Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Mobilní aplikace pro děti, které podpoří jejich vývoj a obohatí je

Není pravdou, že dítě zaostává, pakliže tráví svůj čas na mobilním telefonu nebo tabletu. Vždy totiž záleží na tom, co na daném zařízení hraje. Pokud to jsou agresivní hry, pak ano - dítěti to neprospívá. Ale pokud to jsou aplikace vzdělávací, není na tom nic špatného.
mobilní aplikace pro děti
I aplikace mohou děti podpořit v rozvoji. (zdroj foto: www.123rf.com)

19. 01. 2021

V současné době nemůžeme házet všechny mobilní aplikace do jednoho pytle. Sice existují hry, se kterými by děti neměly přijít do kontaktu zejména v brzkém věku, na druhou stranu existují aplikace, které jsou dětem ku prospěchu a díky kterým jsou dokonce chytřejší.  Jaké mobilní aplikace pro děti je posunou vpřed?

Jestliže i vaše dítě neustále sahá po mobilním telefonu nebo tabletu a chce si s ním hrát, stáhněte mu některou z níže uvedených aplikací. Nejen, že dítěti uděláte radost, ale také si můžete poklepat na rameno, protože daná aplikace dítěti něco přinese.  

Loopimal a Bandimal 

Pokud máte zařízení s operačním systémem iOS, pak byste měli svému dítěti stáhnout mobilní aplikaci jménem Loopimal a Bandimal. Jedná se o mobilní aplikaci, která je sice velice jednoduchá, na druhou stranu je také velmi chytrá. Jedná se o hru na tvorbu hudby, s čímž pomáhají gestikulující zvířata. Ta jsou skvěle provedena, navíc je vše podtrženo barevnými odstíny.  

Co aplikace dítěti přinese? Především bude znát řadu hudebních vychytávek. Pokud to vaše dítě už od malička táhne k muzice a hudbě, pak je tato mobilní aplikace pro něj jako stvořená! 

Hravouka 

Chcete dítě opravdu něco naučit s pomocí mobilní aplikace? Pak byste si měli do mobilního telefonu, tabletu či jiného zařízení stáhnout aplikaci jménem Hravouka. Jedná se o aplikaci dostupnou jak pro zařízení s operačním systémem iOS, tak pro zařízení s operačním systémem Android.  

Aplikace dítěti přinese následující – například ho naučí veškeré zákony přírody. S pomocí aplikace dítě pozná přírodu tak, jak možná nemůže, protože žije ve městě. Naučí se rozpoznávat hlavní druhy rostliny, ale také živočichů.  

Homo Machina 

Milují vaše děti animovaný seriál Byl jednou jeden život? Pokud ano, největší radost jim uděláte, pakliže jim do telefonu stáhnete aplikaci Homo Machina. I ta totiž pojednává o tom, jak lidské tělo vlastně funguje a co všechno je zapotřebí, aby bezproblémově fungovalo.  

K TÉMATU  Luxusní zahrady. Takhle může vypadat vaše moderní zóna pro volný čas

V tomto případě však nebudou ovládat animované postavičky. Lidské tělo se stane strojem, který ovládají malí človíčkové. Na dětech poté je tahat za páky a mačkat tlačítka tak, aby tělo fungovalo, jak má. Bude jenom na dětech, jestli onen člověk vstane do práce či půjde do školy.  

Díky interaktivní a velice krásně zpracované hře Homo Machina děti pochopí, jak jednotlivé lidské orgány fungují, jaké jsou jejich funkce. Dozví se, jak přesně funguje jazyk nebo zjistí, proč rostou v nose chloupky. Zkrátka nahlédnou do lidského těla tak, jak to jenom dovoluje moderní doba, ve které žijeme.  

Prune 

Máte doma malé botaniky, kteří se velice rádi starají o pokojové rostliny v domě nebo o zeleninu v záhonech na zahradě? V zimě, kdy se o rostliny na zahradě starat nemohou, se vyplatí jim stáhnout aplikaci jménem Prune. V této aplikaci se totiž o jednu takovou rostlinu budou starat.  

Konkrétně se budou starat o bonsaj. Budou pomáhat jejím větvičkám růst, hledat si cestu ke slunci, také je budou oprašovat. Hra rozhodně není nudná, je velice krásně graficky zpracovaná. Ovšem je pravdou, že má uklidňující účinky, proto se doporučuje především před odpoledním nebo večerním spánkem.  

Ochránce přírody 

V současné době je velmi důležité, abychom děti už od raného věku učili, jak se mají chovat k přírodě a životnímu prostředí. Jenže jak jim vysvětlit, že nemají odhazovat odpadky, uklízet po sobě nebo třídit odpad? S tím pomůže aplikace jménem Ochránce přírody.  

Je velké štěstí, že žijeme v době, kdy lze dětem prakticky všechno vysvětlit díky skvěle propracovaným mobilním aplikacím, v nichž vše uvidí znatelně a jasně. V aplikaci Ochránce přírody děti uvidí, co mohou vyrobit z vytříděného odpadu. Poznají následky toho, když odhodí do vody sáček nebo jiný odpadek. A taky pochopí, proč mají sázet stromy a starat se o ně.  

K TÉMATU  5 nejčastějších chyb při soužití generací. Vyřešte je hravě

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Neposypaný chodník, nefunkční osvětlení i sousedův čoudící komín pomůže vyřešit speciální mobilní aplikace. Je to snadné!

Dítě a mobilní telefon. Odkdy ho má školák mít a čím se řídit při výběru

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte v plánu zahradní párty? Léto je tady a nejlepší místo pro posezení s přáteli je venku. Grilování, oslava narozenin nebo jen tak, připravte stůl snů! Pokud máte zahradu, je hlavní problém vyřešený. Nemusíte nutně sedět pod vaším přístřeškem, zkuste netradičně posadit hosty uprostřed pozemku na trávníku. A pokud zahradu nemáte, můžete udělat to samé někde za domem. Dny jsou dlouhé a večery teplé, takže vám nic nebrání posedět, jak dlouho jen budete chtít. Důležitá je ale příprava, aby bylo po ruce všechno!
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Drtivá většina z nás si nedovede představit své ráno bez hrnku pořádně silného kafe. Pokud do této skupiny patříte, jistě víte, že je důležité, jak si tu první kávu dne připravíte. Přece se neodbudete jen tak nějakou kávou. Objevte tu, která vám chutná nejvíce. Hlavní otázka tedy zní – mletá, nebo zrnková káva? Jaký je v nich vůbec rozdíl?
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?

Nepřehlédněte

Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek