Středa , 24. 07. 2024

Libor

8 způsobů, jak letos o Vánocích můžete ušetřit za dárky

I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.
ušetřit za dárky
Ušetřit za dárky se dá několika způsoby.

05. 12. 2022

05. 12. 2022

Letošní Vánoce se nám mohou opravdu hodně prodražit – zaplatíme víc za jídlo, energie i za dárky. Je proto čas se nad tím vším trochu zamyslet a přehodnotit situaci. Jak letos ušetřit za dárky? Opravdu je nutné, aby přes ně nebyl vidět stromeček?

1. Dávejte dárky jen dětem

Ačkoli i dospělí zbožňují Vánoce, není pochyb o tom, že úplně nejvíc si je užijí ti nejmenší. Radostné rozbalování, divočejší trhání papíru a následné juchání je zážitek, o který se žádný rodič ani prarodič nechce připravit. Na druhou stranu je teď dvojnásob nutné nějakou tu korunu ušetřit, tak není nic lepšího než pořídit rozumně dárky jen dětem, dospělí si i bez toho dokážou představit Vánoce nebo jim bohatě stačí nějaká maličkost.

vánoce
Největší radost udělají vánoční dárky dětem, zkuste se zaměřit jen na ně.

2. Vyrobte si vlastnoruční dárky

Dobře ušetřit za dárky můžete i díky tomu, když nebudete kupovat nic drahého, ale vyrobíte si úspornější variantu pěkně doma. Navíc podomácku tvořené dárky mají přidanou tu hodnotu, že jim věnujete svůj čas, lásku a péči. A takové dárky vykouzlí pod stromečkem úsměv víc než cokoli jiného.

3. Využijte slevových akcí

Sice největší boom slev přichází až po Vánocích v rámci novoročních výprodejů, ovšem i před Vánoci se dá vychytat řada skvělých akcí, díky kterým můžete výrazně ušetřit za dárky v mnoha oblastech a nezáleží na tom, jestli máte v hledáčku knížky, oblečení, alkohol nebo cokoli jiného. A když zrovna nenatrefíte na akci, můžete využít i cashbacky, se kterými se v posledních letech doslova roztrhnul pytel.

nákupy
Slevové akce jsou na internetu prakticky pořád a lze tím hodně peněz ušetřit.

4. Věnujte si společné dárky

Jednou z možností je i pořízení společných dárků, a to zejména v rámci jedné rodiny. Díky tomu totiž potěšíte nejen děti, které se dárků nemohou nabažit, ale vlastně přinesete radost i sobě. Příkladem jsou třeba stolní hry, zajímavé a interaktivní knížky a mohli bychom pokračovat. I to je značná úspora, která se rozhodně bude hodit.

K TÉMATU  Kdo vás může okrást o peníze? Pozor si dejte na mechaniky i policisty

5. Omezte počet obdarovaných lidí

Pokud máte opravdu početnou rodinu, pak věříme, že z nakupování dárků občas šedivíte. A čím víc lidí, tím se samozřejmě bude jednat o větší částku, kterou musíte pro pořízení dárků vynaložit. Nejlepší je v tomto případě počet obdarovávaných lidí seškrtat na minimum, případně místo většího dárku dát jen drobnost.

6. Složte se s ostatními

Na druhou stranu, pokud je vás víc, může to být pro vás určitým esem v rukávu. Jednoduše se můžete domluvit na tom, že se na dárky pro druhé složíte. S větším počtem lidí pak logicky klesne váš podíl, který bude mnohem menší, než kdybyste dárky kupovali samostatně.

7. Určete si maximální částky

Dobrým způsobem jak ušetřit za dárky je také stanovení si maximální částky, kterou chcete utratit. Právě to vás přirozeně donutí k tomu, že budete hledat levnější alternativy nebo omezíte množství tak, abyste se do cílové částky opravdu dostali.

stromeček
Bohatě postačí, když každý najde pod stromečkem jeden, dva dárky.

8. Nakupujte dárky z druhé ruky

Pokud chcete ušetřit za dárky, a zároveň vyznáváte udržitelnost, pak vás dost možná nadchne varianta nákupu z druhé ruky. Je sice pravda, že nové věci mají své kouzlo, ta novota voní snad každému, ovšem ten pocit, kdy se podílíte na snížení plýtvání, a přitom rozdáváte radost, není také úplně k zahození.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dárky k Vánocům, každoroční dilema. Čím obdarovat blízké?

Kolik stojí Vánoce? A jak letos ušetřit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Redakce Damskaliga.cz si pro vás ve spolupráci s hotelem Mariott připravila soutěž o pobyt pro dvě osoby v krásném Superior pokoji. Odpovězte správně na soutěžní otázku a vyhrajte třeba právě Vy! Soutěž trvá do 30.11.2021
Dejte si pozor na krmení pejsků "od stolu". Poradíme vám, které potraviny určitě nesmíte dát svému čtyřnohému mazlíčkovi.
Věčná krása, která žena by po ní neprahla? Proto se dennodenně snažíme našemu přání přiblížit a stojí nás to nejen velké úsilí, ale především peníze.
Řídíte svůj životní styl a denní režim podle hvězd? Máme pro vás speciální horoskop krásy a duševního zdraví určený pro pátek 7.9.2018. Sestavila jej pro vás známá astroložka Naďa Šmídová. Na co si dát pozor a do čeho se směle pustit?
O žádosti o ruku a následné svatbě sní asi každá žena. Manželství je obrovským krokem, a i když už bohužel dost často neplatí, že vydrží navždy, je třeba si to řádně promyslet. Jste s partnerem již delší dobu a chcete se posunout dál?
Máte ve své domácí lékárničce aspirin? Otázkou je, zda tušíte, co všechno dokáže. Kromě toho, že čistí i ty nejodolnější skvrny na oblečení a zesvětluje tmavé podpaží, také spolehlivě léčí akné. I s černými tečkami si ale hravě poradí!
Vysavač je nepostradatelný nástroj pro každou domácnost. Zbavit se prachu a nečistot je prostě nutnost. Jak vybrat správný vysavač? Do jakých kategorií se rozdělují a k jakým parametrům přihlížet?
Rádi byste si s partnerem, rodinou či přáteli pronajali byt, ale máte s hledáním bytu buď špatné zkušenosti, nebo jde dokonce o vaši vůbec první zkušenost? Máme pro vás několik tipů, jak vhodný byt bezpečně najít.
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Někdy se začnou velmi brzy objevovat jisté známky, které nám napoví, že je něco v nepořádku.

Výběr článků

Tento týden bude ovlivněn přesunem Venuše do znamení Lva, což přinese do našich životů větší důraz na vztahy, krásu a společenské aktivity. Venuše v Lvu podporuje sebevědomí a odvahu projevovat své city. Očekávejte nárůst energie a chuti na změnu ve všech oblastech života.
Nikdo nestojí o takovou bolest, jaká zánět močového měchýře provází. Většinou následuje po prochladnutí a trvá několik dní. Jsou však bylinky, které vám pomohou, aby vás nic z toho nepotkalo. Které?
Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!

Nepřehlédněte

V domácnosti se mohou vyskytovat různí nepřátelé. Máme tím na mysli malé tvorečky, kteří jsou v přírodě velmi pilní a silní, i přesto, že jsou tak malí. Mezi ně patří i mravenci, co se mohou objevit jak v bytě, tak i domě nebo chalupě. Jak se jich zbavit?
Právě ložnice bývá místem, kde ukládáme většinu svého oblečení a jiných drobností, tedy pokud nemáte šatnu. Z toho důvodu je důležité dát si při výběru šatní skříně záležet, aby vyhovovala vašim potřebám. Další úložný prostor navíc můžete přidat díky komodě, která se skvěle hodí nejen do ložnice.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek