Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Chodíte spolu a vztah se nevyvíjí. Možná přišel čas na rozchod. Jak to poznat včas

Rozchod dvou lidí, kteří se milovali, přátelili a byli spolu rádi, je vždy bolestivý. Často lidé setrvávají v partnerství jen proto, že se bojí kritické situace, kdy druhému řeknou, že chtějí jít dál. Ale být s někým, kdo vám už nic nedává, nemá smysl. Prostě někdy nastává čas se rozejít.
Chodíte spolu a vztah se nevyvíjí. Možná přišel čas na rozchod
zdroj: 123RF.com

26. 07. 2019

Máte si vzájemně co dát?

Někteří psychologové vyznávají teorii, že jakmile spolu chodí lidé dva roky a nepokročí dál, tedy k manželství a založení rodiny, nemá smysl držet vztah pohromadě. Ostatně, i v jednom romantickém americkém filmu ona říká: „Vem si mě, nebo mě nech být.“ Kdy vztah zachraňovat a kdy je čas zvážit rozchod?

Podobné životní vize

První půl rok je jasně provázený růžovou mlhou zamilovanosti. Další čas už může být věnován serióznímu poznávání druhého partnera. Především tomu, zda máte sladěné životní vize. Jestliže vy toužíte cestovat po světě a on má firmu, v níž musí trávit dlouhý čas, včetně víkendů, už od počátku musíte tušit, že vaše životní cesty se protnuly jen na chvíli. Po delší době byste byla otrávená z toho, že trčíte doma a váš miláček je v práci.

Stejné to je s dětmi. Nebojte se brzy ve vztahu otestovat, jestli váš nový partner plánuje v budoucnu založit rodinu. A důležité je – co je to budoucno? Za rok, za dva, nebo vágní “budoucno”? Jestliže jste opačného názoru, nemůžete si myslet, že jeho názor změníte. Většinou to nefunguje.

Pracovat na vztahu? Zkuste, jestli vám stále voní

Po dvou, třech letech se může stát, že zajedete do stálé rutiny. Práce, večeře, kino nebo televize. Případně každý svůj zájem. A pak si začnete připadat jako manželka po dvaceti letech. Neokouzluje vás romantikou, nenosí květiny. A když zkusíte doma romantiku vytvořit vy, spíš se podiví a brzy usne na gauči.

Jestliže vám to funguje v posteli, možná stačí na vztahu pracovat. Ovšem musí to být oboustranné. Ne abyste se snažila, objednávala neustále někam lístky, dovolené, lákala ho na kolo nebo do tanečních a on se vám jen snažil vyhovět. Nové impulsy by vám oběma měly přinést novou radost a posunout vztah o úroveň výš.

K TÉMATU  Rozjeďte v ložnici skutečnou bouři. Jak na to?

Pokud ale došel váš vztah tak daleko, že jste spíš spolubydlící nebo kamarádi, a když jdete spát, soutěžíte, kdo dřív usne (protože právě ten se nemusí omlouvat za to, že se mu do sexu nechce), zřejmě nepomůže žádná jiná energie.

Žádné společné zájmy? Televize to nespasí!

Důležité je, abyste nikdy nepotlačila svou osobnost. Máte-li své zájmy, udržte si je i ve vztahu. Partnerovi dopřejte totéž. Ovšem pak je třeba mít alespoň jeden zájem společný. Jakmile ho nebudete mít, časem přestanete sdílet zážitky, vzpomínky a nebudete si mít co říci. Přemýšlejte, zda takový vztah vydrží případné krize a desítky let. Rozchod pak nejspíš stejně přijde, dříve nebo později.

Nevěra, alkohol, drogy, násilí

Nejen tato čtveřice je vážným varováním, abyste ze vztahu co nejdříve vycouvala. Jestliže vám bude partner jednou nevěrný, možná to váš vztah vydrží. I když osobně se domnívám, že co oči nevidí, to srdce nebolí a svěřování se partnerce s nevěrou (pokud na ni sama nepřijde), je vraždou každého vztahu.

Alkohol, drogy a násilí jsou kapitolou samy o sobě. Jestliže jste to nezjistila včas a ocitla se v začarovaném kolotoči slibů, že s tím skončí, v žádném případě tomu nevěřte. Tady je rozchod nevyhnutelný. Co nejdříve se objednejte k odborníkovi, který vám případně pomůže, jak z toho ven.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
Nemusíte jezdit každý rok k moři. V dnešní době ve znamení inflace a šíleného zdražování můžete využít možnosti navštívit tuzemské vodní plochy. Pokud přece jen chcete do zahraničí, proč nenavštívit naše kolegy na Slovensku? To je známé svou přírodou a také vodními plochami, kde zažijete skvělou relaxaci. Kam byste se měli vydat?
Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek