Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Vánoční trendy 2021: čím vyzdobit interiér?

Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
trendy
V jakém stylu se nese váš vánoční interiér? (foto: 123rf.com)

16. 12. 2021

Není tajemstvím, že stejně jako ve světě módy, tak i ve světě bydlení panují různé trendy. A zatímco některé se týkají celého roku, jiné pouze konkrétního období. Podíváme se teď aktuálně na vánoční trendy letošního roku a vaše domácnost se záhy promění v moderní příbytek.

Příroda má zelenou 

Pokud nejste fanouškem tradičních vánočních barev, kterými jsou červená a zlatá, ale jste zastánci spíše něčeho přírodnějšího, přirozenějšího, pak jednoznačně sáhněte po pytlovině a dalších přírodních materiálech. Právě režné provázky, šišky, také dekorace s vůní lesa jsou to, co bude dominovat letošním vánočním svátkům.  

Možná si říkáte, že je to trochu nuda – jenom hnědé a zelené, i když hezky vonící prvky. Nezmínili jsme, že nelze přírodní materiály kombinovat. Jde to. Hezky ladí třeba s krémovými barevnými detaily, případně s prvky zlata.  

Všude sníh

I když nám počasí dalo na chvíli vědět, že je opravdu zima, těsně před Vánoci to venku zase nevypadá, že by nás měl brzy navštívit Ježíšek. Bytoví designéři však na to vyzráli po svém. Vzali do rukou umělý sníh a začali ho nanášet na všechno, co se dá. Ne, to znám z dětství, to už není in! Říkáte si. Jenže bytoví designéři vědí, co dělají. Takže i tuhle možnost zvažte.

Aktuální vánoční trendy říkají, že pokud to u vás bude vypadat jako po návštěvě Mrazíka, je to jenom dobře. Zasněžený by měl být stromek, adventní věnec i nějaká ta dekorace, případně prvky na vánočních dárcích, pokud si s nimi dáváte opravdu záležet a chcete, aby vypadaly atraktivně a přitažlivě. Zasněžené větve vypadají velice hezky v kombinaci s bílými nebo stříbrnými odstíny, případně se sklem.  

Barvy šampaňského 

Patříte k milovníkům luxusu? A chcete, aby byl z vaší domácnosti patrný na první pohled? Pak je další z vánočních trendů právě pro vás. Slaďte interiér do barev šampaňského.  

K TÉMATU  Vypadá jako dekorace nebo obraz, ale je to radiátor! Už jste slyšeli o designovém topení? Prohlédněte si galerii!

O jaký barevný odstín se vlastně jedná? Mluvíme o elegantním tónu barev, který je jemnějším odstínem zlaté. Krásně se kombinuje s bronzovými detaily, případně ho můžete doladit i s tradičním zlatem, které dodá jemnému tónu ještě více na přepychu. Pokud chcete odstín naopak trochu uzemnit, kombinujte ho s hnědými tóny.  

Minimalismus i o Vánocích

Vánoční trendy 2021 jsou letos opravdu širokou kategorií, ve které si vybere každý. A to i milovník minimalismu, který nedopustí na skandinávský styl bydlení. Že jste tomuto trendu propadli i vy? Pokud ano, váš interiér bude velmi jednoduchý, vzdušný a světlý. Jinak tomu nemusí být ani o Vánocích. Severský minimalismus se o těchto kouzelných svátcích definuje jasně – dřevo má vyčnívat, sklo má hrát prim, kombinace s prvky zeleně je na místě.

Retro Vánoce

Pokud přece jen nepatříte mezi klasické zastánce svátečních trendů a dáváte přednost tradiční výzdobě, máme pro vás dobrou zprávu. Retro vánoční styl, který byl hitem před dvaceti lety, opět ožívá. Takže všechny ty blyštivé řetězy můžete vyndat ze sklepa. Pestrobarevné baňky, na mnohých z nich natištěné samolepky s výjevem bezstarostného dětského života. Některé zvláštních tvarů, jiné s chevronovým vzorem. Tento rok můžete do svým stylem hezkého bláznovství, ponořit celou domácnost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ryba trochu jinak. Jaký recept můžete letos na Vánoce zkusit a obohatit tak sváteční menu? Zkuste dravce! Sumec chutná skvěle

Dárky k Vánocům, každoroční dilema. Čím obdarovat blízké?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Některé ženy bohužel mají tu smůlu, že se jim nedaří otěhotnět. Naštěstí existuje možnost umělého oplodnění, díky kterému žena porodí své vytoužené dítě. Pokud přemýšlíte nad dárcovstvím vajíček, ale váháte kvůli tomu, že nevíte, co vás čeká, přečtěte si následující článek, který vám odpoví na spoustu otázek.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.

Nepřehlédněte

I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek