Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.
zuby
Kdo by netoužil po bílých zubech? (zdroj foto: 123rf.com)

Možností je návštěva odborníka i LED sada na bělení zubů. Tím však seznam ani náhodou nekončí.

Návštěva odborníka jako první (ale ne jediné) řešení

Pokud bojujete se zažloutlými zuby, nejdříve vás napadne zavítat k odborníkovi. Je to logické, bělení přímo v ordinaci přichází jako první vhod. Pro vás jakožto klienta je to bezstarostné, bezbolestné, odborník navíc přizpůsobí bělení zubů citlivosti vašeho chrupu. Efekt bělení však v tomto případě nebývá vždycky zaručený. Jedná se spíše o individuální záležitost.

Proto vsaďte na některou z jiných možností. Způsobů, jak vybělit zuby je vícero. Co vyzkoušíte nejdříve?

LED sada na bělení zubů má mnoho výhod

Levnější a komfortnější metodou je LED sada na bělení zubů. V současné době, kdy má zavřeno lecjaká ordinace, je to poměrně žádané řešení problému nazvaného “žlutý chrup”. S pomocí LED sady je bělení zubů z domova velmi snadné – hotovo je za pár minut.

Pohodlnost, jednoduchost a také bezpečnost – to jsou další přednosti sady, která dokáže vybělit chrup až o osm odstínů, aniž by došlo k poškození zubní skloviny.

S kořením to jde taky

Jak již bylo zmíněno, návštěva odborníka nebo LED sada na domácí bělení zubů nejsou jedinými způsoby, jak opětovaně navrátit zubům jejich bělost. Další možností je koření. A paradoxně to, do kterého byste to vůbec neřekli. Při pohledu na něj vám totiž přijde, že zuby spíše zabarvuje. Řeč je o kurkumě, což je koření považované za přírodní barvivo. V kombinaci s kokosovým olejem má i takto barevné koření na chrup zcela opačný efekt. Navíc umí pomoct při zánětech dásní, říká se.

Jablečný ocet taky pomáhá

Za přírodní zázrak by se dal považovat i jablečný ocet, který taktéž pomáhá navrátit bělost lidskému chrupu. Je však třeba konstatovat, že ho musíte používat s mírou. Konkrétně je zapotřebí omezit dobu, po kterou jablečný ocet přichází se zuby do kontaktu. V ideálním případě se používá jako ústní voda (jen se před použitím smíchá s čistou vodou z kohoutku). Je to nejen čistící prostředek, ale také prostředek dezinfekční.

K TÉMATU  Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Další tipy, jak vybělit zuby

  • S pomocí černého uhlí
  • S pomocí kokosového oleje
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.
Jamu je tradiční indonéský lék z kořenů, bylin, květů, kůry a koření. Vyrábí se již více než 1200 let z čerstvých surovin, jako jsou tamarind, galangal, zázvor a kurkuma. V Indonésii se podává prakticky na každém kroku, například i v masážních salonech či při léčebných sezeních. Nejenom, že Indonésanům chutná, ale je také prospěšný pro lidské zdraví. Jak si jej vyrobit, a s kterými neduhy nám dokáže pomoci?
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
Se správnou pozorností věnovanou detailům a barvám, které si vyberete, může boho vypadat super elegantně. Místnosti s tlumenou nebo neutrální základní paletou s několika divokými vzory jsou často naprosto ohromující a vypadají neuvěřitelně elegantně! Ať už se vydáte jakoukoli cestou, interiéry boho jsou ideální pro dosažení tohoto útulného a příjemného pocitu.
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek