Domů » Životní styl » Reinkarnace: neověřený nesmysl nebo nepopiratelný fakt? Vrací se naše duše na svět znovu?
Životní styl

Reinkarnace: neověřený nesmysl nebo nepopiratelný fakt? Vrací se naše duše na svět znovu?

Jsou opakované sny známkou reinkarnace?
zdroj: 123RF.com
Silná intuice, opakující se sny nebo déja vu. To vše jsou údajně známky reinkarnace. Tedy toho, že žijete už "několikátý" život. Znamená to, že se vaše duše vrací znovu v jiné životní formě. Věříte nebo nevěříte?

Dětská mysl je otevřená

Traduje se, že nejintenzivnější vzpomínky na minulé životy mají děti, a to ve věku od 4. do 8. let. Poté jsou z paměti vymazány. Nicméně se z jistých indicií dle Zákona karmy dá i přesto dovodit, jaký život ten který člověk v minulosti žil a zejména jakými případnými strastmi si v minulé inkarnaci prošel.

Neseme si neopodstatněné obavy z minulých životů?

Například když má někdo až panický strach z vody, může to znamenat, že má z minulé inkarnace s tímto přírodním živlem neblahé zkušenosti, patrně jeho život skončil utopením. Stejně tak, když se někdo bojí otevřeného ohně, dle karmických zákonů to znamená, že byl patrně v minulém životě upálen, prostě jeho život skončil v plamenech.

Opravdu se nám vše vrátí?

V každém případě ale platí pravidlo, že když byl člověk dobrý, vedl slušný život, v další inkarnaci jeho duše bude spravedlivě odměněna, a jeho životní podmínky se zlepší o stupínek v každé další inkarnaci. Dokonce v asijských zemích se nejen kněží na reinkarnaci pečlivě připravují. Vzdálí se od světského života, stanou se poustevníky a připravují tělo na znovuzrození. Každé ráno a večer provádějí očistu v ledové koupeli, mnoho hodin denně stojí na jedné noze, omezují na minimum stravu, a hlavně mlčí. Pouze v duchu rozmlouvají se svými předky a „Nejvyšším“.

Není tu možnost si vybrat!

Neexistuje záruka, že se dobrý člověk v další inkarnaci stane opět člověkem. Jeho duše se dle džinistů, hinduistů a zoroastrismu může znovu reinkarnovat v těle posvátného zvířete, například tura, slona nebo opice. I proto je například v Nepálu a Indii kráva posvátná, tedy nedotknutelná. Pro ně je takové znovuzrození nejvyšší odměnou, zato v nás Evropanech tato vidina vyvolává prapodivné pocity.

V každém případě je znovuzrození lidské duše velmi citlivým tématem. Někdo v reinkarnaci věří a raduje se, že je před ním stále ještě mnoho životů, a někdo to považuje za nesmysl.

A co vy, věříte či nevěříte v reinkarnaci?

štítky

komentáře

Klikněte pro napsání komentáře

 • Nepochybuji o reinkarnaci i když jsem jak všichni říkají, že jsem jinak velmi rozumný a racionální člověk. Prostě to VÍM, nedá se vysvětlit nikomu, kdo to nechce slyšet. I pro ti co připouštějí věci mezi nebem a zemí by moje vysvětlování považovali za velmi podivné. Hlavní je asi pocit znovu zažitých věcích, zvlášť od té doby co jsem potkala svého manžela. My se známe z minulého života, jsem o tom přesvědčená, že už jsme spolu jednou žili. Jak říkám některé věci jsou NESDĚLITELNÉ.

  • sory jako,ale reinkarnace zcela jisě není,přečti si bibli……křestanů je přes 2 miliardy..co myslíš opravdu si myslíš že Ježíš neexistoval??? jestli jo tak Good luck….

   • Sorry jako, ale reinkarnace se v bibli objevuje a navíc je dokázáno, že část, která se reinkarnaci přímo věnovala, byla vynata.?

  • Nejdříve jsem jásala, že bude žít další životy, že smrtí to nekončí. Teď ale už takovou radost nemám. Není to tak jednoduché. Pocit klidu a štěstí si člověk musí zasloužit svým životem a nikdo z nás není dokonalý. Tak tedy další život a další učení. Já myslím, že je to docela fuška. Tak si držím palce.

 • pište taky, už někdy konečně pravdu, jaký pak neověřený nesmysl- reinkarnace? to je jako existuje hůh? obojí je ten nesmysl

 • věřím určitě na tom něco je a každý člověk má na světě nějaky úkol.A jsou o tom přesvdčeny i moje dcery.

 • Já tomu věřím . Duše je nesmrtelná a člověk absolvuje mnoho životů a může být jedině zase člověk !

 • Tento “článek” je dosti “chabý”. Je v něm “odpapouškováno” několik nesourodých názorů, nepřináší žádný nový pohled, možnost důslednější úvahy. Co komu přinese sdělení, zda ten, či onen věří, či nevěří?

  Pokud chcete (Vy, kdož jste článek četli) pouze věřit, bude lépe, když věřit nebudete. Užitek přinese jenom poznání, vzešlé ze skutečné touhy VĚDĚT.

 • Věřím a věřím, že v tom dalším životě se zase potkám se svou maminkou a dopovídáme si vše, co jsme v tomhle bohužel nestihly..

  • Věřím, když mi moje maminka zemřela, každý večr jsem vysílala prosbu, aby se mi vrátila v podobě vnučky a konkrétně k mému mladšímu synovi, se kterým měla moc hezký vztah. A po 2 letech přišla maličká na svět, v jejím roce mne přivítala mým jménem! Ve čtyřech letech mi povídala o tom, že bydlela v jiném domě, kde byli dva kluci a to byli bráchové /ano, moji synové/, jmenovala se jinak,ale to už si nepamatovala…a další pocity, které měla při odchodu ze světa…nebojí se smrti, protože duše “jde nahoru” a může se zase vrátit. Kdo tohle nezažil, tak nevěří….

 • Dá se říct, že jsou o tom už důkazy, můžete si přečíst “Mnoho životů mnoho mistrů” od uznávaného psychiatra Briana L.Weisse.

 • Pokud lidí přibývá,je to O.K. ale co když začnou lidi ubývat,to bude rvačka o těla a co když se na nějakou dušičku nedostane,co pak?

 • Po klinické smrti už vím kolik milionů či spíše miliard duší čeká na zrození.Život je dar.Reinkarnace je

 • Nevím no. Četl jsem knihu od Jana van Helsinga Kdo se bojí smrti?, a pokud je pravdivá, tak asi reinkarnace existuje. Též v Tibetu mají takový test, kterým určí, zda stávající dalajláma je inkarnací toho předchozího. Prostě vezmou věci z jeho předchozího života a zamýchají je mezi ostatní věci, které dalajlámovi v minulé inkarnaci nepatřily. Když své věci mezi těmi cizími pozná, což se stalo, tak mají o inkarnaci jasno.

 • Živý člověk si uvědomuje že jednou zemře , mrtvý člověk si neuvědomuje už vůbec nic. Smrtí vše končí . Smrt je jako bezesný hluboký spánek , duše umírá s člověkem. Po smrti nic není – viz Bible.

   • podle bible všichni co už umřeli nic necítí až do druhého příchodu Krista a posledního soudu, až pak budou vzkříšeni a rozhodne se zda půjdou do nebe nebo skončí v ohnivém jezeře….Já jsem ateista ale to že jde člověk po smrti hned do nebe/pekla nepochází z bible.

   • klid pokud neveri v boha a svet na druhe strane sidi sebe je buch i nebe jsem byl v komatu dvakrat zazrakem prezil smrt otrava olovem r 2002 tezka autonehoda r 2008 a po komatu i pred verim veril jsem byl jsem na druhe strane prezil i podruhe mal jsem ukol synovi pomoc po jeho nemoci i jemu slo o zivot r 2008 ja 14 on take on prosinec ja listopad ?? ju buch nas chranil a?? kdosi ?? nas oba chtel nemoci on ja bouracka zabit ?? reknu kdo nechce at neveri a je mi ho lito je sam je jeho penize mu pomohou dokud je ma ??pismo je po komatu dislektik ale ziju a rozum bohu diky rikam fakta a prozitky v komatu ?? Buch je

  • to jste tu Bibli , a hlavně Nový zákon, tedy neprostudovala …., možná jen přečetla bez porozumění, stejně jako většina ” věřících ” ….

  • Pozor, neříkáte všechno, Bible učí také o vzkříšení mrtvých k životu. To je lepší naděje než reinkarnace.

  • Bible učí, že smrtí všechno končí, ale že existuje vzkříšení ze smrti. To je lepší než reinkarnace.

 • Věřím v reinkarnaci,protože vím ,že nežiji první život,ale vždycky jsem byla člověk pocházíme z vyšších dimenzí jsme pozitivní andělé pocházíme z Božího království

 • Přenášení myšlenek na dálku se děje jak uvádějí někteří vědci a vědkyně pomocí velmi malých částic, které produkují různí živočichové a lidé. Tyto malé částice mohou v určitém stupni vlnění přesahovat i rychlost světla a jsou současně nositelkami informací, které může od nich převzít jedinec stejného živočišného druhu jak v minulosti, tak v budoucnosti. Na tomto principu funguje získávání informací ve změněném stavu lidského vědomí z minulosti i budoucnosti. Například některá Nostradámova proroctví obsahují i zašifrovaná jména panovníků a vrcholných politiků, například Hister-Hitler, Nan par de lyon v přesmyčce Naparleon-Napoleon, Varenas- Varenas a další. Také budoucnost Českého národa je údajně známa, více při zadání na Internetu: http://www.narodnisjednoceni.cz/20170428.htm

 • O reinkarnaci není možné pochybovat, akorát autor článku nemá přesné informace, anebo žije v nějaké iluzi. Tento život, jako každý jiný předchozí není žádná láce…inkarnace znamená odžít si a vyrovnat se správně s důsledky našich předešlých činů. A to je opravdu velmi, velmi tvrdá práce…Tedy správná (opravdu jen tato) touha každého kdo VÍ je dosáhnout osvícení a splynout v Brahmanu. A co je nejdůležitější – už se NIKDY nenarodit. To je to osvobození, ta božská milost a věčné štěstí. Tedy ne jak říká autor “raduje se, že je před ním stále ještě mnoho životů”.
  Tak sorry jako…..

  • Přesně tak, taky tak věřím na reinkarnaci, nakonec je to potvrzeno, stačí si přečíst knihu Musela jsem zemřít, tam je lékařsky doloženo vše, co se dělo při umírání ženy v posledním stádiu rakoviny, vše co viděla a slyšela , když už lékaři byli přesvědčení, že zemřela, její návrat zpět a spontánní uzdravování a to ze dne na den. Existuje o tom lékařská dokumentace . Navíc, moje malá vnučka jako malinká dost často vykřikovala, že třeba korálky už jednou měla, když byla velká, a také mne moje tříletá vnučka přesvědčovala, že až budu malá, bude se o mne starat zase ona.. Pro obě je samozřejmé, že jednou byly velké a já zase jednou budu malá

 • Ano, věřím a jsem pevně přesvědčená. Pracuji několik let s léčivou energií, pracuji s minulými životy. Proto říkám, co nechceš, aby se Ti dílo, nedělej ostatním. Veškeré ublížení se nám vrátí, když bumerang neprožijeme v tomto životě, neseme si negaci do dalšího života. Vše je o uvědomování a konání dobra. Nepoužívat oko za oko, zub za zub. Je toho více co by člověk měl konat, ale přesto jednoduché. Takže reinkarnace Ano!!!

 • Když v tohle věří inteligentní tak tomu věříme i mi hloupí.Kdyz tomu věří hlopi,tak se podíváme. Po

 • Věřím a mám pro to svuj soukromý důkaz. Když me umřel táta tak se se mnou přišel rozloučit. Podotýkám,ze drogy neberu a tak jsem pod vlivem nebyl a jsem ateista takže verim jen tomu co vidím…..

 • Jsem racionální atheista a na reinkarnaci věřím, ale nikoliv, že to bude zase život člověka, možná to bude třeba jenom hmyz, vědomí zhasne do tmy a okamžitě procitne a začne vnímat zase nějak svoji existenci, v té tmě totiž i miliarda let je jako nula sekund. Co se v přírodě stane jednou, to se zase někdy musí opakovat, myslet si, že život na zemi je nějaký jedinečný unikát to je stejná arogance, jako když si mysleli že Země je střed vesmíru kolem, kterého se točí celý vesmír.

 • na toto téma stačí jednoduchá odpověď – nevím nic z období kdy se formovala sluneční soustava a naše země. Podle názorů a poznatků vědy to trvalo mnoho miliard let tedy časově oběhů země kolem slunce a vůbec mi nevadí že jsem to nevnímal. Pokud usnu tvrdým spánkem tak po probuzení nevím co se dělo v tom čase kdy jsem spal a vůbec mi to také nevadí. To stejné bude až zemřu. Skrátka nebudu zase nic vědět a vnímat jako před svým narozením. Pokud na pobytu lidských bytostí na planetě zemi a jejich stvoření má podíl nějaké fluidum, tak bych ti vnímal jako seberealizaci a neskutečný požitek na utrpení všeho živého zapojeného do konzumního řetězca a v této době u lidí nasmyslného konzumního tiátru.

 • Potkal jsem se s černými anděli. Je to už šest let a stále se mi dějí věci… No co už…

 • Je zlá doba, přeji dalším generacím jen to krásné, člověk má na světě radost z lásky a milování, od druhého koho miluje. To je nejkrásnější na světě, ostatní je jen utrpení. Lidé lžou, nepřeju si být tu opakovaně, nejpíš nebudu sám.

 • V reinkarnaci věřím, protože se mi za mého života staly věci na různých místech, které mě o tom přesvědčily. Nechci je tady rozebírat, ale na rozdíl od těch “nevěřících” se už tak nebojím svého konce, protože vím, že něco ještě bude potom existovat znovu. Jak to bude vypadat nikdo neví a je to tak i dobře a je také dobře, že v to mnoho lidí nevěří…Vždyť si jenom představte, jak by lidi řádili, když by na tuty věděli, že to konečná nebude…(:-)))

 • Nejen že věřím,ale i vím… Každý z nás se zde na Gaii už “párkrát” narodil, něco se naučil,pochopili, umřel….narodil atd……

 • otec mi umiral bylo mi 14 let byl ode mne vzdalen 300 km poprve se duse prisla rozloucit ve spanku ?? druhy den mne volali zdelit ze umrel?? vedel jsem to!!! dalsi o dusich vim po komatu vse je pravda kdo je hlupak nebo nema viru sidi sebe verte je buch duse i nebe??a i tak jista firma tedy karma a laka lasku leci pile vule laska . synek ondrej se mi narodil 8 ja take 8 v jinych letech?? logicky podruhe on i ja prezili smrt 14 on 14 ja rok 2008 taky nahoda??? cislo 14 a kristus mel 14 zastaveni nez ukrizovali reknu to tak kdo neveri sam sebe sidi i sve blizke vira cista v boha jde i bez kostela ale je tam lepe pokud je otec dobry clovek ?? omluve pismo je prave po komatu ale kdo rekne ze verit v boha je blazen tak se zblaznila planet nebo ten co ma ciste verici za blazny a nezazijes co ja neuveris duse se vraci a jsou tam ??

 • Naprosto fascinující, jak zde citujete autory, bibli, kněze a podobné nesmysly. Jediná pravda je ta, že vůbec nic nevíme, Všechno ostatní je terorie a víra. Tak to přestaňte podávat jako pravdu, zvláště křesťané a muslimové. Jste jako hloupé opice, co nevidí za oponu ale přesto se o tom baví, jako o hotové věci, Jste k smíchu.