Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Jak začít jíst zdravě. Začínejte zlehka, to je první krok

Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
jak začít jíst zdravě
Zdravé stravování pro zdravé tělo. (foto: 123RF)

28. 07. 2021

Proč to chcete?

Jak začít jíst zdravě? Pro začátek začnu s velmi důležitou věcí. Abyste se vůbec odhodlali a toto odhodlání vám zůstalo, tak vás musí něco MOTIVOVAT. Musíte mít nějaký DŮVOD k tomu, proč chcete jíst zdravě. Někoho z vás bude motivovat dosažení krásné postavy. Druhého může motivovat zlepšení zdravotního stavu. Každý má svou vlastní motivaci a důvod, proč chce se zdravou stravou začít.

Držte se své motivace a tento důvod si neustále připomínat. To vás bude držet na vaší cestě. Když si ujasníte, PROČ to chcete a že to chcete opravdu OD SRDCE vy sami. Že vás do toho nikdo nenutí, ale že je to vaše touha toho dosáhnout.

Jak začít jíst zdravě? Začněte zlehka

Spoustu lidí nezačne nebo nevytrvá, protože si myslí, že to je něco náročného. Naloží na sebe hodně. Chtějí ze dne na den jíst úplně ukázkově. Chtějí ze dne na den vyřadit všechno nezdravé jídlo z jejich domu. Jde ale o to, že pokud jste byli doposud zvyklí na nějaký režim stravování a chcete to ze dne na den naprosto změnit, tak to pro vás a pro váš mozek může být opravdu náročné.

Proto začněte zlehka. První můžete začít s omezením cukru. Vynechejte sladkosti, které jste si každý den dopřávali. Dalším krokem může být zařazení více ovoce a zeleniny do vašeho jídelníčku. Poté omezení bílého pečiva a zařazení celozrnného a kvalitního pečiva. Pak také dodržování pitného režimu. Omezení sladkých nápojů, alkoholu, a naopak zařazení čisté vody, kterou si můžete dochutit například citrónem, limetkou či pomerančem.

Nemusí to být utrpení!

Dalším problémem je to, že se toho lidé bojí! Že je to nějaké utrpení, že je zdravé jídlo bez chuti, že musí držet nějakou dietu, že toho jídla bude málo. Ano, může to tak být, pokud nemáte přehled ve zdravém stravování a nastavíte si to v začátcích špatně. Zdravá strava může být opravdu chutná. A to, že musíte držet nějakou dietu nebo že jídla bude méně, tak je opravdu mýtus.

K TÉMATUŠtědrovečerní večeře. Jaké vánoční dobroty si dopřávají lidé na jednotlivých kontinentech?

Lidské tělo spaluje, když má DOSTATEK JÍDLA. Naopak když ho trestáte malými porcemi, tak ano, možná rychle zhubnete, ale poté zhubnutá kila opět naberete zpět. 

Proto to dělejte hned od začátku správně. Najděte si někoho, kdo zdravému stravování rozumí a pomůže vám v tom. Nebo si nechte sestavit kvalitní jídelníček. Tohle je něco, co vám může opravdu pomoci. Protože uvidíte, že to žádné utrpení není. A že to není ani o dietách a hladovění. Naopak je to o pestré a kvalitní stravě, která se dá připravit fakt chutně!

Najděte si v tom vášeň

Představte si, že byste začali se zdravou stravou a našli byste v tom vaši velkou náplň. Ano, to se opravdu může stát. Znám spoustu lidí, kteří se začali zdravě stravovat a našli v tom vášeň. Bavilo je vymýšlet nové zdravé recepty. Zkoušet nové chutě, experimentovat. Já osobně jsem to také tak měla, stalo se to mou vášní a nyní k tomu dokonce motivuji druhé!

Před několika lety bych tomu absolutně nevěřila. Každý den Nutella, sladké nápoje a milovala jsem pizzu a kebab. Proto když jsem to dokázala já a spoustu dalších lidí, tak proč ne vy? 

Opravdu to jde. Najděte si v tom něco, co vás bude bavit. Sdílejte vaše zdravé recepty s ostatními lidmi. Vytvářejte nové chutě a zapisujte si je. Tohle vám pomůže udržet si motivaci a vytrvat u toho. Protože to pro vás nebude utrpení, ale naopak zábava. Něco, na co se budete těšit. Takže si nezapomeňte ujasnit, PROČ chcete jíst zdravě, začněte zlehka, dělejte to správně, zamilujte si to a máte vyhráno!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4+1 důvody, proč jíst rajčata. Jsou skvělé nejen pro oči

K TÉMATUNepříjemné chrápání vám nedá spát. Tipy a rady, jak přestat chrápat

Špenát místo ledového salátu, avokádo místo majonézy. Co ještě můžete zkusit nahradit něčím zdravějším.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.
Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.
Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?

Nepřehlédněte

Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek