Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
jak mít dokonalé obočí
Jak mít dokonalé obočí, aniž bychom museli docházet do salonu? (Foto: 123RF)

02. 09. 2021

Příprava je zásadní krok k dokonalosti

Jak mít dokonalé obočí? Než ho začnete vytvářet, musíte si vybrat čas a místo pro to, abyste se mohla na práci plně soustředit. Důležité také je zásobit se nástroji nutnými pro úpravu obočí a také na celý proces svůj obličej připravit. Mějte na paměti, že tvarování obočí trvá v průměru 30–40 minut.

Nějaký čas také zabere, než se pokožka zotaví z vytrhávání. Proto je lepší naplánovat proceduru na víkend, kdy nemusíte nosit make-up a nechystáte se mezi lidi.

Zvolte si správně čas a místo

Trhání obočí je za denního světla pohodlnější, protože budou vidět i ty nejjemnější chloupky. Vyhledejte dobře umístěné zrcadlo, nejlépe na stojanu u stolku, který je dobře osvětlen. U sebe mějte hlavně pinzetu, která udělá většinu práce. Dále se vám bude hodit dezinfekce, kartáček na obočí a hydratační mléko.

Jak najít tvar obočí, který vám vyhovuje

Zvažte nejen tvar obličeje, ale také to, jak vaše obočí roste. Nepokoušejte se příliš radikálně měnit jeho tvar. Například pokud je vaše obočí přirozeně rovné, neměli byste je dělat příliš klenuté. Jinak riskujete, že se výsledek fatálně nepovede.

Nyní je v módě přirozenost. Správný tvar obočí je proto co nejblíže přirozenému. Navíc, pokud během korekce uděláte chybu, výslednému vzhledu příliš neuškodíte.

První kroky ke změně

Prvně je třeba říci, že make-up vám bude při vytrhávání překážet. Proto se důkladně umyjte, otřete si obličej micelární vodou a poté speciální depilační vodou. Následně si vezměte si bílou tužku a proveďte následující. Abyste si pamatovaly jeho hrubý tvar, pečlivě definujte linii začátku obou obočí. Zároveň s tím je nutno určit i nejvyšší bod a konec obočí.

K TÉMATU  Rozsypaný pudr je konec světa, ale! Poničená kosmetika jde opravit

Nakonec si bílou tužkou zakreslete i spodní kontury obočí, a to pomocí hladké čáry spojující body začátku a zamýšleného konce obočí.

Jak správně vytrhávat obočí

Než se do čehokoliv pustíte, vydezinfikujte pinzetu a umyjte si ruce. Poté si obočí pročešte štětečkem. Umístěte pinzetu ke spodní části obočí a vytrhávejte chloupky jeden po druhém mírným pohybem. Tahejte vždy ve směru růstu, zabráníte tak vzniku záhybů a zarůstání chloupků.

Upravujte obočí paralelně, abyste zabránili asymetrii, to znamená několik chloupků na jedné straně, stejné číslo na druhé. Nezapomeňte bolavá místa otírat vatovým tamponem a pinzetu pravidelně dezinfikovat.

O horní část obočí se nestarejte

Ve většině případů nemusíte odstraňovat chloupky v horní části obočí. Je to proto, že pokud uděláte chybu a vytrhnete přebytek chloupků, bude pak výsledný tvar příliš nepřirozený. K takové korekci tudíž stojí za to se uchýlit pouze v případě silné asymetrie. Po korekci otřete pokožku zvlhčujícím mlékem nebo krémem, které jí po náročné péči uleví a příjemně ji zklidní.

Podtrhněte jeho krásu

Den po korekci už můžete konečně použít vaši standardní kosmetiku. Pokud si nabarvíte i nově vytrhané obočí, můžete tím zdůraznit jeho tvar a případně i opravit nedokonalosti. Tužkou, jež bude mít barvu podle tónu vašich vlasů, nakreslete tenkou a úhlednou čáru. Použijte tužku maximálně o 1–2 odstíny tmavší, nikoliv více.

Začněte u spodní části obočí a poté opakujte řádky, ale již uvnitř obočí a trochu ustupte od jeho začátku. Zakryjte problémové oblasti, mezery nebo malé jizvy.

Jak se starat o obočí

Hydratujte a vyživujte své obočí každý den regeneračním krémem nebo gelem na obočí. Nejlepší je zvolit kosmetiku s přírodními oleji. Nanášejte ji vatovým tamponem, několik minut tak vtírejte gel nebo krém. Pohyby veďte od začátku obočí k jeho koncům. Mějte na paměti, že masáž zlepšuje podkožní oběh. Výsledkem je, že obočí roste rychleji.

K TÉMATU  Kosmetika na míru i pro alergiky. Výroba domácí kosmetiky není složitá. Jak a s čím můžete začít už dnes

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Co vše o vás prozradí vzhled tváře?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.
V dnešním rychlém tempu života se stále více žen rozhoduje pracovat z domova. V tomto článku prozkoumáme tipy a triky, jak si vytvořit efektivní pracovní prostor v domácím prostředí. Od organizace pracovního času po ergonomii pracovního místa – objevte klíčové faktory pro úspěšné fungování v home office.
Berete se z velké lásky. Vydrží možná rok, dva, tři. Pak nastane dlouholetá práce, v níž se vztah, který začal adrenalinovou reakcí, musí přerodit do fáze přátelství a spolupráce. Jestliže nezačnete na svém manželství včas tvrdě pracovat, rozpadne se vám pod rukama. Jak se z milenců stanou partneři a přátelé?
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit vzhled našeho obličeje, je obličejová jóga. Jedná se o krátké cvičení, které umí oddálit projevy stárnutí a pozitivně naladit tělo i mysl. V čem spočívá?
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Trápí vás otlačené prsty nebo puchýř na patě, když strávíte večer v lodičkách? Potí se vám v botě chodidla? Tyhle vychytávky vám poradí, jak na to. I ponožky se dají chytře schovat do jakékoli obuvi. Ale využít se dají i úplně jinak. Inspirujte se jednoduchými nápady, které ušetří vaše chodidla!
Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.
V dnešním světě, který se neustále mění a vyvíjí, se mění i role rodičů a způsoby, jakými vychovávají své potomky. Článek "Moderní rodičovství a výchova dětí" se zaměřuje na aktuální trendy a přístupy v oblasti péče o děti. Od respektování individuality a podporování kreativity po využívání moderních technologií – objevte, jak se rodičovství adaptuje na nové výzvy a jak můžete vytvořit harmonický vztah s vašimi dětmi v dnešním rychle se měnícím světě.
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?
Také přemýšlíte, jak nejlépe a nejkvalitněji využít čas letních prázdnin pro své dítě? Žijeme v době, kdy je na trhu nepřeberné množství nabídek letních táborů, doprovázených kvalitním programem nebo „celotáborovou hrou“. Jak vybrat pro své dítě nejlépe? Na co se při výběru zaměřit?

Výběr článků

Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!
Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 
Správně sestavená kuchyň je rájem pro každého kuchtíka, protože ušetří spoustu času, ale i kroků. Ovšem takové plánování kuchyně není vůbec jednoduché. Od čeho byste se měli odrazit? Jak sestavit kuchyň tak, aby dávala smysl?

Nepřehlédněte

Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek