Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Jak odnaučit svého přítele, aby byl stále na telefonu?

Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
jak odnaučit přítele
Závislost na telefonu patří k častým problémům dnešní doby. (foto: 123RF)

16. 06. 2021

Cítíte se ignorována, protože každá věta je přerušena smskováním nebo procházením sociálních médií? Přítel často čte různé články třeba z webů pro muže? Co byste měly dělat? Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu?

Neberte to osobně

Není snadné konfrontovat telefonem posedlou osobu, ale je to možné. Pokud se přistihnete, že přemýšlíte, zda nadměrné používání telefonu vašeho partnera má co do činění s tím, že jste nudní, zastavte se právě tady, protože to prostě není pravda. Stejně jako u všech závislostí není nadměrné používání telefonu způsobeno vaší vinou.

Závislost, nebo potlačování problémů?

Možná však budete chtít zvážit, zda je používání telefonu taktika pro ignorování dalšího problému ve vašem vztahu. Návykové chování se někdy používá k tomu, aby se vytvořil odstup od jiných, větších problémů. Máte tušení, že je to tak? Měla byste začít tento problém řešit a svému partnerovi pomoci.

Je používání telefonu jednoduše špatným zvykem? Můžete podniknout další opatření. Jak tedy odnaučit přítele být neustále na telefonu?

Vyjádřete své obavy

První krok k vyřešení jakéhokoli problému se vztahem začíná jeho řešením. A máte štěstí, že existuje osvědčený způsob, jak vyjádřit své obavy, aniž byste urazily svého partnera – a to přenést v řeči problém na svou stranu. Například říci, že se cítíte za celý den zraněná a ignorovaná, a když přijdete domů z práce, tak vás partner jenom pozdraví od telefonu, aniž by se na vás podíval. Tento trik funguje, protože nekladete důraz ani vinu jen na svého partnera.

Spíše vyvoláváte své vlastní pocity, a naopak snižujete šance, že se partner stane defenzivní. Tato metoda nevytváří předpoklady o tom, co váš partner myslí nebo cítí, což mu také může pomoci, aby vás lépe posloucha. Vyzkoušeli jste tento vzorec a nefunguje? Je to znamení, že se váš partner se nestará o vaše pocity. A to je mnohem větší problém než posedlost telefonem.

K TÉMATULenka (32): Jsem závislá na přejídání se. Můj problém mě dohnal skoro k sebevraždě

Jak odnaučit přítele závislosti na telefonu? Jděte ven!

Jistě, žijeme v době, kdy jsou naše mobilní telefony v podstatě rozšířeními nás samých. Naše fotografie, důvěrné konverzace, hesla a další, jsou uloženy na maličkých zařízeních, takže není divu, že je bereme kamkoli a kamkoli a často je kontrolujeme. Doporučuje naplánovat si to, čemu říká offline dobrodružství. Někteří lidé potřebují jen pár dní nebo hodin bez wifi, aby si uvědomili, že jsou závislí. A taky aby viděli, jak úžasný je život, když nejste připoutáni k telefonu.

Zkuste ho vzít na procházku nebo se vydejte na výlet a nechejte své telefony doma nebo v autě. Popisujte svět, když jste venku – co vidíte a co slyšíte. Otevře jim to všímavost, což je něco, s čím závislí na telefonu ztrácejí kontakt.

Navrhněte den, kdy můžete nechat telefon v práci

Požádejte svého partnera, aby udržoval telefon mimo fyzický dosah tím, že jej nechá přes noc v práci. K většině skutečných funkcí smartphonu lze přistupovat pomocí počítače nebo může počkat do dalšího rána.

Koneckonců, pěkné fotografie z Instagramu, vtipné tweety a procházení Facebooku jsou často skutečnými důvody, proč jsou lidé úplně zabráni jejich telefony. A naštěstí zdržení se každé z těchto aktivit nevytváří situaci na život a na smrt.

Pokud váš partner není připraven nechat svůj telefon v práci, můžete začít s menším požadavkem, abyste měli pro své telefony „čas na odpočinek. Nastavte si dohodnutý čas, kdy oba přestanete používat telefony na večer, možná čtyři nebo pět hodin před spaním, abyste měli čas odpočinout od obrazovky.

Skutečnost, že odkládáte svůj telefon znamená, že váš partner nemusí procházet touto deprivací sám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Závislost na internetu a rizika sociálních sítí. Nepodceňujte je

K TÉMATUOvládněte jeho tělo a staňte se bohyní v jeho očích. Podrážděte i skryté erotogenní zóny, jako nosní dírky nebo palce u nohou!

Workoholismus: Co to je a jak závislost na práci poznat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
Sociální sítě jsou dnes mocné marketingové nástroje, které nutně nemusí být určeny jen k propagaci byznysu nebo nějakého produktu. Mohou to být zrcadla nás samotných a lze si z nich vytvořit i pasivní příjem. Stačí, aby byl instagramový profil dostatečně atraktivní, získal určitý počet sledujících a byl hojně navštěvovaný. K tomu všemu mohou přispět instagramové šablony a dalších několik tipů.
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.

Nepřehlédněte

Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek