Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Jak odnaučit svého přítele, aby byl stále na telefonu?

Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
jak odnaučit přítele
Závislost na telefonu patří k častým problémům dnešní doby. (foto: 123RF)

16. 06. 2021

Cítíte se ignorována, protože každá věta je přerušena smskováním nebo procházením sociálních médií? Přítel často čte různé články třeba z webů pro muže? Co byste měly dělat? Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu?

Neberte to osobně

Není snadné konfrontovat telefonem posedlou osobu, ale je to možné. Pokud se přistihnete, že přemýšlíte, zda nadměrné používání telefonu vašeho partnera má co do činění s tím, že jste nudní, zastavte se právě tady, protože to prostě není pravda. Stejně jako u všech závislostí není nadměrné používání telefonu způsobeno vaší vinou.

Závislost, nebo potlačování problémů?

Možná však budete chtít zvážit, zda je používání telefonu taktika pro ignorování dalšího problému ve vašem vztahu. Návykové chování se někdy používá k tomu, aby se vytvořil odstup od jiných, větších problémů. Máte tušení, že je to tak? Měla byste začít tento problém řešit a svému partnerovi pomoci.

Je používání telefonu jednoduše špatným zvykem? Můžete podniknout další opatření. Jak tedy odnaučit přítele být neustále na telefonu?

Vyjádřete své obavy

První krok k vyřešení jakéhokoli problému se vztahem začíná jeho řešením. A máte štěstí, že existuje osvědčený způsob, jak vyjádřit své obavy, aniž byste urazily svého partnera – a to přenést v řeči problém na svou stranu. Například říci, že se cítíte za celý den zraněná a ignorovaná, a když přijdete domů z práce, tak vás partner jenom pozdraví od telefonu, aniž by se na vás podíval. Tento trik funguje, protože nekladete důraz ani vinu jen na svého partnera.

Spíše vyvoláváte své vlastní pocity, a naopak snižujete šance, že se partner stane defenzivní. Tato metoda nevytváří předpoklady o tom, co váš partner myslí nebo cítí, což mu také může pomoci, aby vás lépe posloucha. Vyzkoušeli jste tento vzorec a nefunguje? Je to znamení, že se váš partner se nestará o vaše pocity. A to je mnohem větší problém než posedlost telefonem.

K TÉMATU  Online svět vašich dětí. Jak poznat, že je na internetu vaše dítě závislé?

Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu? Jděte ven!

Jistě, žijeme v době, kdy jsou naše mobilní telefony v podstatě rozšířeními nás samých. Naše fotografie, důvěrné konverzace, hesla a další, jsou uloženy na maličkých zařízeních, takže není divu, že je bereme kamkoli a kamkoli a často je kontrolujeme. Doporučuje naplánovat si to, čemu říká offline dobrodružství. Někteří lidé potřebují jen pár dní nebo hodin bez wifi, aby si uvědomili, že jsou závislí. A taky aby viděli, jak úžasný je život, když nejste připoutáni k telefonu.

Zkuste ho vzít na procházku nebo se vydejte na výlet a nechejte své telefony doma nebo v autě. Popisujte svět, když jste venku – co vidíte a co slyšíte. Otevře jim to všímavost, což je něco, s čím závislí na telefonu ztrácejí kontakt.

Navrhněte den, kdy můžete nechat telefon v práci

Požádejte svého partnera, aby udržoval telefon mimo fyzický dosah tím, že jej nechá přes noc v práci. K většině skutečných funkcí smartphonu lze přistupovat pomocí počítače nebo může počkat do dalšího rána.

Koneckonců, pěkné fotografie z Instagramu, vtipné tweety a procházení Facebooku jsou často skutečnými důvody, proč jsou lidé úplně zabráni jejich telefony. A naštěstí zdržení se každé z těchto aktivit nevytváří situaci na život a na smrt.

Pokud váš partner není připraven nechat svůj telefon v práci, můžete začít s menším požadavkem, abyste měli pro své telefony „čas na odpočinek. Nastavte si dohodnutý čas, kdy oba přestanete používat telefony na večer, možná čtyři nebo pět hodin před spaním, abyste měli čas odpočinout od obrazovky.

Skutečnost, že odkládáte svůj telefon znamená, že váš partner nemusí procházet touto deprivací sám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Závislost na internetu a rizika sociálních sítí. Nepodceňujte je

K TÉMATU  Svatební blázinec. S čím vším musíme při plánování svatby počítat?

Workoholismus: Co to je a jak závislost na práci poznat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Žijete ve spokojeném vztahu, ovšem i když se v něm cítíte opravdu dobře, přesto byste našli něco, co by se dalo zlepšit? Možná tím “něčím” je jeho milostná stránka. Sex ke zdravému vztahu patří, a když to v něm skřípe, začíná to skřípat také mezi dvěma lidmi. Abyste předcházeli nemilým scénářům a aby vás opět zaplavilo štěstí během společné noci s partnerem, vyzkoušejte některý z tipů.
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Dům, do kterého je vidět téměř ze všech stran. Skleněný dům se poprvé objevil v roce 1949. Slavnou stavbu navrhl americký architekt Philip Johnson, získala jméno Glass House a stojí na Ponus Ridge Road v Connecticutu. Její vzhled inspiruje dodnes stavby po celém světě. Myšlenka otevřeného domu s prostým tvarem nabízí skutečně raritní bydlení, a jeho hlavním rysem je jednoduchost a minimalismus. A samozřejmě také dokonalý výhled do zahrady kolem, ale i mnohem dál. Prosklený dům si můžete nechat postavit i vy.

Nepřehlédněte

O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek