jíst zdravě? Pro začátek začnu s velmi důležitou věcí. Abyste se vůbec odhodlali a toto odhodlání vám zůstalo, tak vás musí něco MOTIVOVAT. Musíte mít nějaký DŮVOD k tomu, proč chcete jíst zdravě. Někoho z vás bude motivovat dosažení krásné postavy. Druhého může motivovat zlepšení zdravotního stavu. Každý má svou vlastní motivaci a důvod, proč chce se zdravou stravou začít.

Držte se své motivace a tento důvod si neustále připomínat. To vás bude držet na vaší cestě. Když si ujasníte, PROČ to chcete a že to chcete opravdu OD SRDCE vy sami. Že vás do toho nikdo nenutí, ale že je to vaše touha toho dosáhnout.

Jak začít jíst zdravě? Začněte zlehka

Spoustu lidí nezačne nebo nevytrvá, protože si myslí, že to je něco náročného. Naloží na sebe hodně. Chtějí ze dne na den jíst úplně ukázkově. Chtějí ze dne na den vyřadit všechno nezdravé jídlo z jejich domu. Jde ale o to, že pokud jste byli doposud zvyklí na nějaký režim stravování a chcete to ze dne na den naprosto změnit, tak to pro vás a pro váš mozek může být opravdu náročné.

Proto začněte zlehka. První můžete začít s omezením cukru. Vynechejte sladkosti, které jste si každý den dopřávali. Dalším krokem může být zařazení více ovoce a zeleniny do vašeho jídelníčku. Poté omezení bílého pečiva a zařazení celozrnného a kvalitního pečiva. Pak také dodržování pitného režimu. Omezení sladkých nápojů, alkoholu, a naopak zařazení čisté vody, kterou si můžete dochutit například citrónem, limetkou či pomerančem.

Nemusí to být utrpení!

Dalším problémem je to, že se toho lidé bojí! Že je to nějaké utrpení, že je zdravé jídlo bez chuti, že musí držet nějakou dietu, že toho jídla bude málo. Ano, může to tak být, pokud nemáte přehled ve zdravém stravování a nastavíte si to v začátcích špatně. Zdravá strava může být opravdu chutná. A to, že musíte držet nějakou dietu nebo že jídla bude méně, tak je opravdu mýtus.

K TÉMATU  Kdy posílat svatební pozvánky a na co si dát pozor?

Lidské tělo spaluje, když má DOSTATEK JÍDLA. Naopak když ho trestáte malými porcemi, tak ano, možná rychle zhubnete, ale poté zhubnutá kila opět naberete zpět. 

Proto to dělejte hned od začátku správně. Najděte si někoho, kdo zdravému stravování rozumí a pomůže vám v tom. Nebo si nechte sestavit kvalitní jídelníček. Tohle je něco, co vám může opravdu pomoci. Protože uvidíte, že to žádné utrpení není. A že to není ani o dietách a hladovění. Naopak je to o pestré a kvalitní stravě, která se dá připravit fakt chutně!

Najděte si v tom vášeň

Představte si, že byste začali se zdravou stravou a našli byste v tom vaši velkou náplň. Ano, to se opravdu může stát. Znám spoustu lidí, kteří se začali zdravě stravovat a našli v tom vášeň. Bavilo je vymýšlet nové zdravé recepty. Zkoušet nové chutě, experimentovat. Já osobně jsem to také tak měla, stalo se to mou vášní a nyní k tomu dokonce motivuji druhé!

Před několika lety bych tomu absolutně nevěřila. Každý den Nutella, sladké nápoje a milovala jsem pizzu a kebab. Proto když jsem to dokázala já a spoustu dalších lidí, tak proč ne vy? 

Opravdu to jde. Najděte si v tom něco, co vás bude bavit. Sdílejte vaše zdravé recepty s ostatními lidmi. Vytvářejte nové chutě a zapisujte si je. Tohle vám pomůže udržet si motivaci a vytrvat u toho. Protože to pro vás nebude utrpení, ale naopak zábava. Něco, na co se budete těšit. Takže si nezapomeňte ujasnit, PROČ chcete jíst zdravě, začněte zlehka, dělejte to správně, zamilujte si to a máte vyhráno!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4+1 důvody, proč jíst rajčata. Jsou skvělé nejen pro oči

K TÉMATU  Oblíbená barva o vás dokáže vypovědět mnohem víc, než myslíte

Špenát místo ledového salátu, avokádo místo majonézy. Co ještě můžete zkusit nahradit něčím zdravějším.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Počítače a další informační a komunikační prostředky patří dnes k běžnému životu. Nebojte se u svých dětí rozvíjet znalosti a dovednosti také v oblasti těchto technologií. S počítačem nebo tabletem se mohou seznamovat už od batolecího věku. Počítačové hry není třeba zavrhovat, ale chce to jistá pravidla.
Monstera – pokojová rostlina s monstrózními listy, která je součástí českých rodin už od nepaměti. V mnoha domácnostech se dědí po generace – pěstovaly ji babičky, matky, dcery i vnučky. Je ideální rostlinou do moderních i starších domovů, hravě si s ní poradí i začínající pěstitelé. Ke svému životu totiž nevyžaduje prakticky nic.
Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
Jak jsou na tom Češi se spodním prádlem? Nosí ho nebo nenosí? A jaké prádlo nejčastěji nakupují v internetových obchodech právě k příležitosti svátku zamilovaných? Aktuální průzkum prozradil zajímavá data.
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Ženské sexuální touhy v průběhu života kolísají. Může za to začátek nebo konec vztahu. Příčinou mohou být i velké životní změny – těhotenství, menopauza nebo zdravotní komplikace. Nízkou sexuální touhu způsobují i některé druhy léků.
Nakupování oblečení vás může bavit, ale přesto se nemusí stát zábavou. Hlavní náplní vašeho volného času. Také nemusíte mít plnou skříň, abyste byla vždycky dobře oblečená. Stačí jen přemýšlet a kombinovat.
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Roztomilé překvapení se skrývá pod peřinou. Není to krása, takhle si lebedit? Bezstarostný spánek chlupatých mazlíčků úplně vybízí k podobnému odpočinku. Tady se navíc jedná o takzvaný synchronizovaný spánek. Jak je vidět, účastníci si navzájem vůbec nepřekáží.
Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Luxusní sídlo v australské provincii Victoria pochází už z 80. let. Armadale House prošel kompletní rekonstrukcí a je z něj moderní rezidence snů.

Výběr článků

Dnešní společnost často klade na ženy tlak ve smyslu partnerských vztahů, ačkoliv mnohé z nás volí cestu svobody a samostatnosti. Proč je ale tak často stigmatizováno být single, zejména když se jedná o vlastní rozhodnutí? V dnešním článku na Dámské Lize prozkoumáváme realitu života jako single ženy a zkoumáme, jak to, že jsme samy, může být prospěšné a osvobozující rozhodnutí, nikoli něco, co bychom měly vnímat jako nedostatek
O každém svém rozhodnutí dobře popřemýšlejte. Chcete na plastickou operaci obličeje? Určitě můžete. Co dalšího vás dnes čeká?
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.

Nepřehlédněte

Marta Jandová, žena s rockovým srdcem a hlasem, který dobyl nejen českou, ale i německou hudební scénu, oslaví padesáté narozeniny. Dcera legendárního Petra Jandy, Marta je ženou mnoha talentů – od průlomového úspěchu s Die Happy po sólové projekty a významné televizní role.
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek