Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Oblíbené české komedie. Pusťte si je vždy, když vám bude smutno

Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
oblíbené české komedie
Co si pustit ve chvíli, kdy vás přepadne smutek? (foto: 123rf)

04. 03. 2021

České komedie zaženou chmurnou náladu

V naší zemi máme výhodu, že čeští scénáristé a režiséři dovedou vykouzlit úsměv na rtech lidí. Podívejte se na české komedie, které vám pomohou vylepšit den a zlepšit náladu.

 • Ženy v pokušení,
 • Ženy v běhu,
 • Teorie tygra,
 • Muži v naději.

Komedie Ženy v pokušení ohromí humorem i hereckými výkony

Tento film vznikl již v roce 2010. V podstatě nikdo nevěděl, co od něj čekat. Na druhou stranu, nikdy se není možné zavděčit všem. Eliška Balzerová hraje Vilmu a ukazuje, jak si na stará kolena užít života. A to i přesto, že Vilma byla ve filmu vážně nemocná a věděla, že umře.

Některým se tento film může příčit. Je ale plný humoru a hlášek, které u některých lidí doslova zlidověly. Jde o „oddechovku“ na víkendový večer. V hlavních rolích se zde kromě Elišky Balzerové objeví také několik dalších známých tváří:

 • Vojtěch Dyk,
 • Lenka Vlasáková,
 • Veronika Khek Kubařová,
 • Jiří Macháček a další.

U komedie Ženy v běhu budete brečet, ale smíchy

Tento film je prakticky čerstvý, vznikl v roce 2019. Je pravda, že hlavní děj se točí především okolo žen, ale mužské hlavní role rozhodně nezklamou. Hlavními hrdinkami jsiou zde Věra, kterou ztvárnila Zlata Adamovská, a její tři dcery. Ve filmu si zahrála:

 • Veronika Khek Kubařová,
 • Tereza Kostková,
 • Jenovéfa Boková,
 • Ondřej Vetchý a další.

Všechny herecké výkony jsou skvělé a komediální. Děj je jednoduchý. Věře zemře manžel – a ta se rozhodne mu splnit jedno z posledních přání. Uběhnout maraton. Věra se rozhodne, že ho uběhne za něj s urnou v batohu a přizve k tomu své tři dcery.

Příběh je samozřejmě i o lásce, takže jedna z dcer se dočká svatby, konečně, a zbylé dvě dcery najdou toho pravého. Komedie je plná hlášek a komediálních situací, u kterých se určitě nebudete nudit.

K TÉMATU  Filmy pro zasmání: Desítka, u které se budete válet smíchy

Teorie tygra potěší především muže

Má už dost manželství a své ženy, která ho neustále ovládá. Zavře veterinární praxi a rozhodne se, že se stane člověkem, který trpí Alzheimerem. Začne se chovat tak, jako by touto chorobou onemocněl a doufá v to, že si bude užívat život podle svého. Dokonce se nechá zavřít i na psychiatrii, hlavně, když bude mít klid.

Jeho chování ovlivní také jeho dvě dcery. Zajímavý příběh o tom, jak utéct z reality.

Muži v naději, film o nevěře potěší dámy i pány

Film z roku 2011, kde je hlavním představitelem Boleslav Polívka, ukazuje mužům, jak zachránit manželství.  Celý život si udržuje milenky, protože věří, že by bez nich byl jeho manželský život příliš nudný. Snaží se to vysvětlit i svému zeťovi, kterého hraje Jiří Macháček, který je zapřisáhlý věrný manžel.

Ale jen do té doby, než potká Vicu Kerekes. Je přesvědčen o tom, že to může zachránit manželství jeho jediné dceři, kterou ztvárnila Petra Hřebíčková. Film je na velmi dobré úrovni a má skvělé herecké obsazení.

Je důležité se občas odreagovat a pobavit. Podívejte se na české komedie, které vám jistě vykouzlí úsměv na tváří. Možná se vám třeba něco nebude líbit, nezapomínejte ale na to, že to jsou komedie a je potřeba je brát s rezervou. Ať už zvolíte kteroukoliv z nich, jistě vám pomůže zažehnat chmury dnešních dnů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

6 tipů na filmy, které zahřejí během chladných zimních večerů

Filmy pro zasmání: Desítka, u které se budete válet smíchy

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ve věku 77 let zemřela česká herečka a sexsymbol šedesátých let Hana Brejchová, sestra známé herečky Jany Brejchové. Její nezapomenutelný výkon ve filmu "Lásky jedné plavovlásky" ji trvale zapsal do paměti diváků.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Bolest při pohlavním styku, bolestivá menstruace a problémy s početím. To všechno se může skrývat pod diagnózou endometriózy. Endometrióza je gynekologické onemocnění, které postihuje řadu žen především v plodném věku.
Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?
Historek o tom, jak tchyně je ta, která rozvrací celou rodinu a nejvíce na nervy leze partnerce či partnerovi vlastního dítěte, je k přečtení a poslechu všude spousta. Když se však v takovéto situaci otočí role, nikdo tomu nechce uvěřit.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Ještě vyčkat? Nebo raději odejít, když to doma není ideální? Tohle rozhodnutí bývá jedno z těch nejtěžších. Jakou roli v něm hraje touha po dětech, vlastní pohodlí, stáří i případné negativní reakce okolí?
Pleťová séra jsou nepostradatelnou součástí naší každodenní péče o obličej. Výběr toho správného však může být docela náročný krok. V první řadě musíte zjistit, co vaše pleť potřebuje, a pak teprve hledat to správné pleťové sérum.
Občas si stěžujeme na přebytečná kila, ale spousta z nás není ochotná s tím něco udělat. Pokud jste spokojená, je to v pořádku. Pokud si ale myslíte, že je to nemožné, inspirujte se těmito proměnami!
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Počasí zatím nikdo poručit nedokáže a tak se zejména v jarních a podzimních měsících setkáváme s mnoha deštivými dny. Standardně jako ochranu před promoknutím jistě použijete deštník, nicméně na trhu jsou k dostání i velmi módní pláštěnky, které si postupně získávají na oblibě.
Tyhle šperky a módní doplňky nejen, že vypadají skvěle, Budou také naprosto originální, až si je vyrobíte doma. Je to snadné a výsledek je perfektní. Vybere se každý, jsou tu stylové, roztomilé i elegantní kousky.

Výběr článků

Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?

Nepřehlédněte

Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Když nefungují semafory, musí dopravu usměrňovat policisté. Někteří si práci zpestří tancem, kterým pobaví chodce i řidiče. Tady je deset policistů ze všech koutů světa, jejichž taneční kreace zachytili kolemjdoucí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek