Pátek , 22. 09. 2023

Darina

Problémy české společnosti. Patří mezi ně exekuce i neznalost jazyka

Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.
problémy české společnosti
Co sužuje českou společnost? (foto: 123rf.com)

24. 03. 2021

Největší problémy české společnosti – to je téma, kterým se nedávno zabýval nejmenovaný průzkum. Na co se přišlo? Jaký problém je v české společnosti ten, který se vyskytuje nejvíce? A čemu dnes a denně čelíme? Podle nejmenovaného průzkumu mezi největší problémy české společnosti patří kupříkladu exekuce nebo neznalost jazyka.  

Neznalost cizího jazyka je problémem 

Mnozí lidé se domnívají, že angličtina je všude na světě takovou samozřejmostí, že ji ovládá prakticky každý. Jenže to je omyl. Dokazuje to česká společnost. Potvrzují to také zaměstnavatelé, kteří hledají vhodné pracovníky do svých řad.

Bohužel řada pracovních pozic je stále ještě neobsazená, a to proto, že lidé zkrátka neznají cizí jazyk. I dnes, v době, kdy se angličtina učí prakticky od plenek, je velkým problémem.  

Otázkou je, jak tento problém české společnosti vyřešit. Asi by lidé museli chtít, jinak se situace vyřešit nedá. Škoda, že se k výuce anglického jazyka nepřistupovalo u nás jako ve Švédsku, kde se cizí jazyk začal aktivně vyučovat už v sedmdesátých letech.  

Exekuce také patří mezi největší problémy české společnosti 

Jak již bylo zmíněno, nedávný průzkum objevil, že mezi největší problémy české společnosti patří exekuce. Zatímco některé jsou uděleny neprávem, jiné jsou naprosto v pořádku. Do exekuce sice nechce spadnout nikdo z nás – přece jenom se může ztratit i střecha nad hlavou. Jenže pokud neumíme dostát svým závazkům, ať už z jakéhokoli důvodu, exekuce je zkrátka to, co je dalším krokem.  

Péče o duševně nemocné – i v tom bohužel vázneme 

Co se dá hodnotit také za problém české společnosti, je péče o duševně nemocné. V tom bohužel velice vázneme. Většinou zjištění toho, že někdo trpí nějakou duševní chorobou, vyřešíme tak, že danému člověku udělíme invalidní důchod a tím je dokonáno. Jenže to je samozřejmě špatné řešení situace, respektive nedostatečné.  

K TÉMATU  Digitální svět a sociální sítě zcela narušují naše soustředění a způsobují stres

S tímto problémem souvisí další potíž, a sice nedostatečná informovanost o duševně nemocných lidech nebo o tom, jak se o duševně nemocné staráme. To potom vede k mylným domněnkám nebo ke špatnému zacházení s těmito lidmi.  

Alkoholismus, gamblerství, závislost na drogách a lécích 

Česká republika rozhodně není svatou zemí. Při noční procházce bychom narazili na několik desítek lidí, kteří patří mezi závislé. Pod závislostí si však nepředstavujte jenom drogy – to je jenom jeden druh závislosti, kterým bohužel i Češi trpí. Mezi závislosti patří i závislost na alkoholu, hrách nebo lécích. Bohužel všechny zmíněné problémy společnosti jsou ty, s nimiž se potýkáme jako společnost.  

V posledních letech přibývá nejen alkoholiků, ale bohužel také kuřáků. Závislost se rodí už v brzkém věku zhruba v době, kdy se stáváme teenagery. Později se závislým stává méně lidí, většinou jsou zárodky těchto zlozvyků skutečně už v takto útlém věku.  

Rasismus je stále aktuální problém české společnosti 

Za další stále aktuální problém lze považovat rasismus. Bohužel nenávist vůči jiné rase je u nás problém, který nezná vyřešení. Nejvíce nenávidění jsou u nás Romové. Lidé se vůči nim stávají lhostejní, to ostatně platí i v případě bezdomovců. 

Minimální výuka jazyků ve školkách 

Závěrem se vrátíme k problému, který jsme již výše zmiňovali. Na mysli máme hlavně nedostatečnou výuku cizího jazyka ve školkách. Tento problém se sice začíná postupně napravovat, ale ještě nejsme na úrovni, na které bychom měli být.

Angličtina se většinou vyučuje v soukromých školkách, ale ne každý rodič na soukromou školku má. Proto by se měla zavést i v klasických školkách, státních, aby děti měly dobrý start a cizí jazyk pro ně později nebyl problémem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Vztah na dálku: Dá se překonat? Máme pár tipů, jak na to

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Deset minut jógy denně vám změní život

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Všechny módní přehlídky jaro/léto 2023 jsou nyní za námi. Zaznamenali jsme je a vytáhli jsme klíčové jarní módní trendy v oblasti dámských teplákových souprav, na které byste se letos měly zaměřit. A zatímco návrháři zůstali věrni svému osobnímu stylu, objevilo se několik společných klíčových kousků, od kterých očekáváme, že budou pronikat z kolekcí přímo na trh a do našich šatníků.
Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Když je hezky, chcete se posadit ven na zahrádku. K obědu o víkendu, s návštěvou nebo na večerní grilování, krytý přístřešek je skvělá věc. Můžete v něm i jen tak lenošit, číst knížku nebo trávit čas s rodinou. Zahradní altány mohou mít mnoho podob, a dají se koupit jako skládačka nebo postavit přímo na míru. Prohlédněte si galerii.

Nepřehlédněte

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek