Pondělí , 15. 07. 2024

Jindřich

Příběhy úspěchu ve světě technologií a internetu

V době, kdy se digitální svět neustále vyvíjí, přinášíme inspirativní příběhy žen, které si vyšlapaly cestu k úspěchu ve světě technologií. Přečtěte si o výzvách, které překonaly, a inovacích, které přinesly. Tyto příběhy nejen motivují, ale ukazují, že technologický sektor není jen doménou mužů.
Internetu
Úspěšné ženy jsou všude kolem nás.

Ve světě, kde dominuje technologie a inovace, se objevuje stále více inspirativních příběhů žen, které prolomily stereotypy a zanechaly významnou stopu ve světě technologií. Příběhy těchto žen nejenže inspirují, ale také ukazují, že úspěch ve světě technologií není výsadou mužů. Představujeme vám několik příběhů žen, jejichž odvaha, inovace a neochvějná determinace je dovedla k úspěchu.

Anne Wojcicki – Spoluzakladatelka 23andMe

Anne Wojcicki je spoluzakladatelkou a generální ředitelkou společnosti 23andMe, která změnila způsob, jakým lidé vnímají a spravují své zdraví a dědictví prostřednictvím osobní genetiky. Pod jejím vedením se 23andMe stalo jedním z předních hráčů v oblasti spotřebitelské genetiky, nabízející lidem přístup k informacím o svém zdraví a původu.

Reshma Saujani – Zakladatelka Girls Who Code

Reshma Saujani založila organizaci Girls Who Code s misí uzavřít pohlavní rozdíly ve výpočetních a technologických odvětvích. Její programy poskytují dívkám po celých Spojených státech a Kanadě vzdělání v oblasti programování, což jim umožňuje stát se budoucími lídry v oboru technologií.

Gwynne Shotwell – Prezidentka a COO SpaceX

Gwynne Shotwell hraje klíčovou roli ve společnosti SpaceX, kde působí jako prezidentka a provozní ředitelka. Pod jejím vedením SpaceX dosáhlo řady historických milníků, včetně prvního soukromého letu do vesmíru. Shotwell je zodpovědná za provozní činnost a vedení společnosti k dosažení jejích ambiciózních cílů v oblasti kosmického průzkumu.

Radia Perlman – “Matka internetu”

Příběh Radie Perlman – “matky internetu”

Radia Perlman, známá jako “matka internetu”, je významnou postavou v oblasti výpočetní techniky, která stojí za klíčovými inovacemi, jež formovaly internet, jak ho známe dnes. Její práce na algoritmu směrování bridge a protokolu Spanning Tree Protocol (STP) má zásadní význam pro fungování moderních sítí.

K TÉMATU  Příběhy žen, které změnily pravidla hry v podnikání

Tyto příběhy jsou jen několika příklady mnoha žen, které se nebojí postavit výzvám čelícím ve světě internetu a technologií. Ukazují, že s odvahou, vášní a inovací může kdokoli, bez ohledu na pohlaví, zanechat svou stopu ve světě technologií a inspirovat další generace, aby šly ve svých stopách. Tyto příběhy nejen motivují, ale také připomínají důležitost diverzity a inkluzivity ve světě technologií.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Příběhy žen, které změnily pravidla hry v podnikání

Jak naplánovat a dosáhnout karierních cílů v roce 2024

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ještě vyčkat? Nebo raději odejít, když to doma není ideální? Tohle rozhodnutí bývá jedno z těch nejtěžších. Jakou roli v něm hraje touha po dětech, vlastní pohodlí, stáří i případné negativní reakce okolí?
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Body, které souvisí s orgány v našem těle, najdeme na našich nohou, rukou, i po celém těle. Pomocí jejich stimulace si jednoduše pomůžete od zdravotních potíží. Pojďte je najít společně s námi!
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Včerejší program Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFFKV) nabídl pestrou škálu událostí včetně besed, setkání s filmovými tvůrci a premiér soutěžních snímků. Fanoušci se mohli těšit na setkání s režiséry, speciální talk show a koncerty. Úterý patřilo také významným filmovým osobnostem a pestrému doprovodnému programu, který obohatil kulturní zážitek návštěvníků festivalu.
Jednou z možností, jak se podívat na své hubnutí, je právě podle odlišností jednotlivých krevních skupin. Někomu z vás možná právě tato metoda bude dávat smysl a dokáže s její pomocí shodit pár nadbytečných kil.
Premiéra filmu Zápisník alkoholičky přináší autentický pohled na ženský alkoholismus. Režisér Dan Svátek se inspiroval blogem a knihou Michaely Duffkové a vytvořil snímek, který otevřeně zobrazuje boj hlavní hrdinky s alkoholem. Film stojí na výborném hereckém výkonu Terezy Ramby, ačkoli scénář a režijní zpracování místy trpí povrchností a zkratkovitostí. Navzdory těmto nedostatkům nabízí Zápisník alkoholičky důležitý příspěvek k diskusi o závislostech, který stojí za zhlédnutí.
Moderní i retro radiátory - dnes mohou mít topná tělesa i ty nejdivočejší tvary. Retro se opět vrací do módy. Čemu dáte přednost?
Sedět doma se zdá jako nuda, nebo dokonce otrava – když se ale na tento problém podíváte z jiného úhlu pohledu, dá se volný čas doma využít docela plodně.
Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?

Výběr článků

Přestože má jít o svátky klidu a míru, jsou Vánoce často spojené s nákupním šílenstvím. Lidé v České republice nakupují čím dál tím více dárků a zvyšují se i výdaje spojené s Vánocemi. Kolik tedy v průměru Češi za Vánoce utratí? A je vůbec možné při nákupu vánočních dárků výrazněji ušetřit? Na to se podíváme v tomto článku.
Sváteční atmosféra je o víc než jen vánočním stromečku a dárcích. Jak vykouzlit tu pravou vánoční pohodu? Dnešní článek na Dámské Lize přináší osvědčené tipy, které vám pomohou vytvořit nezapomenutelnou atmosféru na Štědrý den. Od kouzelného osvětlení po voňavé lahůdky, zjistěte, co by nemělo chybět ve vašem vánočním repertoáru a jak si užít tento magický čas s rodinou a přáteli.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?

Nepřehlédněte

Důvodů pro sledování tohoto žánru bývá několik. Romantické filmy nás na emoční rovině dokážou pozvednout. Ostatně – kdo z nás by nechtěl věřit, že tam někde se skrývá ta pravá a nepodmíněná láska? Že tam někde je náš dvojplamen, spřízněná duše, která je nám souzená?
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek