Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
jak mít dokonalé obočí
Jak mít dokonalé obočí, aniž bychom museli docházet do salonu? (Foto: 123RF)

02. 09. 2021

Příprava je zásadní krok k dokonalosti

Jak mít dokonalé obočí? Než ho začnete vytvářet, musíte si vybrat čas a místo pro to, abyste se mohla na práci plně soustředit. Důležité také je zásobit se nástroji nutnými pro úpravu obočí a také na celý proces svůj obličej připravit. Mějte na paměti, že tvarování obočí trvá v průměru 30–40 minut.

Nějaký čas také zabere, než se pokožka zotaví z vytrhávání. Proto je lepší naplánovat proceduru na víkend, kdy nemusíte nosit make-up a nechystáte se mezi lidi.

Zvolte si správně čas a místo

Trhání obočí je za denního světla pohodlnější, protože budou vidět i ty nejjemnější chloupky. Vyhledejte dobře umístěné zrcadlo, nejlépe na stojanu u stolku, který je dobře osvětlen. U sebe mějte hlavně pinzetu, která udělá většinu práce. Dále se vám bude hodit dezinfekce, kartáček na obočí a hydratační mléko.

Jak najít tvar obočí, který vám vyhovuje

Zvažte nejen tvar obličeje, ale také to, jak vaše obočí roste. Nepokoušejte se příliš radikálně měnit jeho tvar. Například pokud je vaše obočí přirozeně rovné, neměli byste je dělat příliš klenuté. Jinak riskujete, že se výsledek fatálně nepovede.

Nyní je v módě přirozenost. Správný tvar obočí je proto co nejblíže přirozenému. Navíc, pokud během korekce uděláte chybu, výslednému vzhledu příliš neuškodíte.

První kroky ke změně

Prvně je třeba říci, že make-up vám bude při vytrhávání překážet. Proto se důkladně umyjte, otřete si obličej micelární vodou a poté speciální depilační vodou. Následně si vezměte si bílou tužku a proveďte následující. Abyste si pamatovaly jeho hrubý tvar, pečlivě definujte linii začátku obou obočí. Zároveň s tím je nutno určit i nejvyšší bod a konec obočí.

K TÉMATU  Zdravá vůně domova. Jak na domácí osvěžovač vzduchu, který zlepší náladu i stav vaší kondice

Nakonec si bílou tužkou zakreslete i spodní kontury obočí, a to pomocí hladké čáry spojující body začátku a zamýšleného konce obočí.

Jak správně vytrhávat obočí

Než se do čehokoliv pustíte, vydezinfikujte pinzetu a umyjte si ruce. Poté si obočí pročešte štětečkem. Umístěte pinzetu ke spodní části obočí a vytrhávejte chloupky jeden po druhém mírným pohybem. Tahejte vždy ve směru růstu, zabráníte tak vzniku záhybů a zarůstání chloupků.

Upravujte obočí paralelně, abyste zabránili asymetrii, to znamená několik chloupků na jedné straně, stejné číslo na druhé. Nezapomeňte bolavá místa otírat vatovým tamponem a pinzetu pravidelně dezinfikovat.

O horní část obočí se nestarejte

Ve většině případů nemusíte odstraňovat chloupky v horní části obočí. Je to proto, že pokud uděláte chybu a vytrhnete přebytek chloupků, bude pak výsledný tvar příliš nepřirozený. K takové korekci tudíž stojí za to se uchýlit pouze v případě silné asymetrie. Po korekci otřete pokožku zvlhčujícím mlékem nebo krémem, které jí po náročné péči uleví a příjemně ji zklidní.

Podtrhněte jeho krásu

Den po korekci už můžete konečně použít vaši standardní kosmetiku. Pokud si nabarvíte i nově vytrhané obočí, můžete tím zdůraznit jeho tvar a případně i opravit nedokonalosti. Tužkou, jež bude mít barvu podle tónu vašich vlasů, nakreslete tenkou a úhlednou čáru. Použijte tužku maximálně o 1–2 odstíny tmavší, nikoliv více.

Začněte u spodní části obočí a poté opakujte řádky, ale již uvnitř obočí a trochu ustupte od jeho začátku. Zakryjte problémové oblasti, mezery nebo malé jizvy.

Jak se starat o obočí

Hydratujte a vyživujte své obočí každý den regeneračním krémem nebo gelem na obočí. Nejlepší je zvolit kosmetiku s přírodními oleji. Nanášejte ji vatovým tamponem, několik minut tak vtírejte gel nebo krém. Pohyby veďte od začátku obočí k jeho koncům. Mějte na paměti, že masáž zlepšuje podkožní oběh. Výsledkem je, že obočí roste rychleji.

K TÉMATU  Valentýn a spodní prádlo. Červená barva překvapivě netáhne! Kolik jsme schopni za spodní prádlo v průměru utratit?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Co vše o vás prozradí vzhled tváře?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.
Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.

Nepřehlédněte

Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek