Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Co pleti škodí na podzim a jak se o ni správně starat?

Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
pleti škodí
S příchodem zimy je pleť vystavená novým vlivům. Jak ji na podzim chránit?

06. 09. 2022

Teplotní výkyvy

Teplé dlouhé dny se mění na dny chladné, větrné, kdy dochází k častému výkyvu teplot. Těmito všemi nepříznivými vlivy pleť trpí. Narušena je nejen kůže na obličeji a krku, ale i rty. Vítr a mrazivé dny pleti škodí, dokážou pokožku a rty hodně vysušit. Proto je dobré dbát na prevenci v podobě vhodné a kvalitní kosmetiky.

rty
Nezapomínáte ve své péči na rty, které jsou rovněž náchylné na vysoušení?

S nástupem chladnějších dnů dochází v místech, která nejsou zahalena, ke zpomalení proudění krve, tím pádem i metabolismu v kůži. Společně s větrem a zimou může docházet k začervenání pleti, jejímu pálení a popraskání žilek v obličeji.

Očištění od letní pleti

Během léta pleť hodně vystavujeme slunečním paprskům, často ji namáčíme ať už ve slané, chlorované či jiné vodě, anebo jí dáváme zabrat při přechodu z horkých venkovních prostor do klimatizovaných vnitřních.

obličej
V létě je pleť vystavená teplu a slunečním paprskům. To se na podzim změní.

Pleť si mažeme ochrannými krémy s UV faktory a používáme voděodolná líčidla. Po létě je dobré pleti dopřát očistu. Nejlépe vám v tom pomůže ozdravný peeling či aplikace pleťové masky. Nebo rovnou jejich kombinace. Peeling a masku volte v závislosti na typu své pleti, vždy by ale měly obsahovat přírodní složky s co nejmenším procentem složek umělých.

Odličování

Odličování je důležité během celého roku, rozhodně byste nikdy neměla jít spát s neodlíčeným obličejem! Za celý den se na něm dokáže usadit neuvěřitelné množství nečistot, které pleť velice zatěžují.

Na podzim je pleť náchylnější k vysoušení a dehydrataci. Odličovací voda obsahující alkohol proto není vůbec vhodná. Pleť by zbytečně vysušila.

Základem je hydratace

Vysušená pokožka s sebou vlivem změněného počasí může přinášet další problémy, a to v podobě zarudnutí nebo svědění. Proto musí být správně hydratována, nejlépe pomocí hydratačních krémů a gelů.

Každá z nás má jiný typ pleti a s ní spojené problémy. Můžeme mít pleť suchou, mastnou, problematickou trpící na akné nebo citlivou. Dle toho pořizujte i kosmetiku a věnujte pleti náležitou péči.

K TÉMATU  4 nadčasové kousky do vašeho šatníku, které nikdy nevyjdou z módy

Největší problém v tomto období budou mít ženy, které bez ohledu na podzimní čas, mají už tak suchou kůži. Tento typ je o to více nutné hydratovat, jelikož obzvláště nadměrné vysušení pleti škodí.

hydratace
Hydratace je základem všeho.

Hydratační péči během podzimu dopřáváme i pleti mastné. Olejům se ale raději vyhněme. Nemají tak dobré absorpční schopnosti jako krémy. Hydratační krémy pleti dodají ochranný filtr, který obzvláště během těchto měsíců velmi oceníte.

Akné

To velice nepopulární kožní onemocnění nepostihuje pouze náctileté. Někteří lidé na něj trpí extrémně i v pokročilém věku, druhým se po celý život vyhýbá.

Klidně můžete patřit ke skupině druhé, přesto se vám po létě může objevit. Jak je to možné? Kožní maz se nám tvoří jak v létě, tak i na podzim. Jakmile ale přijdou chladné a větrné dny, začne narůstat počet odumřelých buněk. Ty v sobě mají bakterie a maz. A nám tak vznikne tolik neoblíbené akné.

Make-up jako ochrana

Vyčištěnou a hydratovanou plet je nutné dále ochraňovat. Skvělým pomocníkem je make-up. Volte takový, co má UV faktor, a ten, který bude sedět vašemu typu pleti a jejímu odstínu. Make-up pleť chrání před škodlivým UV zářením, ale i před podzimními vlivy. Pleť vám zároveň dokáže krásně sjednotit a vy se budete cítit sebevědoměji.

maska
Občas to chce vyživující masku.

Chránit lze i zevnitř

Odpovídající ochrana vnější je samozřejmost. Co někteří opomíjí je zcela nezbytná ochrana zevnitř v podobě vitamínů. Vitamíny C, E, A, B povzbuzují naši imunitu a tím pádem i vzhled naší pleti. Zcela zásadním je zároveň dostatečný pitný režim, díky němuž budeme hydratovaní i uvnitř.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kůže dominuje podzimu. Investujte do kalhot i sexy sukní

Péče o pleť vyžaduje stále změnu. Oblíbená kosmetika v chladném počasí nebude stačit

Zdroje článku:
www.vanicream.com, www.allure.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Mnoho lidí začíná hubnout především s dietou, protože je to nejjednodušší způsob, jak změnit své každodenní stravovací návyky. To je správný směr, ale nestačí, pokud chcete na svém těle skutečně zapracovat a zhubnout. Je také nutné správně přizpůsobené cvičení a k tomu budete potřebovat vybavení a příslušenství!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek