Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Uvažujete o pořízení bílé kuchyně? Elegance a nadčasovost není všechno

Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
bílé kuchyně
Bílá je elegantní a nadčasová, nikdy nevyjde z módy.

24. 05. 2022

Jednou z hlavních výhod bílé kuchyně je fakt, že nevyjde z módy. Bílá je barva, která je trendy teď a bude stejně tak trendy i za několik let. Zároveň s sebou přináší určitou eleganci a nádech luxusu.

Navíc se velmi snadno obměňuje. Můžete mít jednu a tu samou kuchyňskou sestavu třeba desítky let a s pomocí drobných změn ji můžete neustále oživovat a mít tak pocit, že nesklouznete do stereotypu.

Hodí se ke všemu

I to je velké plus bíle laděné kuchyně. Zvolíte-li právě tento odstín, máte v podstatě volné ruce v tom, jaké další barvy k němu použijete. Ať už půjde o nábytek, spotřebiče nebo doplňky, můžete si na barevné škále dle libosti vybírat a je jistota, že ať už zvolíte cokoli, chybu zkrátka neuděláte. Bílé barvě sluší jak dřevo, tak i sklo nebo nerez.

kuchyně
Bílou barvu můžete libovolně kombinovat s dalšími prvky v interiéru.

Větší prostor a více světla

Nadčasovostí a univerzálností výčet výhod bílé kuchyně ani zdaleka nekončí. Řešíte-li třeba malý prostor a vaše kuchyně není největší, bílá barva opticky přihodí pár centimetrů k dobru. Navíc bílá kuchyně zajistí, že prostor bude celkově působit vzdušnější a světlejší, získáte totiž spoustu cenného přirozeného světla. A to se vždycky hodí.

Stinné stránky bílé kuchyně

Bílá kuchyně sice přináší celou řadu benefitů, stejně jako cokoli jiného má ale i svou stinnou stránku. Uvažujete-li nad jejím pořízením, dobře si své rozhodnutí rozmyslete a berte v potaz jak plusy, tak mínusy bíle laděné kuchyňské sestavy.

Pamatujte například, že se bílá barva pojí nejen k eleganci a nadčasovosti, ale je také symbolem čistoty. Rozmyslete si, jestli se vám bude chtít bílou kuchyni neustále šůrovat, leštit a pobíhat tady s hadrem, protože se vsaďte, že všechno bude vidět. I sebemenší kapička, flíček nebo jakákoli jiná nečistota je na bílé jako pěst na oko.

K TÉMATU  6 tipů, jak proměnit dětský pokojíček v prostor pro školáka

Pozor na kvalitu

Při výběru hledejte kvalitu. Mohlo by se totiž stát, že dáte přednost nízké ceně a za pár let se budete divit, že vaše původně bílá kuchyně už vlastně není tak zářivě bílá, ale dostala spíše nevzhledný zažloutlý (nebo zašedlý) odstín. To hrozí v případě, kdy si nedáte pozor a nepořídíte si kvalitní kuchyňskou sestavu.

limonáda
Sluneční záření může nekvalitní materiály brzy poškodit a způsobit zežloutnutí.

U levnějších a nekvalitních materiálů mohou bílé skříňky po nějaké době vlivem slunečního záření změnit svůj původní odstín. Vyřešit se to ale dá i tím, že si vyberete trochu jiný nežli sněhobílý odstín – například žluté, modré nebo šedé podtóny vůbec nebudou vypadat špatně.

Teď už je jen na vás, abyste si ujasnili priority a pokud máte jasno, už vám v pořízení, nebo naopak zavrhnutí bílé kuchyně nic nebrání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bydlení ve stylu Provence pro všechny romantické duše

Praktické rozvržení kuchyně: Jak uspořádat zóny tak, aby dávaly smysl?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.

Nepřehlédněte

Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek