Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Chodíte spolu a vztah se nevyvíjí. Možná přišel čas na rozchod. Jak to poznat včas

Rozchod dvou lidí, kteří se milovali, přátelili a byli spolu rádi, je vždy bolestivý. Často lidé setrvávají v partnerství jen proto, že se bojí kritické situace, kdy druhému řeknou, že chtějí jít dál. Ale být s někým, kdo vám už nic nedává, nemá smysl. Prostě někdy nastává čas se rozejít.
Chodíte spolu a vztah se nevyvíjí. Možná přišel čas na rozchod
zdroj: 123RF.com

26. 07. 2019

Máte si vzájemně co dát?

Někteří psychologové vyznávají teorii, že jakmile spolu chodí lidé dva roky a nepokročí dál, tedy k manželství a založení rodiny, nemá smysl držet vztah pohromadě. Ostatně, i v jednom romantickém americkém filmu ona říká: „Vem si mě, nebo mě nech být.“ Kdy vztah zachraňovat a kdy je čas zvážit rozchod?

Podobné životní vize

První půl rok je jasně provázený růžovou mlhou zamilovanosti. Další čas už může být věnován serióznímu poznávání druhého partnera. Především tomu, zda máte sladěné životní vize. Jestliže vy toužíte cestovat po světě a on má firmu, v níž musí trávit dlouhý čas, včetně víkendů, už od počátku musíte tušit, že vaše životní cesty se protnuly jen na chvíli. Po delší době byste byla otrávená z toho, že trčíte doma a váš miláček je v práci.

Stejné to je s dětmi. Nebojte se brzy ve vztahu otestovat, jestli váš nový partner plánuje v budoucnu založit rodinu. A důležité je – co je to budoucno? Za rok, za dva, nebo vágní „budoucno“? Jestliže jste opačného názoru, nemůžete si myslet, že jeho názor změníte. Většinou to nefunguje.

Pracovat na vztahu? Zkuste, jestli vám stále voní

Po dvou, třech letech se může stát, že zajedete do stálé rutiny. Práce, večeře, kino nebo televize. Případně každý svůj zájem. A pak si začnete připadat jako manželka po dvaceti letech. Neokouzluje vás romantikou, nenosí květiny. A když zkusíte doma romantiku vytvořit vy, spíš se podiví a brzy usne na gauči.

Jestliže vám to funguje v posteli, možná stačí na vztahu pracovat. Ovšem musí to být oboustranné. Ne abyste se snažila, objednávala neustále někam lístky, dovolené, lákala ho na kolo nebo do tanečních a on se vám jen snažil vyhovět. Nové impulsy by vám oběma měly přinést novou radost a posunout vztah o úroveň výš.

K TÉMATU  Náš redaktor radí: tyhle věty chlapovi raději neříkejte. Přinesou více škody než užitku

Pokud ale došel váš vztah tak daleko, že jste spíš spolubydlící nebo kamarádi, a když jdete spát, soutěžíte, kdo dřív usne (protože právě ten se nemusí omlouvat za to, že se mu do sexu nechce), zřejmě nepomůže žádná jiná energie.

Žádné společné zájmy? Televize to nespasí!

Důležité je, abyste nikdy nepotlačila svou osobnost. Máte-li své zájmy, udržte si je i ve vztahu. Partnerovi dopřejte totéž. Ovšem pak je třeba mít alespoň jeden zájem společný. Jakmile ho nebudete mít, časem přestanete sdílet zážitky, vzpomínky a nebudete si mít co říci. Přemýšlejte, zda takový vztah vydrží případné krize a desítky let. Rozchod pak nejspíš stejně přijde, dříve nebo později.

Nevěra, alkohol, drogy, násilí

Nejen tato čtveřice je vážným varováním, abyste ze vztahu co nejdříve vycouvala. Jestliže vám bude partner jednou nevěrný, možná to váš vztah vydrží. I když osobně se domnívám, že co oči nevidí, to srdce nebolí a svěřování se partnerce s nevěrou (pokud na ni sama nepřijde), je vraždou každého vztahu.

Alkohol, drogy a násilí jsou kapitolou samy o sobě. Jestliže jste to nezjistila včas a ocitla se v začarovaném kolotoči slibů, že s tím skončí, v žádném případě tomu nevěřte. Tady je rozchod nevyhnutelný. Co nejdříve se objednejte k odborníkovi, který vám případně pomůže, jak z toho ven.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Vysmíváte se těm, kdo si píšou deník? A zkoušela jste to už někdy? Je to neuvěřitelně očistná záležitost, která vám pomůže zbavit se stresu, utřídit si myšlenky a mnohdy vás také povzbudí. Navíc budete díky deníku mít za pár desítek let na co vzpomínat.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Často se před ostatními takzvaně „necítíte“? Co dělat s tím, když sebevědomí pokulhává, přestože jste si v určitých okamžicích jistá, že nejste k zahození? Sebevědomí je choulostivá věc, která může v našem životě hrát velmi význačnou roli. Jak své sebevědomí zvýšit, abyste se cítila skvěle a přestala nad sebou pochybovat?
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.

Nepřehlédněte

Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek