Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.
zuby
Kdo by netoužil po bílých zubech? (zdroj foto: 123rf.com)

Možností je návštěva odborníka i LED sada na bělení zubů. Tím však seznam ani náhodou nekončí.

Návštěva odborníka jako první (ale ne jediné) řešení

Pokud bojujete se zažloutlými zuby, nejdříve vás napadne zavítat k odborníkovi. Je to logické, bělení přímo v ordinaci přichází jako první vhod. Pro vás jakožto klienta je to bezstarostné, bezbolestné, odborník navíc přizpůsobí bělení zubů citlivosti vašeho chrupu. Efekt bělení však v tomto případě nebývá vždycky zaručený. Jedná se spíše o individuální záležitost.

Proto vsaďte na některou z jiných možností. Způsobů, jak vybělit zuby je vícero. Co vyzkoušíte nejdříve?

LED sada na bělení zubů má mnoho výhod

Levnější a komfortnější metodou je LED sada na bělení zubů. V současné době, kdy má zavřeno lecjaká ordinace, je to poměrně žádané řešení problému nazvaného “žlutý chrup”. S pomocí LED sady je bělení zubů z domova velmi snadné – hotovo je za pár minut.

Pohodlnost, jednoduchost a také bezpečnost – to jsou další přednosti sady, která dokáže vybělit chrup až o osm odstínů, aniž by došlo k poškození zubní skloviny.

S kořením to jde taky

Jak již bylo zmíněno, návštěva odborníka nebo LED sada na domácí bělení zubů nejsou jedinými způsoby, jak opětovaně navrátit zubům jejich bělost. Další možností je koření. A paradoxně to, do kterého byste to vůbec neřekli. Při pohledu na něj vám totiž přijde, že zuby spíše zabarvuje. Řeč je o kurkumě, což je koření považované za přírodní barvivo. V kombinaci s kokosovým olejem má i takto barevné koření na chrup zcela opačný efekt. Navíc umí pomoct při zánětech dásní, říká se.

Jablečný ocet taky pomáhá

Za přírodní zázrak by se dal považovat i jablečný ocet, který taktéž pomáhá navrátit bělost lidskému chrupu. Je však třeba konstatovat, že ho musíte používat s mírou. Konkrétně je zapotřebí omezit dobu, po kterou jablečný ocet přichází se zuby do kontaktu. V ideálním případě se používá jako ústní voda (jen se před použitím smíchá s čistou vodou z kohoutku). Je to nejen čistící prostředek, ale také prostředek dezinfekční.

K TÉMATU  Hledáte vánoční dárek pro syna i manžela? Objevte skvělé sady LEGO Technic!

Další tipy, jak vybělit zuby

  • S pomocí černého uhlí
  • S pomocí kokosového oleje
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
Váhy, jak již jejich zástupce napovídá, se ve svých životech neustále snaží nalézt rovnováhu a harmonii, a to ve všech oblastech. Váhy mívají vytříbený vkus, dokážou ocenit umění a osoby, které mají hluboké znalosti. Samy mají smysl pro tvořivost.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Zázvor je v podstatě všelék. Jakmile cítíme příznaky nachlazení, je dobré po něm sáhnout a uvařit si z něj čaj, zlepšuje také trávení a využívá se v orientální kuchyni, kde se cení zase jeho výrazná chuť. Snad všichni známe zázvor čerstvý, ale i sušený nebo ve formě koření. I když nám zcela jistě prospívá, nic se nemá přehánět, a i zázvor může být někdy nebezpečný. Kdo by si na něj měl dávat pozor a v jakých případech skutečně škodí?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek