Úterý , 04. 10. 2022

František

Co pleti škodí na podzim a jak se o ni správně starat?

Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
pleti škodí
S příchodem zimy je pleť vystavená novým vlivům. Jak ji na podzim chránit?

06. 09. 2022

Teplotní výkyvy

Teplé dlouhé dny se mění na dny chladné, větrné, kdy dochází k častému výkyvu teplot. Těmito všemi nepříznivými vlivy pleť trpí. Narušena je nejen kůže na obličeji a krku, ale i rty. Vítr a mrazivé dny pleti škodí, dokážou pokožku a rty hodně vysušit. Proto je dobré dbát na prevenci v podobě vhodné a kvalitní kosmetiky.

rty
Nezapomínáte ve své péči na rty, které jsou rovněž náchylné na vysoušení?

S nástupem chladnějších dnů dochází v místech, která nejsou zahalena, ke zpomalení proudění krve, tím pádem i metabolismu v kůži. Společně s větrem a zimou může docházet k začervenání pleti, jejímu pálení a popraskání žilek v obličeji.

Očištění od letní pleti

Během léta pleť hodně vystavujeme slunečním paprskům, často ji namáčíme ať už ve slané, chlorované či jiné vodě, anebo jí dáváme zabrat při přechodu z horkých venkovních prostor do klimatizovaných vnitřních.

obličej
V létě je pleť vystavená teplu a slunečním paprskům. To se na podzim změní.

Pleť si mažeme ochrannými krémy s UV faktory a používáme voděodolná líčidla. Po létě je dobré pleti dopřát očistu. Nejlépe vám v tom pomůže ozdravný peeling či aplikace pleťové masky. Nebo rovnou jejich kombinace. Peeling a masku volte v závislosti na typu své pleti, vždy by ale měly obsahovat přírodní složky s co nejmenším procentem složek umělých.

Odličování

Odličování je důležité během celého roku, rozhodně byste nikdy neměla jít spát s neodlíčeným obličejem! Za celý den se na něm dokáže usadit neuvěřitelné množství nečistot, které pleť velice zatěžují.

Na podzim je pleť náchylnější k vysoušení a dehydrataci. Odličovací voda obsahující alkohol proto není vůbec vhodná. Pleť by zbytečně vysušila.

Základem je hydratace

Vysušená pokožka s sebou vlivem změněného počasí může přinášet další problémy, a to v podobě zarudnutí nebo svědění. Proto musí být správně hydratována, nejlépe pomocí hydratačních krémů a gelů.

Každá z nás má jiný typ pleti a s ní spojené problémy. Můžeme mít pleť suchou, mastnou, problematickou trpící na akné nebo citlivou. Dle toho pořizujte i kosmetiku a věnujte pleti náležitou péči.

K TÉMATU  Prodlužování vlasů aneb vše, co potřebujete vědět

Největší problém v tomto období budou mít ženy, které bez ohledu na podzimní čas, mají už tak suchou kůži. Tento typ je o to více nutné hydratovat, jelikož obzvláště nadměrné vysušení pleti škodí.

hydratace
Hydratace je základem všeho.

Hydratační péči během podzimu dopřáváme i pleti mastné. Olejům se ale raději vyhněme. Nemají tak dobré absorpční schopnosti jako krémy. Hydratační krémy pleti dodají ochranný filtr, který obzvláště během těchto měsíců velmi oceníte.

Akné

To velice nepopulární kožní onemocnění nepostihuje pouze náctileté. Někteří lidé na něj trpí extrémně i v pokročilém věku, druhým se po celý život vyhýbá.

Klidně můžete patřit ke skupině druhé, přesto se vám po létě může objevit. Jak je to možné? Kožní maz se nám tvoří jak v létě, tak i na podzim. Jakmile ale přijdou chladné a větrné dny, začne narůstat počet odumřelých buněk. Ty v sobě mají bakterie a maz. A nám tak vznikne tolik neoblíbené akné.

Make-up jako ochrana

Vyčištěnou a hydratovanou plet je nutné dále ochraňovat. Skvělým pomocníkem je make-up. Volte takový, co má UV faktor, a ten, který bude sedět vašemu typu pleti a jejímu odstínu. Make-up pleť chrání před škodlivým UV zářením, ale i před podzimními vlivy. Pleť vám zároveň dokáže krásně sjednotit a vy se budete cítit sebevědoměji.

maska
Občas to chce vyživující masku.

Chránit lze i zevnitř

Odpovídající ochrana vnější je samozřejmost. Co někteří opomíjí je zcela nezbytná ochrana zevnitř v podobě vitamínů. Vitamíny C, E, A, B povzbuzují naši imunitu a tím pádem i vzhled naší pleti. Zcela zásadním je zároveň dostatečný pitný režim, díky němuž budeme hydratovaní i uvnitř.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kůže dominuje podzimu. Investujte do kalhot i sexy sukní

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Zdroje článku:
www.vanicream.com, www.allure.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Také někdy nerozumíte tomu, kde se ve vás vzaly negativní pocity? Jak je možné, že se najednou cítíte špatně a podrážděně? Co kdybych vám prozradila, že za to může dokonce i to, co jíte! Možná je to pro vás novinka. Každopádně pojďme si o tom povědět více. V tomto článku pochopíte, jak je to vůbec možné a jak to můžete změnit k lepšímu. Takže určitě pokračujte ve čtení, aby vaše nálada byla už jen lepší a lepší!
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!

Nepřehlédněte

Blake Lively, nádherná žena, milovaná manželka a matka. To je jen pár z mnoha titulů, kterými se tato pětatřicetiletá herečka může pyšnit. Něco jí do vínku dala sama příroda, na něčem zase musela a musí tvrdě pracovat. Krásná postava a celkový vzhled nejsou nikdy zcela zadarmo. A i Blake si je toho vědoma. Proto se drží určitých stravovacích návyků, kterými se řídí, a my musíme uznat, že se jí vyplácí. Vypadá totiž opravdu božsky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek