Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

4 nejlepší second handy u nás: Nakupujte z druhé ruky a podpořte planetu

Nakupování v second handech má své výhody. Předně jsou zde nízké ceny a značkové oblečení, které byste si jinak možná nemohli dovolit. Také na jednotlivých kouscích oblečení nenajdete chemikálie, jež se drží hlavně na tom nově koupeném.
nejlepší second handy
Nakupujte z druhé ruky v nejlepších sekáčích u nás! (foto: 123rf)

01. 03. 2021

Patříte mezi vášnivé milovníky sekáčů? O výhodách second handů pravděpodobně víte. Co je vám však záhadou, tak to, kde se skvělé kousky dají sehnat. Po celé republice se totiž nachází second handy a projít je všechny – to by zabralo moře času. Proto se pojďme podívat na několik z nich, jež se řadí mezi nejlepší s nejlepší nabídkou.  

Crashily je patří mezi lehce avantgardní second handy v Praze 

Při návštěvě hlavního města se mnozí pánové vydávají na tour de hospody, ženy zase preferují tour de sekáče. Tolik sekáčů na jednom místě se snad nikde jinde v České republice nenajde. Pokud patříte k lidem, kteří si nemohou vzpomenout na nějaký skvělý second hand, co třeba zavítat do sekáče jménem Crashily? 

Mluvíme o lehce avantgardním second handu, na který narazíte mezi zastávkami Karlovo náměstí a I.P. Pavlova. Dalo by se říct, že se sekáč nachází poblíž centra, tudíž ho nemůžete minout.  

A co v něm lze ulovit? Kromě základních kousků do šatníku si zde můžete vybrat i z nabídky slunečních brýlí. A co víc! Tento sekáč rád spojuje své síly s lokálními tvůrci udržitelné módy, proto je koupí nějakého kousku můžete podpořit. Potěšíte tím nejen je, ale také sebe i planetu, pro kterou je udržitelnost zásadní.  

On-line sekáč 1981 

Nemusíte nutně vycházet z domu, pokud si chcete koupit něco na sebe. Internetový svět nabízí i řadu on-line sekáčů, které nabízí opravdu skvělé kousky. Mezi nimi najdete třeba sekáč 1981, který žije opravdu ryze on-line.  

Je to především místo, kde se setkávají milovníci vintage módy, která je ostatně nyní velice oblíbenou a populární. Abyste však nekoupili něco, co vám zrovna nesedí, vyzkoušet si vybrané kousky můžete na takzvaných pop-upech, jež se pravidelně pořádají.  

K TÉMATU  Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Textile House jako nejrozšířenější sekáč v Česku 

Není pravdou, že sekáč je vždy jenom jeden dané značky. Dokazuje to second hand Textile House, který se rozšiřuje po celé republice rychlostí blesku. Dokonce by se dalo říct, že se šíří rychleji než lavina jménem McDonald’s, a to už je co říct, nemyslíte? 

Textile House second handy patří ke stálicím na českém trhu. Jenom v Praze byste našli rovnou několik (možná i desítek) poboček. Jelikož je to už “někdo” ve světě sekáčů, může si dovolit nabízet i různé slevové akce.

K nim patří kupříkladu šťastné půlhodinky, během kterých nakupujete s výraznou slevou. Nebo si během některých dnů můžete koupit každý kousek jenom za padesát korun či za pětadvacet. Většinou k těmto akcím dochází těsně před spuštěním či naskladněním nové kolekce. 

Vinted je hvězda v on-line světě 

Mezi sekáče bychom však mohli zařadit také Vinted, který je opět ryze on-line. Mluvíme zde o poměrně “profláknutém” second handu, kterého se můžete stát součástí i vy. Pokud jste někdy prodávali své oblečení nebo jiné věci na Facebooku či na sBazaru a jinde, Vinted možná moc dobře znáte.  

Každým dnem se rozšiřuje počet členů tohoto bezplatného on-line second handu, ve kterém můžete prodávat své kousky i vy. Za dobu, co Vinted (nebo dříve také VotočVohoz) funguje, se vybudovala jistá pravidla a platba předem se stalo něčím zcela běžným.  

Abyste zde své kousky prodali, je důležité je dobře nafotit za denního světla a zvolit cenu, která odpovídá stavu daného kousku. Bohužel na mnoha profilech najdete “přestřelené” ceny, proto je dobré pátrat a nebát se vyjednávat slevu. Pozor také na nabízené věci z čínských e-shopů, jako je Aliexpress nebo Ebay. I ty se v posledních letech množí v tomto sekáči. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jak se obléct na pohovor: Co upřednostnit a čemu se vyvarovat?

Módní vychytávky, které vám pomohou udělat ze starého oblečení nové kousky

Oblečení pro nastávající maminky aneb jak vybrat těhotenskou módu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.
Znáte to taky? Je pracovní den, na seznamu máte jeden milník za druhým a prokousáváte se úkoly. Jenže…nestíháte. Nestíháte vyzvednout děti ze školy, nestíháte si zacvičit, nestíháte šéfovi dodat materiály, které jste mu slíbila už minulý týden… A už vůbec nestíháte jíst. Co kdybychom vám ale řekli, že zdravé, chutné a vyvážené jídlo si můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv?
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.

Nepřehlédněte

Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek