Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
jak mít dokonalé obočí
Jak mít dokonalé obočí, aniž bychom museli docházet do salonu? (Foto: 123RF)

02. 09. 2021

Příprava je zásadní krok k dokonalosti

Jak mít dokonalé obočí? Než ho začnete vytvářet, musíte si vybrat čas a místo pro to, abyste se mohla na práci plně soustředit. Důležité také je zásobit se nástroji nutnými pro úpravu obočí a také na celý proces svůj obličej připravit. Mějte na paměti, že tvarování obočí trvá v průměru 30–40 minut.

Nějaký čas také zabere, než se pokožka zotaví z vytrhávání. Proto je lepší naplánovat proceduru na víkend, kdy nemusíte nosit make-up a nechystáte se mezi lidi.

Zvolte si správně čas a místo

Trhání obočí je za denního světla pohodlnější, protože budou vidět i ty nejjemnější chloupky. Vyhledejte dobře umístěné zrcadlo, nejlépe na stojanu u stolku, který je dobře osvětlen. U sebe mějte hlavně pinzetu, která udělá většinu práce. Dále se vám bude hodit dezinfekce, kartáček na obočí a hydratační mléko.

Jak najít tvar obočí, který vám vyhovuje

Zvažte nejen tvar obličeje, ale také to, jak vaše obočí roste. Nepokoušejte se příliš radikálně měnit jeho tvar. Například pokud je vaše obočí přirozeně rovné, neměli byste je dělat příliš klenuté. Jinak riskujete, že se výsledek fatálně nepovede.

Nyní je v módě přirozenost. Správný tvar obočí je proto co nejblíže přirozenému. Navíc, pokud během korekce uděláte chybu, výslednému vzhledu příliš neuškodíte.

První kroky ke změně

Prvně je třeba říci, že make-up vám bude při vytrhávání překážet. Proto se důkladně umyjte, otřete si obličej micelární vodou a poté speciální depilační vodou. Následně si vezměte si bílou tužku a proveďte následující. Abyste si pamatovaly jeho hrubý tvar, pečlivě definujte linii začátku obou obočí. Zároveň s tím je nutno určit i nejvyšší bod a konec obočí.

K TÉMATU  DIY video návod, jak si vyrobit praktický a přehledný kosmetický pořadač

Nakonec si bílou tužkou zakreslete i spodní kontury obočí, a to pomocí hladké čáry spojující body začátku a zamýšleného konce obočí.

Jak správně vytrhávat obočí

Než se do čehokoliv pustíte, vydezinfikujte pinzetu a umyjte si ruce. Poté si obočí pročešte štětečkem. Umístěte pinzetu ke spodní části obočí a vytrhávejte chloupky jeden po druhém mírným pohybem. Tahejte vždy ve směru růstu, zabráníte tak vzniku záhybů a zarůstání chloupků.

Upravujte obočí paralelně, abyste zabránili asymetrii, to znamená několik chloupků na jedné straně, stejné číslo na druhé. Nezapomeňte bolavá místa otírat vatovým tamponem a pinzetu pravidelně dezinfikovat.

O horní část obočí se nestarejte

Ve většině případů nemusíte odstraňovat chloupky v horní části obočí. Je to proto, že pokud uděláte chybu a vytrhnete přebytek chloupků, bude pak výsledný tvar příliš nepřirozený. K takové korekci tudíž stojí za to se uchýlit pouze v případě silné asymetrie. Po korekci otřete pokožku zvlhčujícím mlékem nebo krémem, které jí po náročné péči uleví a příjemně ji zklidní.

Podtrhněte jeho krásu

Den po korekci už můžete konečně použít vaši standardní kosmetiku. Pokud si nabarvíte i nově vytrhané obočí, můžete tím zdůraznit jeho tvar a případně i opravit nedokonalosti. Tužkou, jež bude mít barvu podle tónu vašich vlasů, nakreslete tenkou a úhlednou čáru. Použijte tužku maximálně o 1–2 odstíny tmavší, nikoliv více.

Začněte u spodní části obočí a poté opakujte řádky, ale již uvnitř obočí a trochu ustupte od jeho začátku. Zakryjte problémové oblasti, mezery nebo malé jizvy.

Jak se starat o obočí

Hydratujte a vyživujte své obočí každý den regeneračním krémem nebo gelem na obočí. Nejlepší je zvolit kosmetiku s přírodními oleji. Nanášejte ji vatovým tamponem, několik minut tak vtírejte gel nebo krém. Pohyby veďte od začátku obočí k jeho koncům. Mějte na paměti, že masáž zlepšuje podkožní oběh. Výsledkem je, že obočí roste rychleji.

K TÉMATU  Dermaplaning: Vše, co byste o něm měli vědět

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Co vše o vás prozradí vzhled tváře?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zatímco svět čelí velkému množství výzev, jako je například změna klimatu nebo nedostatek obnovitelných zdrojů, společnost by měla začít ženské nápady a vynálezy brát vážněji. Proč? Protože i ženy už mnohokrát dokázaly, že si zaslouží na poli vědy uznání.
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?
Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.
Po dlouhé a poměrně chladné zimě nám do schránek doputuje každoroční vyúčtování za energie. A mnozí se naprosto zhrozí, jelikož nejen, že musí doplácet, ale doplatek je doslova do nebe volající. V této chvíli nemohou dělat nic jiného než se zavřenými oči šek odeslat, a poté přemýšlet, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Ono to ostatně není nic těžkého, tipy na několik úsporných opatření vám přinášíme.
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek