Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

8 způsobů, jak letos o Vánocích můžete ušetřit za dárky

I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.
ušetřit za dárky
Ušetřit za dárky se dá několika způsoby.

05. 12. 2022

05. 12. 2022

Letošní Vánoce se nám mohou opravdu hodně prodražit – zaplatíme víc za jídlo, energie i za dárky. Je proto čas se nad tím vším trochu zamyslet a přehodnotit situaci. Jak letos ušetřit za dárky? Opravdu je nutné, aby přes ně nebyl vidět stromeček?

1. Dávejte dárky jen dětem

Ačkoli i dospělí zbožňují Vánoce, není pochyb o tom, že úplně nejvíc si je užijí ti nejmenší. Radostné rozbalování, divočejší trhání papíru a následné juchání je zážitek, o který se žádný rodič ani prarodič nechce připravit. Na druhou stranu je teď dvojnásob nutné nějakou tu korunu ušetřit, tak není nic lepšího než pořídit rozumně dárky jen dětem, dospělí si i bez toho dokážou představit Vánoce nebo jim bohatě stačí nějaká maličkost.

vánoce
Největší radost udělají vánoční dárky dětem, zkuste se zaměřit jen na ně.

2. Vyrobte si vlastnoruční dárky

Dobře ušetřit za dárky můžete i díky tomu, když nebudete kupovat nic drahého, ale vyrobíte si úspornější variantu pěkně doma. Navíc podomácku tvořené dárky mají přidanou tu hodnotu, že jim věnujete svůj čas, lásku a péči. A takové dárky vykouzlí pod stromečkem úsměv víc než cokoli jiného.

3. Využijte slevových akcí

Sice největší boom slev přichází až po Vánocích v rámci novoročních výprodejů, ovšem i před Vánoci se dá vychytat řada skvělých akcí, díky kterým můžete výrazně ušetřit za dárky v mnoha oblastech a nezáleží na tom, jestli máte v hledáčku knížky, oblečení, alkohol nebo cokoli jiného. A když zrovna nenatrefíte na akci, můžete využít i cashbacky, se kterými se v posledních letech doslova roztrhnul pytel.

nákupy
Slevové akce jsou na internetu prakticky pořád a lze tím hodně peněz ušetřit.

4. Věnujte si společné dárky

Jednou z možností je i pořízení společných dárků, a to zejména v rámci jedné rodiny. Díky tomu totiž potěšíte nejen děti, které se dárků nemohou nabažit, ale vlastně přinesete radost i sobě. Příkladem jsou třeba stolní hry, zajímavé a interaktivní knížky a mohli bychom pokračovat. I to je značná úspora, která se rozhodně bude hodit.

K TÉMATU  Veselý vánoční animovaný film pro pobavení. Se svíčkami raději opatrně!

5. Omezte počet obdarovaných lidí

Pokud máte opravdu početnou rodinu, pak věříme, že z nakupování dárků občas šedivíte. A čím víc lidí, tím se samozřejmě bude jednat o větší částku, kterou musíte pro pořízení dárků vynaložit. Nejlepší je v tomto případě počet obdarovávaných lidí seškrtat na minimum, případně místo většího dárku dát jen drobnost.

6. Složte se s ostatními

Na druhou stranu, pokud je vás víc, může to být pro vás určitým esem v rukávu. Jednoduše se můžete domluvit na tom, že se na dárky pro druhé složíte. S větším počtem lidí pak logicky klesne váš podíl, který bude mnohem menší, než kdybyste dárky kupovali samostatně.

7. Určete si maximální částky

Dobrým způsobem jak ušetřit za dárky je také stanovení si maximální částky, kterou chcete utratit. Právě to vás přirozeně donutí k tomu, že budete hledat levnější alternativy nebo omezíte množství tak, abyste se do cílové částky opravdu dostali.

stromeček
Bohatě postačí, když každý najde pod stromečkem jeden, dva dárky.

8. Nakupujte dárky z druhé ruky

Pokud chcete ušetřit za dárky, a zároveň vyznáváte udržitelnost, pak vás dost možná nadchne varianta nákupu z druhé ruky. Je sice pravda, že nové věci mají své kouzlo, ta novota voní snad každému, ovšem ten pocit, kdy se podílíte na snížení plýtvání, a přitom rozdáváte radost, není také úplně k zahození.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dárky k Vánocům, každoroční dilema. Čím obdarovat blízké?

Kolik stojí Vánoce? A jak letos ušetřit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.
Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek