Středa , 12. 06. 2024

Antonie

5 hororů, po kterých rozhodně neusnete

Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
horory
Pojďte se trochu bát! (foto: 123RF)

05. 11. 2021

Metro (2004)

Metro patří mezi nejlepší horory. O čem ale film pojednává? Je večer a zima. Kate v podání německé herečky Franky Potente se snaží dostat z večírku domů. Všechny taxikářské vozy jsou obsazené, proto jí nezbývá nic jiného než se vydat na metro. Jenže je unavená a opilá a tak místo toho, aby nastoupila do prvního metra, které přijede, usne, a probudí se o pár desítek minut později. Něco se ale změnilo.

Kate se snaží z vestibulu metra dostat, ale už je po půlnoci a tudíž zamčené. V tu chvíli na perón přijíždí metro a vyděšená žena do něj nastoupí. Vypadá to, že je v metru úplně sama, ale tak tomu rozhodně není. Kromě jejího dávného přítele se v tunelu metra skrývá ještě něco jiného a mnohem děsivějšího. Není to člověk ani zvíře, je to něco, co nikdy nemělo spatřit světlo světa. Kate svádí boj na život a na smrt, aby se zachránila.

Cesta ven je dlouhá a komplikovaná a chodby pod metrem temné a děsivé. Dokoukáte-li až do konce, nejspíš už nikdy posledním metrem nepojedete.

Plivu na váš hrob (2010)

Remake hororu z roku 1978 přináší vskutku mnohdy nechutnou podívanou, přesto všechno, co se ve filmu odehraje, obětem ze srdce přejete, protože ve skutečnosti žádné oběti nejsou. Jennifer Hillsová (Sarah Butler) odjíždí z města na venkov, aby mohla dopsat svou knihu. Jennifer je krásná a místní muži si toho samozřejmě ihned všimnou a rozhodnou se trochu pobavit na její účet. V plánu mají ženu vystrašit a zničit jí rozepsanou knihu, ale nakonec se tento špatný žert zvrtne v něco mnohem horšího.

Skupinka mužů nejenže Jennifer vyděsí téměř k smrti, ale zároveň ji jeden po druhém brutálně znásilní. Jennifer je ovšem silná žena, a přestože to z počátku vypadá, že útok mužů nepřežije, dokáže se z něj vzpamatovat a ještě zosnuje všem zainteresovaným mužům pomstu, kterou si nepředstavovali ani v těch nejhorších snech.

K TÉMATU  Bizarní sexuální rekordy, nad kterými zůstává rozum stát. Tipněte si, který je nejšílenější

Pád do tmy (2005)

Mezi super horory, které vás donutí se bát, paří také film Pád do tmy. Skupinka kamarádek si po roce od tragické události, kdy jedna z nich přišla o manžela i dceru, naplánovala další dobrodružnou výpravu. Cestují do Appalačského pohoří, kde se nachází rozsáhlý jeskynní systém. Ženy ho chtějí prozkoumat a chvíli zapomenout na všednodenní starosti.

Všechny jsou zkušené, trénované a v jeskyních jsou jako doma. Ani jedna však nepočítá s tím, že jakmile se do jeskyně slaní, začne se bortit. Kameny zasypou východ a uvězní je uvnitř. Jediná jejich naděje na přežití spočívá v tom, že se vydají hledat jiný východ skrz jeskyni. Bohužel v ní ale nejsou samy.

Číhá tam na ně něco, co možná kdysi dávno bývalo člověkem, ale teď už je to jenom stvůra lačníci po krvi. Nyní se začíná ukazovat pravý charakter každé ženy. Přátelství vezme za své, teď už hraje jen každá sama za sebe.

Nezvratný osud (2010)

Jak moc věříte na náhody? A myslíte si, že existuje seznam smrti? Sedmnáctiletý americký středoškolský student Alex Browning se společně s celou třídou těší na výlet do Paříže. V den odletu je ale něco jinak než obvykle. Při nástupu do letadla má zlou předtuchu, že letadlo spadne a všichni zemřou. Když se pak ze své předtuchy `vzbudí`, má posledních pár minut na to, aby katastrofu odvrátil.

Ne všichni ale jeho předtuše věří. Spíš si o něm myslí, že je paranoidní a schizofrenní kluk, který na sebe chce stůj co stůj upozornit. O to větší je pak překvapení, když za několik minut, téměř vzápětí po vzlétnutí, letadlo skutečně vybouchne.

V tu chvíli ovšem ještě nikdo nemá ani to nejmenší tušení, že udělali smrti čáru přes rozpočet a ta si s nimi nutně potřebuje srovnat všechny účty. A proto studenti, kteří z letadla na poslední chvíli vystoupili, začínají jeden po druhém umírat a většinou jde o smrt velmi neobvyklou, a nutno podotknout, že extrémně nechutnou. Existuje vůbec možnost, že by se někdo mohl zachránit? Samozřejmě, ale daň bude velmi vysoká.

K TÉMATU  Karanténa aneb jak doma zabavit děti a nezbláznit se z toho?

Tiché místo (2018)

Emily Blunt v roli trojnásobné matky a manželky Evelyn svádí nelehký boj. Zemi už totiž nevládnou lidé, ale podivná monstra, která zabijí každého, kdo vydá jakýkoliv, byť sebetišší zvuk, byť je od nich stovky metrů daleko. Mají totiž mimořádně vyvinutý sluch. Evelynina rodina má šanci přežít jedině tak, že bude neustále potichu. Jednu výhodu oproti ostatním přeživším ale mají.

Jejich nejstarší dcera Regan je neslyšící, a proto všichni v rodině ovládají znakovou řeč. Domlouvají se tak téměř bez problémů. Leč jejich malý syn ještě tak docela vážnost celé situace nechápe, a proto se dopustí osudné chyby. Nikdo nedokáže být zticha donekonečna, zvuky vydáváme během celého dne, ačkoliv si to třeba vůbec neuvědomujeme.

Tiché místo patří přesně mezi ty horory, u kterých se budete lekat, zakrývat si oči a zároveň se bát, co ještě přijde.

Nebo znáte jiné horory, které stojí za zhlédnutí?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Otevřete se předpovědi pro svůj životní kompas v roce 2024. "Co vám hvězdy předpovídají v novém roce" je průvodce vaším osudem podle astrologie. Od lásky po kariéru a osobní růst, objevte, jak se konstelace planet postaví do vaší přízně a jak můžete využít jejich vliv pro úspěch a štěstí v nadcházejícím roce. Připravte se na dobrodružnou cestu za hvězdami, kde vás čekají překvapení a nové možnosti.
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Možná by vás ani nenapadlo, že masáž a pořádnou péči ocení i váš čtyřnohý kamarád. Podívejte se, jak si relaxující buldoček užívá masáž!
Tváří se jako svatoušci, ale přitom se ve volných chvílích dívají na porno videa. O kom je řeč? No přeci o většině naší mužské populace.
Tetování je stále módní záležitostí. Citáty, postavy z komiksů nebo vzory květin mohou být vašemu srdci blízké, zaměstnavatel pro ně ale pochopení mít nemusí. Při hledání nového zaměstnání tak může být tetování na viditelném místě překážkou pro přijetí. Kde bude nejspíš vadit a kde naopak ne?
Jíte pórek často? Jestli ne, tak byste měli. Tento přírodní poklad posiluje kosti, pomůže vám se stávkujícím trávením a prospívá srdečním funkcím. Funguje také jako posilovač obranyschopnosti a bojuje proti křečovým žilám.
Známe to všechny. Potkáme nového partnera, nechybí tomu jiskra ani sexuální náboj. Na sex s ním myslíme prakticky neustále. Nejraději bychom z pod peřiny vůbec nevylezly. Ale dejte tomu tři čtyři roky a téměř všechen sexuální apetit vyprchá. Ne však nenávratně.
Ve světě dobrot je spousta potravin, které nejenže skvěle chutnají, ale zároveň jsou cenným zdrojem mnoha látek. A zatímco při jejich výběru se zpravidla zaměřujeme na nutriční hodnoty a samozřejmě chuť, někdy není od věci řešit i barvu, která u některých typů potravin hraje velkou roli. Věděli jste třeba, že některé černé potraviny jsou díky své přirozené barvě zdravější než jejich světlé verze? A právě několik takových společně prozkoumáme a mimo jiné vám prozradíme, v čem spočívá jejich výhoda.
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.

Výběr článků

Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.

Nepřehlédněte

Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?
Blíží se narozeniny vašeho partnera a vy usilovně přemýšlíte o tom, co byste mu pořídila? Určitě ho chcete příjemně překvapit a ráda byste vsadila na maximálně praktický dárek, který využije. Kombinace těchto dvou aspektů ovšem není vůbec jednoduchá. Ne vždy se musíte zaručeně zavděčit. Právě proto pro vás máme hned několik tipů, jež se vám mohou hodit. zaměříme se právě na onen zmiňovaný praktický aspekt, jež je z hlediska dlouhodobého využití dárku velmi důležitý.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek