Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Mobilní aplikace pro děti, které podpoří jejich vývoj a obohatí je

Není pravdou, že dítě zaostává, pakliže tráví svůj čas na mobilním telefonu nebo tabletu. Vždy totiž záleží na tom, co na daném zařízení hraje. Pokud to jsou agresivní hry, pak ano - dítěti to neprospívá. Ale pokud to jsou aplikace vzdělávací, není na tom nic špatného.
mobilní aplikace pro děti
I aplikace mohou děti podpořit v rozvoji. (zdroj foto: www.123rf.com)

19. 01. 2021

V současné době nemůžeme házet všechny mobilní aplikace do jednoho pytle. Sice existují hry, se kterými by děti neměly přijít do kontaktu zejména v brzkém věku, na druhou stranu existují aplikace, které jsou dětem ku prospěchu a díky kterým jsou dokonce chytřejší.  Jaké mobilní aplikace pro děti je posunou vpřed?

Jestliže i vaše dítě neustále sahá po mobilním telefonu nebo tabletu a chce si s ním hrát, stáhněte mu některou z níže uvedených aplikací. Nejen, že dítěti uděláte radost, ale také si můžete poklepat na rameno, protože daná aplikace dítěti něco přinese.  

Loopimal a Bandimal 

Pokud máte zařízení s operačním systémem iOS, pak byste měli svému dítěti stáhnout mobilní aplikaci jménem Loopimal a Bandimal. Jedná se o mobilní aplikaci, která je sice velice jednoduchá, na druhou stranu je také velmi chytrá. Jedná se o hru na tvorbu hudby, s čímž pomáhají gestikulující zvířata. Ta jsou skvěle provedena, navíc je vše podtrženo barevnými odstíny.  

Co aplikace dítěti přinese? Především bude znát řadu hudebních vychytávek. Pokud to vaše dítě už od malička táhne k muzice a hudbě, pak je tato mobilní aplikace pro něj jako stvořená! 

Hravouka 

Chcete dítě opravdu něco naučit s pomocí mobilní aplikace? Pak byste si měli do mobilního telefonu, tabletu či jiného zařízení stáhnout aplikaci jménem Hravouka. Jedná se o aplikaci dostupnou jak pro zařízení s operačním systémem iOS, tak pro zařízení s operačním systémem Android.  

Aplikace dítěti přinese následující – například ho naučí veškeré zákony přírody. S pomocí aplikace dítě pozná přírodu tak, jak možná nemůže, protože žije ve městě. Naučí se rozpoznávat hlavní druhy rostliny, ale také živočichů.  

Homo Machina 

Milují vaše děti animovaný seriál Byl jednou jeden život? Pokud ano, největší radost jim uděláte, pakliže jim do telefonu stáhnete aplikaci Homo Machina. I ta totiž pojednává o tom, jak lidské tělo vlastně funguje a co všechno je zapotřebí, aby bezproblémově fungovalo.  

K TÉMATU  Muži a ženy. Každodenní společný život a rozdíly mezi námi, které všechny dobře známe, ale stejně se jim zasmějeme!

V tomto případě však nebudou ovládat animované postavičky. Lidské tělo se stane strojem, který ovládají malí človíčkové. Na dětech poté je tahat za páky a mačkat tlačítka tak, aby tělo fungovalo, jak má. Bude jenom na dětech, jestli onen člověk vstane do práce či půjde do školy.  

Díky interaktivní a velice krásně zpracované hře Homo Machina děti pochopí, jak jednotlivé lidské orgány fungují, jaké jsou jejich funkce. Dozví se, jak přesně funguje jazyk nebo zjistí, proč rostou v nose chloupky. Zkrátka nahlédnou do lidského těla tak, jak to jenom dovoluje moderní doba, ve které žijeme.  

Prune 

Máte doma malé botaniky, kteří se velice rádi starají o pokojové rostliny v domě nebo o zeleninu v záhonech na zahradě? V zimě, kdy se o rostliny na zahradě starat nemohou, se vyplatí jim stáhnout aplikaci jménem Prune. V této aplikaci se totiž o jednu takovou rostlinu budou starat.  

Konkrétně se budou starat o bonsaj. Budou pomáhat jejím větvičkám růst, hledat si cestu ke slunci, také je budou oprašovat. Hra rozhodně není nudná, je velice krásně graficky zpracovaná. Ovšem je pravdou, že má uklidňující účinky, proto se doporučuje především před odpoledním nebo večerním spánkem.  

Ochránce přírody 

V současné době je velmi důležité, abychom děti už od raného věku učili, jak se mají chovat k přírodě a životnímu prostředí. Jenže jak jim vysvětlit, že nemají odhazovat odpadky, uklízet po sobě nebo třídit odpad? S tím pomůže aplikace jménem Ochránce přírody.  

Je velké štěstí, že žijeme v době, kdy lze dětem prakticky všechno vysvětlit díky skvěle propracovaným mobilním aplikacím, v nichž vše uvidí znatelně a jasně. V aplikaci Ochránce přírody děti uvidí, co mohou vyrobit z vytříděného odpadu. Poznají následky toho, když odhodí do vody sáček nebo jiný odpadek. A taky pochopí, proč mají sázet stromy a starat se o ně.  

K TÉMATU  Nejlepší "Detox smoothies". Oživte svůj jídelníček!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Neposypaný chodník, nefunkční osvětlení i sousedův čoudící komín pomůže vyřešit speciální mobilní aplikace. Je to snadné!

Dítě a mobilní telefon. Odkdy ho má školák mít a čím se řídit při výběru

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Pustili jste se do rekonstrukce vašeho domova a čeká vás mimo jiné i koupelna? Pokud ale místo pro relax a očistu není příliš velké, musíte hodně přemýšlet nad rozvržením celého prostoru. Přinášíme vám pár tipů, které se vám budou při zařizování hodit.
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek