Pátek , 07. 10. 2022

Justýna

Oblíbené české komedie. Pusťte si je vždy, když vám bude smutno

Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
oblíbené české komedie
Co si pustit ve chvíli, kdy vás přepadne smutek? (foto: 123rf)

04. 03. 2021

České komedie zaženou chmurnou náladu

V naší zemi máme výhodu, že čeští scénáristé a režiséři dovedou vykouzlit úsměv na rtech lidí. Podívejte se na české komedie, které vám pomohou vylepšit den a zlepšit náladu.

 • Ženy v pokušení,
 • Ženy v běhu,
 • Teorie tygra,
 • Muži v naději.

Komedie Ženy v pokušení ohromí humorem i hereckými výkony

Tento film vznikl již v roce 2010. V podstatě nikdo nevěděl, co od něj čekat. Na druhou stranu, nikdy se není možné zavděčit všem. Eliška Balzerová hraje Vilmu a ukazuje, jak si na stará kolena užít života. A to i přesto, že Vilma byla ve filmu vážně nemocná a věděla, že umře.

Některým se tento film může příčit. Je ale plný humoru a hlášek, které u některých lidí doslova zlidověly. Jde o „oddechovku“ na víkendový večer. V hlavních rolích se zde kromě Elišky Balzerové objeví také několik dalších známých tváří:

 • Vojtěch Dyk,
 • Lenka Vlasáková,
 • Veronika Khek Kubařová,
 • Jiří Macháček a další.

U komedie Ženy v běhu budete brečet, ale smíchy

Tento film je prakticky čerstvý, vznikl v roce 2019. Je pravda, že hlavní děj se točí především okolo žen, ale mužské hlavní role rozhodně nezklamou. Hlavními hrdinkami jsiou zde Věra, kterou ztvárnila Zlata Adamovská, a její tři dcery. Ve filmu si zahrála:

 • Veronika Khek Kubařová,
 • Tereza Kostková,
 • Jenovéfa Boková,
 • Ondřej Vetchý a další.

Všechny herecké výkony jsou skvělé a komediální. Děj je jednoduchý. Věře zemře manžel – a ta se rozhodne mu splnit jedno z posledních přání. Uběhnout maraton. Věra se rozhodne, že ho uběhne za něj s urnou v batohu a přizve k tomu své tři dcery.

Příběh je samozřejmě i o lásce, takže jedna z dcer se dočká svatby, konečně, a zbylé dvě dcery najdou toho pravého. Komedie je plná hlášek a komediálních situací, u kterých se určitě nebudete nudit.

K TÉMATU  Slavní malíři, kteří byli dost ulítlí. Kdo zkoumal trus skotu a kdo si nechal za života vybudovat muzeum?

Teorie tygra potěší především muže

Má už dost manželství a své ženy, která ho neustále ovládá. Zavře veterinární praxi a rozhodne se, že se stane člověkem, který trpí Alzheimerem. Začne se chovat tak, jako by touto chorobou onemocněl a doufá v to, že si bude užívat život podle svého. Dokonce se nechá zavřít i na psychiatrii, hlavně, když bude mít klid.

Jeho chování ovlivní také jeho dvě dcery. Zajímavý příběh o tom, jak utéct z reality.

Muži v naději, film o nevěře potěší dámy i pány

Film z roku 2011, kde je hlavním představitelem Boleslav Polívka, ukazuje mužům, jak zachránit manželství.  Celý život si udržuje milenky, protože věří, že by bez nich byl jeho manželský život příliš nudný. Snaží se to vysvětlit i svému zeťovi, kterého hraje Jiří Macháček, který je zapřisáhlý věrný manžel.

Ale jen do té doby, než potká Vicu Kerekes. Je přesvědčen o tom, že to může zachránit manželství jeho jediné dceři, kterou ztvárnila Petra Hřebíčková. Film je na velmi dobré úrovni a má skvělé herecké obsazení.

Je důležité se občas odreagovat a pobavit. Podívejte se na české komedie, které vám jistě vykouzlí úsměv na tváří. Možná se vám třeba něco nebude líbit, nezapomínejte ale na to, že to jsou komedie a je potřeba je brát s rezervou. Ať už zvolíte kteroukoliv z nich, jistě vám pomůže zažehnat chmury dnešních dnů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

6 tipů na filmy, které zahřejí během chladných zimních večerů

Filmy pro zasmání: Desítka, u které se budete válet smíchy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek