Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonín

Mobilní aplikace pro děti, které podpoří jejich vývoj a obohatí je

Není pravdou, že dítě zaostává, pakliže tráví svůj čas na mobilním telefonu nebo tabletu. Vždy totiž záleží na tom, co na daném zařízení hraje. Pokud to jsou agresivní hry, pak ano - dítěti to neprospívá. Ale pokud to jsou aplikace vzdělávací, není na tom nic špatného.
mobilní aplikace pro děti
I aplikace mohou děti podpořit v rozvoji. (zdroj foto: www.123rf.com)

19. 01. 2021

V současné době nemůžeme házet všechny mobilní aplikace do jednoho pytle. Sice existují hry, se kterými by děti neměly přijít do kontaktu zejména v brzkém věku, na druhou stranu existují aplikace, které jsou dětem ku prospěchu a díky kterým jsou dokonce chytřejší.  Jaké mobilní aplikace pro děti je posunou vpřed?

Jestliže i vaše dítě neustále sahá po mobilním telefonu nebo tabletu a chce si s ním hrát, stáhněte mu některou z níže uvedených aplikací. Nejen, že dítěti uděláte radost, ale také si můžete poklepat na rameno, protože daná aplikace dítěti něco přinese.  

Loopimal a Bandimal 

Pokud máte zařízení s operačním systémem iOS, pak byste měli svému dítěti stáhnout mobilní aplikaci jménem Loopimal a Bandimal. Jedná se o mobilní aplikaci, která je sice velice jednoduchá, na druhou stranu je také velmi chytrá. Jedná se o hru na tvorbu hudby, s čímž pomáhají gestikulující zvířata. Ta jsou skvěle provedena, navíc je vše podtrženo barevnými odstíny.  

Co aplikace dítěti přinese? Především bude znát řadu hudebních vychytávek. Pokud to vaše dítě už od malička táhne k muzice a hudbě, pak je tato mobilní aplikace pro něj jako stvořená! 

Hravouka 

Chcete dítě opravdu něco naučit s pomocí mobilní aplikace? Pak byste si měli do mobilního telefonu, tabletu či jiného zařízení stáhnout aplikaci jménem Hravouka. Jedná se o aplikaci dostupnou jak pro zařízení s operačním systémem iOS, tak pro zařízení s operačním systémem Android.  

Aplikace dítěti přinese následující – například ho naučí veškeré zákony přírody. S pomocí aplikace dítě pozná přírodu tak, jak možná nemůže, protože žije ve městě. Naučí se rozpoznávat hlavní druhy rostliny, ale také živočichů.  

Homo Machina 

Milují vaše děti animovaný seriál Byl jednou jeden život? Pokud ano, největší radost jim uděláte, pakliže jim do telefonu stáhnete aplikaci Homo Machina. I ta totiž pojednává o tom, jak lidské tělo vlastně funguje a co všechno je zapotřebí, aby bezproblémově fungovalo.  

K TÉMATU  Sezona krvesajů je tu! Jak se přirozeně chránit proti klíšťatům?

V tomto případě však nebudou ovládat animované postavičky. Lidské tělo se stane strojem, který ovládají malí človíčkové. Na dětech poté je tahat za páky a mačkat tlačítka tak, aby tělo fungovalo, jak má. Bude jenom na dětech, jestli onen člověk vstane do práce či půjde do školy.  

Díky interaktivní a velice krásně zpracované hře Homo Machina děti pochopí, jak jednotlivé lidské orgány fungují, jaké jsou jejich funkce. Dozví se, jak přesně funguje jazyk nebo zjistí, proč rostou v nose chloupky. Zkrátka nahlédnou do lidského těla tak, jak to jenom dovoluje moderní doba, ve které žijeme.  

Prune 

Máte doma malé botaniky, kteří se velice rádi starají o pokojové rostliny v domě nebo o zeleninu v záhonech na zahradě? V zimě, kdy se o rostliny na zahradě starat nemohou, se vyplatí jim stáhnout aplikaci jménem Prune. V této aplikaci se totiž o jednu takovou rostlinu budou starat.  

Konkrétně se budou starat o bonsaj. Budou pomáhat jejím větvičkám růst, hledat si cestu ke slunci, také je budou oprašovat. Hra rozhodně není nudná, je velice krásně graficky zpracovaná. Ovšem je pravdou, že má uklidňující účinky, proto se doporučuje především před odpoledním nebo večerním spánkem.  

Ochránce přírody 

V současné době je velmi důležité, abychom děti už od raného věku učili, jak se mají chovat k přírodě a životnímu prostředí. Jenže jak jim vysvětlit, že nemají odhazovat odpadky, uklízet po sobě nebo třídit odpad? S tím pomůže aplikace jménem Ochránce přírody.  

Je velké štěstí, že žijeme v době, kdy lze dětem prakticky všechno vysvětlit díky skvěle propracovaným mobilním aplikacím, v nichž vše uvidí znatelně a jasně. V aplikaci Ochránce přírody děti uvidí, co mohou vyrobit z vytříděného odpadu. Poznají následky toho, když odhodí do vody sáček nebo jiný odpadek. A taky pochopí, proč mají sázet stromy a starat se o ně.  

K TÉMATU  Zpět do práce s miminkem. Je to normální nebo jste špatná matka? Nenechte se stresovat svým okolím a jděte do toho. Jak začít?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Neposypaný chodník, nefunkční osvětlení i sousedův čoudící komín pomůže vyřešit speciální mobilní aplikace. Je to snadné!

Dítě a mobilní telefon. Odkdy ho má školák mít a čím se řídit při výběru

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vlastnímu dýchání obvykle nevěnujeme pozornost. Pravdou však je, že bez něj by naše tělo fungovalo jen několik minut, a že jeho kvalita v mnoha ohledech ovlivňuje naše zdraví i celkové rozpoložení.
Většina z nás si určitě ještě pamatuje na studentská léta, kdy se v hodinách biologie učilo rozdělení pohlavních hormonů na ženské a mužské. Ačkoliv je testosteron považován za mužský pohlavní hormon, má své čestné místo i v ženském těle. Víte, proč?
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Víte, jak byste se správně měla starat o svou pleť, aby byla stále zářivá, vyživená a vypnutá? Jen obyčejné odlíčení pleti před spaním bohužel nestačí.
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Co vás čeká tento pracovní týden? Čemu se raději vyhnout a co můžete očekávat? Některý den je vhodný na péči o vaše zdraví, jiný zase pro vypuštění vašich emocí. Horoskop krásy a duševního zdraví pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová.
Chcete se pyšnit originálním zdrojem osvětlení? Instalujte doma designové osvětlení a udělejte z něj dominantu interiéru. Najděte svojí inspiraci v galerii.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Móda je tématem, které zajímá především ženy. Samozřejmě že existují i pánové, jež se vyznají v módních trendech, a dokonce je baví je sledovat. Ale spíše je to doménou žen, které na toto téma jsou schopné vést se svými kamarádkami dlouhé dialogy. Největším problémem bývá si vytvořit vlastní šatník. S ním se potýká spousta žen. Tápou a zkoušejí a hledají rady a inspiraci. Řešením by mohl být kapslový šatník. Co je jeho podstatou?

Výběr článků

Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.
Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Miroslav Imrich, ikona české rockové scény a bývalý člen kapel Abraxas a Tango, byl nalezen mrtvý na železniční trati v pražské Uhříněvsi. Původně se myslelo, že zemřel v nemocnici, odkud odešel. Zpěvákovi bylo 71 let.

Nepřehlédněte

Chcete vylepšit váš byt, ale chybí vám nápady? Pojďte se s námi podívat na tipy, díky kterým váš byt prokoukne a získá nový a svěží vzhled.
Máte před sebou první rande a hned jdete společně na večeři? Gratulujeme k takové odvážnosti. Přemýšlela jste někdy nad tím, co všechno se ale při takové obyčejné večeři může stát?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek