Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Problémy české společnosti. Patří mezi ně exekuce i neznalost jazyka

Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.
problémy české společnosti
Co sužuje českou společnost? (foto: 123rf.com)

24. 03. 2021

Největší problémy české společnosti – to je téma, kterým se nedávno zabýval nejmenovaný průzkum. Na co se přišlo? Jaký problém je v české společnosti ten, který se vyskytuje nejvíce? A čemu dnes a denně čelíme? Podle nejmenovaného průzkumu mezi největší problémy české společnosti patří kupříkladu exekuce nebo neznalost jazyka.  

Neznalost cizího jazyka je problémem 

Mnozí lidé se domnívají, že angličtina je všude na světě takovou samozřejmostí, že ji ovládá prakticky každý. Jenže to je omyl. Dokazuje to česká společnost. Potvrzují to také zaměstnavatelé, kteří hledají vhodné pracovníky do svých řad.

Bohužel řada pracovních pozic je stále ještě neobsazená, a to proto, že lidé zkrátka neznají cizí jazyk. I dnes, v době, kdy se angličtina učí prakticky od plenek, je velkým problémem.  

Otázkou je, jak tento problém české společnosti vyřešit. Asi by lidé museli chtít, jinak se situace vyřešit nedá. Škoda, že se k výuce anglického jazyka nepřistupovalo u nás jako ve Švédsku, kde se cizí jazyk začal aktivně vyučovat už v sedmdesátých letech.  

Exekuce také patří mezi největší problémy české společnosti 

Jak již bylo zmíněno, nedávný průzkum objevil, že mezi největší problémy české společnosti patří exekuce. Zatímco některé jsou uděleny neprávem, jiné jsou naprosto v pořádku. Do exekuce sice nechce spadnout nikdo z nás – přece jenom se může ztratit i střecha nad hlavou. Jenže pokud neumíme dostát svým závazkům, ať už z jakéhokoli důvodu, exekuce je zkrátka to, co je dalším krokem.  

Péče o duševně nemocné – i v tom bohužel vázneme 

Co se dá hodnotit také za problém české společnosti, je péče o duševně nemocné. V tom bohužel velice vázneme. Většinou zjištění toho, že někdo trpí nějakou duševní chorobou, vyřešíme tak, že danému člověku udělíme invalidní důchod a tím je dokonáno. Jenže to je samozřejmě špatné řešení situace, respektive nedostatečné.  

K TÉMATU  Vztah na dálku: Dá se překonat? Máme pár tipů, jak na to

S tímto problémem souvisí další potíž, a sice nedostatečná informovanost o duševně nemocných lidech nebo o tom, jak se o duševně nemocné staráme. To potom vede k mylným domněnkám nebo ke špatnému zacházení s těmito lidmi.  

Alkoholismus, gamblerství, závislost na drogách a lécích 

Česká republika rozhodně není svatou zemí. Při noční procházce bychom narazili na několik desítek lidí, kteří patří mezi závislé. Pod závislostí si však nepředstavujte jenom drogy – to je jenom jeden druh závislosti, kterým bohužel i Češi trpí. Mezi závislosti patří i závislost na alkoholu, hrách nebo lécích. Bohužel všechny zmíněné problémy společnosti jsou ty, s nimiž se potýkáme jako společnost.  

V posledních letech přibývá nejen alkoholiků, ale bohužel také kuřáků. Závislost se rodí už v brzkém věku zhruba v době, kdy se stáváme teenagery. Později se závislým stává méně lidí, většinou jsou zárodky těchto zlozvyků skutečně už v takto útlém věku.  

Rasismus je stále aktuální problém české společnosti 

Za další stále aktuální problém lze považovat rasismus. Bohužel nenávist vůči jiné rase je u nás problém, který nezná vyřešení. Nejvíce nenávidění jsou u nás Romové. Lidé se vůči nim stávají lhostejní, to ostatně platí i v případě bezdomovců. 

Minimální výuka jazyků ve školkách 

Závěrem se vrátíme k problému, který jsme již výše zmiňovali. Na mysli máme hlavně nedostatečnou výuku cizího jazyka ve školkách. Tento problém se sice začíná postupně napravovat, ale ještě nejsme na úrovni, na které bychom měli být.

Angličtina se většinou vyučuje v soukromých školkách, ale ne každý rodič na soukromou školku má. Proto by se měla zavést i v klasických školkách, státních, aby děti měly dobrý start a cizí jazyk pro ně později nebyl problémem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Co je to kyberšikana a jak se jí bránit? Téma, které je stále aktuální

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Deset minut jógy denně vám změní život

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Když jsem potkala Petra, strašně se mi líbil a učaroval mi jeho úsměv, nadhled i smysl pro humor. Nikdy jsem ale necítila ty pověstné motýlky v břiše. Všem v okolí se ale líbil, dostal i mé rodiče a všichni si mysleli, že pro mě nemůže být vhodnější partner.
Vybrat si brýle je tuze složitá věc, kterou není radno podcenit. Aby na vás brýle (ať už dioptrické či sluneční) vypadaly dobře a cítili jste se v nich přímo bezvadně, je potřeba, aby tzv. "seděly“ na váš tvar obličeje.
S každým novým rokem přicházejí i nové trendy, a to platí i pro svět seznamování. V dnešním úterním článku na Dámské Lize se věnujeme otázce, jaké trendy nám přinese rok 2024 v oblasti seznámení a vztahů. Od online platforem po inovativní způsoby setkávání, přinášíme vám pohled na aktuální směry a měnící se dynamiku, která ovlivňuje způsob, jakým se lidé seznamují a budují vztahy v nadcházejícím roce.
Naše domácnost byla po dlouhé roky šťastná a plná smíchu. Vychovali jsme opravdu šikovné děti - a obzvláště manželka se celou dobu snažila tak, že se péče o jejich potřeby stala největším koníčkem. Děti se ale osamostatnily a ona najednou propadla depresím.
Že byste rády přes zimu něco dělaly, ale chodit do posilovny vás nebaví? Stejně jako my vyzkoušejte formu cvičení, která je v kurzu. Kruhový trénink zpevní tělo zábavnou formou.
Když se řekne jóga, každému z nás se vybaví vyrovnanost, sebejistota, harmonie, správné držení těla. Jóga není jen cvičení, ale je to celkově životní styl, kterému propadli miliony lidí po celém světě. Chcete s jógou také začít, ale nevíte jak?
Black House má jednu zvláštnost. Voda v mělkém vnitřním bazénu umí v kombinaci s prosklenými stěnami odrážet sluneční světlo do každé části domu. Je koncipován pro maximální využití nepřímého slunečního záření. Podívejte se na tu nádheru.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Kdysi se mělo za to, že Země je středem vesmíru nebo že žárovku vynalezl Thomas Alva Edison. Omyly lidstva jsou zřejmě nevyčerpatelné, a v některých mnoho let setrvávali třeba právě i významní vědci. Ani dnes tomu není jinak, a některé zavedené mýty a omyly přetrvávají desetiletí. Podívejme se na některé z nich.
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
Pocity štěstí a spokojenosti v životě jsou nesmírně důležité. Jak jich ale docílit a dlouhodobě si je udržet? Možná máte pocit, že je to obrovská alchymie, se kterou si nevíte rady. Nejspíše si myslíte, že ve hře je celá řada faktorů a mnoho z nich dokážete ovlivnit jenom z části – například vztahy v rodině, v práci… Ve skutečnosti toho ale máte v rukou hodně. Velkou pomoc vám nabízí hormon dopamin a jeho hladinu ve svém těle můžete ovlivnit více, než sami tušíte. Jak na to?

Výběr článků

I když to tak zatím venku ne vždy vypadá, je jaro a příroda se probouzí ze zimního spánku. Právě jarní měsíce jsou ty pravé pro přípravu zahrady na nadcházející sezónu. Pokud chcete v létě sklízet ovoce a zeleninu, válet se v zelené trávě nebo se radovat z okrasných květin, něco pro to musíte udělat už teď. Podívejte se společně s námi na patero zahradních prací, kterým je dobré věnovat čas už teď.
Když jsem četla na internetu nebo v časopisech o ženách, co je muž bil a léta týral, říkala jsem si, jak je možné, že ty ženy dávno neutekly. Jak si mohly všechno nechat líbit? Myslela jsem si, že to není normální, že je jasné, že každá týraná žena by měla od partnera odejít a žít sama.
Začali jste pracovat z domova a zařizujete si proto svou domácí kancelář? V takové domácí kanceláři by rozhodně neměla chybět kvalitní židle, díky které si nezruinujete svou páteř. Jenže jak takovou kvalitní kancelářskou židli vybrat?

Nepřehlédněte

Love Island je celosvětově oblíbená reality show, která je jakousi obdobou dříve známé reality show Hotel Paradise, kterou vyhrála dnes již známá „podnikatelka“ Nela Slováková. Love Island má své fanoušky po celém světě, k nám se dostala v roce 2021, kdy byla odvysílána její první řada. Pamatujete si na její účastníky?
Zase máte pocuchané nervy, protože nic nestíháte? Ještě dříve, než sáhnete po svém obvyklém sladkém dopingu, zvažte jinou možnost. Máme pro vás hned několik potravin, které vás doslova nabijí pocitem štěstí!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek