Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

5 hororů, po kterých rozhodně neusnete

Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
horory
Pojďte se trochu bát! (foto: 123RF)

05. 11. 2021

Metro (2004)

Metro patří mezi nejlepší horory. O čem ale film pojednává? Je večer a zima. Kate v podání německé herečky Franky Potente se snaží dostat z večírku domů. Všechny taxikářské vozy jsou obsazené, proto jí nezbývá nic jiného než se vydat na metro. Jenže je unavená a opilá a tak místo toho, aby nastoupila do prvního metra, které přijede, usne, a probudí se o pár desítek minut později. Něco se ale změnilo.

Kate se snaží z vestibulu metra dostat, ale už je po půlnoci a tudíž zamčené. V tu chvíli na perón přijíždí metro a vyděšená žena do něj nastoupí. Vypadá to, že je v metru úplně sama, ale tak tomu rozhodně není. Kromě jejího dávného přítele se v tunelu metra skrývá ještě něco jiného a mnohem děsivějšího. Není to člověk ani zvíře, je to něco, co nikdy nemělo spatřit světlo světa. Kate svádí boj na život a na smrt, aby se zachránila.

Cesta ven je dlouhá a komplikovaná a chodby pod metrem temné a děsivé. Dokoukáte-li až do konce, nejspíš už nikdy posledním metrem nepojedete.

Plivu na váš hrob (2010)

Remake hororu z roku 1978 přináší vskutku mnohdy nechutnou podívanou, přesto všechno, co se ve filmu odehraje, obětem ze srdce přejete, protože ve skutečnosti žádné oběti nejsou. Jennifer Hillsová (Sarah Butler) odjíždí z města na venkov, aby mohla dopsat svou knihu. Jennifer je krásná a místní muži si toho samozřejmě ihned všimnou a rozhodnou se trochu pobavit na její účet. V plánu mají ženu vystrašit a zničit jí rozepsanou knihu, ale nakonec se tento špatný žert zvrtne v něco mnohem horšího.

Skupinka mužů nejenže Jennifer vyděsí téměř k smrti, ale zároveň ji jeden po druhém brutálně znásilní. Jennifer je ovšem silná žena, a přestože to z počátku vypadá, že útok mužů nepřežije, dokáže se z něj vzpamatovat a ještě zosnuje všem zainteresovaným mužům pomstu, kterou si nepředstavovali ani v těch nejhorších snech.

K TÉMATU  Co dělat v karanténě? Aneb ať aktuální období netrvá dlouho!

Pád do tmy (2005)

Mezi super horory, které vás donutí se bát, paří také film Pád do tmy. Skupinka kamarádek si po roce od tragické události, kdy jedna z nich přišla o manžela i dceru, naplánovala další dobrodružnou výpravu. Cestují do Appalačského pohoří, kde se nachází rozsáhlý jeskynní systém. Ženy ho chtějí prozkoumat a chvíli zapomenout na všednodenní starosti.

Všechny jsou zkušené, trénované a v jeskyních jsou jako doma. Ani jedna však nepočítá s tím, že jakmile se do jeskyně slaní, začne se bortit. Kameny zasypou východ a uvězní je uvnitř. Jediná jejich naděje na přežití spočívá v tom, že se vydají hledat jiný východ skrz jeskyni. Bohužel v ní ale nejsou samy.

Číhá tam na ně něco, co možná kdysi dávno bývalo člověkem, ale teď už je to jenom stvůra lačníci po krvi. Nyní se začíná ukazovat pravý charakter každé ženy. Přátelství vezme za své, teď už hraje jen každá sama za sebe.

Nezvratný osud (2010)

Jak moc věříte na náhody? A myslíte si, že existuje seznam smrti? Sedmnáctiletý americký středoškolský student Alex Browning se společně s celou třídou těší na výlet do Paříže. V den odletu je ale něco jinak než obvykle. Při nástupu do letadla má zlou předtuchu, že letadlo spadne a všichni zemřou. Když se pak ze své předtuchy `vzbudí`, má posledních pár minut na to, aby katastrofu odvrátil.

Ne všichni ale jeho předtuše věří. Spíš si o něm myslí, že je paranoidní a schizofrenní kluk, který na sebe chce stůj co stůj upozornit. O to větší je pak překvapení, když za několik minut, téměř vzápětí po vzlétnutí, letadlo skutečně vybouchne.

V tu chvíli ovšem ještě nikdo nemá ani to nejmenší tušení, že udělali smrti čáru přes rozpočet a ta si s nimi nutně potřebuje srovnat všechny účty. A proto studenti, kteří z letadla na poslední chvíli vystoupili, začínají jeden po druhém umírat a většinou jde o smrt velmi neobvyklou, a nutno podotknout, že extrémně nechutnou. Existuje vůbec možnost, že by se někdo mohl zachránit? Samozřejmě, ale daň bude velmi vysoká.

K TÉMATU  Čtyři jednoduché recepty, na které potřebujete pouze dvě ingredience! Zkuste čokoládové brownies nebo sýrové chipsy!

Tiché místo (2018)

Emily Blunt v roli trojnásobné matky a manželky Evelyn svádí nelehký boj. Zemi už totiž nevládnou lidé, ale podivná monstra, která zabijí každého, kdo vydá jakýkoliv, byť sebetišší zvuk, byť je od nich stovky metrů daleko. Mají totiž mimořádně vyvinutý sluch. Evelynina rodina má šanci přežít jedině tak, že bude neustále potichu. Jednu výhodu oproti ostatním přeživším ale mají.

Jejich nejstarší dcera Regan je neslyšící, a proto všichni v rodině ovládají znakovou řeč. Domlouvají se tak téměř bez problémů. Leč jejich malý syn ještě tak docela vážnost celé situace nechápe, a proto se dopustí osudné chyby. Nikdo nedokáže být zticha donekonečna, zvuky vydáváme během celého dne, ačkoliv si to třeba vůbec neuvědomujeme.

Tiché místo patří přesně mezi ty horory, u kterých se budete lekat, zakrývat si oči a zároveň se bát, co ještě přijde.

Nebo znáte jiné horory, které stojí za zhlédnutí?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ať už v Jihočeském kraji strávíte jediný den nebo týdenní dovolenou, vždycky budete mít co poznávat a na co se dívat. Objevujte krásu našich měst, historie a přírody.
Kyselina hyaluronová je látka, která je přirozeně obsažená v těle. Její kouzelnou vlastností je to, že je schopna vázat vodu, což je klíčové pro hydrataci naší pleti. Pojďme se proto podívat na kyselinu hyaluronovou zblízka.
S příchodem zimy se pojí i zamyšlení se nad stravou. Zatímco v létě jsme potřebovali náš organismus zchladit, v nastávajícím období bude potřeba tělo zevnitř zahřívat. K tomu se skvěle hodí některé potraviny s přirozeně hřejivým účinkem.
Ptáte se, kde využít kameny v zahradě, aby vše fungovalo? Váš pozemek je místem, kde se snoubí krása přírody s kreativitou. Horniny a minerály přidávají estetickou hodnotu, ale také mohou ovlivnit její funkčnost a zdraví. Poradíme vám s výběrem.
Nespavost (insomnie) není v současné době nic výjimečného. Podle statistik poruchami spánku trpí až 40% populace. Příčin může být mnoho, od vedlejších účinků léků až po stres.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.
A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Rozlití kávy na košili není nikdy příjemné, zvláště pokud už tak jdete do práce pozdě. Ale jakmile budete vědět, jaké metody odstraňování skvrn použít, budou pro vás takové situace hračka. Skvrny nemají šanci!

Výběr článků

Období plodných dnů i samotná ovulace jsou jedinou cestou, díky které je možné stát se maminkou. Věděli jste ale, že ovulace v jednom cyklu nemusí být pouze jedna? A jak je možné, že za měsíc může tělo ovulovat klidně dvakrát?
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Paraván u vás doma vytvoří útulné zázemí s motivem dle vašeho gusta a dodá tak pokoji dokonalou atmosféru. Můžete ho použít v ložnici, v obývacím pokoji nebo pro oddělení pracovního stolu. Váš vybraný motiv na laminovaném tvrzeném skle originálně doplní interiér. Vyberte si ten, který vám sedí nejlépe!

Nepřehlédněte

Kozoroh je předně charakteristický svou pílí a pracovitostí. Mnohdy se může stát, že svůj úspěch má zadarmo, ale není tomu tak. Stojí za ním tvrdá práce a věnování svého značného času a prostoru. Zvládne mít úspěšnou vedoucí pracovní roli a zároveň být i hlavou rodiny a vést domácnost.
Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek