Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Vánoční trendy 2021: čím vyzdobit interiér?

Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
trendy
V jakém stylu se nese váš vánoční interiér? (foto: 123rf.com)

16. 12. 2021

Není tajemstvím, že stejně jako ve světě módy, tak i ve světě bydlení panují různé trendy. A zatímco některé se týkají celého roku, jiné pouze konkrétního období. Podíváme se teď aktuálně na vánoční trendy letošního roku a vaše domácnost se záhy promění v moderní příbytek.

Příroda má zelenou 

Pokud nejste fanouškem tradičních vánočních barev, kterými jsou červená a zlatá, ale jste zastánci spíše něčeho přírodnějšího, přirozenějšího, pak jednoznačně sáhněte po pytlovině a dalších přírodních materiálech. Právě režné provázky, šišky, také dekorace s vůní lesa jsou to, co bude dominovat letošním vánočním svátkům.  

Možná si říkáte, že je to trochu nuda – jenom hnědé a zelené, i když hezky vonící prvky. Nezmínili jsme, že nelze přírodní materiály kombinovat. Jde to. Hezky ladí třeba s krémovými barevnými detaily, případně s prvky zlata.  

Všude sníh

I když nám počasí dalo na chvíli vědět, že je opravdu zima, těsně před Vánoci to venku zase nevypadá, že by nás měl brzy navštívit Ježíšek. Bytoví designéři však na to vyzráli po svém. Vzali do rukou umělý sníh a začali ho nanášet na všechno, co se dá. Ne, to znám z dětství, to už není in! Říkáte si. Jenže bytoví designéři vědí, co dělají. Takže i tuhle možnost zvažte.

Aktuální vánoční trendy říkají, že pokud to u vás bude vypadat jako po návštěvě Mrazíka, je to jenom dobře. Zasněžený by měl být stromek, adventní věnec i nějaká ta dekorace, případně prvky na vánočních dárcích, pokud si s nimi dáváte opravdu záležet a chcete, aby vypadaly atraktivně a přitažlivě. Zasněžené větve vypadají velice hezky v kombinaci s bílými nebo stříbrnými odstíny, případně se sklem.  

Barvy šampaňského 

Patříte k milovníkům luxusu? A chcete, aby byl z vaší domácnosti patrný na první pohled? Pak je další z vánočních trendů právě pro vás. Slaďte interiér do barev šampaňského.  

K TÉMATU  Valentýnské dekorace ve tvaru srdce. Dezertní talířek, svíčka, prostřený stůl se srdíčky. Čím překvapíte dnes toho svého?

O jaký barevný odstín se vlastně jedná? Mluvíme o elegantním tónu barev, který je jemnějším odstínem zlaté. Krásně se kombinuje s bronzovými detaily, případně ho můžete doladit i s tradičním zlatem, které dodá jemnému tónu ještě více na přepychu. Pokud chcete odstín naopak trochu uzemnit, kombinujte ho s hnědými tóny.  

Minimalismus i o Vánocích

Vánoční trendy 2021 jsou letos opravdu širokou kategorií, ve které si vybere každý. A to i milovník minimalismu, který nedopustí na skandinávský styl bydlení. Že jste tomuto trendu propadli i vy? Pokud ano, váš interiér bude velmi jednoduchý, vzdušný a světlý. Jinak tomu nemusí být ani o Vánocích. Severský minimalismus se o těchto kouzelných svátcích definuje jasně – dřevo má vyčnívat, sklo má hrát prim, kombinace s prvky zeleně je na místě.

Retro Vánoce

Pokud přece jen nepatříte mezi klasické zastánce svátečních trendů a dáváte přednost tradiční výzdobě, máme pro vás dobrou zprávu. Retro vánoční styl, který byl hitem před dvaceti lety, opět ožívá. Takže všechny ty blyštivé řetězy můžete vyndat ze sklepa. Pestrobarevné baňky, na mnohých z nich natištěné samolepky s výjevem bezstarostného dětského života. Některé zvláštních tvarů, jiné s chevronovým vzorem. Tento rok můžete do svým stylem hezkého bláznovství, ponořit celou domácnost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ryba trochu jinak. Jaký recept můžete letos na Vánoce zkusit a obohatit tak sváteční menu? Zkuste dravce! Sumec chutná skvěle

Dárky k Vánocům, každoroční dilema. Čím obdarovat blízké?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek