Středa , 18. 05. 2022

Nataša

5 hororů, po kterých rozhodně neusnete

Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
horory
Pojďte se trochu bát! (foto: 123RF)

05. 11. 2021

Metro (2004)

Metro patří mezi nejlepší horory. O čem ale film pojednává? Je večer a zima. Kate v podání německé herečky Franky Potente se snaží dostat z večírku domů. Všechny taxikářské vozy jsou obsazené, proto jí nezbývá nic jiného než se vydat na metro. Jenže je unavená a opilá a tak místo toho, aby nastoupila do prvního metra, které přijede, usne, a probudí se o pár desítek minut později. Něco se ale změnilo.

Kate se snaží z vestibulu metra dostat, ale už je po půlnoci a tudíž zamčené. V tu chvíli na perón přijíždí metro a vyděšená žena do něj nastoupí. Vypadá to, že je v metru úplně sama, ale tak tomu rozhodně není. Kromě jejího dávného přítele se v tunelu metra skrývá ještě něco jiného a mnohem děsivějšího. Není to člověk ani zvíře, je to něco, co nikdy nemělo spatřit světlo světa. Kate svádí boj na život a na smrt, aby se zachránila.

Cesta ven je dlouhá a komplikovaná a chodby pod metrem temné a děsivé. Dokoukáte-li až do konce, nejspíš už nikdy posledním metrem nepojedete.

Plivu na váš hrob (2010)

Remake hororu z roku 1978 přináší vskutku mnohdy nechutnou podívanou, přesto všechno, co se ve filmu odehraje, obětem ze srdce přejete, protože ve skutečnosti žádné oběti nejsou. Jennifer Hillsová (Sarah Butler) odjíždí z města na venkov, aby mohla dopsat svou knihu. Jennifer je krásná a místní muži si toho samozřejmě ihned všimnou a rozhodnou se trochu pobavit na její účet. V plánu mají ženu vystrašit a zničit jí rozepsanou knihu, ale nakonec se tento špatný žert zvrtne v něco mnohem horšího.

Skupinka mužů nejenže Jennifer vyděsí téměř k smrti, ale zároveň ji jeden po druhém brutálně znásilní. Jennifer je ovšem silná žena, a přestože to z počátku vypadá, že útok mužů nepřežije, dokáže se z něj vzpamatovat a ještě zosnuje všem zainteresovaným mužům pomstu, kterou si nepředstavovali ani v těch nejhorších snech.

K TÉMATUCo dělá brankář, když má jeho tým na ledě převahu a hraje se na soupeřově polovině

Pád do tmy (2005)

Mezi super horory, které vás donutí se bát, paří také film Pád do tmy. Skupinka kamarádek si po roce od tragické události, kdy jedna z nich přišla o manžela i dceru, naplánovala další dobrodružnou výpravu. Cestují do Appalačského pohoří, kde se nachází rozsáhlý jeskynní systém. Ženy ho chtějí prozkoumat a chvíli zapomenout na všednodenní starosti.

Všechny jsou zkušené, trénované a v jeskyních jsou jako doma. Ani jedna však nepočítá s tím, že jakmile se do jeskyně slaní, začne se bortit. Kameny zasypou východ a uvězní je uvnitř. Jediná jejich naděje na přežití spočívá v tom, že se vydají hledat jiný východ skrz jeskyni. Bohužel v ní ale nejsou samy.

Číhá tam na ně něco, co možná kdysi dávno bývalo člověkem, ale teď už je to jenom stvůra lačníci po krvi. Nyní se začíná ukazovat pravý charakter každé ženy. Přátelství vezme za své, teď už hraje jen každá sama za sebe.

Nezvratný osud (2010)

Jak moc věříte na náhody? A myslíte si, že existuje seznam smrti? Sedmnáctiletý americký středoškolský student Alex Browning se společně s celou třídou těší na výlet do Paříže. V den odletu je ale něco jinak než obvykle. Při nástupu do letadla má zlou předtuchu, že letadlo spadne a všichni zemřou. Když se pak ze své předtuchy `vzbudí`, má posledních pár minut na to, aby katastrofu odvrátil.

Ne všichni ale jeho předtuše věří. Spíš si o něm myslí, že je paranoidní a schizofrenní kluk, který na sebe chce stůj co stůj upozornit. O to větší je pak překvapení, když za několik minut, téměř vzápětí po vzlétnutí, letadlo skutečně vybouchne.

V tu chvíli ovšem ještě nikdo nemá ani to nejmenší tušení, že udělali smrti čáru přes rozpočet a ta si s nimi nutně potřebuje srovnat všechny účty. A proto studenti, kteří z letadla na poslední chvíli vystoupili, začínají jeden po druhém umírat a většinou jde o smrt velmi neobvyklou, a nutno podotknout, že extrémně nechutnou. Existuje vůbec možnost, že by se někdo mohl zachránit? Samozřejmě, ale daň bude velmi vysoká.

K TÉMATUNejlepší módní přehlídka, kterou jste kdy viděly! Jde o vtip nebo to autoři myslí vážně? Netušíme, protože nevidíme žádný rozdíl!

Tiché místo (2018)

Emily Blunt v roli trojnásobné matky a manželky Evelyn svádí nelehký boj. Zemi už totiž nevládnou lidé, ale podivná monstra, která zabijí každého, kdo vydá jakýkoliv, byť sebetišší zvuk, byť je od nich stovky metrů daleko. Mají totiž mimořádně vyvinutý sluch. Evelynina rodina má šanci přežít jedině tak, že bude neustále potichu. Jednu výhodu oproti ostatním přeživším ale mají.

Jejich nejstarší dcera Regan je neslyšící, a proto všichni v rodině ovládají znakovou řeč. Domlouvají se tak téměř bez problémů. Leč jejich malý syn ještě tak docela vážnost celé situace nechápe, a proto se dopustí osudné chyby. Nikdo nedokáže být zticha donekonečna, zvuky vydáváme během celého dne, ačkoliv si to třeba vůbec neuvědomujeme.

Tiché místo patří přesně mezi ty horory, u kterých se budete lekat, zakrývat si oči a zároveň se bát, co ještě přijde.

Nebo znáte jiné horory, které stojí za zhlédnutí?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.
Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.
Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!

Nepřehlédněte

Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek