Pondělí , 28. 11. 2022

René

Uvažujete o pořízení bílé kuchyně? Elegance a nadčasovost není všechno

Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
bílé kuchyně
Bílá je elegantní a nadčasová, nikdy nevyjde z módy.

24. 05. 2022

Jednou z hlavních výhod bílé kuchyně je fakt, že nevyjde z módy. Bílá je barva, která je trendy teď a bude stejně tak trendy i za několik let. Zároveň s sebou přináší určitou eleganci a nádech luxusu.

Navíc se velmi snadno obměňuje. Můžete mít jednu a tu samou kuchyňskou sestavu třeba desítky let a s pomocí drobných změn ji můžete neustále oživovat a mít tak pocit, že nesklouznete do stereotypu.

Hodí se ke všemu

I to je velké plus bíle laděné kuchyně. Zvolíte-li právě tento odstín, máte v podstatě volné ruce v tom, jaké další barvy k němu použijete. Ať už půjde o nábytek, spotřebiče nebo doplňky, můžete si na barevné škále dle libosti vybírat a je jistota, že ať už zvolíte cokoli, chybu zkrátka neuděláte. Bílé barvě sluší jak dřevo, tak i sklo nebo nerez.

kuchyně
Bílou barvu můžete libovolně kombinovat s dalšími prvky v interiéru.

Větší prostor a více světla

Nadčasovostí a univerzálností výčet výhod bílé kuchyně ani zdaleka nekončí. Řešíte-li třeba malý prostor a vaše kuchyně není největší, bílá barva opticky přihodí pár centimetrů k dobru. Navíc bílá kuchyně zajistí, že prostor bude celkově působit vzdušnější a světlejší, získáte totiž spoustu cenného přirozeného světla. A to se vždycky hodí.

Stinné stránky bílé kuchyně

Bílá kuchyně sice přináší celou řadu benefitů, stejně jako cokoli jiného má ale i svou stinnou stránku. Uvažujete-li nad jejím pořízením, dobře si své rozhodnutí rozmyslete a berte v potaz jak plusy, tak mínusy bíle laděné kuchyňské sestavy.

Pamatujte například, že se bílá barva pojí nejen k eleganci a nadčasovosti, ale je také symbolem čistoty. Rozmyslete si, jestli se vám bude chtít bílou kuchyni neustále šůrovat, leštit a pobíhat tady s hadrem, protože se vsaďte, že všechno bude vidět. I sebemenší kapička, flíček nebo jakákoli jiná nečistota je na bílé jako pěst na oko.

K TÉMATU  Chcete být trochu originální? Pořiďte si domů designové osvětlení! Vylepšete interiér podle vašeho vkusu!

Pozor na kvalitu

Při výběru hledejte kvalitu. Mohlo by se totiž stát, že dáte přednost nízké ceně a za pár let se budete divit, že vaše původně bílá kuchyně už vlastně není tak zářivě bílá, ale dostala spíše nevzhledný zažloutlý (nebo zašedlý) odstín. To hrozí v případě, kdy si nedáte pozor a nepořídíte si kvalitní kuchyňskou sestavu.

limonáda
Sluneční záření může nekvalitní materiály brzy poškodit a způsobit zežloutnutí.

U levnějších a nekvalitních materiálů mohou bílé skříňky po nějaké době vlivem slunečního záření změnit svůj původní odstín. Vyřešit se to ale dá i tím, že si vyberete trochu jiný nežli sněhobílý odstín – například žluté, modré nebo šedé podtóny vůbec nebudou vypadat špatně.

Teď už je jen na vás, abyste si ujasnili priority a pokud máte jasno, už vám v pořízení, nebo naopak zavrhnutí bílé kuchyně nic nebrání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bydlení ve stylu Provence pro všechny romantické duše

Praktické rozvržení kuchyně: Jak uspořádat zóny tak, aby dávaly smysl?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.

Nepřehlédněte

To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek