Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Co pleti škodí na podzim a jak se o ni správně starat?

Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
pleti škodí
S příchodem zimy je pleť vystavená novým vlivům. Jak ji na podzim chránit?

06. 09. 2022

Teplotní výkyvy

Teplé dlouhé dny se mění na dny chladné, větrné, kdy dochází k častému výkyvu teplot. Těmito všemi nepříznivými vlivy pleť trpí. Narušena je nejen kůže na obličeji a krku, ale i rty. Vítr a mrazivé dny pleti škodí, dokážou pokožku a rty hodně vysušit. Proto je dobré dbát na prevenci v podobě vhodné a kvalitní kosmetiky.

rty
Nezapomínáte ve své péči na rty, které jsou rovněž náchylné na vysoušení?

S nástupem chladnějších dnů dochází v místech, která nejsou zahalena, ke zpomalení proudění krve, tím pádem i metabolismu v kůži. Společně s větrem a zimou může docházet k začervenání pleti, jejímu pálení a popraskání žilek v obličeji.

Očištění od letní pleti

Během léta pleť hodně vystavujeme slunečním paprskům, často ji namáčíme ať už ve slané, chlorované či jiné vodě, anebo jí dáváme zabrat při přechodu z horkých venkovních prostor do klimatizovaných vnitřních.

obličej
V létě je pleť vystavená teplu a slunečním paprskům. To se na podzim změní.

Pleť si mažeme ochrannými krémy s UV faktory a používáme voděodolná líčidla. Po létě je dobré pleti dopřát očistu. Nejlépe vám v tom pomůže ozdravný peeling či aplikace pleťové masky. Nebo rovnou jejich kombinace. Peeling a masku volte v závislosti na typu své pleti, vždy by ale měly obsahovat přírodní složky s co nejmenším procentem složek umělých.

Odličování

Odličování je důležité během celého roku, rozhodně byste nikdy neměla jít spát s neodlíčeným obličejem! Za celý den se na něm dokáže usadit neuvěřitelné množství nečistot, které pleť velice zatěžují.

Na podzim je pleť náchylnější k vysoušení a dehydrataci. Odličovací voda obsahující alkohol proto není vůbec vhodná. Pleť by zbytečně vysušila.

Základem je hydratace

Vysušená pokožka s sebou vlivem změněného počasí může přinášet další problémy, a to v podobě zarudnutí nebo svědění. Proto musí být správně hydratována, nejlépe pomocí hydratačních krémů a gelů.

Každá z nás má jiný typ pleti a s ní spojené problémy. Můžeme mít pleť suchou, mastnou, problematickou trpící na akné nebo citlivou. Dle toho pořizujte i kosmetiku a věnujte pleti náležitou péči.

K TÉMATU  Černé pantofle – jak je stylizovat na různé příležitosti?

Největší problém v tomto období budou mít ženy, které bez ohledu na podzimní čas, mají už tak suchou kůži. Tento typ je o to více nutné hydratovat, jelikož obzvláště nadměrné vysušení pleti škodí.

hydratace
Hydratace je základem všeho.

Hydratační péči během podzimu dopřáváme i pleti mastné. Olejům se ale raději vyhněme. Nemají tak dobré absorpční schopnosti jako krémy. Hydratační krémy pleti dodají ochranný filtr, který obzvláště během těchto měsíců velmi oceníte.

Akné

To velice nepopulární kožní onemocnění nepostihuje pouze náctileté. Někteří lidé na něj trpí extrémně i v pokročilém věku, druhým se po celý život vyhýbá.

Klidně můžete patřit ke skupině druhé, přesto se vám po létě může objevit. Jak je to možné? Kožní maz se nám tvoří jak v létě, tak i na podzim. Jakmile ale přijdou chladné a větrné dny, začne narůstat počet odumřelých buněk. Ty v sobě mají bakterie a maz. A nám tak vznikne tolik neoblíbené akné.

Make-up jako ochrana

Vyčištěnou a hydratovanou plet je nutné dále ochraňovat. Skvělým pomocníkem je make-up. Volte takový, co má UV faktor, a ten, který bude sedět vašemu typu pleti a jejímu odstínu. Make-up pleť chrání před škodlivým UV zářením, ale i před podzimními vlivy. Pleť vám zároveň dokáže krásně sjednotit a vy se budete cítit sebevědoměji.

maska
Občas to chce vyživující masku.

Chránit lze i zevnitř

Odpovídající ochrana vnější je samozřejmost. Co někteří opomíjí je zcela nezbytná ochrana zevnitř v podobě vitamínů. Vitamíny C, E, A, B povzbuzují naši imunitu a tím pádem i vzhled naší pleti. Zcela zásadním je zároveň dostatečný pitný režim, díky němuž budeme hydratovaní i uvnitř.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kůže dominuje podzimu. Investujte do kalhot i sexy sukní

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Zdroje článku:
www.vanicream.com, www.allure.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vyrážíte ven, ale nestíháte si upravit vlasy? Tyhle snadné a chytré vychytávky vám pomohou vytvořit na hlavě účes podle vašich představ. Účesy jsou hotové za chvilku a potřebujete k nim jen to, co máte v koupelně. Zkuste se inspirovat těmito postupy.
Plavání s kojenci je v posledních letech na vzestupu. Kdo nechodí plavat, jako kdyby nebyl. A proč? Protože plavání přináší mnoho výhod nejen pro miminka, ale také pro jejich maminky.
V roce 2018 uživatelé aplikace Viber poslali 6 miliard zamilovaných samolepek a GIFů. Letos Viber přichází s novinkou v podobě videa ve tvaru srdíčka. Pošlete mu originální přání.
Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
Asi každá žena má v šuplíku mezi ponožkami schované i silonky. Nosíme je k sukním i šatům, jejich stinnou stránkou je ale fakt, že stačí drobné zatrhnutí nehtem a silonky rázem "zdobí" dlouhé očko. Ještě než zničené silonky vyhodíte do koše, můžete je v domácnosti využít.
Není nevěra jako nevěra? Už to tak vypadá. Zatímco někdo se kvůli takovému pochybení bičuje celé měsíce, jiný si v pocitu, že své polovičce nasadil parohy výkladní skříně, doslova libuje. Holt každý to má jinak!
Zahalte se do tepla a vydejte se s námi na lednové dobrodružství plné venkovních aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie! Bez ohledu na věk si můžete užít odpoledne při sáňkování, procházky v zasněženém lese či stavbu sněhuláka. Připravte se na lednovou zábavu a objevte radost z aktivit pod širým nebem.
Říká se, že každá žena je v podstatě krásná, jen je zapotřebí přijít na správný způsob, jak onu krásu vyzdvihnout.
V Čechách je systém pro matky s dětmi nastaven víc než příznivě. I přesto se mnoho matek rozhodne začít pracovat dříve, než jejich děti dosáhnou 3 let, tzv. školkového věku. Není to nic neobvyklého a dá se to velice dobře zvládat, jen se na to musíte připravit.
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.

Výběr článků

Kratom (Mitragyna speciosa) je tropický stálezelený strom z čeledi kávovníkovitých. Pochází z Thajska, Myanmaru, Malajsie a dalších jihoasijských zemí. Jaké má použití v holistickém léčení a wellness?
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?

Nepřehlédněte

Nástěnné hodiny by neměly chybět v každém obýváku. Sice sledujete čas na mobilu nebo ho ukazuje televize, originální hodiny jsou ale hlavně dekorací, která dokresluje atmosféru domova. A co takhle zvolit ukazatel času opravdu velkých rozměrů? Prohlédněte si galerii.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek