Úterý , 28. 03. 2023

Soňa

Máte miminko v zimě? Jak poznat, že je mu chladno, a jak často s ním můžete ven? Jaké otázky maminky ještě trápí? Poradíme!

Narodilo se vám miminko v zimě? A víte, kolik vrstev mu oblékat, aby mu nebylo příliš zima nebo naopak vedro? A kdy s ním můžete ven? Odpovíme vám na sedm nejdůležitějších otázek.
Miminko v zimě. Jak ho obléct?
zdroj: 123RF.com

17. 01. 2019

Co patří do zimní výbavičky?

Pokud nepočítáme fusak, který je samozřejmostí, neměla by ve výbavičce chybět teplá vložka do kočárku. Z oblečení potom jedna vyteplená a jedna tenčí kombinéza s návleky na nožičky, rukavičky, teplá i tenká čepička, termo overal, body s dlouhým rukávem, dupačky tenké i silnější ponožky, svetřík nebo tenčí mikinka a to samé i v teplejším provedení.

Kdy s miminkem ven?

Co nejčastěji, pokud to počasí dovolí, protože pobyt venku dětem prospívá. Novorozenci by kromě nutného přesunu neměli pobývat venku v teplotách od – 5 °C. Při těchto mrazech raději na procházky zapomeňte, i kdybyste miminko oblékla sebevíc. U větších kojenců platí stejné pravidlo, jen teplota by neměla klesnout pod – 10 °C. Pobytů venku a procházek se opravdu v těchto teplotách vyvarujte, vašemu miminku by mohly více uškodit než prospět.

Jak obléct miminko na zimní procházku?

Obecně platí, že miminko by mělo mít o vrstvu více než vy. A vrstvení je opravdu základ. Používejte raději bavlněné oblečení. Jako první vrstvu je praktické použít body s dlouhým rukávem a dupačky, pod které dejte ještě ponožky. Pokračujte další vrstvou, ideálně tepláčky a tenkou mikinkou, na tu ještě svetřík. Pokud využijete termo oblečení z moderních materiálů, uberte jednu vrstvu, ideální je overal, na ten dejte již jen tenčí svetřík nebo mikinu. A pak již rovnou do teplé kombinézy. Kombinéza bývá většinou uvnitř fleecová nebo z podobných materiálů. Nezapomeňte na teplé ponožky nebo vyteplené botičky od kombinézy, čepičku a rukavičky. Dítěti ale nedávejte žádnou vrstvu přes pusinku, srážející se dech látku vlhčí a ta pak promrzá. Mezi další vrstvy se počítá i teplý fusak, případně podložka do kočárku, nenavlékejte tedy dítě zbytečně moc.

Jak dlouho trávit čas venku?

Pobyt venku přizpůsobte počasí, nicméně hodina je i v mrazivém počasí tak akorát. Čas raději neprodlužujte, ale můžete jít ven jednou dopoledne, jednou odpoledne. Takový pobyt venku prodlužuje obranyschopnost vašeho miminka.

K TÉMATU  Miminka a jejich dovádění. Sladcí drobečkové vám zpříjemní den

Mazat nebo nemazat obličej?

Samozřejmě mazat, ale čím? Krémy s obsahem vody by mohly miminku jenom uškodit. Používejte masti nebo krémy určené do zimního počasí a na jemnou pleť miminka. Neexperimentujte.

Jak obléct miminko do auta?

Do auta rozhodně neoblékejte jako ven. Dát plně oblečené miminko v autosedačce do auta, v kterém se pak zatopí, je nevhodné, hrozí přehřátí dítěte. Raději v autě zatopte předem a miminko oblečte a bez kombinézy dejte do autosedačky. Využijte buď speciální fusak nebo deku, kterou dítě přikryjete.

Jak poznat, že je miminku zima/teplo?

Čelo není směrodatné, že je miminku teplo nebo zima zkoušejte raději na zátylku, pod krčkem nebo pod paží. Miminko by nemělo být zpocené nebo horké. V tom případě raději sundejte jednu tenkou vrstvu oblečení. Přehřáté miminko může být nervózní. Pokud je miminko chladné, na nic nečekejte a oblečte ho víc nebo jděte někam do tepla.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!

Nepřehlédněte

Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek