Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

8 způsobů, jak letos o Vánocích můžete ušetřit za dárky

I když jídlo není zrovna nejlevnější položka, to nejdražší na Vánocích jsou zejména dárky. Dvojnásob to platí tehdy, pokud máte kolem sebe víc lidí, které chcete pod stromečkem obdarovat. Jak se dá ušetřit za dárky, aniž byste museli mít výčitky před ostatními členy rodiny? Poradíme vám.
ušetřit za dárky
Ušetřit za dárky se dá několika způsoby.

05. 12. 2022

05. 12. 2022

Letošní Vánoce se nám mohou opravdu hodně prodražit – zaplatíme víc za jídlo, energie i za dárky. Je proto čas se nad tím vším trochu zamyslet a přehodnotit situaci. Jak letos ušetřit za dárky? Opravdu je nutné, aby přes ně nebyl vidět stromeček?

1. Dávejte dárky jen dětem

Ačkoli i dospělí zbožňují Vánoce, není pochyb o tom, že úplně nejvíc si je užijí ti nejmenší. Radostné rozbalování, divočejší trhání papíru a následné juchání je zážitek, o který se žádný rodič ani prarodič nechce připravit. Na druhou stranu je teď dvojnásob nutné nějakou tu korunu ušetřit, tak není nic lepšího než pořídit rozumně dárky jen dětem, dospělí si i bez toho dokážou představit Vánoce nebo jim bohatě stačí nějaká maličkost.

vánoce
Největší radost udělají vánoční dárky dětem, zkuste se zaměřit jen na ně.

2. Vyrobte si vlastnoruční dárky

Dobře ušetřit za dárky můžete i díky tomu, když nebudete kupovat nic drahého, ale vyrobíte si úspornější variantu pěkně doma. Navíc podomácku tvořené dárky mají přidanou tu hodnotu, že jim věnujete svůj čas, lásku a péči. A takové dárky vykouzlí pod stromečkem úsměv víc než cokoli jiného.

3. Využijte slevových akcí

Sice největší boom slev přichází až po Vánocích v rámci novoročních výprodejů, ovšem i před Vánoci se dá vychytat řada skvělých akcí, díky kterým můžete výrazně ušetřit za dárky v mnoha oblastech a nezáleží na tom, jestli máte v hledáčku knížky, oblečení, alkohol nebo cokoli jiného. A když zrovna nenatrefíte na akci, můžete využít i cashbacky, se kterými se v posledních letech doslova roztrhnul pytel.

nákupy
Slevové akce jsou na internetu prakticky pořád a lze tím hodně peněz ušetřit.

4. Věnujte si společné dárky

Jednou z možností je i pořízení společných dárků, a to zejména v rámci jedné rodiny. Díky tomu totiž potěšíte nejen děti, které se dárků nemohou nabažit, ale vlastně přinesete radost i sobě. Příkladem jsou třeba stolní hry, zajímavé a interaktivní knížky a mohli bychom pokračovat. I to je značná úspora, která se rozhodně bude hodit.

K TÉMATU  Vánoční biskupský chlebíček s čokoládovou polevou

5. Omezte počet obdarovaných lidí

Pokud máte opravdu početnou rodinu, pak věříme, že z nakupování dárků občas šedivíte. A čím víc lidí, tím se samozřejmě bude jednat o větší částku, kterou musíte pro pořízení dárků vynaložit. Nejlepší je v tomto případě počet obdarovávaných lidí seškrtat na minimum, případně místo většího dárku dát jen drobnost.

6. Složte se s ostatními

Na druhou stranu, pokud je vás víc, může to být pro vás určitým esem v rukávu. Jednoduše se můžete domluvit na tom, že se na dárky pro druhé složíte. S větším počtem lidí pak logicky klesne váš podíl, který bude mnohem menší, než kdybyste dárky kupovali samostatně.

7. Určete si maximální částky

Dobrým způsobem jak ušetřit za dárky je také stanovení si maximální částky, kterou chcete utratit. Právě to vás přirozeně donutí k tomu, že budete hledat levnější alternativy nebo omezíte množství tak, abyste se do cílové částky opravdu dostali.

stromeček
Bohatě postačí, když každý najde pod stromečkem jeden, dva dárky.

8. Nakupujte dárky z druhé ruky

Pokud chcete ušetřit za dárky, a zároveň vyznáváte udržitelnost, pak vás dost možná nadchne varianta nákupu z druhé ruky. Je sice pravda, že nové věci mají své kouzlo, ta novota voní snad každému, ovšem ten pocit, kdy se podílíte na snížení plýtvání, a přitom rozdáváte radost, není také úplně k zahození.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dárky k Vánocům, každoroční dilema. Čím obdarovat blízké?

Kolik stojí Vánoce? A jak letos ušetřit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Neexistuje žádný univerzální návod, jak si zařídit moderní obývací pokoj. Každý člověk je totiž jiný a každý z nás má odlišný vkus. Důležité proto je, abyste si obývací pokoj vybavili tak, aby se vám v něm příjemně žilo, působil harmonicky a měli jste tam vše, co potřebujete k relaxu a času společně strávenému s rodinou.
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.

Nepřehlédněte

Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek