Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Wixie: Letní vlasový trend, se kterým letos oslníte. Vhodný je pro krátké a vlnité vlasy

Léto je tady a v rámci jakéhosi odlehčení účesů možná nejednoho z nás napadlo, že zrovna teď přišel čas na změnu. Jestli rádi jdete vstříc novým trendům, pak nepřehlédněte svěží účes wixie, který je plný života, energie a mladistvého stylu. Pokud se chcete cítit jako hvězda a dodat své image ten správný šmrnc, bude právě wixie sázkou na jistotu. Komu sluší, jak ho nosit a v čem je charakteristický? Odhalte jeho tajemství.
wixie
Herečka Kristen Stewart vystřídala už několik krátkých účesů.

13. 07. 2023

13. 07. 2023

Co je wixie účes?

Wixie účes je odvozený od staršího trendu pixie a je jedním z nejnovějších trendů v oblasti vlasových kreací. Vychází ze slova “winged”, což v podstatě znamená okřídlený. Tento moderní a zlehka rozevlátý účes v krátkém střihu je inspirován retro stylem a je ideální pro všechny, které baví objevovat něco nového. Ačkoli účes jako takový působí odvážně, uvolněně a je inspirován punkovou kulturou, i tak díky pružným a nepravidelným vlnám je poměrně romantický.

Wixie sluší různým typům vlasů, avšak aby měl co nejlepší efekt, nejlépe vypadá na krátkých a středně dlouhých vlasech, které nejsou vyloženě rovné. A jakému obličeji sluší? Tento typ účesu nejlépe sedí k srdcovitému, kulatému a oválnému typu obličeje. V případě, že máte více protáhlý tvar, řešením může být delší ofina, která opticky vyrovná celý dojem ze střihu.

Jak na styling?

Není to žádná věda. Pro vytvoření účesu je nejprve třeba vlasy umýt a vysušit. Poté je rozdělte na několik částí a s pomocí fénu a kulatého kartáče je začněte vlnit. Vlasy je třeba vlnit od kořínků až po konečky, což dodá účesu objem a správnou texturu. Po dokončení vlnění je třeba vlasy lehce rozčesat prsty, aby se vytvořily velké a pružné vlny.

Wixie účes lze snadno upravit podle vašich preferencí a stylu. Můžete si takto upravit polodlouhé vlasy, nebo je nechat volně spadat na ramena. V případě, že chcete styling ještě o něco vylepšit, není nic lepšího, než do vlasů přidat ozdoby nebo květiny.

Wixie svého času podlehla i Miley Cyrus.

Ideální je pro různé příležitosti, od každodenního nošení po formální události. Je zároveň skvělým účesem pro ženy, které hledají něco nového a trendy. Je snadno udržovatelný a vyžaduje minimální úsilí, což z něj činí ideální volbu pro ty, kteří nemají příliš času na úpravu svých vlasů, a přitom chtějí vypadat nesmírně atraktivně.

K TÉMATU  Vlasové trendy 2022: Už jste slyšely o "money piece"?

Oblíbenec módních ikon a celebrit

Wixie hairstyle je stále populárnější, proto ho vídáme častěji i na mnoha celebritách. Nutno podotknout, že než se wixie trend dostal na výsluní, řada hvězdných ikon s ním tak trochu předběhla dobu. To ostatně směle platí o extravagantní zpěvačce Miley Cyrus, ovšem před lety mu podlehla i Emma Watson, Meg Ryan, Dido či Halle Berry, která je velkou milovnicí kratších vlasů. V poslední době wixie fandí i Kristen Stewart, Taylor Swift, Emma Stone, Jennifer Lawrence nebo Emma Corrins.

Zdroje článku:
https://www.realsimple.com/wixie-7485972
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.
Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Vitamíny, minerály, bylinky i probiotika. Spousta lidí vsází právě na doplňky stravy ve chvíli, kdy chtějí podpořit své zdraví. Ačkoliv je možné mnohé z nich užívat souběžně, jsou kombinace, které se spolu příliš neshodnou, rovněž také s léky, které případně polykáte. Kterým kombinacím se u doplňků stravy vyplatí vyhnout?

Nepřehlédněte

Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek