Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

5 hororů, po kterých rozhodně neusnete

Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
horory
Pojďte se trochu bát! (foto: 123RF)

05. 11. 2021

Metro (2004)

Metro patří mezi nejlepší horory. O čem ale film pojednává? Je večer a zima. Kate v podání německé herečky Franky Potente se snaží dostat z večírku domů. Všechny taxikářské vozy jsou obsazené, proto jí nezbývá nic jiného než se vydat na metro. Jenže je unavená a opilá a tak místo toho, aby nastoupila do prvního metra, které přijede, usne, a probudí se o pár desítek minut později. Něco se ale změnilo.

Kate se snaží z vestibulu metra dostat, ale už je po půlnoci a tudíž zamčené. V tu chvíli na perón přijíždí metro a vyděšená žena do něj nastoupí. Vypadá to, že je v metru úplně sama, ale tak tomu rozhodně není. Kromě jejího dávného přítele se v tunelu metra skrývá ještě něco jiného a mnohem děsivějšího. Není to člověk ani zvíře, je to něco, co nikdy nemělo spatřit světlo světa. Kate svádí boj na život a na smrt, aby se zachránila.

Cesta ven je dlouhá a komplikovaná a chodby pod metrem temné a děsivé. Dokoukáte-li až do konce, nejspíš už nikdy posledním metrem nepojedete.

Plivu na váš hrob (2010)

Remake hororu z roku 1978 přináší vskutku mnohdy nechutnou podívanou, přesto všechno, co se ve filmu odehraje, obětem ze srdce přejete, protože ve skutečnosti žádné oběti nejsou. Jennifer Hillsová (Sarah Butler) odjíždí z města na venkov, aby mohla dopsat svou knihu. Jennifer je krásná a místní muži si toho samozřejmě ihned všimnou a rozhodnou se trochu pobavit na její účet. V plánu mají ženu vystrašit a zničit jí rozepsanou knihu, ale nakonec se tento špatný žert zvrtne v něco mnohem horšího.

Skupinka mužů nejenže Jennifer vyděsí téměř k smrti, ale zároveň ji jeden po druhém brutálně znásilní. Jennifer je ovšem silná žena, a přestože to z počátku vypadá, že útok mužů nepřežije, dokáže se z něj vzpamatovat a ještě zosnuje všem zainteresovaným mužům pomstu, kterou si nepředstavovali ani v těch nejhorších snech.

K TÉMATU  Slevové akce: Jak a kde nejvýhodněji nakoupit oblečení?

Pád do tmy (2005)

Mezi super horory, které vás donutí se bát, paří také film Pád do tmy. Skupinka kamarádek si po roce od tragické události, kdy jedna z nich přišla o manžela i dceru, naplánovala další dobrodružnou výpravu. Cestují do Appalačského pohoří, kde se nachází rozsáhlý jeskynní systém. Ženy ho chtějí prozkoumat a chvíli zapomenout na všednodenní starosti.

Všechny jsou zkušené, trénované a v jeskyních jsou jako doma. Ani jedna však nepočítá s tím, že jakmile se do jeskyně slaní, začne se bortit. Kameny zasypou východ a uvězní je uvnitř. Jediná jejich naděje na přežití spočívá v tom, že se vydají hledat jiný východ skrz jeskyni. Bohužel v ní ale nejsou samy.

Číhá tam na ně něco, co možná kdysi dávno bývalo člověkem, ale teď už je to jenom stvůra lačníci po krvi. Nyní se začíná ukazovat pravý charakter každé ženy. Přátelství vezme za své, teď už hraje jen každá sama za sebe.

Nezvratný osud (2010)

Jak moc věříte na náhody? A myslíte si, že existuje seznam smrti? Sedmnáctiletý americký středoškolský student Alex Browning se společně s celou třídou těší na výlet do Paříže. V den odletu je ale něco jinak než obvykle. Při nástupu do letadla má zlou předtuchu, že letadlo spadne a všichni zemřou. Když se pak ze své předtuchy `vzbudí`, má posledních pár minut na to, aby katastrofu odvrátil.

Ne všichni ale jeho předtuše věří. Spíš si o něm myslí, že je paranoidní a schizofrenní kluk, který na sebe chce stůj co stůj upozornit. O to větší je pak překvapení, když za několik minut, téměř vzápětí po vzlétnutí, letadlo skutečně vybouchne.

V tu chvíli ovšem ještě nikdo nemá ani to nejmenší tušení, že udělali smrti čáru přes rozpočet a ta si s nimi nutně potřebuje srovnat všechny účty. A proto studenti, kteří z letadla na poslední chvíli vystoupili, začínají jeden po druhém umírat a většinou jde o smrt velmi neobvyklou, a nutno podotknout, že extrémně nechutnou. Existuje vůbec možnost, že by se někdo mohl zachránit? Samozřejmě, ale daň bude velmi vysoká.

K TÉMATU  Klasický červený boršč. Recept na dokonalou podzimní pochoutku, která zahřeje

Tiché místo (2018)

Emily Blunt v roli trojnásobné matky a manželky Evelyn svádí nelehký boj. Zemi už totiž nevládnou lidé, ale podivná monstra, která zabijí každého, kdo vydá jakýkoliv, byť sebetišší zvuk, byť je od nich stovky metrů daleko. Mají totiž mimořádně vyvinutý sluch. Evelynina rodina má šanci přežít jedině tak, že bude neustále potichu. Jednu výhodu oproti ostatním přeživším ale mají.

Jejich nejstarší dcera Regan je neslyšící, a proto všichni v rodině ovládají znakovou řeč. Domlouvají se tak téměř bez problémů. Leč jejich malý syn ještě tak docela vážnost celé situace nechápe, a proto se dopustí osudné chyby. Nikdo nedokáže být zticha donekonečna, zvuky vydáváme během celého dne, ačkoliv si to třeba vůbec neuvědomujeme.

Tiché místo patří přesně mezi ty horory, u kterých se budete lekat, zakrývat si oči a zároveň se bát, co ještě přijde.

Nebo znáte jiné horory, které stojí za zhlédnutí?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?

Nepřehlédněte

Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek