Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Jak odnaučit svého přítele, aby byl stále na telefonu?

Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
jak odnaučit přítele
Závislost na telefonu patří k častým problémům dnešní doby. (foto: 123RF)

16. 06. 2021

Cítíte se ignorována, protože každá věta je přerušena smskováním nebo procházením sociálních médií? Přítel často čte různé články třeba z webů pro muže? Co byste měly dělat? Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu?

Neberte to osobně

Není snadné konfrontovat telefonem posedlou osobu, ale je to možné. Pokud se přistihnete, že přemýšlíte, zda nadměrné používání telefonu vašeho partnera má co do činění s tím, že jste nudní, zastavte se právě tady, protože to prostě není pravda. Stejně jako u všech závislostí není nadměrné používání telefonu způsobeno vaší vinou.

Závislost, nebo potlačování problémů?

Možná však budete chtít zvážit, zda je používání telefonu taktika pro ignorování dalšího problému ve vašem vztahu. Návykové chování se někdy používá k tomu, aby se vytvořil odstup od jiných, větších problémů. Máte tušení, že je to tak? Měla byste začít tento problém řešit a svému partnerovi pomoci.

Je používání telefonu jednoduše špatným zvykem? Můžete podniknout další opatření. Jak tedy odnaučit přítele být neustále na telefonu?

Vyjádřete své obavy

První krok k vyřešení jakéhokoli problému se vztahem začíná jeho řešením. A máte štěstí, že existuje osvědčený způsob, jak vyjádřit své obavy, aniž byste urazily svého partnera – a to přenést v řeči problém na svou stranu. Například říci, že se cítíte za celý den zraněná a ignorovaná, a když přijdete domů z práce, tak vás partner jenom pozdraví od telefonu, aniž by se na vás podíval. Tento trik funguje, protože nekladete důraz ani vinu jen na svého partnera.

Spíše vyvoláváte své vlastní pocity, a naopak snižujete šance, že se partner stane defenzivní. Tato metoda nevytváří předpoklady o tom, co váš partner myslí nebo cítí, což mu také může pomoci, aby vás lépe posloucha. Vyzkoušeli jste tento vzorec a nefunguje? Je to znamení, že se váš partner se nestará o vaše pocity. A to je mnohem větší problém než posedlost telefonem.

K TÉMATU  Závislost na internetu a rizika sociálních sítí. Nepodceňujte je

Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu? Jděte ven!

Jistě, žijeme v době, kdy jsou naše mobilní telefony v podstatě rozšířeními nás samých. Naše fotografie, důvěrné konverzace, hesla a další, jsou uloženy na maličkých zařízeních, takže není divu, že je bereme kamkoli a kamkoli a často je kontrolujeme. Doporučuje naplánovat si to, čemu říká offline dobrodružství. Někteří lidé potřebují jen pár dní nebo hodin bez wifi, aby si uvědomili, že jsou závislí. A taky aby viděli, jak úžasný je život, když nejste připoutáni k telefonu.

Zkuste ho vzít na procházku nebo se vydejte na výlet a nechejte své telefony doma nebo v autě. Popisujte svět, když jste venku – co vidíte a co slyšíte. Otevře jim to všímavost, což je něco, s čím závislí na telefonu ztrácejí kontakt.

Navrhněte den, kdy můžete nechat telefon v práci

Požádejte svého partnera, aby udržoval telefon mimo fyzický dosah tím, že jej nechá přes noc v práci. K většině skutečných funkcí smartphonu lze přistupovat pomocí počítače nebo může počkat do dalšího rána.

Koneckonců, pěkné fotografie z Instagramu, vtipné tweety a procházení Facebooku jsou často skutečnými důvody, proč jsou lidé úplně zabráni jejich telefony. A naštěstí zdržení se každé z těchto aktivit nevytváří situaci na život a na smrt.

Pokud váš partner není připraven nechat svůj telefon v práci, můžete začít s menším požadavkem, abyste měli pro své telefony „čas na odpočinek. Nastavte si dohodnutý čas, kdy oba přestanete používat telefony na večer, možná čtyři nebo pět hodin před spaním, abyste měli čas odpočinout od obrazovky.

Skutečnost, že odkládáte svůj telefon znamená, že váš partner nemusí procházet touto deprivací sám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Závislost na internetu a rizika sociálních sítí. Nepodceňujte je

K TÉMATU  Single na Valentýna? No stress, nejste v tom přece sama!

Workoholismus: Co to je a jak závislost na práci poznat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Slyšet za dveřmi ložnice „dneska ne, miláčku“ je pro mnohé muže doslova noční můra. Není tajemstvím, že jsou muži náruživější a mohli by „to“ mít klidně každý den. I několikrát. Ženy v tomto zájmu a potřebách mnohdy pokulhávají. A jsou situace, kdy i zadaná žena, která by mohla mít sex denně, začne intimní radovánky odmítat. Proč?
Liběna Rochová, přední česká módní návrhářka, zakladatelka Studia LR, ale také vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Svoji tvorbu představila celému světu. V Paříži, Lyonu, Vídni, Düsseldorfu, New Yorku, Los Angeles, Bombaji, Dillí a v mnoha dalších destinacích. Jak se k módní tvorbě dostala a jaké překážky musela překonat?
S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  

Nepřehlédněte

Ráda si dopřáváte relaxační koupel, kdy máte čas jenom sama pro sebe a nikdo vás neruší? Napustíte si vanu plnou horké vody, přidáte pěnu, ponoříte se do spousty bublin a zavřete oči. Tento prožitek si ale můžete ještě zpříjemnit. Navíc se krásně prohřejete a i v pošmourném počasí neztratíte dobrou náladu.
S létem, tím horkým, slunečným obdobím plným koupání a drinků, vyvstává pro lidi nové nebezpečí. Stávají se kořistí a potravou hned trojice nebezpečných nepřátel. Řeč je o hmyzu, konkrétně o klíšťatech, komárech a ovádech. Jejich teritorium v létě je opravdu obrovské a ať se snažíte jakkoliv, dříve nebo později na ně určitě narazíte. Nejúčinnější ochranu představují repelenty, v noci pak například moskytiéra.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek