Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Problémy české společnosti. Patří mezi ně exekuce i neznalost jazyka

Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.
problémy české společnosti
Co sužuje českou společnost? (foto: 123rf.com)

24. 03. 2021

Největší problémy české společnosti – to je téma, kterým se nedávno zabýval nejmenovaný průzkum. Na co se přišlo? Jaký problém je v české společnosti ten, který se vyskytuje nejvíce? A čemu dnes a denně čelíme? Podle nejmenovaného průzkumu mezi největší problémy české společnosti patří kupříkladu exekuce nebo neznalost jazyka.  

Neznalost cizího jazyka je problémem 

Mnozí lidé se domnívají, že angličtina je všude na světě takovou samozřejmostí, že ji ovládá prakticky každý. Jenže to je omyl. Dokazuje to česká společnost. Potvrzují to také zaměstnavatelé, kteří hledají vhodné pracovníky do svých řad.

Bohužel řada pracovních pozic je stále ještě neobsazená, a to proto, že lidé zkrátka neznají cizí jazyk. I dnes, v době, kdy se angličtina učí prakticky od plenek, je velkým problémem.  

Otázkou je, jak tento problém české společnosti vyřešit. Asi by lidé museli chtít, jinak se situace vyřešit nedá. Škoda, že se k výuce anglického jazyka nepřistupovalo u nás jako ve Švédsku, kde se cizí jazyk začal aktivně vyučovat už v sedmdesátých letech.  

Exekuce také patří mezi největší problémy české společnosti 

Jak již bylo zmíněno, nedávný průzkum objevil, že mezi největší problémy české společnosti patří exekuce. Zatímco některé jsou uděleny neprávem, jiné jsou naprosto v pořádku. Do exekuce sice nechce spadnout nikdo z nás – přece jenom se může ztratit i střecha nad hlavou. Jenže pokud neumíme dostát svým závazkům, ať už z jakéhokoli důvodu, exekuce je zkrátka to, co je dalším krokem.  

Péče o duševně nemocné – i v tom bohužel vázneme 

Co se dá hodnotit také za problém české společnosti, je péče o duševně nemocné. V tom bohužel velice vázneme. Většinou zjištění toho, že někdo trpí nějakou duševní chorobou, vyřešíme tak, že danému člověku udělíme invalidní důchod a tím je dokonáno. Jenže to je samozřejmě špatné řešení situace, respektive nedostatečné.  

K TÉMATU  Leidenská mutace: skrytá nemoc, která zabíjí

S tímto problémem souvisí další potíž, a sice nedostatečná informovanost o duševně nemocných lidech nebo o tom, jak se o duševně nemocné staráme. To potom vede k mylným domněnkám nebo ke špatnému zacházení s těmito lidmi.  

Alkoholismus, gamblerství, závislost na drogách a lécích 

Česká republika rozhodně není svatou zemí. Při noční procházce bychom narazili na několik desítek lidí, kteří patří mezi závislé. Pod závislostí si však nepředstavujte jenom drogy – to je jenom jeden druh závislosti, kterým bohužel i Češi trpí. Mezi závislosti patří i závislost na alkoholu, hrách nebo lécích. Bohužel všechny zmíněné problémy společnosti jsou ty, s nimiž se potýkáme jako společnost.  

V posledních letech přibývá nejen alkoholiků, ale bohužel také kuřáků. Závislost se rodí už v brzkém věku zhruba v době, kdy se stáváme teenagery. Později se závislým stává méně lidí, většinou jsou zárodky těchto zlozvyků skutečně už v takto útlém věku.  

Rasismus je stále aktuální problém české společnosti 

Za další stále aktuální problém lze považovat rasismus. Bohužel nenávist vůči jiné rase je u nás problém, který nezná vyřešení. Nejvíce nenávidění jsou u nás Romové. Lidé se vůči nim stávají lhostejní, to ostatně platí i v případě bezdomovců. 

Minimální výuka jazyků ve školkách 

Závěrem se vrátíme k problému, který jsme již výše zmiňovali. Na mysli máme hlavně nedostatečnou výuku cizího jazyka ve školkách. Tento problém se sice začíná postupně napravovat, ale ještě nejsme na úrovni, na které bychom měli být.

Angličtina se většinou vyučuje v soukromých školkách, ale ne každý rodič na soukromou školku má. Proto by se měla zavést i v klasických školkách, státních, aby děti měly dobrý start a cizí jazyk pro ně později nebyl problémem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Předmanželská smlouva chrání váš majetek nebo dědictví. Co si ohlídat

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Deset minut jógy denně vám změní život

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!

Nepřehlédněte

Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek