Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Jak odnaučit svého přítele, aby byl stále na telefonu?

Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
jak odnaučit přítele
Závislost na telefonu patří k častým problémům dnešní doby. (foto: 123RF)

16. 06. 2021

Cítíte se ignorována, protože každá věta je přerušena smskováním nebo procházením sociálních médií? Přítel často čte různé články třeba z webů pro muže? Co byste měly dělat? Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu?

Neberte to osobně

Není snadné konfrontovat telefonem posedlou osobu, ale je to možné. Pokud se přistihnete, že přemýšlíte, zda nadměrné používání telefonu vašeho partnera má co do činění s tím, že jste nudní, zastavte se právě tady, protože to prostě není pravda. Stejně jako u všech závislostí není nadměrné používání telefonu způsobeno vaší vinou.

Závislost, nebo potlačování problémů?

Možná však budete chtít zvážit, zda je používání telefonu taktika pro ignorování dalšího problému ve vašem vztahu. Návykové chování se někdy používá k tomu, aby se vytvořil odstup od jiných, větších problémů. Máte tušení, že je to tak? Měla byste začít tento problém řešit a svému partnerovi pomoci.

Je používání telefonu jednoduše špatným zvykem? Můžete podniknout další opatření. Jak tedy odnaučit přítele být neustále na telefonu?

Vyjádřete své obavy

První krok k vyřešení jakéhokoli problému se vztahem začíná jeho řešením. A máte štěstí, že existuje osvědčený způsob, jak vyjádřit své obavy, aniž byste urazily svého partnera – a to přenést v řeči problém na svou stranu. Například říci, že se cítíte za celý den zraněná a ignorovaná, a když přijdete domů z práce, tak vás partner jenom pozdraví od telefonu, aniž by se na vás podíval. Tento trik funguje, protože nekladete důraz ani vinu jen na svého partnera.

Spíše vyvoláváte své vlastní pocity, a naopak snižujete šance, že se partner stane defenzivní. Tato metoda nevytváří předpoklady o tom, co váš partner myslí nebo cítí, což mu také může pomoci, aby vás lépe posloucha. Vyzkoušeli jste tento vzorec a nefunguje? Je to znamení, že se váš partner se nestará o vaše pocity. A to je mnohem větší problém než posedlost telefonem.

K TÉMATU  Děti a šikana: jak pomoci svým dětem ji překonat?

Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu? Jděte ven!

Jistě, žijeme v době, kdy jsou naše mobilní telefony v podstatě rozšířeními nás samých. Naše fotografie, důvěrné konverzace, hesla a další, jsou uloženy na maličkých zařízeních, takže není divu, že je bereme kamkoli a kamkoli a často je kontrolujeme. Doporučuje naplánovat si to, čemu říká offline dobrodružství. Někteří lidé potřebují jen pár dní nebo hodin bez wifi, aby si uvědomili, že jsou závislí. A taky aby viděli, jak úžasný je život, když nejste připoutáni k telefonu.

Zkuste ho vzít na procházku nebo se vydejte na výlet a nechejte své telefony doma nebo v autě. Popisujte svět, když jste venku – co vidíte a co slyšíte. Otevře jim to všímavost, což je něco, s čím závislí na telefonu ztrácejí kontakt.

Navrhněte den, kdy můžete nechat telefon v práci

Požádejte svého partnera, aby udržoval telefon mimo fyzický dosah tím, že jej nechá přes noc v práci. K většině skutečných funkcí smartphonu lze přistupovat pomocí počítače nebo může počkat do dalšího rána.

Koneckonců, pěkné fotografie z Instagramu, vtipné tweety a procházení Facebooku jsou často skutečnými důvody, proč jsou lidé úplně zabráni jejich telefony. A naštěstí zdržení se každé z těchto aktivit nevytváří situaci na život a na smrt.

Pokud váš partner není připraven nechat svůj telefon v práci, můžete začít s menším požadavkem, abyste měli pro své telefony „čas na odpočinek. Nastavte si dohodnutý čas, kdy oba přestanete používat telefony na večer, možná čtyři nebo pět hodin před spaním, abyste měli čas odpočinout od obrazovky.

Skutečnost, že odkládáte svůj telefon znamená, že váš partner nemusí procházet touto deprivací sám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Závislost na internetu a rizika sociálních sítí. Nepodceňujte je

K TÉMATU  Symbolika kvítí: Víte, co která květina znamená?

Workoholismus: Co to je a jak závislost na práci poznat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dlouhé vlasy vypadají skvěle, ale je potřeba jim věnovat spoustu péče. A občas v životě přijde okamžik, kdy máte náladu na změnu. O jednu z nich se postará i kadeřník. Zkrácení a nový účes může být právě to, co nastartuje další etapu. Podívejte se na vlasové proměny!
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Tváří se jako svatoušci, ale přitom se ve volných chvílích dívají na porno videa. O kom je řeč? No přeci o většině naší mužské populace.
Svět kolem nás se hemží barvami a jejich miliony odstínů. Barvy dokážou ovlivnit naše emoce, chování, a dokonce určit povahu. Proto bychom je, tam kde můžeme, měli volit s rozvahou.
Role psychiky v pohledu na náš zdravotní stav se dříve hodně přehlížela. Dnes již s jistotou můžeme tvrdit, že i klasická medicína zohledňuje psychický stav pacienta v celkovém náhledu na jeho diagnózu a na průběh léčení.
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!
Kdy jindy máte příležitost se ponořit pod hladinu a ocitnout se v tichu? Kdy jindy byste se mohla naučit dobře plavat? Plavání uklidňuje nervy, léčí duši a umí vytvarovat postavu. To byste mohla zkusit, no ne?
Měsíček lékařský je letnička, která dorůstá právě teď až do půlmetrové výšky. Sbírá se od poloviny června do konce srpna nebo počátku září a je to všestranná léčivá bylina. Využijte jejích účinků i vy a přidejte ji do domácí lékárničky nebo své kosmetické výbavy.
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Snad každé dítě se v předvánočním období těší na adventní kalendář s roztomilými obrázky, pod jehož okénky najdou sladkou čokoládku pro každý den. A protože radost si zasloužíme i my větší, postupně vznikly také kalendáře pro dospěláky, vždy tematicky laděné. Nutno ale uznat, že čím více takových hračiček, tím větší množství nadbytečného odpadu, který na planetě prostě nechceme. A právě proto se pomalu rozšiřuje trend udržitelných adventních kalendářů, které vás budou těšit po dlouhou dobu a příroda vám za to od srdce poděkuje.
Nikdo není dokonalý… S tím se buď můžete smířit, nebo se rozhodnout s nedokonalostí bojovat. K dokonalé postavě vám pomůže dieta a osobní trenér a k dokonalému úsměvu zase rovnátka. Pojďte se podívat, jaké problémy vám pomohou vyřešit.
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.

Výběr článků

Myslíte, že malé děti jsou nevinná stvoření a neumějí lhát? Odborníci prokázali, že dítě dokáže lhát již ve třech letech. V té době už dětský mozek dokáže rozlišit mezi pravdou a lží. A děti zkouší, co se stane, když budou lhát. Jak reagovat, aby se to nezvrtlo?
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.

Nepřehlédněte

Rodičovský příspěvek čeká navýšení o 80 tisíc korun, nebude se ale vztahovat na každého. Stát chce zavést také zálohované výživné, které má pomoci rodičům samoživitelům a zefektivnit boj s neplatiči alimentů. Na koho se změny vztahují a od kdy by měly platit?
Body, které souvisí s orgány v našem těle, najdeme na našich nohou, rukou, i po celém těle. Pomocí jejich stimulace si jednoduše pomůžete od zdravotních potíží. Pojďte je najít společně s námi!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek