Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Londýn za jeden víkend: Co všechno musíte vidět a jak to stihnout

Pokud jste nadšený cestovatel, a soustavně pracující člověk, pak asi jako každý bojujete s omezenými dny na dovolenou. Jak ale najít kompromis - tedy cestovat, a přitom si neplácat v práci volno? Řešením mohou být víkendové pobyty a my jsme si pro tentokrát vybrali jedno lákavé místo – evropské lákadlo v podobě Londýna. Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?
londýn
To nejlepší z Londýna stihnete za jeden víkend.

03. 04. 2023

03. 04. 2023

Ať už v rámci klasického nebo prodlouženého víkendu vyrážíte kamkoliv, je důležité vše naplánovat tak, aby většinu času nespolkl čas strávený přejezdem mezi jednotlivými památkami. Pro lepší orientaci je vůbec nejlepší si taková místa vytipovat předem a vytvořit si vlastní interaktivní mapu pro vaše cestování v Londýně. K tomu vám poslouží nejen mobilní apky, ale i Google mapy. Jaká místa do nich zanést?

Když chcete vsadit na klasiku

Pokud jedete do Londýna za tradičními památkami, bude se vám hodit přehled těch, které se od sebe nacházejí poměrně blízko. Která místa je dobré zařadit do vašeho turistického itineráře?

Katedrála svatého Pavla

St. Paul’s Cathedral, London EC4M 8AD

Úžasným zážitkem bude návštěva druhé největší katedrály na světě v sakrálním stylu. Její jedinečnost a bohatě zdobený chrám bude nezapomenutelnou vzpomínkou.

Tower Bridge

Tower Bridge Rd, London SE1 2UP

Dalším skvělým místem je dominanta Londýna v podání Tower Bridge, jehož návštěvu si nenechte ujít. A pokud zrovna vychytáte chvíli, kdy se zvedá most, o dvojnásobný zážitek bude postaráno.

Buckinghamský palác

Buckingham Palace, Westminster, London SW1A 1AA

Jste fanouškem královské rodiny? Pak vás bude nepochybně lákat návštěva paláce, ve kterém sídlí. A kromě prohlídky zvenčí můžete nahlédnout i dovnitř nebo na královskou zahradu. Dobrou zprávou je, že pár minut od paláce sídlí další památka. Vzhůru za ní!

Londýn
Buckinghamský palác

Big Ben a Westminsterský palác

Big Ben a Palace of Westminster, Westminster, London SW1A 0AA

A ano, kousek od Buckinghamského paláce najdete městskou dominantu – proslulou hodinovou věž tyčící se nad Temží. Jakmile se pokocháte tady, můžete směle vyrazit za další památkou, která je jeho součástí a to je Westminsterský palác.

Sky Garden

Sky Garden, 1 SKY GARDEN WALK, London EC3M 8AF

Pokud si chcete krásu Londýna prohlédnout z výšky, ale odrazuje vás přeplněné London Eye, můžete zkusit návštěvu mrakodrapu Sky Garden, která vám ve větším poklidu nabídne překrásný pohled na celé město.

K TÉMATU  Hledáte vánoční dárek pro syna i manžela? Objevte skvělé sady LEGO Technic!

Když pořád nemáte dost

V případě, že vás spíš lákají jiná, ale neméně atraktivní místa, čtěte dál. I tady bude návštěva stát za to.

Piccadilly Circus

Piccadilly Circus, West End, London W1J 9HP

Milujete krásu rušné metropole, která je podkreslená životem pobíhajících lidí a plná reklamních světel? Pak mrkněte na Piccadilly Circus, klidně vsedě z fontány Shaffesbury Memory Fountain. A kousek odtud najdete i další zajímavá místa.

St Dunstan in the East

Saint Dunstan in the East Church Garden, St Dunstan’s Hill, London EC3R 5DD

Vydat se můžete i na opuštěný kostel rozprostírající se na krásně rozlehlé zahradě, který se nachází nedaleko mnoha památek. Kromě toho, že tu najdete klid od rušného života, si také užijete dechberoucí mysteriózní atmosféru.

Leadenhall Market a Harry Potter

Leadenhall Market, Gracechurch St, Langbourn, London EC3V 1LT

Pokud milujete Harryho Pottera, pak se vydejte do Leadenhall Market, kde se natáčela scéna, kdy Harry nakupoval hůlku v Příčné ulici. Zaujme vás svým neobvyklým interiérem s tím správným historickým nádechem.

Londýn
Leadenhall Market

Lanovka Emirates Airline

Emirates Royal Docks (27 Western Gateway, Royal Docks, London E16 1FA) nebo Emirates Greenwich Peninsula (Unit 1, 2, 3 & 4 Emirates Cable Car Terminal, Edmund Halley Way, London SE10 0FR)

Nádhernou podívanou si můžete užít i v rámci jízdy lanovkou, která vede z poloostrova Greenwich Peninsula přes řeku Temži. Jízda trvá zhruba 10 minut, takže ideální jako krátká, a přitom nezapomenutelná zastávka.

Camden

Camden Lock Market, Unit 215 216, Unit 215 – 216 Chalk Farm Rd, London

Čtvrť Camden je mnohdy přezdívaná jako anglické Benátky. Všude možně je spousta lodí a barevné domky, které navodí romantickou náladu. Na jednom ze člunů se pak nachází i kavárna, kde si dobijete baterky na další cestování.

K TÉMATU  Volný čas. Jak v domácím prostředí naložit s prázdnem tak, abyste se nesežrali?

The Churchill Arms

The Churchill Arms, 119 Kensington Church St, Kensington, London W8 7LN

A protože během výletů je zapotřebí načerpat energii a pořádně se posílit, není nic lepšího než navštívit pravou anglickou hospodu, která je celá pokrytá květinami. Úžasná je nejen pro svůj jedinečný vzhled, ale i skvělé pivo, které prostě musíte ochutnat. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

6 měst, kam na prodloužený víkend po Evropě

Maďarsko, země termálních pramenů a lázeňské péče

Zdroje článku:
https://www.londonxlondon.com/best-london-travel-tips/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Podzim je ideálním časem vyrazit na výlet. Příroda se zbarvuje do oranžových, žlutých a červených tónů, památkám pomalu končí sezóna a proto téměř nikde se nemusíte mačkat s ostatními turisty. Naplánujte si výlet po severní Moravě.
Co vede vegetariány k jejich rozhodnutí přestat jíst maso? Co toto rozhodnutí do jejich života přinese a jak jsou na tom zdravotně oproti zbytku populace? Podívejte se na rozhovor s veganem a vegetariánkou, kteří se rozhodli ze dne na den přestat jíst maso.
Právě na podzim, kdy se vám někdy nebude chtít do sychravého počasí, si můžete zařídit doma malou tělocvičnu. Nepotřebujete k tomu žádnou zvláštní místnost. Cvičit se dá i na minimálním prostoru. A fitness pomůcek k tomuto účelu je na trhu dost. S čím začít?
Upevnit do stojanu, vytáhnout krabice s ozdobami a pustit se do díla. První jdou na řadu světýlka! Někdo si ale na stromku postaví Betlém a vláček. Podívejte se na video.
Krásný úsměv by chtěl mít každý z nás. Nepřítel naší dutiny ústní je však povlak na zubech a zubní kámen. Jak ho odstranit, abychom nemuseli utrácet ze drahé produkty, jako jsou nákladné zubní bělící pasty a ústní vody? Mnozí netuší, jaké zázračné pomocníky má právě ve svém domově.
Venku klesly teploty. To je nejvyšší čas udělat si úklid v šatníku. I vánoční svátky mohou být dobrým časem pro zbavení se nepotřebného oblečení. To ostatní počká pěkně na jaro.
Modní trendy se rok od roku mění. A ne jinak je to i u spodního prádla. Která barva se prodává nejlépe a sluší každé ženě? Jakých chyb se Češky stále ještě při výběru spodního prádla dopouští? A jak se liší náš vkus od ostatních Evropanek?
Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.
Psychologická odolnost je základním stavebním kamenem pro úspěch a spokojenost v kariéře. Tento článek prozkoumá, proč je resilience klíčová pro překonávání pracovních výzev a jak může pomoci v osobním růstu. Nabídneme praktické rady a strategie pro rozvoj odolnosti, včetně technik zvládání stresu, posilování sebevědomí a budování podpůrné sítě kolem sebe. Poradíme, jak transformovat neúspěchy na příležitosti pro učení a růst, což vás připraví na dosažení větších profesních úspěchů a zvýší vaši celkovou spokojenost v práci.

Výběr článků

Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Rozhodli jsme se, že se pro procházky přírodou vybavíme repelenty proti klíšťatům.
Lákavé cedule na obchodech. Sleva na každém rohu, na každém billboardu, v každé reklamě. Přitahují vaše oči a slibují skoro neuvěřitelné. Jsou povánoční slevy opravdu tak výhodné? Dá se jim odolat?

Nepřehlédněte

Vždy mi záleželo na rodině a chtěla jsem žít poctivě a být šťastná. Jednou jsem ale ulítla a nikdy jsem na svůj omyl nemohla zapomenout. I když jsem se snažila, nakonec jsem to neunesla a dnes nemám rodinu žádnou.
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek