Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

5 věcí, co muži nesnáší na ženách, i když to nikdy neřeknou?

Vždy když potkáme muže, který se nám líbí, bojíme se, že uděláme nebo řekneme něco, čím ho naštveme nebo alespoň nepříjemně překvapíme... Má to tak většina z nás a je to přirozené. Navíc spousta mužů v počátcích vztahu nedává svou nelibost nebo naštvání najevo, ale to neznamená, že k vám nic negativního nemohou pocítit. Mohou, jen si to nechávají pro sebe.
muži nesnáší
Co muži nesnáší a my to děláme pořád?

07. 07. 2022

Které věci muži nesnáší na ženách a proč?

1. Seznámení s rodinou

Jakmile muži navrhnete, aby se sešel s celou vaší rodinou, nebo alespoň s částí, navenek se může usmívat a nápad vám pochválí, ve skutečnosti z toho ale vůbec nadšený není. Proč by se měl scházet s vaší maminkou nebo babičkou, když jste spolu teprve pár týdnů? Pro většinu mužů je rodina ženy, která se jim líbí a s níž začínají randit, tabu.

Ostatně podobně jsou na tom i vaši bývalí milenci. S rodinou byste měla svou drahou polovičku seznámit až tehdy, budete-li si vztahem stoprocentně jistá a domluvíte se na vzájemném poznávání rodin. To však po pár týdnech randění ale ještě nemá cenu. Vaše i jeho rodina chce poznávat jen vaše stálé a vážné známosti, ne každého, s kým začnete chodit.

2. Vždycky tlustá

„Já vím, že jsem tlustá, všichni mi to říkají.” To je oblíbená věta každé druhé ženy. A často ji říkají hned na první nebo na druhé schůzce. Některé ženy to říkají, protože si to o sobě skutečně myslí, jiné to říkají, protože to považují za celoživotní trauma a další to říkají jenom proto, že potřebují ujistit o tom, že tlusté skutečně nejsou.

Nezáleží, který z případů se týká vás, ale jedno je jisté – muže to nezajímá. Pokud s vámi na rande jde a randí s vámi už několik týdnů nebo dokonce měsíců, nejspíš se mu vážně líbíte. Ale znervóznit a vytočit ho dokáže jakákoliv narážka na vaši postavu. Pak netuší, co říct, aby situaci ještě nezhoršil, protože i někdy obyčejné ujištění o tom, že tlustá skutečně nejste, může v mnohých z nás vyvolat vlnu lítosti nebo nespokojenosti. A tohle muži nesnáší.

pár
Z otázky: „Jsem tlustá,” nikdy nevzejde nic dobrého.

3. Ne každý chlap je módní stylista

Další věc, kterou muži na ženách příliš v lásce nemají, je, když se ptají, jestli si na sebe mají vzít šaty anebo spíš sukni s halenkou. Nebo spíš kalhoty či overal? Nedej bože, abychom se zeptaly, v čem nám to sluší víc. To je také velmi ošemetná otázka, se kterou můžete tvrdě narazit.

K TÉMATU  Jana (35): Utekla jsem s dětmi od násilníka. Teď nás nedokážu živit

Nejlépe uděláte, když se na sebe podíváte do zrcadla a sama si rozhodnete, v čem si ven vyjdete. Mužů se neptejte, protože ať se rozhodnou pro kterýkoliv váš outfit, mohou se těšit na odpověď otázkou: „A v čem je špatný ten druhý?” Ano, z toho může vzniknout svízelná debata na celý večer.

4. Placení v 21. století

Ženy si, dozajista oprávněně, prosazují stejná práva, jaká mají i muži. Chtějí být stejně finančně ohodnocované v práci, chtějí mít svobodnou volbu v případě potratů, nechtějí být považované za ty, kdo automaticky půjdou na mateřskou ani nechtějí být diskriminované po třicátém roku života tím, že každý jejich potenciální zaměstnavatel automaticky předpokládá brzké těhotenství, a proto je taková žena téměř nezaměstnatelná. Stejně tak ženy nechtějí být považované za jediné vykonavatelky domácích prací.

Jistě vše, co dokážou ženy, dokážou i muži a všichni bychom měli mít stejná práva. Proč tedy stále některé ženy předpokládají, že když si vyrazí s mužem na večeři, bude platit on? I muž chce mít stejná práva jako žena a i on se tudíž může oprávněně domnívat, že třeba za něj také ženy občas zaplatí, nebo minimálně si každý zaplatí svou vlastní útratu. Automaticky předpokládat, že muž platí, je velmi rychlou cestou ze vztahu ven. Vždy záleží na společné domluvě, ale nikoliv na domněnkách. Klidně se od mužů nechte zvát, ale také se jim občas revanšujte. Uvidíte, že to ocení.

5. Telefonování s maminkou

To už ti zase volá maminka? Jedna z obligátních vět, které rády říkáme, když nás začíná štvát, že naše nová známost neustále mluví se svou vlastní matkou. Pokud si se svou matkou volá častěji než jednou denně či jednou za dva dny, evidentně s ní má vybudovaný silný vztah. Když budete dávat najevo svou nelibost, jen ho tím naštvete. Muži nesnáší, když jim do toho, co mají rádi, kecáte.

K TÉMATU  Zdeňka (25): Požádala jsem přítele o ruku. Tuhle reakci jsem nečekala

Mnoho žen také matky svých partnerů bere jako svou konkurenci, kterou je zapotřebí co nejrychleji zničit. To ale rozhodně není dobrý nápad. Takto si pro sebe muže nezískáte, maximálně docílíte toho, že budete zase sama.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jste žena v ohrožení? 4 typy partnerek, kterým jsou muži nejčastěji nevěrní!

Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.

Nepřehlédněte

Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek