Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

4 nejlepší second handy u nás: Nakupujte z druhé ruky a podpořte planetu

Nakupování v second handech má své výhody. Předně jsou zde nízké ceny a značkové oblečení, které byste si jinak možná nemohli dovolit. Také na jednotlivých kouscích oblečení nenajdete chemikálie, jež se drží hlavně na tom nově koupeném.
nejlepší second handy
Nakupujte z druhé ruky v nejlepších sekáčích u nás! (foto: 123rf)

01. 03. 2021

Patříte mezi vášnivé milovníky sekáčů? O výhodách second handů pravděpodobně víte. Co je vám však záhadou, tak to, kde se skvělé kousky dají sehnat. Po celé republice se totiž nachází second handy a projít je všechny – to by zabralo moře času. Proto se pojďme podívat na několik z nich, jež se řadí mezi nejlepší s nejlepší nabídkou.  

Crashily je patří mezi lehce avantgardní second handy v Praze 

Při návštěvě hlavního města se mnozí pánové vydávají na tour de hospody, ženy zase preferují tour de sekáče. Tolik sekáčů na jednom místě se snad nikde jinde v České republice nenajde. Pokud patříte k lidem, kteří si nemohou vzpomenout na nějaký skvělý second hand, co třeba zavítat do sekáče jménem Crashily? 

Mluvíme o lehce avantgardním second handu, na který narazíte mezi zastávkami Karlovo náměstí a I.P. Pavlova. Dalo by se říct, že se sekáč nachází poblíž centra, tudíž ho nemůžete minout.  

A co v něm lze ulovit? Kromě základních kousků do šatníku si zde můžete vybrat i z nabídky slunečních brýlí. A co víc! Tento sekáč rád spojuje své síly s lokálními tvůrci udržitelné módy, proto je koupí nějakého kousku můžete podpořit. Potěšíte tím nejen je, ale také sebe i planetu, pro kterou je udržitelnost zásadní.  

On-line sekáč 1981 

Nemusíte nutně vycházet z domu, pokud si chcete koupit něco na sebe. Internetový svět nabízí i řadu on-line sekáčů, které nabízí opravdu skvělé kousky. Mezi nimi najdete třeba sekáč 1981, který žije opravdu ryze on-line.  

Je to především místo, kde se setkávají milovníci vintage módy, která je ostatně nyní velice oblíbenou a populární. Abyste však nekoupili něco, co vám zrovna nesedí, vyzkoušet si vybrané kousky můžete na takzvaných pop-upech, jež se pravidelně pořádají.  

K TÉMATU  Na podzim nechte kožichy a kulichy doma, dokud nebudou mrazy. Slaďte oblečení s počasím

Textile House jako nejrozšířenější sekáč v Česku 

Není pravdou, že sekáč je vždy jenom jeden dané značky. Dokazuje to second hand Textile House, který se rozšiřuje po celé republice rychlostí blesku. Dokonce by se dalo říct, že se šíří rychleji než lavina jménem McDonald’s, a to už je co říct, nemyslíte? 

Textile House second handy patří ke stálicím na českém trhu. Jenom v Praze byste našli rovnou několik (možná i desítek) poboček. Jelikož je to už “někdo” ve světě sekáčů, může si dovolit nabízet i různé slevové akce.

K nim patří kupříkladu šťastné půlhodinky, během kterých nakupujete s výraznou slevou. Nebo si během některých dnů můžete koupit každý kousek jenom za padesát korun či za pětadvacet. Většinou k těmto akcím dochází těsně před spuštěním či naskladněním nové kolekce. 

Vinted je hvězda v on-line světě 

Mezi sekáče bychom však mohli zařadit také Vinted, který je opět ryze on-line. Mluvíme zde o poměrně “profláknutém” second handu, kterého se můžete stát součástí i vy. Pokud jste někdy prodávali své oblečení nebo jiné věci na Facebooku či na sBazaru a jinde, Vinted možná moc dobře znáte.  

Každým dnem se rozšiřuje počet členů tohoto bezplatného on-line second handu, ve kterém můžete prodávat své kousky i vy. Za dobu, co Vinted (nebo dříve také VotočVohoz) funguje, se vybudovala jistá pravidla a platba předem se stalo něčím zcela běžným.  

Abyste zde své kousky prodali, je důležité je dobře nafotit za denního světla a zvolit cenu, která odpovídá stavu daného kousku. Bohužel na mnoha profilech najdete “přestřelené” ceny, proto je dobré pátrat a nebát se vyjednávat slevu. Pozor také na nabízené věci z čínských e-shopů, jako je Aliexpress nebo Ebay. I ty se v posledních letech množí v tomto sekáči. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jak vybrat ideální kabelku, která ke mně bude ladit?

Módní vychytávky, které vám pomohou udělat ze starého oblečení nové kousky

Oblečení pro nastávající maminky aneb jak vybrat těhotenskou módu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Vaše dítě odmaturovalo a na vysokou školu ho nevzali. Mělo by si najít zaměstnání. Jenže by rádo mělo ještě poslední prázdniny. Jste rozvedená a jeho otec mu řekl, že od června přestává platit výživné. Je to správné? Jak dlouho má rodič vyživovací povinnost k dospělému dítěti? A má dítě právo na poslední prázdniny?
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?

Nepřehlédněte

Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek