Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Zimní čas nemusí být nuda!

Jsou lidé, kteří ho prostě nemohou vystát a nemohou se dočkat, až rychle pomine, a ti, kteří ho naopak zbožňují, navzdory chladu, mlze a všemu, co k němu patří. Zima je pro nás obdobím, které má kouzelný nádech, možná kvůli Vánocům, možná proto, že mráz v určitých obdobích jako by všechno zmrazil a zastavil čas. A když sněží? Rozhodně to neusnadňuje pohyb, ale bílý plášť jako by všechno zkrášloval a tlumil, zkrátka kouzelný svět! Zima je však také synonymem pro méně času stráveného venku, a to z pochopitelných důvodů souvisejících s nižšími teplotami, a pro děti se nuda může stát krutou realitou. Když se nad tím ale zamyslíte, s trochou fantazie a organizace se dá s dětmi podnikat spousta aktivit, a to jak uvnitř, tak venku.

Aktivity ve sněhu

Využijte napadaného sněhu a vyrazte s dětmi na kopec! Ať už máte doma tradiční  dřevěné sáňky, moderní křiklavé boby s volantem nebo originálnější nafukovací koblihy, jízda na nich a rychlé klouzání po sněhu je pro každého opravdovou radostí. Zimní aktivita, kterou děti odjakživa milují a která dokáže i každého z dospělých přenést zpět v čase, do bezstarostných dnů dětství.

Pokud napadne dostatek sněhu, určitě je skvělý nápad také, děti pořádně obléct, vyrazit s nimi ven a postavit sněhuláka. Na oči stačí použít knoflíky nebo uhlíky, na nos mrkev a na ruce větvičky. A proč nevyužít té příležitosti zároveň k pěkné koulovačce?

A pokud jste vášnivým lyžařem, není nic příjemnějšího než přenést svou vášeň na děti, a to i když jsou ještě velmi malé! Děti budou společně strávený čas na lyžích milovat. Vezměte je do lyžařské školičky, nebo je můžete vzít na svah samy. Děti se totiž učí mnohem rychleji než dospělí, a proto je velmi důležité, aby se tomuto sportu věnovaly již od útlého věku.

Zimní dny doma

Pokud Vám počasí nedovolí strávit čas venku, můžete se věnovat zábavným aktivitám uvnitř.

Proč tedy nevyužít chladné zimní odpoledne a společně neupéct chutné cukroví? Upečte si oblíbené linecké, vosí úly nebo perníčky a pak si je společně nazdobte. Tímto skvělým nápadem budou děti nadšené, protože navodí příjemnou a kouzelnou atmosféru. V tomto období je také dobré uspořádat originální ruční práce, třeba vytvořit kresby na okno, nebo ručně vyráběné vánoční dárky pro přátele a příbuzné.

Dobře strávený čas může být také čas u hraní deskových her, protože-nejenže vytváří interakci mezi rodiči a dětmi-ale také umožňuje dětem zapojit se do cíleného uvažování, rozvíjet smysl pro spolupráci nebo strategie.

K TÉMATU  Domácí tělocvična je ideální pro špatné počasí. I v malém bytě najdete místo, kde si zacvičit

V pokojíčku svých dětí můžete vytvořit skutečný pohádkový koutek, který bude věnován čtení a vyprávění příběhů. Snažte se dětem předat lásku ke čtení i v menších časových úsecích, které jsou velmi užitečné pro trávení vzácných společných chvil s nimi. Můžete se s dětmi střídat v tom, kdo bude číst, čímž si s nimi navíc procvičíte četbu. A navíc v zimě jsou pohádkové příběhy nutností.

Udělejte si doma dílničku. Když jdete s dětmi ven, můžeme místo suchého listí sbírat větvičky borovice, šišky. Tyto dary přírody pak můžete recyklovat a vytvořit z nich drobné domácí dárky pro své blízké. O kreativitu tedy rozhodně nebude nouze.

Filmová a pohádková odpoledne. V létě máte děti obvykle chuť jít ven, ale v zimě je to jiné. Filmová a pohádková odpoledne jsou skvělou rodinnou zábavou. Můžete se podívat na filmovou ságu a převléknout se do starých šatů nebo si pomalovat obličej. I maraton dokumentů nebo oblíbených seriálů se hodí pro každý zimní den, kdy je špatné počasí ideální záminkou k odpočinku v teple domova.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Období Vánoc je časem klidu a pohody, to však neplatí pro oslavy na Silvestra. Vedle zábavy, velkého množství alkoholu a hudby vás nejspíš neminou ani petardy, ohňostroje a rachejtle. Ale tato zábavní pyrotechnika s sebou nese mnohá nebezpečí úrazu, kterým je dobré se vyvarovat. Připravte se na komplikace a buďte nachystaní zasáhnout ve chvíli, kdy dojde k úrazu.
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit vzhled našeho obličeje, je obličejová jóga. Jedná se o krátké cvičení, které umí oddálit projevy stárnutí a pozitivně naladit tělo i mysl. V čem spočívá?
Věříte v budoucnost sociálních sítí? Podnikáte a chcete se se svojí značkou prosadit v online prostředí? Skvělým zdrojem informací pro vás mohou být knihy na téma sociální sítě. Dozvíte se, jaké sítě jsou pro vás nejvhodnější, jaký mají potenciál a jak na nich vybudovat své jméno. Pojďme se podívat na ty nejlepší!
Přehlídková mola byla už odjakživa spjata s ultra štíhlými modelkami, zatímco ženy plnějších tvarů stály v ústraní. Doba se ale začala měnit. Diktát přílišné štíhlosti ubírá na hlasitosti a svět modelingu obohatily ženy plných tvarů. Jaké plus size modelky patří v současné době k těm největším ikonám a za co získávají obdiv?
Znáte tibi krystaly, nebo jste o nich ještě nikdy neslyšeli? Přitom je to hit posledních let. Jsou tělu prospěšné a tudíž zdravé a ještě se z nich dá vyrobit třeba domácí cider. Objevte kouzlo tibi limonády!
Začátek školního roku bývá pro děti náročný. Především přeladit se z prázdninového módu do toho studijního vyžaduje mnoho úsilí. Nenáročným způsobem, jak se děti můžou začít učit, aniž by si to uvědomovaly, jsou naučné filmy a seriály. Jen posadit děti před obrazovku ale nestačí. Důležité je s nimi o pořadech mluvit. Jak na to?
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Léto se pomalu loučí a my se již nemůžeme dočkat, až se v našem šatníku objeví svěží a nové podzimní kousky. Představujeme vám barvy, které jsou letos na podzim in. Pojďte se inspirovat - tohle je podzimní móda!
Černé tečky jsou noční můrou nás všech. Objeví se již pár dní poté, co opustíme kosmetický salón, a vracejí se s železnou pravidelností. Možná jste ale ještě nepřišli na správný způsob, jak na ně. Máme pro vás TOP tipy, jak s nimi zatočit!
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.

Výběr článků

Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Vylepšete a ozdobte svojí zahradu tak, aby lahodila vašemu oku. Budou zahradní dekorace a doplňky nenápadné nebo výstřední? Zahradám sluší dřevěné nebo keramické materiály, a samozřejmě přijdou ke slovu také kameny. Experimentovat můžete i s osvětlením. Inspirujte se!

Nepřehlédněte

Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
Každá hospodyňka potřebuje troubu, na kterou se může spolehnout. A každá hospodyňka ví, že každá trouba peče jinak, takže je třeba se s ní seznámit. Podle toho je nutné upravit dobu pečení a kolikrát i stupně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek