Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

4 nejlepší second handy u nás: Nakupujte z druhé ruky a podpořte planetu

Nakupování v second handech má své výhody. Předně jsou zde nízké ceny a značkové oblečení, které byste si jinak možná nemohli dovolit. Také na jednotlivých kouscích oblečení nenajdete chemikálie, jež se drží hlavně na tom nově koupeném.
nejlepší second handy
Nakupujte z druhé ruky v nejlepších sekáčích u nás! (foto: 123rf)

01. 03. 2021

Patříte mezi vášnivé milovníky sekáčů? O výhodách second handů pravděpodobně víte. Co je vám však záhadou, tak to, kde se skvělé kousky dají sehnat. Po celé republice se totiž nachází second handy a projít je všechny – to by zabralo moře času. Proto se pojďme podívat na několik z nich, jež se řadí mezi nejlepší s nejlepší nabídkou.  

Crashily je patří mezi lehce avantgardní second handy v Praze 

Při návštěvě hlavního města se mnozí pánové vydávají na tour de hospody, ženy zase preferují tour de sekáče. Tolik sekáčů na jednom místě se snad nikde jinde v České republice nenajde. Pokud patříte k lidem, kteří si nemohou vzpomenout na nějaký skvělý second hand, co třeba zavítat do sekáče jménem Crashily? 

Mluvíme o lehce avantgardním second handu, na který narazíte mezi zastávkami Karlovo náměstí a I.P. Pavlova. Dalo by se říct, že se sekáč nachází poblíž centra, tudíž ho nemůžete minout.  

A co v něm lze ulovit? Kromě základních kousků do šatníku si zde můžete vybrat i z nabídky slunečních brýlí. A co víc! Tento sekáč rád spojuje své síly s lokálními tvůrci udržitelné módy, proto je koupí nějakého kousku můžete podpořit. Potěšíte tím nejen je, ale také sebe i planetu, pro kterou je udržitelnost zásadní.  

On-line sekáč 1981 

Nemusíte nutně vycházet z domu, pokud si chcete koupit něco na sebe. Internetový svět nabízí i řadu on-line sekáčů, které nabízí opravdu skvělé kousky. Mezi nimi najdete třeba sekáč 1981, který žije opravdu ryze on-line.  

Je to především místo, kde se setkávají milovníci vintage módy, která je ostatně nyní velice oblíbenou a populární. Abyste však nekoupili něco, co vám zrovna nesedí, vyzkoušet si vybrané kousky můžete na takzvaných pop-upech, jež se pravidelně pořádají.  

K TÉMATU  Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Textile House jako nejrozšířenější sekáč v Česku 

Není pravdou, že sekáč je vždy jenom jeden dané značky. Dokazuje to second hand Textile House, který se rozšiřuje po celé republice rychlostí blesku. Dokonce by se dalo říct, že se šíří rychleji než lavina jménem McDonald’s, a to už je co říct, nemyslíte? 

Textile House second handy patří ke stálicím na českém trhu. Jenom v Praze byste našli rovnou několik (možná i desítek) poboček. Jelikož je to už “někdo” ve světě sekáčů, může si dovolit nabízet i různé slevové akce.

K nim patří kupříkladu šťastné půlhodinky, během kterých nakupujete s výraznou slevou. Nebo si během některých dnů můžete koupit každý kousek jenom za padesát korun či za pětadvacet. Většinou k těmto akcím dochází těsně před spuštěním či naskladněním nové kolekce. 

Vinted je hvězda v on-line světě 

Mezi sekáče bychom však mohli zařadit také Vinted, který je opět ryze on-line. Mluvíme zde o poměrně “profláknutém” second handu, kterého se můžete stát součástí i vy. Pokud jste někdy prodávali své oblečení nebo jiné věci na Facebooku či na sBazaru a jinde, Vinted možná moc dobře znáte.  

Každým dnem se rozšiřuje počet členů tohoto bezplatného on-line second handu, ve kterém můžete prodávat své kousky i vy. Za dobu, co Vinted (nebo dříve také VotočVohoz) funguje, se vybudovala jistá pravidla a platba předem se stalo něčím zcela běžným.  

Abyste zde své kousky prodali, je důležité je dobře nafotit za denního světla a zvolit cenu, která odpovídá stavu daného kousku. Bohužel na mnoha profilech najdete “přestřelené” ceny, proto je dobré pátrat a nebát se vyjednávat slevu. Pozor také na nabízené věci z čínských e-shopů, jako je Aliexpress nebo Ebay. I ty se v posledních letech množí v tomto sekáči. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Těhotenská móda na léto aneb i s bříškem se můžete cítit jedinečná a sexy

Módní vychytávky, které vám pomohou udělat ze starého oblečení nové kousky

Oblečení pro nastávající maminky aneb jak vybrat těhotenskou módu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Existuje dnes ještě někdo, kdo by neměl doma žádnou sexuální hračku? Na trhu můžeme najít nespočet možností, jak sebe samu potěšit. Už jste slyšela o womanizeru? Pokud ne, udělejte si chvilku a pojďte se s tímto malým zázrakem seznámit.
Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Plánujete svou zahradu krásně osvítit? Chcete na ní strávit následující teplé měsíce? Osvětlení na zahradu zkrátka patří. Je součástí vašich večerů s přáteli i grilovacích večírků. Je to nejen stylový prvek, ale také mluvíme o funkční a praktické části zahrady zabraňující mnoha nepříjemným nehodám jako jsou pády ze schodů, pády do bazénů, jezírek a podobně. Vyberte si osvětlení na zahradu správně a střízlivě.
V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
Najednou zasvítí sluníčko do oken, venku rozkvetou keře a hned vám svět připadá mnohem veselejší. Jaro už je tady, a to nejen teplotami venku. Velikonoce jsou za necelý měsíc, a tak je ten správný čas vnést jarní náladu také do vašeho domova.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Osoby narozené v tomto zemském znamení dokáží projevit lidskost, jako žádné jiné. Proto se řadí mezi ta znamení, jež jsou nejvíce starostlivá a pečující. Umí se zaměřit na nejmenší detaily. Se svou vysokou mírou praktičnosti berou život tak, že nic se neděje náhodně.
Tyhle zapletené účesy ocení spíše mladší generace. Všechny jsou hotové během minut, takže je můžete mít na hlavě hned, než ráno vyrazíte na autobus.
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.

Výběr článků

Pokud se chcete cítit pohodlně, zařaďte do vašeho šatníku i kvalitní spodní prádlo. Na následujících řádcích se zaměříme na dámské kalhotky. Jestliže netušíte, podle jakých parametrů spodní díl prádla vybrat, nezoufejte! My vám to totiž níže rádi prozradíme. Proto čtěte a pojďte se inspirovat společně s námi.
Můj život byl vždycky v podstatě šťastný a já jsem za to bylo velmi vděčná. Poznala jsem muže, o kterém jsem si myslela, že je to ten pravý. Náš vztah fungoval perfektně a já byla ráda, že mám po svém boku životního partnera. To jsem však ještě netušila, co je můj muž opravdu zač.
Posledním filmem režiséra Juraje Jakubiska a jeho rozloučením s diváky bude výpravná a očekávaná Perinbaba a dva světy, pokračování Jakubiskovy legendární pohádky Perinbaba. Perinbaba a dva světy vstoupí v Česku a na Slovensku do kin 7. prosince 2023

Nepřehlédněte

Vychutnejte si nejzábavnější kompilaci ze společného života s domácími mazlíčky. Psi a kočky jsou úžasní, a i přes jejich rozdíly mají spoustu společného. Patří mezi zvířátka, která máme doma nejčastěji. A umí tropit pěkné vylomeniny!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek