Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Oblíbené české komedie. Pusťte si je vždy, když vám bude smutno

Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
oblíbené české komedie
Co si pustit ve chvíli, kdy vás přepadne smutek? (foto: 123rf)

04. 03. 2021

České komedie zaženou chmurnou náladu

V naší zemi máme výhodu, že čeští scénáristé a režiséři dovedou vykouzlit úsměv na rtech lidí. Podívejte se na české komedie, které vám pomohou vylepšit den a zlepšit náladu.

 • Ženy v pokušení,
 • Ženy v běhu,
 • Teorie tygra,
 • Muži v naději.

Komedie Ženy v pokušení ohromí humorem i hereckými výkony

Tento film vznikl již v roce 2010. V podstatě nikdo nevěděl, co od něj čekat. Na druhou stranu, nikdy se není možné zavděčit všem. Eliška Balzerová hraje Vilmu a ukazuje, jak si na stará kolena užít života. A to i přesto, že Vilma byla ve filmu vážně nemocná a věděla, že umře.

Některým se tento film může příčit. Je ale plný humoru a hlášek, které u některých lidí doslova zlidověly. Jde o „oddechovku“ na víkendový večer. V hlavních rolích se zde kromě Elišky Balzerové objeví také několik dalších známých tváří:

 • Vojtěch Dyk,
 • Lenka Vlasáková,
 • Veronika Khek Kubařová,
 • Jiří Macháček a další.

U komedie Ženy v běhu budete brečet, ale smíchy

Tento film je prakticky čerstvý, vznikl v roce 2019. Je pravda, že hlavní děj se točí především okolo žen, ale mužské hlavní role rozhodně nezklamou. Hlavními hrdinkami jsiou zde Věra, kterou ztvárnila Zlata Adamovská, a její tři dcery. Ve filmu si zahrála:

 • Veronika Khek Kubařová,
 • Tereza Kostková,
 • Jenovéfa Boková,
 • Ondřej Vetchý a další.

Všechny herecké výkony jsou skvělé a komediální. Děj je jednoduchý. Věře zemře manžel – a ta se rozhodne mu splnit jedno z posledních přání. Uběhnout maraton. Věra se rozhodne, že ho uběhne za něj s urnou v batohu a přizve k tomu své tři dcery.

Příběh je samozřejmě i o lásce, takže jedna z dcer se dočká svatby, konečně, a zbylé dvě dcery najdou toho pravého. Komedie je plná hlášek a komediálních situací, u kterých se určitě nebudete nudit.

K TÉMATUDejte si lahodné smoothie hned po ránu a nastartujte svůj den

Teorie tygra potěší především muže

Má už dost manželství a své ženy, která ho neustále ovládá. Zavře veterinární praxi a rozhodne se, že se stane člověkem, který trpí Alzheimerem. Začne se chovat tak, jako by touto chorobou onemocněl a doufá v to, že si bude užívat život podle svého. Dokonce se nechá zavřít i na psychiatrii, hlavně, když bude mít klid.

Jeho chování ovlivní také jeho dvě dcery. Zajímavý příběh o tom, jak utéct z reality.

Muži v naději, film o nevěře potěší dámy i pány

Film z roku 2011, kde je hlavním představitelem Boleslav Polívka, ukazuje mužům, jak zachránit manželství.  Celý život si udržuje milenky, protože věří, že by bez nich byl jeho manželský život příliš nudný. Snaží se to vysvětlit i svému zeťovi, kterého hraje Jiří Macháček, který je zapřisáhlý věrný manžel.

Ale jen do té doby, než potká Vicu Kerekes. Je přesvědčen o tom, že to může zachránit manželství jeho jediné dceři, kterou ztvárnila Petra Hřebíčková. Film je na velmi dobré úrovni a má skvělé herecké obsazení.

Je důležité se občas odreagovat a pobavit. Podívejte se na české komedie, které vám jistě vykouzlí úsměv na tváří. Možná se vám třeba něco nebude líbit, nezapomínejte ale na to, že to jsou komedie a je potřeba je brát s rezervou. Ať už zvolíte kteroukoliv z nich, jistě vám pomůže zažehnat chmury dnešních dnů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

6 tipů na filmy, které zahřejí během chladných zimních večerů

Filmy pro zasmání: Desítka, u které se budete válet smíchy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.
Podzim je tradiční období v roce, kdy bilancujeme. Dny se zkracují, počasí zhoršuje, nálada prostě není. Odtud je už jen krůček k nepříjemným pocitům a sešupu nálady směrem strmě dolů. Když se to stane jednou, je to v pořádku. Podzimní deprese by se ale neměly opakovat často.
I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?
Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek