Domů » Vztahy » Jak odnaučit svého přítele, aby byl stále na telefonu?
Vztahy

Jak odnaučit svého přítele, aby byl stále na telefonu?

jak odnaučit přítele
Závislost na telefonu patří k častým problémům dnešní doby. (foto: 123RF)
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.

Cítíte se ignorována, protože každá věta je přerušena smskováním nebo procházením sociálních médií. Co byste měly dělat? Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu?

Neberte to osobně

Není snadné konfrontovat telefonem posedlou osobu, ale je to možné. Pokud se přistihnete, že přemýšlíte, zda nadměrné používání telefonu vašeho partnera má co do činění s tím, že jste nudní, zastavte se právě tady, protože to prostě není pravda. Stejně jako u všech závislostí není nadměrné používání telefonu způsobeno vaší vinou.

Závislost, nebo potlačování problémů?

Možná však budete chtít zvážit, zda je používání telefonu taktika pro ignorování dalšího problému ve vašem vztahu. Návykové chování se někdy používá k tomu, aby se vytvořil odstup od jiných, větších problémů. Máte tušení, že je to tak? Měla byste začít tento problém řešit a svému partnerovi pomoci.

Je používání telefonu jednoduše špatným zvykem? Můžete podniknout další opatření. Jak tedy odnaučit přítele být neustále na telefonu?

Vyjádřete své obavy

První krok k vyřešení jakéhokoli problému se vztahem začíná jeho řešením. A máte štěstí, že existuje osvědčený způsob, jak vyjádřit své obavy, aniž byste urazily svého partnera – a to přenést v řeči problém na svou stranu. Například říci, že se cítíte za celý den zraněná a ignorovaná, a když přijdete domů z práce, tak vás partner jenom pozdraví od telefonu, aniž by se na vás podíval. Tento trik funguje, protože nekladete důraz ani vinu jen na svého partnera.

Spíše vyvoláváte své vlastní pocity, a naopak snižujete šance, že se partner stane defenzivní. Tato metoda nevytváří předpoklady o tom, co váš partner myslí nebo cítí, což mu také může pomoci, aby vás lépe posloucha. Vyzkoušeli jste tento vzorec a nefunguje? Je to znamení, že se váš partner se nestará o vaše pocity. A to je mnohem větší problém než posedlost telefonem.

Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu? Jděte ven!

Jistě, žijeme v době, kdy jsou naše mobilní telefony v podstatě rozšířeními nás samých. Naše fotografie, důvěrné konverzace, hesla a další, jsou uloženy na maličkých zařízeních, takže není divu, že je bereme kamkoli a kamkoli a často je kontrolujeme. Doporučuje naplánovat si to, čemu říká offline dobrodružství. Někteří lidé potřebují jen pár dní nebo hodin bez wifi, aby si uvědomili, že jsou závislí. A taky aby viděli, jak úžasný je život, když nejste připoutáni k telefonu.

Zkuste ho vzít na procházku nebo se vydejte na výlet a nechejte své telefony doma nebo v autě. Popisujte svět, když jste venku – co vidíte a co slyšíte. Otevře jim to všímavost, což je něco, s čím závislí na telefonu ztrácejí kontakt.

Navrhněte den, kdy můžete nechat telefon v práci

Požádejte svého partnera, aby udržoval telefon mimo fyzický dosah tím, že jej nechá přes noc v práci. K většině skutečných funkcí smartphonu lze přistupovat pomocí počítače nebo může počkat do dalšího rána.

Koneckonců, pěkné fotografie z Instagramu, vtipné tweety a procházení Facebooku jsou často skutečnými důvody, proč jsou lidé úplně zabráni jejich telefony. A naštěstí zdržení se každé z těchto aktivit nevytváří situaci na život a na smrt.

Pokud váš partner není připraven nechat svůj telefon v práci, můžete začít s menším požadavkem, abyste měli pro své telefony „čas na odpočinek. Nastavte si dohodnutý čas, kdy oba přestanete používat telefony na večer, možná čtyři nebo pět hodin před spaním, abyste měli čas odpočinout od obrazovky.

Skutečnost, že odkládáte svůj telefon znamená, že váš partner nemusí procházet touto deprivací sám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Závislost na internetu a rizika sociálních sítí. Nepodceňujte je

Workoholismus: Co to je a jak závislost na práci poznat?