Středa , 17. 08. 2022

Petra

Chodíte spolu a vztah se nevyvíjí. Možná přišel čas na rozchod. Jak to poznat včas

Rozchod dvou lidí, kteří se milovali, přátelili a byli spolu rádi, je vždy bolestivý. Často lidé setrvávají v partnerství jen proto, že se bojí kritické situace, kdy druhému řeknou, že chtějí jít dál. Ale být s někým, kdo vám už nic nedává, nemá smysl. Prostě někdy nastává čas se rozejít.
Chodíte spolu a vztah se nevyvíjí. Možná přišel čas na rozchod
zdroj: 123RF.com

26. 07. 2019

Máte si vzájemně co dát?

Někteří psychologové vyznávají teorii, že jakmile spolu chodí lidé dva roky a nepokročí dál, tedy k manželství a založení rodiny, nemá smysl držet vztah pohromadě. Ostatně, i v jednom romantickém americkém filmu ona říká: „Vem si mě, nebo mě nech být.“ Kdy vztah zachraňovat a kdy je čas zvážit rozchod?

Podobné životní vize

První půl rok je jasně provázený růžovou mlhou zamilovanosti. Další čas už může být věnován serióznímu poznávání druhého partnera. Především tomu, zda máte sladěné životní vize. Jestliže vy toužíte cestovat po světě a on má firmu, v níž musí trávit dlouhý čas, včetně víkendů, už od počátku musíte tušit, že vaše životní cesty se protnuly jen na chvíli. Po delší době byste byla otrávená z toho, že trčíte doma a váš miláček je v práci.

Stejné to je s dětmi. Nebojte se brzy ve vztahu otestovat, jestli váš nový partner plánuje v budoucnu založit rodinu. A důležité je – co je to budoucno? Za rok, za dva, nebo vágní „budoucno“? Jestliže jste opačného názoru, nemůžete si myslet, že jeho názor změníte. Většinou to nefunguje.

Pracovat na vztahu? Zkuste, jestli vám stále voní

Po dvou, třech letech se může stát, že zajedete do stálé rutiny. Práce, večeře, kino nebo televize. Případně každý svůj zájem. A pak si začnete připadat jako manželka po dvaceti letech. Neokouzluje vás romantikou, nenosí květiny. A když zkusíte doma romantiku vytvořit vy, spíš se podiví a brzy usne na gauči.

Jestliže vám to funguje v posteli, možná stačí na vztahu pracovat. Ovšem musí to být oboustranné. Ne abyste se snažila, objednávala neustále někam lístky, dovolené, lákala ho na kolo nebo do tanečních a on se vám jen snažil vyhovět. Nové impulsy by vám oběma měly přinést novou radost a posunout vztah o úroveň výš.

K TÉMATUNevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Pokud ale došel váš vztah tak daleko, že jste spíš spolubydlící nebo kamarádi, a když jdete spát, soutěžíte, kdo dřív usne (protože právě ten se nemusí omlouvat za to, že se mu do sexu nechce), zřejmě nepomůže žádná jiná energie.

Žádné společné zájmy? Televize to nespasí!

Důležité je, abyste nikdy nepotlačila svou osobnost. Máte-li své zájmy, udržte si je i ve vztahu. Partnerovi dopřejte totéž. Ovšem pak je třeba mít alespoň jeden zájem společný. Jakmile ho nebudete mít, časem přestanete sdílet zážitky, vzpomínky a nebudete si mít co říci. Přemýšlejte, zda takový vztah vydrží případné krize a desítky let. Rozchod pak nejspíš stejně přijde, dříve nebo později.

Nevěra, alkohol, drogy, násilí

Nejen tato čtveřice je vážným varováním, abyste ze vztahu co nejdříve vycouvala. Jestliže vám bude partner jednou nevěrný, možná to váš vztah vydrží. I když osobně se domnívám, že co oči nevidí, to srdce nebolí a svěřování se partnerce s nevěrou (pokud na ni sama nepřijde), je vraždou každého vztahu.

Alkohol, drogy a násilí jsou kapitolou samy o sobě. Jestliže jste to nezjistila včas a ocitla se v začarovaném kolotoči slibů, že s tím skončí, v žádném případě tomu nevěřte. Tady je rozchod nevyhnutelný. Co nejdříve se objednejte k odborníkovi, který vám případně pomůže, jak z toho ven.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.

Nepřehlédněte

Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek