Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

MBA: tajná ingredience úspěšných manažerek. Proč je důležitou podmínkou úspěchu

Čím to, že některým ženám se v zaměstnání tak daří a jiným nikoli? Svou roli hraje řada faktorů, mezi něž bezpochyby patří osobnostní rysy, rodinné zázemí, dosažené vzdělání a - ano, přiznejme si to - také trocha štěstí. I štěstí je ale třeba vyjít vstříc a jednou z cest, které vedou správným směrem, je kvalitní MBA vzdělání. Proč?

Zájem o MBA roste

Získávání nových znalostí a dovedností je v současném rychle se měnícím světě důležitou podmínkou úspěchu. To si uvědomuje stále více žen ve vyšších pracovních pozicích, a proto roste i jejich zájem o studium MBA.

MBA programy se totiž na rozdíl od klasického vysokoškolského studia soustředí nejen na rozšíření a prohloubení již nabytých znalostí, ale kladou důraz i na praktickou stránku řešení nových problémů. A to se dnes opravdu cení.

Mýty o MBA

Možná vás napadne, že je studiu MBA nutné obětovat příliš mnoho času, který přes den potřebujete pro řadu jiných činností. Ale není tomu tak. Je ovšem třeba si vybrat kvalitní MBA školu, díky níž při studiu nejen získáte skutečně cenné znalosti. Získáte také časovou flexibilitu.

Skutečně skvělou volbou je v tomto ohledu Business Institut, který se může pochlubit téměř dvěma stovkami špičkových lektorů. Jejich rukama prošli zaměstnanci řady velkých a úspěšných tuzemských i zahraničních společností. Nabízí také propracované on-line studium.

Business Institut nabízí 18 MBA

V současnosti Business Institut nabízí 18 MBA programů zaměřených mimo jiné na řízení lidských zdrojů, daně a účetnictví, soft skills nebo management zdravotnictví, vybere si tedy skutečně každý. Čtveřici velmi zajímavých programů pak lze absolvovat 100% online.

Konkrétně jsou to Marketing a reklama, Management obchodu, Management zdravotnictví a Strategický management. Tyto programy lze začít studovat kdykoli. Během jednoho roku můžete získat titul, který vám dnes u zaměstnavatelů otevře dveře.

Plusové body do života

Titul MBA je vysoce ceněným dokladem manažerských dovedností. Znalosti a zkušenosti, které při studiu MBA získáte, vám v očích řady zaměstnavatelů přinese plusové body nejen při případném výběrovém řízení na novou pozici. Ale také při vyjednávání o dalších podmínkách práce, ať už finančních, nebo těch, které vám umožní lépe sladit pracovní a soukromý život.

K TÉMATU  Psychoterapie není tabu. Proč ji vyzkoušet?

Zkušenosti ukazují, že není nač čekat. Začněte se studiem MBA ještě dnes a udělejte tak zásadní krok k takovému zaměstnání, které vám bude skutečně přinášet uspokojení.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Okenní parapety nemusí zét prázdnotou, i když teploty padají k nule. Stačí, když si vysadíte rostliny, jež jsou pro podzim typické a kterým podzim dokonce prospívá. Jednou takovou podzimní květinou je vřes, který se hravě popere i s prvními zimními mrazíky. Jelikož ho lze koupit v bílé i růžové barvě, bude hezky zdobit jinak pochmurné a smutné okenní parapety.  
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.

Nepřehlédněte

Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.
Chorvatsko je nejen pro Čechy velmi oblíbeným místem, kam vyrazit na dovolenou. Ať už hledáte relax u moře, zajímá vás místní kultura a památky, či snad hledáte nějaké dobrodružství, tato země je skvělou volbou. Chorvatsko totiž pro turisty nabízí dokonalé možnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek