Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Problémy české společnosti. Patří mezi ně exekuce i neznalost jazyka

Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.
problémy české společnosti
Co sužuje českou společnost? (foto: 123rf.com)

24. 03. 2021

Největší problémy české společnosti – to je téma, kterým se nedávno zabýval nejmenovaný průzkum. Na co se přišlo? Jaký problém je v české společnosti ten, který se vyskytuje nejvíce? A čemu dnes a denně čelíme? Podle nejmenovaného průzkumu mezi největší problémy české společnosti patří kupříkladu exekuce nebo neznalost jazyka.  

Neznalost cizího jazyka je problémem 

Mnozí lidé se domnívají, že angličtina je všude na světě takovou samozřejmostí, že ji ovládá prakticky každý. Jenže to je omyl. Dokazuje to česká společnost. Potvrzují to také zaměstnavatelé, kteří hledají vhodné pracovníky do svých řad.

Bohužel řada pracovních pozic je stále ještě neobsazená, a to proto, že lidé zkrátka neznají cizí jazyk. I dnes, v době, kdy se angličtina učí prakticky od plenek, je velkým problémem.  

Otázkou je, jak tento problém české společnosti vyřešit. Asi by lidé museli chtít, jinak se situace vyřešit nedá. Škoda, že se k výuce anglického jazyka nepřistupovalo u nás jako ve Švédsku, kde se cizí jazyk začal aktivně vyučovat už v sedmdesátých letech.  

Exekuce také patří mezi největší problémy české společnosti 

Jak již bylo zmíněno, nedávný průzkum objevil, že mezi největší problémy české společnosti patří exekuce. Zatímco některé jsou uděleny neprávem, jiné jsou naprosto v pořádku. Do exekuce sice nechce spadnout nikdo z nás – přece jenom se může ztratit i střecha nad hlavou. Jenže pokud neumíme dostát svým závazkům, ať už z jakéhokoli důvodu, exekuce je zkrátka to, co je dalším krokem.  

Péče o duševně nemocné – i v tom bohužel vázneme 

Co se dá hodnotit také za problém české společnosti, je péče o duševně nemocné. V tom bohužel velice vázneme. Většinou zjištění toho, že někdo trpí nějakou duševní chorobou, vyřešíme tak, že danému člověku udělíme invalidní důchod a tím je dokonáno. Jenže to je samozřejmě špatné řešení situace, respektive nedostatečné.  

K TÉMATU  Co je to kyberšikana a jak se jí bránit? Téma, které je stále aktuální

S tímto problémem souvisí další potíž, a sice nedostatečná informovanost o duševně nemocných lidech nebo o tom, jak se o duševně nemocné staráme. To potom vede k mylným domněnkám nebo ke špatnému zacházení s těmito lidmi.  

Alkoholismus, gamblerství, závislost na drogách a lécích 

Česká republika rozhodně není svatou zemí. Při noční procházce bychom narazili na několik desítek lidí, kteří patří mezi závislé. Pod závislostí si však nepředstavujte jenom drogy – to je jenom jeden druh závislosti, kterým bohužel i Češi trpí. Mezi závislosti patří i závislost na alkoholu, hrách nebo lécích. Bohužel všechny zmíněné problémy společnosti jsou ty, s nimiž se potýkáme jako společnost.  

V posledních letech přibývá nejen alkoholiků, ale bohužel také kuřáků. Závislost se rodí už v brzkém věku zhruba v době, kdy se stáváme teenagery. Později se závislým stává méně lidí, většinou jsou zárodky těchto zlozvyků skutečně už v takto útlém věku.  

Rasismus je stále aktuální problém české společnosti 

Za další stále aktuální problém lze považovat rasismus. Bohužel nenávist vůči jiné rase je u nás problém, který nezná vyřešení. Nejvíce nenávidění jsou u nás Romové. Lidé se vůči nim stávají lhostejní, to ostatně platí i v případě bezdomovců. 

Minimální výuka jazyků ve školkách 

Závěrem se vrátíme k problému, který jsme již výše zmiňovali. Na mysli máme hlavně nedostatečnou výuku cizího jazyka ve školkách. Tento problém se sice začíná postupně napravovat, ale ještě nejsme na úrovni, na které bychom měli být.

Angličtina se většinou vyučuje v soukromých školkách, ale ne každý rodič na soukromou školku má. Proto by se měla zavést i v klasických školkách, státních, aby děti měly dobrý start a cizí jazyk pro ně později nebyl problémem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Kvas z červené řepy je nejenom chutný. Při pravidelné konzumaci budete zdravá jako nikdy předtím

Nevěra aneb jak napravit váš vztah po jejím provalení?

Deset minut jógy denně vám změní život

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.

Nepřehlédněte

Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek