Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Mobilní aplikace pro děti, které podpoří jejich vývoj a obohatí je

Není pravdou, že dítě zaostává, pakliže tráví svůj čas na mobilním telefonu nebo tabletu. Vždy totiž záleží na tom, co na daném zařízení hraje. Pokud to jsou agresivní hry, pak ano - dítěti to neprospívá. Ale pokud to jsou aplikace vzdělávací, není na tom nic špatného.
mobilní aplikace pro děti
I aplikace mohou děti podpořit v rozvoji. (zdroj foto: www.123rf.com)

19. 01. 2021

V současné době nemůžeme házet všechny mobilní aplikace do jednoho pytle. Sice existují hry, se kterými by děti neměly přijít do kontaktu zejména v brzkém věku, na druhou stranu existují aplikace, které jsou dětem ku prospěchu a díky kterým jsou dokonce chytřejší.  Jaké mobilní aplikace pro děti je posunou vpřed?

Jestliže i vaše dítě neustále sahá po mobilním telefonu nebo tabletu a chce si s ním hrát, stáhněte mu některou z níže uvedených aplikací. Nejen, že dítěti uděláte radost, ale také si můžete poklepat na rameno, protože daná aplikace dítěti něco přinese.  

Loopimal a Bandimal 

Pokud máte zařízení s operačním systémem iOS, pak byste měli svému dítěti stáhnout mobilní aplikaci jménem Loopimal a Bandimal. Jedná se o mobilní aplikaci, která je sice velice jednoduchá, na druhou stranu je také velmi chytrá. Jedná se o hru na tvorbu hudby, s čímž pomáhají gestikulující zvířata. Ta jsou skvěle provedena, navíc je vše podtrženo barevnými odstíny.  

Co aplikace dítěti přinese? Především bude znát řadu hudebních vychytávek. Pokud to vaše dítě už od malička táhne k muzice a hudbě, pak je tato mobilní aplikace pro něj jako stvořená! 

Hravouka 

Chcete dítě opravdu něco naučit s pomocí mobilní aplikace? Pak byste si měli do mobilního telefonu, tabletu či jiného zařízení stáhnout aplikaci jménem Hravouka. Jedná se o aplikaci dostupnou jak pro zařízení s operačním systémem iOS, tak pro zařízení s operačním systémem Android.  

Aplikace dítěti přinese následující – například ho naučí veškeré zákony přírody. S pomocí aplikace dítě pozná přírodu tak, jak možná nemůže, protože žije ve městě. Naučí se rozpoznávat hlavní druhy rostliny, ale také živočichů.  

Homo Machina 

Milují vaše děti animovaný seriál Byl jednou jeden život? Pokud ano, největší radost jim uděláte, pakliže jim do telefonu stáhnete aplikaci Homo Machina. I ta totiž pojednává o tom, jak lidské tělo vlastně funguje a co všechno je zapotřebí, aby bezproblémově fungovalo.  

K TÉMATU4+1 tipy na seriály, které každou ženu vtáhnou do děje

V tomto případě však nebudou ovládat animované postavičky. Lidské tělo se stane strojem, který ovládají malí človíčkové. Na dětech poté je tahat za páky a mačkat tlačítka tak, aby tělo fungovalo, jak má. Bude jenom na dětech, jestli onen člověk vstane do práce či půjde do školy.  

Díky interaktivní a velice krásně zpracované hře Homo Machina děti pochopí, jak jednotlivé lidské orgány fungují, jaké jsou jejich funkce. Dozví se, jak přesně funguje jazyk nebo zjistí, proč rostou v nose chloupky. Zkrátka nahlédnou do lidského těla tak, jak to jenom dovoluje moderní doba, ve které žijeme.  

Prune 

Máte doma malé botaniky, kteří se velice rádi starají o pokojové rostliny v domě nebo o zeleninu v záhonech na zahradě? V zimě, kdy se o rostliny na zahradě starat nemohou, se vyplatí jim stáhnout aplikaci jménem Prune. V této aplikaci se totiž o jednu takovou rostlinu budou starat.  

Konkrétně se budou starat o bonsaj. Budou pomáhat jejím větvičkám růst, hledat si cestu ke slunci, také je budou oprašovat. Hra rozhodně není nudná, je velice krásně graficky zpracovaná. Ovšem je pravdou, že má uklidňující účinky, proto se doporučuje především před odpoledním nebo večerním spánkem.  

Ochránce přírody 

V současné době je velmi důležité, abychom děti už od raného věku učili, jak se mají chovat k přírodě a životnímu prostředí. Jenže jak jim vysvětlit, že nemají odhazovat odpadky, uklízet po sobě nebo třídit odpad? S tím pomůže aplikace jménem Ochránce přírody.  

Je velké štěstí, že žijeme v době, kdy lze dětem prakticky všechno vysvětlit díky skvěle propracovaným mobilním aplikacím, v nichž vše uvidí znatelně a jasně. V aplikaci Ochránce přírody děti uvidí, co mohou vyrobit z vytříděného odpadu. Poznají následky toho, když odhodí do vody sáček nebo jiný odpadek. A taky pochopí, proč mají sázet stromy a starat se o ně.  

K TÉMATUCo dělat v karanténě? Aneb ať aktuální období netrvá dlouho!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Neposypaný chodník, nefunkční osvětlení i sousedův čoudící komín pomůže vyřešit speciální mobilní aplikace. Je to snadné!

Dítě a mobilní telefon. Odkdy ho má školák mít a čím se řídit při výběru

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!

Nepřehlédněte

Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek