Neděle , 29. 01. 2023

Zdislava

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.
zuby
Kdo by netoužil po bílých zubech? (zdroj foto: 123rf.com)

Možností je návštěva odborníka i LED sada na bělení zubů. Tím však seznam ani náhodou nekončí.

Návštěva odborníka jako první (ale ne jediné) řešení

Pokud bojujete se zažloutlými zuby, nejdříve vás napadne zavítat k odborníkovi. Je to logické, bělení přímo v ordinaci přichází jako první vhod. Pro vás jakožto klienta je to bezstarostné, bezbolestné, odborník navíc přizpůsobí bělení zubů citlivosti vašeho chrupu. Efekt bělení však v tomto případě nebývá vždycky zaručený. Jedná se spíše o individuální záležitost.

Proto vsaďte na některou z jiných možností. Způsobů, jak vybělit zuby je vícero. Co vyzkoušíte nejdříve?

LED sada na bělení zubů má mnoho výhod

Levnější a komfortnější metodou je LED sada na bělení zubů. V současné době, kdy má zavřeno lecjaká ordinace, je to poměrně žádané řešení problému nazvaného “žlutý chrup”. S pomocí LED sady je bělení zubů z domova velmi snadné – hotovo je za pár minut.

Pohodlnost, jednoduchost a také bezpečnost – to jsou další přednosti sady, která dokáže vybělit chrup až o osm odstínů, aniž by došlo k poškození zubní skloviny.

S kořením to jde taky

Jak již bylo zmíněno, návštěva odborníka nebo LED sada na domácí bělení zubů nejsou jedinými způsoby, jak opětovaně navrátit zubům jejich bělost. Další možností je koření. A paradoxně to, do kterého byste to vůbec neřekli. Při pohledu na něj vám totiž přijde, že zuby spíše zabarvuje. Řeč je o kurkumě, což je koření považované za přírodní barvivo. V kombinaci s kokosovým olejem má i takto barevné koření na chrup zcela opačný efekt. Navíc umí pomoct při zánětech dásní, říká se.

Jablečný ocet taky pomáhá

Za přírodní zázrak by se dal považovat i jablečný ocet, který taktéž pomáhá navrátit bělost lidskému chrupu. Je však třeba konstatovat, že ho musíte používat s mírou. Konkrétně je zapotřebí omezit dobu, po kterou jablečný ocet přichází se zuby do kontaktu. V ideálním případě se používá jako ústní voda (jen se před použitím smíchá s čistou vodou z kohoutku). Je to nejen čistící prostředek, ale také prostředek dezinfekční.

K TÉMATU  Neztrácejte nervy! Máme pro vás rady, jak pandemii ustát

Další tipy, jak vybělit zuby

  • S pomocí černého uhlí
  • S pomocí kokosového oleje
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
S blížícími se Vánocemi po nás naši blízcí budou chtít vědět, co si přejeme pod stromeček. To se může zdát jako příjemná otázka, ale opak může být pravdou. Ne vždy máme v záloze seznam předmětů či zážitků, které nutně potřebujeme mít. Často se může dostavit pocit, že už máme vlastně všechno.
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
Léto se rychle blíží a s ním i koupání a další radovánky. Jenže ty každoročně pro mnoho žen skončí nepříjemnými potížemi. Pálení či řezání při močení bývají jejich typickými prvními příznaky. Pokud se u vás projeví, na nic nečekejte a okamžitě jednejte. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle a následnými recidivami v podobě opakovaných problémů močových cest. Máte-li k těmto letním potížím sklony, myslete na prevenci!
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Fotografie šťastných rodin, honosných oslav a dokonale zabalených dárků, které začínají plnit sociální sítě, mají velký vliv na psychiku člověka. Ta prochází v období Vánoc zatěžkávací zkouškou. Většina z nás chce mít všechno dokonalé, mít neustále uklizeno, napečeno co nejdříve, ozdobený vánoční stromek jako z časopisu, ale... ne vždy je vše podle plánu. Zkuste se během Vánoc věnovat také sobě, vyzkoušejte různá meditační cvičení, která vaší psychice výrazně uleví a nenakládejte si toho na sebe tolik.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek