Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
jak mít dokonalé obočí
Jak mít dokonalé obočí, aniž bychom museli docházet do salonu? (Foto: 123RF)

02. 09. 2021

Příprava je zásadní krok k dokonalosti

Jak mít dokonalé obočí? Než ho začnete vytvářet, musíte si vybrat čas a místo pro to, abyste se mohla na práci plně soustředit. Důležité také je zásobit se nástroji nutnými pro úpravu obočí a také na celý proces svůj obličej připravit. Mějte na paměti, že tvarování obočí trvá v průměru 30–40 minut.

Nějaký čas také zabere, než se pokožka zotaví z vytrhávání. Proto je lepší naplánovat proceduru na víkend, kdy nemusíte nosit make-up a nechystáte se mezi lidi.

Zvolte si správně čas a místo

Trhání obočí je za denního světla pohodlnější, protože budou vidět i ty nejjemnější chloupky. Vyhledejte dobře umístěné zrcadlo, nejlépe na stojanu u stolku, který je dobře osvětlen. U sebe mějte hlavně pinzetu, která udělá většinu práce. Dále se vám bude hodit dezinfekce, kartáček na obočí a hydratační mléko.

Jak najít tvar obočí, který vám vyhovuje

Zvažte nejen tvar obličeje, ale také to, jak vaše obočí roste. Nepokoušejte se příliš radikálně měnit jeho tvar. Například pokud je vaše obočí přirozeně rovné, neměli byste je dělat příliš klenuté. Jinak riskujete, že se výsledek fatálně nepovede.

Nyní je v módě přirozenost. Správný tvar obočí je proto co nejblíže přirozenému. Navíc, pokud během korekce uděláte chybu, výslednému vzhledu příliš neuškodíte.

První kroky ke změně

Prvně je třeba říci, že make-up vám bude při vytrhávání překážet. Proto se důkladně umyjte, otřete si obličej micelární vodou a poté speciální depilační vodou. Následně si vezměte si bílou tužku a proveďte následující. Abyste si pamatovaly jeho hrubý tvar, pečlivě definujte linii začátku obou obočí. Zároveň s tím je nutno určit i nejvyšší bod a konec obočí.

K TÉMATU  Skinimalismus: Když méně znamená více. Péče o pleť nemusí být složitá

Nakonec si bílou tužkou zakreslete i spodní kontury obočí, a to pomocí hladké čáry spojující body začátku a zamýšleného konce obočí.

Jak správně vytrhávat obočí

Než se do čehokoliv pustíte, vydezinfikujte pinzetu a umyjte si ruce. Poté si obočí pročešte štětečkem. Umístěte pinzetu ke spodní části obočí a vytrhávejte chloupky jeden po druhém mírným pohybem. Tahejte vždy ve směru růstu, zabráníte tak vzniku záhybů a zarůstání chloupků.

Upravujte obočí paralelně, abyste zabránili asymetrii, to znamená několik chloupků na jedné straně, stejné číslo na druhé. Nezapomeňte bolavá místa otírat vatovým tamponem a pinzetu pravidelně dezinfikovat.

O horní část obočí se nestarejte

Ve většině případů nemusíte odstraňovat chloupky v horní části obočí. Je to proto, že pokud uděláte chybu a vytrhnete přebytek chloupků, bude pak výsledný tvar příliš nepřirozený. K takové korekci tudíž stojí za to se uchýlit pouze v případě silné asymetrie. Po korekci otřete pokožku zvlhčujícím mlékem nebo krémem, které jí po náročné péči uleví a příjemně ji zklidní.

Podtrhněte jeho krásu

Den po korekci už můžete konečně použít vaši standardní kosmetiku. Pokud si nabarvíte i nově vytrhané obočí, můžete tím zdůraznit jeho tvar a případně i opravit nedokonalosti. Tužkou, jež bude mít barvu podle tónu vašich vlasů, nakreslete tenkou a úhlednou čáru. Použijte tužku maximálně o 1–2 odstíny tmavší, nikoliv více.

Začněte u spodní části obočí a poté opakujte řádky, ale již uvnitř obočí a trochu ustupte od jeho začátku. Zakryjte problémové oblasti, mezery nebo malé jizvy.

Jak se starat o obočí

Hydratujte a vyživujte své obočí každý den regeneračním krémem nebo gelem na obočí. Nejlepší je zvolit kosmetiku s přírodními oleji. Nanášejte ji vatovým tamponem, několik minut tak vtírejte gel nebo krém. Pohyby veďte od začátku obočí k jeho koncům. Mějte na paměti, že masáž zlepšuje podkožní oběh. Výsledkem je, že obočí roste rychleji.

K TÉMATU  Redakční test. Kyselina hyaluronová: v jaké podobě opravdu funguje? Máme to vyzkoušené!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Co vše o vás prozradí vzhled tváře?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Patříte mezi milovníky filmových novinek, nebo jste naopak v kině nebyli ani nepamatujete? Letos na jaře má premiérů celá řada báječných filmů a to je skvělá příležitost vyrazit za kulturou. Jaké filmy patří mezi ty nejočekávanější v dubnu a květnu? Možná, že vylákají do nejbližšího kina za zážitkem i vás.
To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek