Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Vánoční trendy 2021: čím vyzdobit interiér?

Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
trendy
V jakém stylu se nese váš vánoční interiér? (foto: 123rf.com)

16. 12. 2021

Není tajemstvím, že stejně jako ve světě módy, tak i ve světě bydlení panují různé trendy. A zatímco některé se týkají celého roku, jiné pouze konkrétního období. Podíváme se teď aktuálně na vánoční trendy letošního roku a vaše domácnost se záhy promění v moderní příbytek.

Příroda má zelenou 

Pokud nejste fanouškem tradičních vánočních barev, kterými jsou červená a zlatá, ale jste zastánci spíše něčeho přírodnějšího, přirozenějšího, pak jednoznačně sáhněte po pytlovině a dalších přírodních materiálech. Právě režné provázky, šišky, také dekorace s vůní lesa jsou to, co bude dominovat letošním vánočním svátkům.  

Možná si říkáte, že je to trochu nuda – jenom hnědé a zelené, i když hezky vonící prvky. Nezmínili jsme, že nelze přírodní materiály kombinovat. Jde to. Hezky ladí třeba s krémovými barevnými detaily, případně s prvky zlata.  

Všude sníh

I když nám počasí dalo na chvíli vědět, že je opravdu zima, těsně před Vánoci to venku zase nevypadá, že by nás měl brzy navštívit Ježíšek. Bytoví designéři však na to vyzráli po svém. Vzali do rukou umělý sníh a začali ho nanášet na všechno, co se dá. Ne, to znám z dětství, to už není in! Říkáte si. Jenže bytoví designéři vědí, co dělají. Takže i tuhle možnost zvažte.

Aktuální vánoční trendy říkají, že pokud to u vás bude vypadat jako po návštěvě Mrazíka, je to jenom dobře. Zasněžený by měl být stromek, adventní věnec i nějaká ta dekorace, případně prvky na vánočních dárcích, pokud si s nimi dáváte opravdu záležet a chcete, aby vypadaly atraktivně a přitažlivě. Zasněžené větve vypadají velice hezky v kombinaci s bílými nebo stříbrnými odstíny, případně se sklem.  

Barvy šampaňského 

Patříte k milovníkům luxusu? A chcete, aby byl z vaší domácnosti patrný na první pohled? Pak je další z vánočních trendů právě pro vás. Slaďte interiér do barev šampaňského.  

K TÉMATU  Proč si domů pořídit koberce? Zútulní i prohřejí jakýkoliv prostor

O jaký barevný odstín se vlastně jedná? Mluvíme o elegantním tónu barev, který je jemnějším odstínem zlaté. Krásně se kombinuje s bronzovými detaily, případně ho můžete doladit i s tradičním zlatem, které dodá jemnému tónu ještě více na přepychu. Pokud chcete odstín naopak trochu uzemnit, kombinujte ho s hnědými tóny.  

Minimalismus i o Vánocích

Vánoční trendy 2021 jsou letos opravdu širokou kategorií, ve které si vybere každý. A to i milovník minimalismu, který nedopustí na skandinávský styl bydlení. Že jste tomuto trendu propadli i vy? Pokud ano, váš interiér bude velmi jednoduchý, vzdušný a světlý. Jinak tomu nemusí být ani o Vánocích. Severský minimalismus se o těchto kouzelných svátcích definuje jasně – dřevo má vyčnívat, sklo má hrát prim, kombinace s prvky zeleně je na místě.

Retro Vánoce

Pokud přece jen nepatříte mezi klasické zastánce svátečních trendů a dáváte přednost tradiční výzdobě, máme pro vás dobrou zprávu. Retro vánoční styl, který byl hitem před dvaceti lety, opět ožívá. Takže všechny ty blyštivé řetězy můžete vyndat ze sklepa. Pestrobarevné baňky, na mnohých z nich natištěné samolepky s výjevem bezstarostného dětského života. Některé zvláštních tvarů, jiné s chevronovým vzorem. Tento rok můžete do svým stylem hezkého bláznovství, ponořit celou domácnost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ryba trochu jinak. Jaký recept můžete letos na Vánoce zkusit a obohatit tak sváteční menu? Zkuste dravce! Sumec chutná skvěle

Dárky k Vánocům, každoroční dilema. Čím obdarovat blízké?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
První červnový koučink s Nelou. Jak si během prodlouženého intervalu mezi sezeními s Marcelou vedla a co jí přinesl tento skoro letní?
Rozhodli jste se, že do vašeho života zařadíte pohyb a budete tak dbát na celkové zdraví? Nebo se zkrátka jen chcete vrátit do formy či vyrýsovat svaly? Vedle zdravého jídelníčku je třeba začít i cvičit, ale už dávno neplatí, že musíte docházet jen do posilovny. Vytvořte si vlastní soukromé fitko u sebe doma.
Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit?
Je zřejmé, že vnímání krásy a dokonalosti je hodně subjektivní záležitost. To, co je pro někoho úchvatné, je pro druhého nezajímavé a naopak. I přes odlišnosti vnímání jsme ale vlivem doby uvízli v bublině, která rozděluje společnost na krásné a ošklivé, asi tak jako v pohádkách, na které jsme se dívali odmalička.
Že jste se rozhodly začít chodit na jógu? Protože umí protáhnout tělo, zpevnit, zklidnit. Jenže těch druhů! Která je tedy vhodná pro vás? Zjistili jsme to za vás.
Legendární Jiřina Bohdalová, stálice české kultury, prokazovala svůj talent ve filmových a televizních rolích po mnoho desetiletí. Dnes, 3. května, slaví své 93. narozeniny. I přes svůj věk zůstává stále společensky aktivní a svou přítomností obohacuje českou kulturu.
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Dneska jsme se zaměřili na téma, které je pro každou rodinu klíčové – zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce. V článku "Zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce: Jak podporovat vyváženou stravu" přinášíme praktické tipy a nápady, jak dětem přiblížit svět zdravého stravování. Od zajímavých receptů až po osvědčené strategie, čeká na vás inspirace, jak vytvořit prostředí, ve kterém bude zdravá strava pro děti přirozenou a radostnou součástí každodenního života. Připravte se na nový rok plný chutných a vyvážených jídel pro celou rodinu.
Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!

Výběr článků

Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Dnes si rozhodně dejte pozor na svůj jídelníček. Vyplatí se vám to. Co dalšího radí naše astroložka Naďa pro prondělí 10. září?
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.

Nepřehlédněte

Svou kamarádku Pavlínu znám už deset let. Seznámily jsme se na letním táboře, kam jsme obě jako děti jezdily. Od té doby jsme se staly nerozlučnou dvojicí. Chvíli jsme společně i bydlely, jenže loni v létě si Pája našla přítele a zanedlouho se přestěhovala k němu.
Nikdy jsem neuznávala ten klasický model, kdy musí před dívkou pokleknout muž a s pugétem růží ji požádat o ruku. Na romantiku obecně moc nejsem, asi ani neumím tolik vyjadřovat pocity. I když svého přítele moc miluji, neumím to ani někdy otevřeně říct.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek