Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

4 nejlepší second handy u nás: Nakupujte z druhé ruky a podpořte planetu

Nakupování v second handech má své výhody. Předně jsou zde nízké ceny a značkové oblečení, které byste si jinak možná nemohli dovolit. Také na jednotlivých kouscích oblečení nenajdete chemikálie, jež se drží hlavně na tom nově koupeném.
nejlepší second handy
Nakupujte z druhé ruky v nejlepších sekáčích u nás! (foto: 123rf)

01. 03. 2021

Patříte mezi vášnivé milovníky sekáčů? O výhodách second handů pravděpodobně víte. Co je vám však záhadou, tak to, kde se skvělé kousky dají sehnat. Po celé republice se totiž nachází second handy a projít je všechny – to by zabralo moře času. Proto se pojďme podívat na několik z nich, jež se řadí mezi nejlepší s nejlepší nabídkou.  

Crashily je patří mezi lehce avantgardní second handy v Praze 

Při návštěvě hlavního města se mnozí pánové vydávají na tour de hospody, ženy zase preferují tour de sekáče. Tolik sekáčů na jednom místě se snad nikde jinde v České republice nenajde. Pokud patříte k lidem, kteří si nemohou vzpomenout na nějaký skvělý second hand, co třeba zavítat do sekáče jménem Crashily? 

Mluvíme o lehce avantgardním second handu, na který narazíte mezi zastávkami Karlovo náměstí a I.P. Pavlova. Dalo by se říct, že se sekáč nachází poblíž centra, tudíž ho nemůžete minout.  

A co v něm lze ulovit? Kromě základních kousků do šatníku si zde můžete vybrat i z nabídky slunečních brýlí. A co víc! Tento sekáč rád spojuje své síly s lokálními tvůrci udržitelné módy, proto je koupí nějakého kousku můžete podpořit. Potěšíte tím nejen je, ale také sebe i planetu, pro kterou je udržitelnost zásadní.  

On-line sekáč 1981 

Nemusíte nutně vycházet z domu, pokud si chcete koupit něco na sebe. Internetový svět nabízí i řadu on-line sekáčů, které nabízí opravdu skvělé kousky. Mezi nimi najdete třeba sekáč 1981, který žije opravdu ryze on-line.  

Je to především místo, kde se setkávají milovníci vintage módy, která je ostatně nyní velice oblíbenou a populární. Abyste však nekoupili něco, co vám zrovna nesedí, vyzkoušet si vybrané kousky můžete na takzvaných pop-upech, jež se pravidelně pořádají.  

K TÉMATUJaké barvy ovládnou jaro 2021 a jak je využít v šatníku pro plnoštíhlé?

Textile House jako nejrozšířenější sekáč v Česku 

Není pravdou, že sekáč je vždy jenom jeden dané značky. Dokazuje to second hand Textile House, který se rozšiřuje po celé republice rychlostí blesku. Dokonce by se dalo říct, že se šíří rychleji než lavina jménem McDonald’s, a to už je co říct, nemyslíte? 

Textile House second handy patří ke stálicím na českém trhu. Jenom v Praze byste našli rovnou několik (možná i desítek) poboček. Jelikož je to už “někdo” ve světě sekáčů, může si dovolit nabízet i různé slevové akce.

K nim patří kupříkladu šťastné půlhodinky, během kterých nakupujete s výraznou slevou. Nebo si během některých dnů můžete koupit každý kousek jenom za padesát korun či za pětadvacet. Většinou k těmto akcím dochází těsně před spuštěním či naskladněním nové kolekce. 

Vinted je hvězda v on-line světě 

Mezi sekáče bychom však mohli zařadit také Vinted, který je opět ryze on-line. Mluvíme zde o poměrně “profláknutém” second handu, kterého se můžete stát součástí i vy. Pokud jste někdy prodávali své oblečení nebo jiné věci na Facebooku či na sBazaru a jinde, Vinted možná moc dobře znáte.  

Každým dnem se rozšiřuje počet členů tohoto bezplatného on-line second handu, ve kterém můžete prodávat své kousky i vy. Za dobu, co Vinted (nebo dříve také VotočVohoz) funguje, se vybudovala jistá pravidla a platba předem se stalo něčím zcela běžným.  

Abyste zde své kousky prodali, je důležité je dobře nafotit za denního světla a zvolit cenu, která odpovídá stavu daného kousku. Bohužel na mnoha profilech najdete “přestřelené” ceny, proto je dobré pátrat a nebát se vyjednávat slevu. Pozor také na nabízené věci z čínských e-shopů, jako je Aliexpress nebo Ebay. I ty se v posledních letech množí v tomto sekáči. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU6 tipů, pro vaše muže - jak v obleku vypadat vždy dobře

Módní vychytávky, které vám pomohou udělat ze starého oblečení nové kousky

Oblečení pro nastávající maminky aneb jak vybrat těhotenskou módu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 

Nepřehlédněte

Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
Módní průmysl zažívá boom v mnoha ohledech. Na scénu se vrací devadesátkové trendy, mini střihy jsou po letech znovu v popředí a geometrické tvary na vrcholu. A právě u posledního zmíněného se pozastavíme. Pokud totiž chcete oživit své outfity, proč nezačít právě u vzorovaných modelů, které rozzáří váš šatník?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek